Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum credeați acum 15-18 ani că o să arate radioul și televiziunea în ziua de azi?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Cum credeați acum 15-18 ani că o să arate radioul și televiziunea în ziua de azi?
Sincer, eu credeam că o să arate precum arătau atunci. Nu-mi închipuiam atâta schimbare în rău. Bine, pe atunci îmi plăceau unele lucruri "la modă" care nu mi-ar mai place acuma.

Edited by djl, 15 December 2015 - 14:01.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Si eu am fost trist cand au scos emisiunea "Feriti-va de magarus" Posted Image

Radioul a ramas ok. Cel putin alea de stat. EuropaFM a ramas acelasi! Si mai era o vreme cand Maruta facea emisiuni faine :D

Edited by Bursul, 15 December 2015 - 14:08.


#3
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Bătrânețea, n-ai ce să faci!

#4
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Ce are de-aface bătrâneţea cu decăderea?   :huh:

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Ca sa te parafrez,tu cum crezi ca vor arata peste 15-18 ani TV-ul si radioul?
Strict la subiect,cred ca nimeni nu si-a batut capul atunci cu ce va fi peste 15-18 ani in masa-media in general si Tv + radio in special.
Un lucru e sigur,acum 15-18 ani gradul de imbecilizare si analfabetizare pe care-l practica majoritatea posturilor TV romanesti actuale nu era de conceput.

#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Va mai exista televiziune peste 10 ani? Nu peste 15. Asta e întrebarea.
Probabil vor fi 2-4 televiziuni cu program cu acuma, câteva cu program mixt, iar restul 100% tonomate.

#7
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Imi imaginam ca va fi aproximativ la fel. Din pacate au ajuns de toata jena. Nu-mi imaginam ca emisiunile talk show politice de alta data se vor transforma in talkshow cu si despre "vedete": ce chiloti avea aia, da avea, da nu avea? Si asta ore in sir. Si restul timpului e umplut de reclame. E adevarat ca si eu am devenit mult mai critic si acid si nu mai inghit toate prostiile lor.

#8
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
nu ma asteptam sa vad atatea tate si cururi goalePosted Image

#9
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
imediat dupa revolutie, televiziunea a devenit singura sursa de entertainment...ce nu imi place acum e ca tv -ul s-a schimbat dupa placul doamnelor (babelor )..inainte era mai masculin tv-ul

#10
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postdjl, on 15 decembrie 2015 - 14:09, said:

Va mai exista televiziune peste 10 ani?
Eu ma intreb daca vom exista noi, ma &ac in ele de televiziuni. Lucrurile se imping inevitabil catre un razboi la scara mare.
Intr-o asemenea situatie printre obiectivele principale sunt cele de infrastructura. In special transformatoarele, releele, statiile de epurare a apei etc. E suficient sa se ia curentul sa intram in epoca de piatra.

#11
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Acum vreo 15-20-25 de ani urmaream cu placere Serata Muzicala a lui Iosif Sava, Ally McBeal, Married wih children, Intalnirea de la miezul noptii ( a lui Petre Magdin ), o emisiune pe Pro TV ( nu-mi mai amintesc numele ), unde era invitat permanent Octavian Paler si Chestiunea zilei a lui Calinescu ( cu manutzele astea doua...).
Rar de tot, mai aruncam cate un ochi pe Twin Peaks.
Sau pe "Escrava Isaura ", ca sa invat limba portugheza ( dialect brazilian ), de care sunt iremediabil indragostit.

Uneori, cand aveam insomnii, ma mai uitam la "Milionarii de la miezul noptii si Marius Tuca show", pentru invitatii pe care ii aducea in platou, sau la Duminica in familie a Raduleascai, pentru siesta...

Insa per ansamblu, cred ca era o televiziune ceva mai digerabila si mai decenta, chiar usor naiva, as zice...

Edited by sylvius, 15 December 2015 - 14:38.


#12
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postdjl, on 15 decembrie 2015 - 13:58, said:

Nu-mi închipuiam atâta schimbare în rău.

Bine punctat! Nu m-am mai uitat la televizor cred ca de mai mult de 10 ani, nici nu mai am abonament de TV ca n-am nici timp si nici ce vedea.

Ma tem insa ca le blamam degeaba. Ele sunt societati comerciale, nu au facut decat sa speculeze incultura romanului de rand, inclinatia sa ptr scandal, circ, emisiuni de 2 bani.

Edited by ipopovici11, 15 December 2015 - 14:39.


#13
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013

View Postipopovici11, on 15 decembrie 2015 - 14:37, said:

Bine punctat! Nu m-am mai uitat la televizor cred ca de mai mult de 10 ani, nici nu mai am abonament de TV ca n-am nici timp si nici ce vedea.

Ma tem insa ca le blamam degeaba. Ele sunt societati comerciale, nu au facut decat sa speculeze incultura romanului de rand, inclinatia sa ptr scandal, circ, emisiuni de 2 bani.
bine ca ai descoperit SPPosted Image

#14
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă mai uit la televizor, dar rar mai mult de 1-2 ore/zi. Uneori nu mă uit deloc.
Îndrăznesc să pun o întrbare: oare câtă influenţă mai au radoiul şi televiziunea asupra tinerei generaţii?

Edited by djl, 15 December 2015 - 14:42.


#15
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ceea ce voi numiti inteligenta, e tot un fetish sexual..in lumea asta totul se invarte in jurul sexului, numai ca avem fantasme diferite

in plus nu toti au nevoie de facultate, mai sunt frizeri, zidari..etc..nimeni nu e prost sunt doar interesati de altceva

#16
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014

View Postdjl, on 15 decembrie 2015 - 14:09, said:

Va mai exista televiziune peste 10 ani? Nu peste 15. Asta e întrebarea.
Probabil vor fi 2-4 televiziuni cu program cu acuma, câteva cu program mixt, iar restul 100% tonomate.

Va mai exista televiziunea, dar nu in forma in care exista acum. Cel mai probabil, intr-un viitor destul de apropiat, televiziunea se va muta pe internet.

View Postlegit10, on 15 decembrie 2015 - 14:28, said:

imediat dupa revolutie, televiziunea a devenit singura sursa de entertainment...ce nu imi place acum e ca tv -ul s-a schimbat dupa placul doamnelor (babelor )..inainte era mai masculin tv-ul
Mai masculin? Ce-ntelegi prin masculin? Dar prin feminin? Adica cum poate fi tv-ul, televiziunea, internetul etc. mai masculin sau mai feminin?

Edited by Zinus, 15 December 2015 - 14:56.


#17
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Am zis eu că trebuie să fie numai cultură la televizor?  :huh:  Nu, trebuie să fie şi divertisement, dar de bun gust, nu porcăriile de acuma. Mno, şi mie îmi place să admir fete şi femei sexy, da' mai vreau şi alctceva la televizor.
Eu, în subcoştient, cred că credeam că mulţi din generaţia mea şi cei din generaţiile tinere o să umble cu walk-manuri (cu casetă şi C.D.) - bine astea erau la modă pe atunci, dar şi cu radiouri portabile. Cât radio ascultam pe vremuri...

#18
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

View PostZinus, on 15 decembrie 2015 - 14:52, said:


Mai masculin? Ce-ntelegi prin masculin? Dar prin feminin? Adica cum poate fi tv-ul, televiziunea, internetul etc. mai masculin sau mai feminin?

mai toate emisiunile sunt pentru femei..e o mare diferenta intre gusturile barbatilor si cele ale femeilor

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate