Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Incaltamintea Rieker - fereste-te de asa ceva !

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
zapotek

zapotek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.12.2015
Ce este mai important in acesti topic?
Aspectul de calitate deplorabila a pantofilor Riker si bataia de joc a acestei firme in a solutiona acest aspect sau demersurile pe care le-am facut sa-mi recuperez banii?
Subiectul discutiei nu este modul cum mi-am recuperat banii, fiind off topic. Daca este cazul voi deschide o discutie referitoare la cum s-a solutionat acest aspect.

Credeti ca puteti raspunde la ceea ce v-am intrebat pe toti cei care imi pun la indoiala ceea ce am scris aici:
In locul meu daca vi s-ar fi rupt pantofii noi dupa cateva purtati si pe care ati fi dat 100 euro - cu garantia expirata de cateva zile - ce ati fi facut?

Edited by zapotek, 14 December 2015 - 10:05.


#38
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015
Ultimul post de la mine.

Si eu as fi revoltat daca un produs s-ar defecta imediat ce l-am luat, daca as avea probleme cu garantile, daca nu as putea sa imi recuperez banii etc.

In topicul de fata este vorba de altceva. Aruncarea cu noroi, concurenta neloiala, minciuna. Asta este parerea mea si trebuie sa o respecti. Am dreptul sa imi exprim liber si neingradit opinia chit ca nu convine cuiva.
Te-ai incurcat inca din primul post in detalii/declaratii. Pe parcurs ai facut si mai multe gafe. Exista multe neconcordante pe care le-am expus in mesajele astea. Parerea mea este ca tu esti pus de catre aceea firma Italia si nu mai stiu cum sa denigrezi celalalt brand Reiker sau cum s-o numi.

Josnic. Observ ca in fiecare mesaj ai scris chestia asta : "Aspectul de calitate deplorabila a pantofilor Riker si bataia de joc a acestei firme" reformulat. LE: crezi ca google v-a indexa mizeria asta "Reiker de rahat"..astfel ca oricine va cauta "reiker" pe google sa ii apara in rezultate "Reiker=brand de cacao"



Esti patetic. Pt ca desi ti-am expus in fata dovezile precum ca povestea este inventata..tu continui in minciuna.

Edited by alexandrualexe, 14 December 2015 - 10:23.


#39
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008

View Postzapotek, on 12 decembrie 2015 - 00:04, said:


P.S. Cu banii recuperati de pe Rieker mi-am luat o pereche de pantofi IMAC Italia chiar in aceiasi zi din alt magazin (Otter). Ii port de peste 3 luni in fiecare an timp de peste 3 ani si nu au nimic, in afara ca s-a scamosat pielea pe fata cat de cat. Brantul inauntru este intreg, talpa s-a tocit un pic , dar la cat au parcurs nu am nimic de reprosat. II port cu placere si azi.
Rieke-rul si-a dat obstescul sfarsit dupa 5 purtari. Sa-i fie tarana usoara acolo unde ai fost aruncati.
Nu am treaba cu nici una din marcile in discutie. Iar daca IMAC are nevoie de aest tip de reclama, nici nu voi avea.
Suntem in 2015; porti Imac de peste 3 ani, cumparati din banii recuperati de pe Rieker, deci din 2012. Si ne pui poze cu Rieker din 2015. Poti sa ne spui care este logica in ceea ce am subliniat cu restul postarilor tale? Cand construiesti o minciuna, citeste ce scrii inainte de a posta.

#40
zapotek

zapotek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.12.2015
@alexandrualexe jubileaza ca un hopa-mitica Posted Image ,
@sirtius este altul care nu e stare sa citeasca si sa priceapa.
Acestora cred ca trebuie sa le desenezi . Pantofii IMAC vechi de 3 ani sunt altii nu cei noi cumparati (am explicat eroarea pe parcurs unde a fost - ce este asa greu sa pricepeti). Din banii recuperati din porcariile Rieker, am gasit si achizitionat tot IMAC, puteau sa fie si alt brand, dar asa s-a nimerit,se gasesc greu masura 46.
Hai ca deja prea o lungim cu ancheta asta.
Incheiem subiectul - cine a putut sa inteleaga calitatea acestor pantofi Rieker, a avut de invatat din ce am scris aici.

Edited by zapotek, 14 December 2015 - 20:19.


#41
dutzulica2000

dutzulica2000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2016
Nu recomand la nimeni sa cumpere de la OTTER. Am cumparat o pereche de pantofi (300 RON) si dupa o zi s-a dus adezivul care prinde talpa de restul pantofului. Cusatura a ramas dar au un aspect jenant... Iata raspunsul oficial:
"Produsul, achizitionat de dumneavoastra, este un model cu talpa cusuta, nu lipita. In fabricarea modelului cu talpa cusuta s-a folosit un adeziv usor pentru textile care a ajutat la tinerea talpii atunci cand a fost cusuta si de asemenea pentru a le oferi o finisare si o forma perfecta. Mentionam ca talpa este foarte bine sustinuta de cusatura si adezivul folosit, dupa uscare, devine transparent si pasiv."
Cu alte cuvinte, prietenii de la OTTER au lipit talpa pentru o finisare si o forma perfecta... care tine o zi!!! Sper sa rezolve problema cei de la OPC...

#42
aaahazur

aaahazur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2011
La inceput spui (De drag ce imi erau ii purtam zilnic, cand....dupa nici 10 zile,) si apoi zici asta ( te rod si iti fac bataturi care se transforma in rani la picioare.).  Cred ca daca iti faceau rani la picioare si tu ii purtai cu drag...... ori esti mincinos ori esti prost......

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate