Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 

Carrefour - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011

View PostGroot, on 08 decembrie 2015 - 19:37, said:

Da-i in gat si pe emag ca terminau produsele in 25 de secunde de black friday. Fix acelasi scenariu.
Cum să fie același scenariu? La mine nu e problemă de stoc, ci e problemă de personal, efectiv Karfuck nu are personal care să îmi ofere serviciul de vănzare al camerei respective, astfel încât mi se rupe mie cardanul de stocul lor.

View Postrumegus, on 08 decembrie 2015 - 19:42, said:

Ce reclamatie sa faci, cand tu nu esti instare nici macar sa scrii corect numele magazinului?
Mă f*t în numele magazinului CARFUCK.

View Postandreic, on 08 decembrie 2015 - 19:39, said:

Pai nu te mai duce la ei... simplu Posted Image Ce face managementul e treaba lor cat timp nu incalca vreo lege.


Păi încalcă legea, una zic în broșură, alta fac la magazin.

View Postbladhaund, on 08 decembrie 2015 - 20:04, said:

Zic si eu, nu dau cu parul, la chinezi pretul normal e vreo 70 dolari, adica aia 300 lei. Ce te-ai bucurat asa si ce te-ai suparat asa ca nu ai prins la carfur, ca o gasesti oricand la banii astia?
În principiu ai dreptate, dar de când m-am țepit cu un telefon luat de la chinezi, prefer să fiu mai cumpătat în această privință. Plus că mai nou nu mai merge șmenul la vamă cu "gift" și TVA-ul e 24% dar tare mi-e că, fiind produs finit, te pun să plătești taxe vamale, mai exact 40%. Chestia asta e nouă că nu te mai lasă fără factură și chiar te taxează.

View Postxkos, on 08 decembrie 2015 - 20:02, said:

auzi, poti sa pupi talpa lu ala ca n-a venit sa vinda rahatu ala. M-am tapit eu cu ea de bf, am luat-o la 150 ron cica la oferta, cand am desfacut cutia nici nu era camera inauntru, plecam acasa si ma alegeam cu accesoriile doar. I-am zis la ala ca nu-i si a zis ca n-are cum, i-am dat sa se uite si a inceput s se balbaie. Ajung acasa bucuros si ma apuc de filmacit, cand dau sa vad pe pc filmarea am ramas scarbit. Apoi am cautat pe net si am vazut si in cutie ceva scris eboda. Am realizat ca am fost tapit legal. Pe raft scria sj4000 in realitate e un fake al fakeului, mai bine filmezi cu un telefon de acum 10 ani. Rezolutia e 1280x720 avi.
Uite dupa ce plangi tu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RblfTMxmX7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

a doua zi eu am dus-o inapoi, si le-am urat sa se spele cu ele pe cap.
Dar eu vreau sj5000w de la ei care ar fi 300 de lei, aia pare ok, cel puțin wifi-ul făcea hotspot.

View Postgumball3000, on 08 decembrie 2015 - 19:31, said:

Ce-i aia?



https://www.google.r...TGsuusQHH97ygCg

#20
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
ia de la magazin online, macar o mai poti returna
http://www.marketonl...ezistent-la-apa

#21
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011

View Postxkos, on 08 decembrie 2015 - 20:19, said:

Nu-mi mai trebuie, după ce a pus colegul filmarea, eu oricum eram setat pe sj5000w. Sper să nu fie nici acela un fake. Eu unul nu înțeleg cum ditamai magaziunul poate vinde produse contrafăcute. Și cică erau nașpa arabi ce vindeau încălțări contrafăcute.

View Postxkos, on 08 decembrie 2015 - 20:33, said:

ia de la magazin online, macar o mai poti returna
http://www.marketonl...ezistent-la-apa

S-ar putea să fac treaba asta, mâine mă duc la ei să văd ce și cum, dacă nu, dau comanda și gata, las-o în puii mei, pentru 50 de lei nu fac pe mine.

#22
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
eu am pus clipul. Aia m-am intrebat si eu, de ce baga fake cu buna stiinta. De fapt la raft scrie sj4000 iar pe cutie action camera, doar pe garantie scrie eboda camera actiune... te doare mintea, ne prostesc ca pe ultimii fraieri. Macar is multumit ca au acceptat returul in magazin ca puteam sa raman cu ea pe cap si nici c-o foloseam. Mai e comercializata si de altii nu doar eboda, smailo parca si toti astia care le vand ieftin, schimba doar carcasa.

Edited by xkos, 08 December 2015 - 20:42.


#23
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
PS: Dar aia tot e-boda scrie că e.. Păi ebuda ăștia nu-s alea fake? Ce căcat de firmă e asta, e-buda de vând fake-uri în România?

Edited by benis, 08 December 2015 - 20:42.


#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
De ce isi bat toti comerciantii joc de tine?
Hoteluri, companii de telefonie, supermarketuri..

#25
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postxkos, on 08 decembrie 2015 - 20:02, said:

auzi, poti sa pupi talpa lu ala ca n-a venit sa vinda rahatu ala. M-am tapit eu cu ea de bf, am luat-o la 150 ron cica la oferta

View Postlucifer76, on 16 noiembrie 2015 - 18:59, said:

Mare grija, si asta e teapa. E un fake dupa JSCAM SJ4000. Nu filmeaza fullHD, unghiul de vizualizare e mai mic, etc, etc, etc. Am cerut o cutie sa vad daca specificatiile corespund cu cele de pe net dar vanzatoriul mi-a spus direct ca sunt diferite. Noroc ca ma uitasem de acasa pe iutub si am vazut ca multe sunt fakeuri:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XM-QVUeK2T0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vezi daca nu ai cautat pe forum? :) Fii antena la data.


View Postbenis, on 08 decembrie 2015 - 20:32, said:

Dar eu vreau sj5000w de la ei care ar fi 300 de lei, aia pare ok, cel puțin wifi-ul făcea hotspot.
E clona unei clone, la mana a cinspea. Nu merita. SJ4000 e o camera destul de buna din reviewuri, dar tampeniile astea de clone sunt penale.

#26
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postbenis, on 08 decembrie 2015 - 19:27, said:

Băiatul de la pult ne-a promis că va chema pe cineva însă am așteptat aproape ora si nu a venit nimeni.

Pe bune c`ai asteptat o ora? Posted Image
Eu daca astept mai mult de 5minute si nu vine ajutorul promis, devin ghiorlan instant si zbier cat pot de se aude in tot hypermarketul "Ba, da vine cineva si aici?". Imediat sunt bagat in seama cum ar trebui. True story! Incercati si voi.

#27
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
pe mine m-a furat atmosfera de atunci insa am fost si am returnat-o, le-am zis alora sa nu mai vanda gunoaie la oameni ca iese urat, macar sa nu aminteasca ca e sj4000. Cred ca mai bine iei un gopro3 sh, macar ai o camera buna ce te folosesti cum trebuie de ea. Atentie iar si la carduri, se vand facaturi in draci, scrie 64 gb pe ele si in realitate au 3 gb. De asta zic, nu te mai zgarci si ia de la magazin online, ii ai la mana 14 sau 30 de zile.

#28
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011

View Postdon_dannielo, on 08 decembrie 2015 - 20:44, said:

De ce isi bat toti comerciantii joc de tine?
Hoteluri, companii de telefonie, supermarketuri..
Că am ajuns să trăim într-o lume unde căcații fac cele mai mari șmenuri.

View Postrid, on 08 decembrie 2015 - 20:48, said:


Pe bune c`ai asteptat o ora? Posted Image
Eu daca astept mai mult de 5minute si nu vine ajutorul promis, devin ghiorlan instant si zbier cat pot de se aude in tot hypermarketul "Ba, da vine cineva si aici?". Imediat sunt bagat in seama cum ar trebui. True story! Incercati si voi.

Păi e o idee, dar după ce vine paza, ce faci, te iei și cu ei în gură?

View Postxkos, on 08 decembrie 2015 - 20:49, said:

De asta zic, nu te mai zgarci si ia de la magazin online, ii ai la mana 14 sau 30 de zile.
Corect, na, eu unul nu m-am zgârcit, dar un prieten a venit cu oferta asta la mine, eu care nu prea sunt cu ofertele. Am nevoie de cameră cam peste 2-3 luni dar am zis că merită să o iau de acuma. Prietenul ăsta al meu nici acum nu crede că e fake. Mâine mă duc cu el să vadă și după aia mă duc direct la băieții ăia care se ocupă cu lucruri contrafăcute.

Știu că există și carduri fake, alea le iau oricum online de la magazine.

Dacă într-adevăr sunt contrafăcute, mă duc direct la poliție. https://encrypted.go...ri contrafacute

#29
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Niciodata nu a venit paza. Si daca vine, care`i treaba? Te porti normal.
Important e ca vin si angajati care te vor ajuta si nu mai stau si`o freaca aiurea sperand ca un alt coleg va sari sa ajute.

#30
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,220
  • Înscris: 24.05.2006

View Postdon_dannielo, on 08 decembrie 2015 - 20:44, said:

De ce isi bat toti comerciantii joc de tine?
Hoteluri, companii de telefonie, supermarketuri..

Dada, omu' e un fel de Pacala modern...mai citeam acum ceva un topic despre cum l-a inselat Orange cu nu stiu ce abonament.

#31
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Acuma, adevărul e că am supărat pe mulți pe forumul ăsta. Asta e, eu mă c#c ĂŽn orice ideologie, partid sau religie, ĂŽn orice corporație, orice individ,  oricâte școli ar avea.

Edited by benis, 08 December 2015 - 21:21.


#32
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postxmanyacs77, on 08 decembrie 2015 - 19:43, said:

La Carrefour au la vanzare becuri cu led cu garantie 30 zile? Posted Image
WTF!

E  posibil , al meu a tinut doua saptamani  si a facut  poc . Novelite !

#33
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
M-am înșelat. Managementul nu este oligofren. Este de-a dreptul mafiot. O altă mafie a venit la Palmișoara. Mafia CarFuck.

#34
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postxkos, on 08 decembrie 2015 - 20:33, said:

ia de la magazin online, macar o mai poti returna
http://www.marketonl...ezistent-la-apa

si ai gasit si tu ce exemplu de mag. online sa dai, fix aia care fac figuri la retururi.
de 300 lei ai sanse sa gasesti un xperia P sau Sony S2 care filmeaza mai mult decat decent.

#35
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Eu am deja un LG G4 care face pipi cu boltă pe xperia, însă am nevoie de ceva care să nu aibe stres la ploaie, să o poți agăța oriunde cu ușurință, să o poți pune pe cască, etc.

#36
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postbenis, on 08 decembrie 2015 - 21:39, said:

Eu am deja un LG G4 care face pipi cu boltă pe xperia,

Mama, aici ne-ai dat-o la temelie. Ne-ai umplut de respect. Mafiotii adevarati nu sufera ca nu au prins reduceri la raionul supermarketului ci isi cumpara din mall la suprapret.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate