Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Carrefour - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Magazinul acesta s-a deschis în Timișoara cu niște oferte interesante însă din nefericire înșelătoare.  
Bocanci de munte la 50 de lei, inexistenți în magazin. Am zis, hai, treacă-meargă.
Dar când am pus ochii pe copia gopro la 300 de lei, am decis să acționez. Aceasta era prezentă în magazin la raft, însă cutia cu produsul din părți. M-am decis să caut pe cineva. Băiatul de la pult ne-a promis că va chema pe cineva însă am așteptat aproape ora si nu a venit nimeni.
Eu unul m-am săturat deja de tupeul lor jegos. Nici măcar un formular de contact decent nu au, ditamai firma. Dar nu este stres, eu aștept pănă mâine un răspuns sau mă adresez la ANPC, mai ales că sunt client serios, am cumpărat deja de 100 € de la ei și intenționăm să mai cumpăr încă pe atât. Să le fie rușine!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 benis, on 08 decembrie 2015 - 19:27, said:

Băiatul de la pult
Ce-i aia?

Ce camera ai gasit, vezi ca s-ar putea sa aiba si online promotia.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cam ce vrei sa reclami la ANPC ?!?Posted Image ca nu vor aia sa-si vanda marfa?!?
cu ce ti-au incalcat drepturile?

la carrefour, seful de raion taie si spanzura!!!... el e dumnezeu pe raion! Posted Image el decide absolut tot
fiecare raion e stat in stat!
promotiile sau ofertele sunt in limita stocului... ce vina au ei daca tu n-ai mai apucat produsul?!?

rau cu autoservire... rau fara autoservire...

Edited by Nero-d, 08 December 2015 - 19:34.


#4
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
iar in plangerea la anpc vei scrie ca...? o sa ii dai pe spate cand o sa afle carrefouru ca ai cumparat de 100 de euro. nu vor sti cum sa stea drepti.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu prea am inteles ce probleme ai avut, dar de regula ofertele 'excitante' se acopera cu celebra fraza: 'in limita stocului disponibil'.


#6
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 gumball3000, on 08 decembrie 2015 - 19:31, said:

Ce-i aia?

Ce camera ai gasit, vezi ca s-ar putea sa aiba si online promotia.

am vazut si eu acu vreo doua luni, e vb de copia lu copia (sj 4000) lu go pro.

#7
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Da-i in gat si pe emag ca terminau produsele in 25 de secunde de black friday. Fix acelasi scenariu.

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 benis, on 08 decembrie 2015 - 19:27, said:

Eu unul m-am săturat deja de tupeul lor jegos.
Pai nu te mai duce la ei... simplu Posted Image Ce face managementul e treaba lor cat timp nu incalca vreo lege.

 Groot, on 08 decembrie 2015 - 19:37, said:

Da-i in gat si pe emag ca terminau produsele in 25 de secunde de black friday. Fix acelasi scenariu.
Pai da, daca au 100 produse si sar toti pe ele se pot duce repede. La BF se sta cu autoreloaderul si pregatit de interventie rapida.

Edited by andreic, 08 December 2015 - 19:38.


#9
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ce reclamatie sa faci, cand tu nu esti instare nici macar sa scrii corect numele magazinului? La ANPC te duci cu bonul fiscal, daca ai cumparat ceva defect sau expirat, nu ca ai vrut sa cumperi ceva si n-ai gasit.

#10
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Si de ce te vei plange? Poate s-a terminat stocul de bocanci pana ai ajuns iar electronicele nu se tin toate la vedere (uneori e doar o cutie goala). Daca ai vazut ca in 10 minute nu vine nimeni, trebuia sa insisti ori sa cauti pe altcineva, eventual cautai pe mai marii magazinului atunci.
Ce descrii nu inseamna "oferte inselatoare".

Edited by Arianna-D, 08 December 2015 - 19:44.


#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
La Carrefour au la vanzare becuri cu led cu garantie 30 zile? Posted Image
WTF!

Edited by xmanyacs77, 08 December 2015 - 20:07.


#12
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

Quote

managementul oligofren are un nume- Karrefour.

ai vrut sa scrii cumva Carrefour?

#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 hightech-sys, on 08 decembrie 2015 - 19:44, said:

ai vrut sa scrii cumva Carrefour?

Si se citeste: "CareFură"

#14
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Da, si eu azi la Carrefour: produs la raft cu un pret, la casa pret dublu. Pacaleala pe fata. Era singurul produs luat si a sarit in ochi, ca altfel probabil nu se observa.

Edited by ipopovici11, 08 December 2015 - 19:55.


#15
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
auzi, poti sa pupi talpa lu ala ca n-a venit sa vinda rahatu ala. M-am tapit eu cu ea de bf, am luat-o la 150 ron cica la oferta, cand am desfacut cutia nici nu era camera inauntru, plecam acasa si ma alegeam cu accesoriile doar. I-am zis la ala ca nu-i si a zis ca n-are cum, i-am dat sa se uite si a inceput s se balbaie. Ajung acasa bucuros si ma apuc de filmacit, cand dau sa vad pe pc filmarea am ramas scarbit. Apoi am cautat pe net si am vazut si in cutie ceva scris eboda. Am realizat ca am fost tapit legal. Pe raft scria sj4000 in realitate e un fake al fakeului, mai bine filmezi cu un telefon de acum 10 ani. Rezolutia e 1280x720 avi.
Uite dupa ce plangi tu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RblfTMxmX7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

a doua zi eu am dus-o inapoi, si le-am urat sa se spele cu ele pe cap.

#16
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 benis, on 08 decembrie 2015 - 19:27, said:

Dar când am pus ochii pe copia gopro la 300 de lei, am decis să acționez.
Zic si eu, nu dau cu parul, la chinezi pretul normal e vreo 70 dolari, adica aia 300 lei. Ce te-ai bucurat asa si ce te-ai suparat asa ca nu ai prins la carfur, ca o gasesti oricand la banii astia?

#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011

 Nero-d, on 08 decembrie 2015 - 19:32, said:

cam ce vrei sa reclami la ANPC ?!?Posted Image ca nu vor aia sa-si vanda marfa?!?
cu ce ti-au incalcat drepturile?


Dreptul la informare, spre exemplu. Eu unul m-am deplasat la ei în urma unei informări venite de la ei, care s-a dovedit a fi dezinformare.

 pasilla, on 08 decembrie 2015 - 19:34, said:

Nu prea am inteles ce probleme ai avut, dar de regula ofertele 'excitante' se acopera cu celebra fraza: 'in limita stocului disponibil'.
Nu este cazul aici. Am răsfoit și răs-răsfoit oferta.

 usrnm, on 08 decembrie 2015 - 19:33, said:

iar in plangerea la anpc vei scrie ca...? o sa ii dai pe spate cand o sa afle carrefouru ca ai cumparat de 100 de euro. nu vor sti cum sa stea drepti.
Din partea mea să îmi facă discount la cumpărăturile făcute, dacă la cameră nu se poate. Mi se pare ok. Sau ră plătească amenda pentru reclamă mincinoasă, care oricum e mai mare.

#18
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
http://www.carrefour...t_e_boda_sj4000

4 u

Edited by xkos, 08 December 2015 - 20:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate