Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Bere Hainekien 660ml

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014
Buna, am inceput o mica afacerea in Italia cu un capital mic..merge cat de cat bine,dar am observat ca aici toata lumea vrea bere hainiken 660ml si bira moretti 660ml ce-a mai vanduta bere in Italia,am incercat sa o cumpar de aici este fff scumpa, pe mine ma intereseaza haineiken 660ml,caut site-uri din Olanda,Germania dar in zadar sunt multe tepe,intrebarea este un site de incredere cu alimente si bere exista ma refer engross?Multumesc

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai incercat sa iei legatura cu importatorul? ori cu producatorul direct?

se numeste Heineken. ai scris de 3 ori cuvantul, de 3 ori gresit si fiecare diferit fata de celelalte.

edit: am corectat denumirea, scrisesem si eu de toti banii. :P

Edited by Dany_Darke, 08 November 2015 - 01:54.


#3
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Vai s-amar de ea limba romana...

#4
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

 Dany_Darke, on 08 noiembrie 2015 - 01:26, said:

ai incercat sa iei legatura cu importatorul? ori cu producatorul direct?

se numeste Haineken. ai scris de 3 ori cuvantul, de 3 ori gresit si fiecare diferit fata de celelalte.


Mersi de raspuns,am incercat dar nici nu te baga in seama,mai ales o companie mica,trebuie sa gasesc un engrosist in germania,olanda in tarii europene.

 Mur, on 08 noiembrie 2015 - 01:26, said:

Vai s-amar de ea limba romana...

Mur esti Moderator sau Profesor de limba romana?Ca deobicei se gaseste tot timpu un destept ca tine.

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Daca nu ti-a zis-o Mur direct, ti-o zic eu: pentru a obtine un contract/oferta/ceva tre' sa stii sa te exprimi astfel incat cel din capat(partenerul) sa te inteleaga si sa prezinti incredere. Dar daca tu omori inclusiv denumirea berii, este destul de clar de ce NU reusesti sa obtii ce-ti doresti.

Edited by dexterash, 08 November 2015 - 01:38.


#6
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

 dexterash, on 08 noiembrie 2015 - 01:38, said:

Daca nu ti-a zis-o Mur direct, ti-o zic eu: pentru a obtine un contract/oferta/ceva tre' sa stii sa te exprimi astfel incat cel din capat(partenerul) sa te inteleaga si sa prezinti incredere. Dar daca tu omori inclusiv denumirea berii, este destul de clar de ce NU reusesti sa obtii ce-ti doresti.
Cred ca nu stii cum sa lingi si tu berea mai bine sa devi Moderator?

Is analfabet ii Bine?suntetii fericiti acu?imi doresc raspuns la intrebare nu vreau sa fac scoala aici pe softpedia!Chiar daca nu stiu bine limba romana nu mai trebuie sa ma exprim?

Edited by SirXtrem, 08 November 2015 - 01:54.


#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Dragul meu, ti-am dat un sfat cat se poate de obiectiv. Faptul ca nu stii ca se scrie Heineken nu tine de limba romana. Oricum, mai poti incerca - poate poate careva te va intelege.

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
consider ca importatorul are toate motivele sa bage pe toti potentialii clienti in seama, pana la urma el trebuie sa scape de marfa.

dar daca aduci din alta tara, nu te costa mai mult si cu transport, taxe vamale si ce se mai aplica pe la voi pe acolo?

#9
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

 dexterash, on 08 noiembrie 2015 - 01:53, said:

Dragul meu, ti-am dat un sfat cat se poate de obiectiv. Faptul ca nu stii ca se scrie Heineken nu tine de limba romana. Oricum, mai poti incerca - poate poate careva te va intelege.

Asa si daca nu am scris corect nu ai inteles?Dragul meu ma corecteaza tableta si a facut-o prost.Esti fericit acu?Sincer sfaturi pe langa subiect nu ma intereseaza.Mersi

 Dany_Darke, on 08 noiembrie 2015 - 01:58, said:

consider ca importatorul are toate motivele sa bage pe toti potentialii clienti in seama, pana la urma el trebuie sa scape de marfa.

dar daca aduci din alta tara, nu te costa mai mult si cu transport, taxe vamale si ce se mai aplica pe la voi pe acolo?

Am vorbit in Olanda direct cu firma mama,dar spun sa contactez Heineken Italia,am contactat-o dar nu te baga in seama.Ma gandesc ca din alte tarii ii mai scumpa dar nu cred ca-i ca aici,aici se vinde cu 15 euro bax de 15 sticle.
Am vorbit si cu Heineken Romania dar nu au 660ml numa 500.
Ma intereseaza un site cu firme de incredere ce vand engross.

Edited by SirXtrem, 08 November 2015 - 02:10.


#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la metro ai incercat? acolo sigur nu au limita de cantitate, iar vanzarea se face cu preponderenta firmelor pana la urma.

se pare ca au si pe stoc

#11
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

 Dany_Darke, on 08 noiembrie 2015 - 02:13, said:

la metro ai incercat? acolo sigur nu au limita de cantitate, iar vanzarea se face cu preponderenta firmelor pana la urma.

Am incercat,dar nu e rentabil,eu de aia caut,pentru ca exista un indian aici aduce 4 containere de bere pe luna,dar nu stiu de unde,oricum de prin alte tarii.isi face 1 euro la bax,fa un calcul vinde 60 de paletii pe luna, intr-un palet sunt 52 de bax-urii;)

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la ei pe site vad ca au doar nr de contact de la brandstore, dar daca vb cu aia si poate reusesc sa te puna in legatura cu cei ce se ocupa de vanzari?

Attached Files



#13
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Aia era, indianul aduce și tu nu! Îți dai seama ce afacere are, 1 euro pe bax, 3000 de euro! Tare afacere, mai bine te-ai reprofila!

Edited by wb626ek, 08 November 2015 - 07:39.


#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cumpara de la indian.

#15
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014

 don_dannielo, on 08 noiembrie 2015 - 07:49, said:

Cumpara de la indian.
Posted Image Posted Image Posted Image

#16
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
cumperi sticla si umpli cu ursus... precis si indianul ala face la fel.

#17
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Il urmaresti pe sofer dupa ce ii livreaza indianului. Il lovesti si tu cu 100euro sa iti dea informatii. Suntem romani, ce naiba!

#18
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Mi se pare amuzant ca de fiecare data cand apare cate un semi-analfabet pe-aici, ii sar toti in cap... de parca dupa ce primeste criticile voastre, se apuca omul sa invete gramatica ... va zic eu, ca tot prost ramane, oricat l-ati critica voi.
Sunt curios cum reactionati cand un prieten sau o ruda apropiata face greseli de exprimare, tot asa sariti pe el?

OP e semi-analfabet, daca nu era asa poate era mare avocat/medic/profesor universitar prin tara. Dar omul a facut ce stie el mai bine ca sa traiasca ... o mica afacere prin Italia. Ma intreb totusi cum supravietuieste afacerea, daca nu e in stare sa gaseasca un distribuitor pentru produsele pe care le vinde, oare cum se descurca cu gestiunea contabila(probabil isi face de cap contabilul firmei) si contractele de munca samd...
Concluzia e ca acest forum nu se prezinta ca fiind accesibil doar persoanelor cu studii superioare... e forumul poporului, asa ca trebuie acceptati si cei carora nu prea le-a placut scoala. Asa ca nu privesc cu ochi buni pe grammar-nazi, mi se pare inutil sa critici un om ca n-a invatat gramatica elementara. Ce credeti, ca i se face rusine si se-apuca sa invete?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate