Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

THERME București Spa & Wellness

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#73
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Terme asta nu e biznisu' in care am cotizat noi, prostii de platim taxe, sub forma de ajutor de stat? Sa bage austriecii liber la bobor pana la suma de care au benficiat din partea statului marinimos roman. (colegu' bugetar de a deschis subiectul o fi avand trasata vreo directiva de serviciu popularizarea termelui ca sa iasa imaginea buna, sa nu urle boborul ca a cotizat pentru bunastarea capitalistilor austrieci)

View Postenoxcj, on 21 ianuarie 2016 - 13:06, said:

Tu nu intelegi ca nu am probleme cu nuditatea, nu in context sexual am intrebat?
In tarile civilizate, in tarile nordice se face sauna nud. Nu intelegi ca nu e sanatos sa faci cu costum de baie, haine etc? Citeste un pic si vezi apoi! Nu merge nimeni cu capul sanatos la sauna sa se holbeze la forme.
Se pare ca te obosesti degeaba, nu prea ai cui explica.

#74
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008

View Postmatrwe, on 22 ianuarie 2016 - 11:19, said:

...(colegu' bugetar de a deschis subiectul o fi avand trasata vreo directiva de serviciu popularizarea termelui ca sa iasa imaginea buna, sa nu urle boborul ca a cotizat pentru bunastarea capitalistilor austrieci)
Ha, ha, ha.... de unde le scoateti, frate?? Posted Image  Ce treaba au bugetarii cu investitia austriecilor...?? Te invit la mine la job sa vezi cu ce ne ocupam! (Astept p.m. pentru detalii.)
Mai coborati, unii dintre voi, si in viata reala, mai ignorati toate manipularile si dezinformarile din mass-media, puneti mana si ganditi. Folositi perceptiile proprii, nu luati de-a gata, pe nemestecate, ce va arunca aia care ne vor un popor prost si ignorant, bun doar de mers la vot...  Scuze de off-topic, dar cine vrea sa priceapa, pricepe!
Parca era un topic de turism aici, nu de Poiana lui Iocan....

Edited by Socrate1970, 23 January 2016 - 15:28.


#75
intruderul

intruderul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 17.12.2013
1.Bazin cu sare de la Marea Moarta
2.piscina zona The Palm
3.sauna Himalaya zona Elysium
4.zona de relax The Palm

Attached Files



#76
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
http://realitateabuc...I&utm_medium=fb

"Nici bine nu s-a deschis Therme București, că deja a apărut primul scandal. O familie de romi care a vrut să se relaxeze la centrul SPA Therme București, a fost dată afară și umilită de bodyguazii locației."

#77
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014

View Postandreic, on 24 ianuarie 2016 - 15:33, said:

http://realitateabuc...I&utm_medium=fb

"Nici bine nu s-a deschis Therme București, că deja a apărut primul scandal. O familie de romi care a vrut să se relaxeze la centrul SPA Therme București, a fost dată afară și umilită de bodyguazii locației."

..."e si ei oameni"... au drepturi (care le stiu f bine, culmea e ca avocatii - marea majoritate - ii invata multe lucruri, la care oamenii de rand nici nu viseaza)

#78
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
E amuzant ca firma romilor a facut aranjamente florale pentru Therme (zice in articol)... si acu aia au fost instruti sa nu-i lase... deja arata a chestie de mafioti Posted Image

Edited by andreic, 24 January 2016 - 17:25.


#79
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
De unde sa stie bategardul ca vizitatorii sunt patronii firmei de flori care etc?

Edited by don_dannielo, 24 January 2016 - 17:27.


#80
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012
Apa din bazinul cu valuri  tot rece este?

Edited by sorinyki, 28 January 2016 - 09:33.


#81
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
http://republica.ro/...i-a-inregistrat
"Ce s-a întâmplat la Therme București săptămâna trecută? Consiliul pentru Combaterea Discriminării a înregistrat patru plângeri"

#82
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postsorinyki, on 21 ianuarie 2016 - 13:47, said:



Nici eu nu am, chiar este ok in locuri speciale (Vama, 2 Mai etc) dar  o diferentiere trebuie facuta.  Therme are propietari austrieci, luminati, ar fi putut sa faca o zona NUD cu una - doua saune pentru doritori, cat despre cei din tarile nordice nu sunt un exemplu, se stie ca le fileaza o lampa: homosexualitate, lesbianism, barnevernet etc.

Uite ceva pt. cultura ta generala, poate iti schimbi parerile, desi ma indoiesc la cum ai postat:
http://www.cosmintud...16/01/28/sauna/



#83
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Pe scurt, prea ieftin pentru ce facilitati sunt, cred ca preturile vor urca negresit mai devreme sau mai tarziu. Poate asa mai scapam de meltenismul unora care-si lasa prosoape cu orele pe sezlonguri sau intra mai multi cu o singura bratara in Elysium

#84
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012

View PostKelCooper, on 31 ianuarie 2016 - 12:03, said:

Pe scurt, prea ieftin pentru ce facilitati sunt, cred ca preturile vor urca negresit mai devreme sau mai tarziu. Poate asa mai scapam de meltenismul unora care-si lasa prosoape cu orele pe sezlonguri sau intra mai multi cu o singura bratara in Elysium

Pe scurt  sunt "educatii", cei care nu stiu sa citeasca sau daca stiu putin le pasa, genul ala de oameni care se baga in fatza la semafoare, depasesc pe linia de tramvai, manelistii, plimbaretii sau plimbaretele  de catei care uita sa isi adune rahatii etc, asa ca pot urca preturile oricat, tot acolo le veti prosoapele.

Edited by sorinyki, 01 February 2016 - 12:25.


#85
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
http://www.timesnewr...-grele-de-20-kg

"Ca să prevină tragediile, Therme interzice accesul în piscină cu lanțuri de aur mai grele de 20 kg"

[ http://www.timesnewroman.ro/files/attach/images/127/508916/cocalar_lant_therme.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andreic, 01 February 2016 - 23:20.


#86
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postsorin83, on 21 ianuarie 2016 - 12:49, said:

-faptul ca nu a venit nimeni sa le spună celor cu telefoanele ca nu au voie sa facă poze
Care e treaba de n-ai voie să faci poze? La mare pe plajă nu poți face poze? Sunt locuri publice.

View Postenoxcj, on 21 ianuarie 2016 - 13:06, said:

Tu nu intelegi ca nu am probleme cu nuditatea, nu in context sexual am intrebat?
In tarile civilizate, in tarile nordice se face sauna nud. Nu intelegi ca nu e sanatos sa faci cu costum de baie, haine etc? Citeste un pic si vezi apoi! Nu merge nimeni cu capul sanatos la sauna sa se holbeze la forme.
Așa ceva ar împăca și capra și varza:
[ http://tanga-barbati.ro/image/cache/data/produse/01350-508x696.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și în fond, e vreun regulament obligatoriu de ținută în interior?
Adică, vrea mama-mare să apară topless, sar badigarzii pe ea urlând Acoperă-teee, acoperă-teeee!

#87
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Filmare camera ascunsa.

https://www.facebook...47783045246702/

"Acum doua zile aflam despre politica de "acces selectiv" de la Therme Bucuresti (si de raspunsul dat de Eliza Rogalski, responsabila cu PR-ul stabilimentului, care contesta incidentul) dintr-o postare a lui Valeriu Nicolae, preluata de la Bobi Neacsu. Acum iata ca a aparut aceasta filmare care confirma (atat tatuajele, care insa nu fac obiectul discutiei, cat si) abordarea discriminatorie (cu mandat de la conducere) a angajatilor de la paza."

Restul in articol, distributie publica.

Edited by andreic, 05 February 2016 - 16:42.


#88
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012
Ce mai stiti de apa din bazinul cu valuri? Tot rece este?

#89
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Am fost noi astazi la Therme. Am intrat pe la 18:30 si am stat pana pe la 23. Aglomerat dar nu foarte.

Apa din bazinul cu valuri era calda. Era binisor mai calda decat cea de la tobogane care si ea e placuta.

Mai nou au introdus regula ca au voie la Palm copiii intre 0 si 3 ani. Noi am fost 2 familii, una cu 3 copii, cealalta cu 1 copil si am mai luat si 2 copii ai unor prieteni. Pe cea mica, de 3 ani, am luat-o si la Palm cu noi, ceilalti copii, intre 8 si 14 ani au ramas doar la Galaxy. Sotul meu si ceilalti adulti au avut bilete si la Elysium, eu doar la Palm pentru ca nu sunt amatoare de sauna.

Impresia generala e foarte buna, ne-a placut. Sistemul cu bratara e foarte bun, platesti la urma, isi pot lua si copiii apa sau mancare si platesti tot la urma.
In zona Palm e foarte frumos, vegetatie frumoasa, e liniste si placut. La Galaxy e agitatie si galagie, intr-adevar sunt doar toboganele, piscina cu valuri si o piscinuta mica de bebelusi. Tobogane exista unul de la 3 ani, cateva pentru copii 6-14 ani pe care am vazut dandu-se si copii mai mici, de 4-5 ani si cele mari, pe care se pot da si adultii.
Sezlonguri mi s-au parut suficiente peste tot, exista si unele la Galaxy pe care ai voie sa stai dar nu ai voie sa le ocupi cu lucruri cand pleci de langa ele; poti sa-ti lasi prosopul pe stative, rafturi, cuiere. Majoritatea insa, pot fi ocupate. Cand am ajuns, la 18:30, cu greu am cateva sezlonguri libere din cele ocupabile, dar mai tarziu s-au mai tot eliberat.

La capitolul lucruri de imbunatatit: in primul rand restaurantul de la Galaxy, e foarte mic, e bine ca se extinde, s-a inceput deja lucrarea.
Curatenia: mai vezi servetele pe jos mai ales pe scari, cate o scama printr-un loc mai dosnic, iar in zona restaurantului se cam facuse mizerie pe jos si nu curata nimeni. Exista totusi personal de curatenie, se ocupa cu stersul apei (datul ei spre gaurile din podea) si curatenie ici-colo, dar aici cred ca ar trebui imbunatatit.
WC-urile: doua la barbati si doua la femei dintre care unul era inchis/defect. Era mereu coada de 2-3 persoane dar nu am vazut sa fie mai mare. Bun, nici nu am stat eu cu ochii neaparat prin zona aia. Prea putine. Dar WC-ul era curat.

Altfel arata bine, par a fi fost folosite materiale de calitate, scarile sunt antiderapante, tavanul din lemn de la Galaxy e frumos.

Toate paharele sunt de plastic dar imita bine sticla. Farfuriile mi s-au parut a fi de ceramica iar tacamurile sunt din inox la Galaxy, ceea ce e un plus, se mananca mai confortabil decat din plastic/hartie.

Majoritatea clientilor mi s-au parut oameni normali, cu bun simt, chiar nu am vazut niciun comportament deplasat sau deranjant. Nu am vazut pe nimeni sa sara in piscina, nu se fumeaza inauntru, sunt locuri special amenajate de iesit la fumat.

Edited by mdt, 14 February 2016 - 01:19.


#90
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rbsjA3Ouqfk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Urmeaza Andra si putin mai incolo Guta :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate