Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Virtutii Residence - intersectie Virtutii cu Orsova

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
Fluffy_The_Terrible

Fluffy_The_Terrible

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.03.2016
Am fost si eu la o vizionare si ma tenta foarte mult un apartament din cauza zonei si a pretului. Ma ingrijoreaza cateva aspecte, si ceea ce am citit pe acest forum nu m-a linistit deloc. Alte chestii la care va cer parerea:

- dezvoltatoarea imobilului este o doamna Constantinescu Voica, despre care nu am gasit practic nimic pe net, si care da o adresa de bloc ca domiciuliu intr-un antrecontract pe care mi l-a aratat alta persoana care deja semnase. As zice ca cineva care invarte astfel de proiecte nu mai domiciliaza la bloc de mult..

- desi nu este clar din oferta, vanzarea este organizata prin intermediul unei societati imobiliare, Luxury House Estate SRL, care a fost inregistrata ca firma in februarie 2015, si este o firma de apartament, probabil infiintata special pentru a intermedia pentru acest proiect.

Ce ziceti? Mi-am creat cont special pe Softpedia (macar am descoperit cu ocazia asta un forum util) ca sa pot descarca expertiza de mai sus si in speranta ca mai ofera cineva pareri.

Edited by Fluffy_The_Terrible, 19 March 2016 - 22:42.


#38
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Riscați pe banii vostri. Mare atenție la orice detaliu. Treaba cu firma este un detaliu de investigat.

#39
prettyconta

prettyconta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.03.2016
Hello,

Am citit toate postarile de mai sus si am fost foarte interesata de acest proiect. Am luat legatura cu reprezentantul dezvoltatorului (telefonul afisat pe site) si am fost la o vizionare. Am fost foarte reticienta la inceput.... ca sa nu zic speriata...(mai ales dupa ce citisem aici)!!!!
Am intrebat bineinteles despre celebra structura de rezistenta! Mi s-a explicat ca e foarte ok, am primit si o copie a expertizei (care este stampilata si parafata....)
Nu am inteles mare lucru si la a doua vizionare m-am dus cu un expert, un inginer de rezistenta autorizat pe care mi l-a recomandat un prieten. Acesta s-a uitat la tot imobilul, a pus intrebari dirigintelui de santier in baza expertizei pe care i-am dat-o sa citeasca........... Concluzia dansului a fost ca structura este intr-o stare impecabila si ca este chiar un pic exagerata pentru ca sunt foarte multe diafragme de beton, nu am inteles eu prea bine, dar concluzia afost cxca este totul ok si ca nu sunt probleme. M-am bucurat foarte mult deoarce mi-a placu foarte mult blocul si zona in care se afla. Asa ca, in concluzie am incheiat antecontractul la notar care mi a confirmat ca e totul ok cu actele blocului. Am cunoscut o si pe dezvolattoare . O femeie mai in varsta foarte serioasa si sobra. Deci totul e bine cand se termina cu bine!Posted Image

#40
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Cum apar cate unii cu vechime de 2-3 zile pe forum sa spuna cat de minunat s-a mentinut structura...

#41
prettyconta

prettyconta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.03.2016
am remarcat vechimea ta considerabila pe acest forum ........Nu sunt singura care are are un cont nou si care a facut postari in acest topic. Banuiesc ca multi isi fac cont tocmai ca sa poata pune intrebari sau ca sa isi spuna parerea despre un anumit subiect. Nu cred ca cineva se poate pricepe la orice subiect....... daca crede lucru asta...nu e in regula sigur, sigur...
Am facut aceasta postare pentru ca acest topic a fost deschis de o persoana interesata dfe aprtament in acest bloc si mai ales pentru cei care sunt interesati sa isi cumpere un apartament, si in primul rand pentru cxa am fost acolo, am vorbit cu oamenii,  am facu verificari reale, nu mi am dat cu parerea din fata calculatorului.............

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se poate publica reteta betonului folosit? nu de alta, dar se pare ca s-a descoperit involuntar "betonul-fara-moarte", dupa 30 de ani de inghet, soare si ploi e la fel ca-n prima zi...

Edited by MembruAnonim, 30 March 2016 - 21:44.


#43
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Dubiosa postarea. Cam lunga si explicita :)

#44
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006
Ca sa reziste un timp indelungat la intemperii si cicluri repetate inghet-dezghet, pentru structura de rezistenta cred ca au folosit reteta microbetonului de pe timpul lui Ceasca: 10 % ciment, 30 % nisip + pietris, 10 % apa si 50 % ....microfoane! Posted Image

#45
Bsarchiz

Bsarchiz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2016
Expertiza este făcută de aceeași "firma" ca și pentru blocul galben de vis-a-vis. . În care bloc nu sunt nici un fel de probleme cu toate ca a stat nefinalizat pana în ianuarie 2010 (atuncI a ieșit cadastru ).. poate doar niște geamuri prost montate ... și eu mi-am făcut cont special pentru a putea urmări acest topic..


#46
buracs

buracs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2008
Blocul galben de vis-a-vis? A fost gata in 2009.......Nu a stat nefinailizat....A stat mai multi ani doar cu fundatia inceputa......

Edited by buracs, 10 April 2016 - 07:38.


#47
mac2016

mac2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.01.2016
Buna ziua . Ce noutati documentate mai aveti vis a vis de partea de rezistenta a blocului , eu fiind un potential client . Inteleg observatiile critice facute si teama unor participanti la acest forum de ascundere a unor defecte majore .Insa comentariile facute cu inversunare doar de dragul contrei , in termeni neseriosi si zeflemitori poate au un efect invers...Este drept ca suspiciunile din Romania au suport foarte solid din pacate , dar totusi cand te expui pe forum si esti de buna credinta ar trebui sa ai dovezi .

Mai am inca o observatie . Din documentul pdf furnizat pe pag 2 de constructor se mentioneaza regimul de inaltime 6E . Pe baza carei documentatii / evaluari se intentioneaza sa se mai ridice inca 2 etaje ?

#48
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postmac2016, on 15 mai 2016 - 09:10, said:

Din documentul pdf furnizat pe pag 2 de constructor se mentioneaza regimul de inaltime 6E . Pe baza carei documentatii / evaluari se intentioneaza sa se mai ridice inca 2 etaje ?
Blocul are 7 etaje.

#49
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
Mi-a aparut o reclama la blocul asta pe fb si primul lucru pe care l-am gandit a fost: Ceausescu ar fi mandru, ne-am intors la arhitectura comunista!
Nu mica mi-a fost mirarea sa citesc aici toate peripetiile prin care a trecut blocul asta de cand a fost inceput pana acum. Si toatea astea la un mizilic de 1200E/mp.

Clar n-am inteles nimic din bula imobiliara precedenta si suntem gata sa repetem figura.

#50
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postmarcone, on 02 iulie 2016 - 09:45, said:

Mi-a aparut o reclama la blocul asta pe fb si primul lucru pe care l-am gandit a fost: Ceausescu ar fi mandru, ne-am intors la arhitectura comunista!
Ai un exemplu concret de arhitectura POST-comunista ?
Vreau sa vad si eu un bloc nou facut mai "cu cap" decat cele comuniste.

#51
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 27.06.2005
Am fost la vizionare , am cerut sa citesc antecontractul ce urmeaza sa fie semnat la notar. Nu am mai auzit nimic de atunci. Lipsa de transparenta spune multe. Ceilalti dezvoltatori nu se cramponeaza de asa , sunt mult mai transparenti. Apoi este cam ciudat faptul ca mai intai se face receptia la actualul imobil apoi alta autorizatie pt etajul 7 apoi alta autorizatie pt et 8. Se face pe pasi pt ca nu este sigur ca structura suporta inca doua etaje si nimeni nu isi asuma asta

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFrankie, on 05 iulie 2016 - 09:00, said:

Ai un exemplu concret de arhitectura POST-comunista ?
Vreau sa vad si eu un bloc nou facut mai "cu cap" decat cele comuniste.
Circului Park Tower.

#53
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Cortina Residence

#54
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Au termen de finalizare luna septembrie parca. Nu cred ca îl vor respecta la cum arata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate