Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10730 replies to this topic

#10531
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,998
  • Înscris: 24.04.2013
Yep, eu NU am ‘Conturi’.

De tabul ‘Economii’ eu stiu ca a fost adaugat deja cu ceva timp in urma, cel putin in ghidul de utilizare apare. Se vede si in ultima poza atat in AppStore <https://apps.apple.c...ay/id1326751685> cat si in Play Store <https://play.google....?id=ro.btrl.pay>, desi in ‘Version history’ din AppStore nu il gasesc mentionat sa pot sti cand a fost introdus. (Apple pastreaza lista cu ceea ce a aparut ca informatie despre modificari pentru multe versiuni in urma, Google nu pastreaza acest istoric.)

#10532
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 03.05.2019

View PostJohnnyRambo, on 24 martie 2024 - 10:36, said:

Pare ca renunta la neoBT, in ultimele luni au tot adaugat functionalitati in BT Pay. Ce observ ca lipsesc sunt detaliile la tranzactii din conturi, extrasele de cont si schimbul valutar la curs negociat; in rest poti face totul doar din BT Pay.

La BTPay nu vad cum pot administra conturile unde sunt imputernicit.

#10533
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,844
  • Înscris: 01.09.2006

View Postsags, on 24 martie 2024 - 15:07, said:

Yep, eu NU am ‘Conturi’.

De tabul ‘Economii’ eu stiu ca a fost adaugat deja cu ceva timp in urma, cel putin in ghidul de utilizare apare. Se vede si in ultima poza atat in AppStore <https://apps.apple.c...ay/id1326751685> cat si in Play Store <https://play.google....?id=ro.btrl.pay>, desi in ‘Version history’ din AppStore nu il gasesc mentionat sa pot sti cand a fost introdus. (Apple pastreaza lista cu ceea ce a aparut ca informatie despre modificari pentru multe versiuni in urma, Google nu pastreaza acest istoric.)
Dar tu parca spuneai ca ai ceva probleme cu aplicatia sau telefonul, sau confund?
Ce versiune ai, ultima, 306?

#10534
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,998
  • Înscris: 24.04.2013
Problemele cu aplicatia (crapa la lansare) s-au rezolvat la un moment dat (dupa 2 ani de cand au aparut). Versiunea e 3.0.5. Oricum ‘Economii’ e introdus de destul timp, sa nu mai zic de ‘Conturi’.

Ce gasesc pe site:

In ‘Ghid de utilizare a aplicației BT Pay - Android’, BT said:

**** afișarea și disponibilitatea functionalităților listate în tabel poate să difere în funcție de: versiunea aplicației pe care o deține utilizatorul, categoria clientului sau data instalării/reinstalării aplicației.
(sursa: clic pe ‘Vezi tabel cu toate functionalitatile’ din pagina <https://www.bancatra...ay/ghid-android>)
data instalării/reinstalării aplicației’? WTF?? De ce ar trebui sa conteze ca instalezi de la zero exact aplicatia/versiunea pe care o ai deja prin update? Nebanuite sunt caile BT-ului…

#10535
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

View Postsags, on 24 martie 2024 - 17:19, said:

data instalării/reinstalării aplicației’? WTF??

"disponibilitatea functionalităților [...] poate să difere în funcție de [...] data [...] REinstalarii".........
WOOOOOOOOOOOW!!!!!!!!!
Bai, saracii programatori, mah, cum au ajuns!!!!!!!!!
Acel moment cand nu mai vezi padurea de copaci...........
Mi-au dat lacrimile de ras!!!!!!!! Posted Image Posted Image Posted Image

#10536
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,844
  • Înscris: 01.09.2006

View Postsags, on 24 martie 2024 - 17:19, said:

data instalării/reinstalării aplicației’? WTF?? De ce ar trebui sa conteze ca instalezi de la zero exact aplicatia/versiunea pe care o ai deja prin update? Nebanuite sunt caile BT-ului…
Deci exact ce iti spuneam despre varianta veche, fara autentificare, pe care o am eu, iar tu spuneai ca nu se poate , ca nu are cum.
Eu daca reinstalez acum aplicatia, voi avea tot versiunea 306, dar cu alte functiuni.
In general varianta pe care o am eu nu difera de cea noua decat la lipsa autentificarii.
Dar vad ca din cand in cand apar diferente.
Sunt curios daca la versiunea urmatoare apare si la mine tab-ul cu economii, astfel incat sa nu mai fie diferente.

#10537
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,998
  • Înscris: 24.04.2013
NU EXISTA doua *.apk-uri diferite fiindca in Play Store nu pot fi diferentiate doar dupa functionalitate. Ca sa poata fi incarcate mai multe ele trebuie sa aiba diferente dpdv suport hardware sau versiune Android. Intelege ca o aplicatie poate afisa/masca meniuri si alte chestii dupa bunul plac - de exemplu dupa informatiile pe care le primeste de la server, care stie cine esti, ce pachet de servicii ai, inclusiv cand ai facut activarea aplicatiei. Informatia cu data/tipul de activare poate fi stocata si local (mai putin probabil, dar posibil).

#10538
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,844
  • Înscris: 01.09.2006
O fi aceeasi apk, dar se comporta diferit in functie de momentul instalarii, de-aia zic ca e o alta varianta.

#10539
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 16.01.2023

View Postwertyck, on 16 martie 2024 - 19:40, said:


Nu cred că ajunge la 600 lei comisionul BT.
BT zice altceva în lista de comisioane: https://www.bancatra...sura-comisioane

Este per cont poprit. 61 lei per cont e destul pt un click bancar de 2 ori.

#10540
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
Daca ai conturi la 3-4 banci, in 3 valute, iar la unele banci ai 2-3 conturi de lei (cont curent, cont "de card", cont "de card virtual") ajungi imediat la 600 lei comision pentru poprire :D

#10541
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,844
  • Înscris: 01.09.2006
Parca se schimbase recent legislatia astfel incat sa nu mai popreasca aiurea toate conturile.

#10542
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,748
  • Înscris: 13.03.2005
De poprit îți popresc toate conturile, însă au schimbat doar să nu îți debiteze aceeași sumă din toate conturile.

#10543
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.12.2021

View Postech, on 24 martie 2024 - 14:36, said:

Nu am auzit pe nimeni care sa nu aibe tab-ul conturi, exista cineva?
In tab Conturi pot vedea Istoric tranzactii,Setari cont ,pot efectua plati. Am avut instalat candva ,,Round up,,  dar nu pot accesa
acest cont(de economie) ca sa vad cand s-a instalat si ce are in el.La Setari cont imi cere  -re,,autentificare  cu actualizarea datelor,
foto CI  etc.Nu inteleg de ce.

#10544
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,748
  • Înscris: 13.03.2005
E o cerinta generala la banci. Iti cer periodic actualizarea datelor. Si eu am avut in BT acea cerere sa actualizez datele, luna aceasta.

#10545
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Am fost la bt sa îmi ridic cardul făcut sâmbăta online și nu am putut sa îl iau pe loc pentru ca trebuia sa mai stau la un alt ghișeu ca să îmi actualizez datele. Ce date dacă sâmbăta l-am făcut și buletinul e acelaș ca ala încărcat pe site...

#10546
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,748
  • Înscris: 13.03.2005
Nu conteaza ca actul de identitate a acelasi, conteaza ca bancile sunt obligate sa faca periodic aceasta actualizarea a datelor clientilor . Si o fac ca sunt si ele obligate de normele BNR si BCE.
Am actualizat si eu luna aceasta si la BT si la ING, dar online, fara drum la agentia bancara.

Edited by wertyck, 27 March 2024 - 14:39.


#10547
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014
Periodic, da. Dar colegul @gabybcr spune că în urmă cu 4-5 zile a încărcat deja în platformă copia CI. Posted image

#10548
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View Postwertyck, on 27 martie 2024 - 14:36, said:

Nu conteaza ca actul de identitate a acelasi, conteaza ca bancile sunt obligate sa faca periodic aceasta actualizarea a datelor clientilor . Si o fac ca sunt si ele obligate de normele BNR si BCE.
Am actualizat si eu luna aceasta si la BT si la ING, dar online, fara drum la agentia bancara.

Salut, la cât timp trebuie să actualizăm datele personale?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

Maryus89

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate