Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ati reusit sa echivalati in vreun fel experienta de lucru?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ihateu

ihateu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.04.2009
Intrebare pentru cei deja acolo sau in curs de.
Ma intereseaza daca la un loc de munca pe un CV conteaza anii lucrati sau daca esti luat de la 0, asta pana a se ajunge la interviul tehnic. Iar pt a studia mai departe, daca ajuta sau nu acei ani lucrati in domeniu.

#2
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Fiecare poate sa-ti trateze experienta cum ii tuna lui... sint persoane particulare, nu au o directiva guvernamentala.

#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View Postihateu, on 07 ianuarie 2016 - 15:21, said:

Ma intereseaza daca la un loc de munca pe un CV conteaza anii lucrati sau daca esti luat de la 0, asta pana a se ajunge la interviul tehnic. Iar pt a studia mai departe, daca ajuta sau nu acei ani lucrati in domeniu.

Bineinteles ca conteaza experienta

#4
ihateu

ihateu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.04.2009
Tsunnnami, te referi doar la locul de munca, pe CV? Sau si pt studii, 'colegiile' de acolo se uita la asa ceva?

#5
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View Postihateu, on 08 ianuarie 2016 - 11:28, said:

Tsunnnami, te referi doar la locul de munca, pe CV? Sau si pt studii, 'colegiile' de acolo se uita la asa ceva?

DA

:lol:

Adica peste tot
Pentru sistemul educational se uita la asa ceva, caci tu demonstrezi ca esti motivat sa mergi mai departe in cariera.
Asta inseamna ca vei fi un student bun care le vei ridica rankul
Pe rezumeu, ca seful tau sa stie ce ai facut pana atunci si daca iti poate folosi experienta.

Exoerienta e mult mai valoroasa decat e scoala.
Daca ma intrebi din experienta mea, raportul este cam 95-5 pentru experienta

#6
ihateu

ihateu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.04.2009
Multumesc.
Eu am vazut ca universitatile intai si intai vor echivalarea studiilor, ceea ce nu include experienta de lucru, de aia vroiam sa stiu mai departe daca se poate mentiona sau nu si asta. Cel putin prin email nu am reusit sa le spun prea multe despre mine, un rol mare fiind studiile de echivalat intai, dupa care interviul la fata locului.

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View Postihateu, on 08 ianuarie 2016 - 14:42, said:

Multumesc.
Eu am vazut ca universitatile intai si intai vor echivalarea studiilor, ceea ce nu include experienta de lucru, de aia vroiam sa stiu mai departe daca se poate mentiona sau nu si asta. Cel putin prin email nu am reusit sa le spun prea multe despre mine, un rol mare fiind studiile de echivalat intai, dupa care interviul la fata locului.

Depinde ce inseamna la ei "echivalat" si la ce institutie.
Daca vrei iti pot da firma care mi-a echivalat mie educatia pentru viza de lucru pe care am primit-o.
Firma a fost aleasa de o firma de avocati platita de compania mea.

#8
ihateu

ihateu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.04.2009
Da, te rog. Legat de asta am intrebat aici: http://forum.softped...ta-organizatie/ ca sa vezi deja ce incerc momentan.

#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015
Am raspuns dincolo

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate