Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cum credeați acum 15-18 ani că o să arate radioul și televiziunea în ziua de azi?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Daca ne referim la posturile din Romania atunci din pacate nu au evoluat deloc, ba din contra. Pe posturile straine avem divertisment de calitate si in continuare.
Nu o sa dispara televiziunile, de acum incolo vine ''moda'' UHD. Posted Image Nu o sa se mute pe net nici in urmatorii 20 de ani, statisticile sunt destul de clare.
Nici macar la radiouri nu am evoluat in Romania, noi ne chinuim inca cu FM, alte tari deja au in vedere eliminarea completa si trecerea pe DAB (nordicii sunt primii).

Edited by Kalman2007, 15 December 2015 - 15:07.


#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
În România încă sunt multe radioreceptoare cu F.M. Iar la semnal analogic ai doar 2 posibilităţi: semnal bun sau semnal deloc (foarte rar mai merge şi cu semnal prost). La analogic merge mai mult cu semnal prost. Plus, că dacă compresia e făcută prost, se aude prost.
Chiar sunt curios cum or arăta programele televiziunilor din ţările vecine faţă de ale noastre.    :huh:

#21
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Iti zic eu ca le urmaresc. Sunt mult mai bune :D Nici nu ma apuc sa le compar ca ar fi prea mult de scris. Noi nu avem divertisment de calitate cel putin pentru mine Las Fierbinti sau alte minuni din astea nu le pot considera de calitate. De talkshowuri nici nu poate fi vorba. Cand o sa vad ceva asemanator cu The Tonight Show? Niciodata. La noi nu se va schimba nimic, oricum asta cere lumea, le place sa vada scandaluri, viata ''vedetelor'' etc.

#22
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
e acelasi rahat si in usa..si banuiesc peste tot ,cam tot ce inseamna tv are ca target babele

#23
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Mă referam la emisiunile celor din Republica Moldova, a ucrainienilor, ungurilor, sârbilor, bulgarilor.

În S.U.A. ca target nu sunt babele   :nonobad:

Edited by djl, 15 December 2015 - 15:18.


#24
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
doar babele se uita la tv in mod constant, ceilalti au treaba, sau internetul e noul hobby

#25
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Eu am urmarit mai mult emisiuni din vestul Europei, dar si din SUA bineinteles plus Ungaria (si ei au emisiuni mult mai bune, au si cateva tampenii gen reality dar au disparut emisiunile de genul Accces Direct cum avem noi). Nu am urmarit nimic din Bulgaria, Rusia etc. pentru ca nu cunosc limba lor. Ma intereseaza cele in engleza, germana sau maghiara. Posted Image Asta ca numai babele se uita e o exagerare, nimic altceva, nici nu ma obosesc sa explic de ce. :lol:

Edited by Kalman2007, 15 December 2015 - 15:23.


#26
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
cat timp pe zi te uiti la tv ?

m-am uitat pe nbc cbs abc fox, nu cele de sport, numai emisiuni gen abces din rect au

Edited by legit10, 15 December 2015 - 15:29.


#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Depinde ce vreau sa vad. Sunt zile cand nu ma uit deloc. Azi nu am ce sa vad de ex. dar joi ma uit la The Voice of Germany pe Pro 7 iar sambata tot pe Pro 7 la ultima emisiune Schlag den Raab (unul dintre cele mai bune emisiuni de la nemti care a rulat 9 ani acum fiind ultima editie). Posted Image  Ma mai uit si pe Auto Motor Sport HD sau unele canale de documentare sau gasesc emisiuni interesante pe Arte HD sau ZDF Info HD, deci emisiuni se gasesc peste tot care si merita. Urmaresc si The Tonight Show de pe NBC care nici nu se compara cu talkshowurile noastre.

Edited by Kalman2007, 15 December 2015 - 15:37.


#28
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
decaderea televiziunilor a inceput cu aparitia starvului Media Pro - ACASA TV
a fost prima televiziune care a difuzat si a promovat la greu manele Posted Image Posted Image .. restu e istorie

#29
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu am vrut sa aflu de iubirile tale pt nemti dar ma rog

acum tot ce e pt barbati la tv sunt posturi de nisa, in general sport

#30
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Şi cam care sunt emisiunile pt. femei?    :huh:   Alea în care se vorbeşte despre vedete dă carton?    :huh:

#31
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Am dat exemplu ce urmaresc Posted Image Daca alea le urmaresc ce sa postez altceva? Am dat macar exemple, poate unii se mai inspira Posted Image

View Postdjl, on 15 decembrie 2015 - 15:39, said:

Şi cam care sunt emisiunile pt. femei?    :huh:   Alea în care se vorbeşte despre vedete dă carton?    :huh:
Pe TLC, Euforia, TV Paprika, Food TV, E!, Antena Stars sunt destule emisiuni dar mai ales pe TLC care e post dedicat femeilor.

Edited by Kalman2007, 15 December 2015 - 15:49.


#32
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

View Postdjl, on 15 decembrie 2015 - 15:39, said:

Şi cam care sunt emisiunile pt. femei? Posted Image   Alea în care se vorbeşte despre vedete dă carton? Posted Image

spune-mi la ce te uiti la tv ? eu unul nu ma uit la nimic

m-am saturat de romani si e posibil sa fac o confuzie,  ma uit la tv, decat când joaca steaua

Edited by legit10, 15 December 2015 - 15:45.


#33
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
În trecut aveam mai puţine posturi, dar aveam de unde alege. Acum avem mai multe, dar nu prea mai avem de unde alege.
Şi degeaba ne permitem mai multe televizoare şi aparate de radio...

#34
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,080
  • Înscris: 20.12.2007

View Postdjl, on 15 decembrie 2015 - 14:41, said:

Îndrăznesc să pun o întrbare: oare câtă influenţă mai au radoiul şi televiziunea asupra tinerei generaţii?
http://www.euronews....just-killed-tv/
http://www.nytimes.c...party.html?_r=0
http://www.businessw...s_cable_tv.html
http://www.millennia...st-age-related/

#35
ptsct

ptsct

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.12.2015
Erau si pe vremea aceea dar mai putine...astazi canalele tematice si pachetele de programe sunt pe primul loc...la noi mai putin (in domeniul sportiv s-au dezvoltat foarte bine si la noi etc.).30 - 60 canale cu filme plus tot atat cu documentare etc. si nu mai conteaza televiziunea generalista.Raman cateva formate care fac audienta si televiziunile de stiri...mediul online ! A mai ramas obiceiul de a te aseza seara in fata Tv-ului si a urmari  programul ,emisiunea,filmul( cum era : chestiunea zilei , Seinfeld , Echipa nationala de Fotbal) ? ...

#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Una din marile decaderi a fost cea a postului MTV. Inainte MTV reprezenta ceva. Acum ... apropo mai exista?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate