Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bere Hainekien 660ml

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

 Dany_Darke, on 12 noiembrie 2015 - 01:20, said:

http://www.emag.ro/s...intre-0-si-50/c

inseamna ca luai la bidon de plastic.

eu ti-am calculat la recipient de sticla, adica ceva mai prezentabil

La plastic is toate aici,costa 2,54  scump ajunge la 55 centi aproape,aici gasesti apa la 15 centi 1'5litri

Edited by SirXtrem, 12 November 2015 - 01:31.


#56
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
exact de asta am zis si eu. nu prea poti combate pretul ala.

ar insemna la noi ~70 de bani 1.5l, iar la noi cea mai ieftina apa este la 0.5l cu 70 de bani.

evident ca se gasesc si cele de 6l la 2 lei.

#57
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
mi se pre o prostie sa importi apa din Romania spre Italia. Cat castig poti face maxim pe sticla, 0,05 centi poate si daca nu devi distribuitor in stil mare adica sa apovizionezi magazine gen Carrefour, Coop, Spar, etc. nu ai cum sa faci castig.

Pe langa asta cine ar cumpara apa romanesca in schimbul apei italienesti? Eu fiind in Austria nu m-as gandi sa cumpar apa bulgareasca spre exemplu. Daca vorbeam de produse traditionale ok, dar apa?!?

Italienii pot tine preturile foarte joase deoarece apa este extrasa si prelucrata din zona, dar tu trebuie sa o si transporti din Romania si sa o depozitezi, adica costuri peste costuri.

Si nu imi pot imagina ca in anul 2015 la taxele din Italia sa mai existe apa cu 0,15 centi pe litru jumate, poate apa daia din firme proprii ale supermarketului.

#58
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 SirXtrem, on 12 noiembrie 2015 - 01:05, said:

dar Aqua Carpatica se face in romania?
Da, e a lui Jean Valvis care a avut si lactatele Dorna.

In Ro se cam chinuie apa asta, n-are nimic special in afara de sticla patrata, Borsec vinde de 10 ori mai mult, o sa fie fericit sa-ti dea si tie niste sticle. Vezi sa nu te pacaleasca sa le faci campania murdara de marketing incercata aici, cu singura apa fara nitrati or some bulshit. Probabil in Italia sunt legi.

Edited by don_dannielo, 12 November 2015 - 09:06.


#59
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
faci o confuzie grava intre nitrati si nitriti, acei nitriti sunt periculosi.

#60
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
e o mica diferenta. eu nu am vazut apa in italia asa ieftina, dar sa spunem ca exista. apoi este apa de sursa sau de robinet? ca apa de robinet imbuteliata am tot vazut.
apoi, apa minerala plimbata am tot vazut. am baut borsec la 8000km distanta de romania.

#61
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

 argentum, on 12 noiembrie 2015 - 15:24, said:

e o mica diferenta. eu nu am vazut apa in italia asa ieftina, dar sa spunem ca exista. apoi este apa de sursa sau de robinet? ca apa de robinet imbuteliata am tot vazut.
apoi, apa minerala plimbata am tot vazut. am baut borsec la 8000km distanta de romania.
Am vazut cu 17 centi,mai is perioade cand fac si reducere:)Se numeste Flavia apa 17 centi costa

 Dany_Darke, on 12 noiembrie 2015 - 01:35, said:

exact de asta am zis si eu. nu prea poti combate pretul ala.

ar insemna la noi ~70 de bani 1.5l, iar la noi cea mai ieftina apa este la 0.5l cu 70 de bani.

Sa inteleg ca-i mai ieftina apa aici in Italia:))(Facem import te bagi?:)))))


#62
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

 argentum, on 12 noiembrie 2015 - 15:24, said:

e o mica diferenta. eu nu am vazut apa in italia asa ieftina, dar sa spunem ca exista. apoi este apa de sursa sau de robinet? ca apa de robinet imbuteliata am tot vazut.
apoi, apa minerala plimbata am tot vazut. am baut borsec la 8000km distanta de romania.

In orice supermarket, de la discounturi lidl and co. pana la supermarketurile scumpe gasesti apa intre 0.15-0.20 centi pe litru. E apa minerala naturala imbogatita cu co2, ca 90% din apa minerala din Italia. De obicei e facuta la aceleasi izvoare unde se fac si marcile scumpe, dar se merge pe 0 marketing,doar supermarketuri, costuri de amblaj reduse si aceiasi eticheta de 20 de ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate