Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

cum se pot indexa pagini pe google unde nu poti ajunge decat cu user si parola

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
florinel2k

florinel2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2005
Am un site unde in marea majoritate a paginilor nu poti ajunge decat daca ai user si parola; am inteles ca un mare "defect" al site-ului pt o indexare mai buna este ca nu are content;

La link-ul urmator http://www.google.co...:en-US:official
primul rezultat este de la fantezii.com unde nu poti ajunge fara user si parola; de asemenea in google nu exista langa rezultat link-ul "Cache" asa cum sunt la toate rezultatele; cum se poate face asta? si banuiesc ca este o chestie buna pentru indexare ....

Referitor la site-ul meu cred ca nici nu este elocvent continutul la care au acces membrii inregistrati; mai exact eu am o lista de cuvinte cheie cu care as vrea sa ajung cat mai in fata cu ele la cautari; ce propuneri aveti in acest sens?

#2
Mircea Alexandru

Mircea Alexandru

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.01.2006
Nu te mai baza pe cuvintele cheie din "keywords", nu conteaza.

#3
florinel2k

florinel2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2005

View PostMircea Alexandru, on Jan 25 2006, 11:47, said:

Nu te mai baza pe cuvintele cheie din "keywords", nu conteaza.

cand am zis cuvinte cheie nu m-am referit neaparat la keywords ... adica am niste cuvinte care as dori ca atunci cand le cauti pe motoare de cautare s apara site-ul meu in fata

#4
arhimede

arhimede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 08.12.2001
faci un user pentru robotu de la google, si il lasi sa intre in site, il loghezi automat, si va putea parcurge si paginile members only .

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Daca vrei sa faci asta va trebui sa apelezi la cloaking pe baza de user agent si ip. Daca nu stii despre ce e vorba da un search pe Google. Cat despre un script arunca un ochi aici si incearca demo-ul.

Bafta!

Edited by preacher, 25 January 2006 - 18:40.


#6
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
poate ar fi mai bine sa dezvolti o parte din site astfel incat sa nu fie nevoie de logare

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate