Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10674 replies to this topic

#10549
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Le-am actualizat în aplicație. Vad ca acum îmi apare în aplicație ca au fost astăzi actualizate și nu le mai pot edita. Ma gândesc ca poate nu mai apar nici la ei neactualizate.

Edited by gabybcr, 27 March 2024 - 17:53.


#10550
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Nu aș fi așa de sigur...:)

#10551
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Atentie la "mesajele din partea bancii" care cer datele personale "pentru actualizare".
Bancile ne avertizeaza ca ele nu cer date prin SMS, mesaje wahtsapp, etc.

#10552
NewRom

NewRom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 28.05.2021
Bună seara, rog ajutor.
Vreau sa platesc din NEO următoarele utilități: Asociația de proprietari NR.3
CUI:11421471
Gura Humorului -Suceava
Cum sa fac nu găsesc în NEO, când introduc iban merge, dar nustuu ce sa trec la destinatar și la descriere, trebuie sa platesc pentru cineva apartamentul. Mulțumesc

#10553
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,665
  • Înscris: 20.11.2005
Destinatar: Asociația de proprietari NR.3
Detalii tranzactie/Descriere: Plata Ap. X, Bl. Y, Fam. Cutarescu

Inlocuiesti tu X, Y si Cutarescu cu datele corecte.

#10554
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021
Am un cont BTGO si incerc sa fac o plata cu cardul. Bag codul primit pe SMS si apoi cere "parola unica". Aceasta parola unica nu e nici pinul aplicatiei BTGO, nici parola aplicatiei BTGO, nici pinul cardului.

Stie cineva ce e, de unde o iau?

In BT PAY nu pot adauga cardul, dau Adaugare si nu se intampla nimic, e lista goala.

#10555
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Cred ca parola unica era formata din ultimele 6 cifre ale CNP-ului tau, dar parca la prima utilizare, te pune sa schimbi acea parola unica cu una aleasa de tine, tot din 6 cifre.

#10556
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021
Astept de o ora pe chat, s-a clintit dupa 20 minute de la pozitia 2 la 1, acum a inghetat pagina si si-a facut refresh :))) ce batjocura...

#10557
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Am fost sa îmi actualizez datele și sa îmi iau cardul. Din greșeala mea am greșit agenția, dar în urma cu doua zile am mai fost în agenție sa întreb de card. Sosise dar nu aveam timp de actualizat date.
Astăzi am fost din nou sa actualizez și sa imi zica la final ca e la alta agenție.
Am fost la agenția selectată și nici acolo nu am putut sa îl ridic ca abia actualizasem datele și trebuie aprobate luni de la sediu. 🙈

#10558
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Asta mi se pare din filme cu proști.

N-aveau decât să iți mai facă o copie după buletin și să îți dea cardul, nu să te cheme luni..

Nu pot să îți refuze o informație sau eliberarea unui card din cauza unei proceduri interne al lor, care nu s-a realizat în timp real.

#10559
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021

View Postomaigadlolz, on 29 martie 2024 - 13:33, said:

Am un cont BTGO si incerc sa fac o plata cu cardul. Bag codul primit pe SMS si apoi cere "parola unica". Aceasta parola unica nu e nici pinul aplicatiei BTGO, nici parola aplicatiei BTGO, nici pinul cardului.

Stie cineva ce e, de unde o iau?

In BT PAY nu pot adauga cardul, dau Adaugare si nu se intampla nimic, e lista goala.

Am sunat si nu a reusit duduia sa ma autentifice, cica n-am doar 1 serviciu, eu avand un singur cont la mizeria lor de banca..........................

#10560
ocean

ocean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 05.03.2024

View Postomaigadlolz, on 29 martie 2024 - 13:33, said:

Am un cont BTGO si incerc sa fac o plata cu cardul. Bag codul primit pe SMS si apoi cere "parola unica". Aceasta parola unica nu e nici pinul aplicatiei BTGO, nici parola aplicatiei BTGO, nici pinul cardului.

Stie cineva ce e, de unde o iau?

In BT PAY nu pot adauga cardul, dau Adaugare si nu se intampla nimic, e lista goala.
Parola unica trebuia sau trebuie setata de tine. Este raspunsul la o intrebare cum ar fi: "Care este numele de fata al mamei de dinainte de casatorie?"
In caz ca ai setat-o si nu-ti mai amintesti, ai posibilitatea s-o recuperezi:

https://intreb.banca...o-pot-recupera/

#10561
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021
Ok, doar ca nu am setat nicio parola unica vreodata, sunt 0 tranzactii pe card. Iar in pagina 3ds dupa introducerea codului SMS nu e nicio optiune de resetat parola, doar un link la botul de chat unde nu pot sa faca nimic in privinta asta, ci te pun sa suni la callcenter.

Am verificat cardul in bancomat, totul ok, la POS: pin gresit :))

#10562
ocean

ocean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 05.03.2024
Angajatul call center nu te-a ajutat. Ti-a mai ramas sa mergi la sucursala de care apartii.

#10563
mangla

mangla

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2023
se poate face din aplicatia btpayt sau neobt, rambursare anticipata ca la alte banci spre exemplu Unicredit? Vreau sa nu ma mai duc la banca in fiecare luna dupa ce achit rata la credit imobiliar ca sa platesc urmatoarea rata.

#10564
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
I s-a intamplat cuiva sa se blocheze bancomatul in timp ce depunea o suma de bani pe card si suma sa nu ajunga nici pe card, nici returnata celui care a depus banii?? Mai sunt sanse sa fie recuperata? S-a facut refuz de plata, dar nu am incredere in ei. Chiar daca camerele se presupune ca au functionat si se poate verifica bancomatul. De unde stiu ca nu i-a retras altcineva in urma mea?

Edited by bbseptik2017, 01 April 2024 - 17:12.


#10565
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,834
  • Înscris: 01.09.2006
Chitanta ti-a dat?
Mie mi s-a in tamplat o chestie ciudata de genul asta la CEC.
Am depus suma, mi-a dat chitanta si am aruncat-o intr-un cos de gunoi si am plecat.
Dupa ceva ore m-am trezit ca banii tot nu apar pe card, m-am speriat si m-am dus la banca sa vad ce pot face ...
Aia de acolo a ridicat din umeri si a spus ca sa stau linistit, ca a verificat si intr-adevar nu le apar banii in sistem, dar ca trebuie sa apara banii pana la urma pe card, dar totusi era bine sa fi pastrat si chitanta ...
M-am chinuit vreo 10 minute sa caut chitanta in cosul ala de gunoi si cand am intrat iar in banca a vazut aia ca tocmai au aparut si banii in sistem dupa atatea ore :lol:

Cum adica s-a facut refuz de plata daca tu depuneai bani?

Edited by ech, 01 April 2024 - 17:24.


#10566
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,940
  • Înscris: 16.01.2023
Cum trimit desteptii de la BT parola ?

Am primit

Mon, Apr 1 at 5:57 PM
Regăsiți atașat răspunsul Băncii Transilvania S.A. la cererea nr. 1-24530xxx.
Întrucât răspunsul pe care vi-l furnizăm în atașament conține date cu caracter personal ce vă privesc, pentru protejarea acestora fișierele sunt criptate, urmând ca parola necesară deschiderii acestora să vă fie comunicată prin SMS transmis către numărul de telefon declarat de dumneavoastră în evidențele Băncii Transilvania, 072xxxxxx.
Totodată, veți regăsi și o arhivă cu anexele răspunsului. La deschiderea arhivei vi se va solicita aceeași parolă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

7 user(s) are reading this topic

4 members, 2 guests, 1 anonymous users

mberila, darkangel2, Costel2014, ech

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate