Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Bere Hainekien 660ml

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
La inceput n-a fost vorba de gramatica. Trebuia doar sa scrie corect un brand de bere si anume Heineken...Posted Image Posted Image

#20
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

View Postwb626ek, on 08 noiembrie 2015 - 07:37, said:

Aia era, indianul aduce și tu nu! Îți dai seama ce afacere are, 1 euro pe bax, 3000 de euro! Tare afacere, mai bine te-ai reprofila!

Aaa sa inteleg ca pentru tine este o nimica toata 3000 de euro pe luna,pun pariu ca ai cont la caiet la magazinu de langa casa si tu vb de 3000 de euro parca este vorba de un pachet de tigari.
Daca nu ai inteles eu afacerea o am,imi merge ok,ii chiar in crestere dar vreau sa ma extind.

View PostDany_Darke, on 08 noiembrie 2015 - 02:36, said:

la ei pe site vad ca au doar nr de contact de la brandstore, dar daca vb cu aia si poate reusesc sa te puna in legatura cu cei ce se ocupa de vanzari?
Dany am vorbit de mai multe ori,imi tot zice ca trebuie sa ma contacteze un reprezentant de zona dar nimic.Mersi oricum esti unicu ce raspunde la subiect.

View Postalex2010, on 08 noiembrie 2015 - 10:23, said:

Mi se pare amuzant ca de fiecare data cand apare cate un semi-analfabet pe-aici, ii sar toti in cap... de parca dupa ce primeste criticile voastre, se apuca omul sa invete gramatica ... va zic eu, ca tot prost ramane, oricat l-ati critica voi.
Sunt curios cum reactionati cand un prieten sau o ruda apropiata face greseli de exprimare, tot asa sariti pe el?

OP e semi-analfabet, daca nu era asa poate era mare avocat/medic/profesor universitar prin tara. Dar omul a facut ce stie el mai bine ca sa traiasca ... o mica afacere prin Italia. Ma intreb totusi cum supravietuieste afacerea, daca nu e in stare sa gaseasca un distribuitor pentru produsele pe care le vinde, oare cum se descurca cu gestiunea contabila(probabil isi face de cap contabilul firmei) si contractele de munca samd...
Concluzia e ca acest forum nu se prezinta ca fiind accesibil doar persoanelor cu studii superioare... e forumul poporului, asa ca trebuie acceptati si cei carora nu prea le-a placut scoala. Asa ca nu privesc cu ochi buni pe grammar-nazi, mi se pare inutil sa critici un om ca n-a invatat gramatica elementara. Ce credeti, ca i se face rusine si se-apuca sa invete?
Mersi ca mai facut prost,indirect dar na. Becali parerea voastra stie tabla inmultiri?stie limba romana la perfectie?aia inseamna ca-i prost?Daca era prost era boschetar,daca nu mi-a placut scoala aia inseamna ca nu trebuie sa mai fac nimic?Is multi aici pe forum care stiu limba romana si doar atat,viata ii calculatoru si pa,sta si critica pe altii.

View Posttitacodita, on 08 noiembrie 2015 - 11:27, said:

La inceput n-a fost vorba de gramatica. Trebuia doar sa scrie corect un brand de bere si anume Heineken...Posted Image Posted Image

Bun si ii normal sa dai cu pietre intr-un om daca nu stie numele brandu-lui?Scriu de pe tableta si ma corecteaza,nici nu am bagat de seama ca a scris rau.
Forum de kkt,vin sa cer ajutor si numai 1 raspunde la subiect,restu cred ca is plictisiti de stat in casa pe forum.

#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu stiu cat timp a trecut de cand te tot amana cu aceasta contactare, insa poate reusesti sa vb cu cei la care vine acel agent, in cazul in care stii firmele in cauza, si sa iei direct nr respectivului.

sau poti inceca sa vb cu alti patroni sau macar angajati ai unor firme de genul si sa ii intrebi de unde aduc ei marfa de genul. sau poate chiar si intr-un butic daca mergi, faci pe nestiutorul si spui ca ai tot vazut astfel de ambalaje si esti curios de unde se aduc, pt ca prin alte tari pe unde ai fost nu ai gasit asa ceva.

poate este si o statie de imbuteliere acolo in italia, care se axeaza pe astfel de ambalaje. iar un transport direct de acolo este mai ieftin.

#22
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014

View PostSirXtrem, on 08 noiembrie 2015 - 12:06, said:

Aaa sa inteleg ca pentru tine este o nimica toata 3000 de euro pe luna,pun pariu ca ai cont la caiet la magazinu de langa casa si tu vb de 3000 de euro parca este vorba de un pachet de tigari.
Daca nu ai inteles eu afacerea o am,imi merge ok,ii chiar in crestere dar vreau sa ma extind.

Dany am vorbit de mai multe ori,imi tot zice ca trebuie sa ma contacteze un reprezentant de zona dar nimic.Mersi oricum esti unicu ce raspunde la subiect.


Mersi ca mai facut prost,indirect dar na. Becali parerea voastra stie tabla inmultiri?stie limba romana la perfectie?aia inseamna ca-i prost?Daca era prost era boschetar,daca nu mi-a placut scoala aia inseamna ca nu trebuie sa mai fac nimic?Is multi aici pe forum care stiu limba romana si doar atat,viata ii calculatoru si pa,sta si critica pe altii.



Bun si ii normal sa dai cu pietre intr-un om daca nu stie numele brandu-lui?Scriu de pe tableta si ma corecteaza,nici nu am bagat de seama ca a scris rau.
Forum de kkt,vin sa cer ajutor si numai 1 raspunde la subiect,restu cred ca is plictisiti de stat in casa pe forum.
Asa bo$$. Harata-le tu la hastia cine e jupanu'.

#23
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

View PostDany_Darke, on 08 noiembrie 2015 - 12:25, said:

nu stiu cat timp a trecut de cand te tot amana cu aceasta contactare, insa poate reusesti sa vb cu cei la care vine acel agent, in cazul in care stii firmele in cauza, si sa iei direct nr respectivului.

sau poti inceca sa vb cu alti patroni sau macar angajati ai unor firme de genul si sa ii intrebi de unde aduc ei marfa de genul. sau poate chiar si intr-un butic daca mergi, faci pe nestiutorul si spui ca ai tot vazut astfel de ambalaje si esti curios de unde se aduc, pt ca prin alte tari pe unde ai fost nu ai gasit asa ceva.

poate este si o statie de imbuteliere acolo in italia, care se axeaza pe astfel de ambalaje. iar un transport direct de acolo este mai ieftin.
Dany am incercat de toate,am o mica firma de distributie,am in jur de 600 magazine in Milano,Torino,am tot intrebat stanga si dreapta dar nimic,totusi Olanda unde ii firma mama exista unu ce vinde engross afara,dar pana dau de el mai este.


#24
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
asadar esti cumva un intermediar, pai sa te asiguri mai intai ca ai ceva castig din afacerea asta, sa nu te inhami pt o nimica toata.

momentan ti-am recomandat ceea ce stiu si ce cred ca iti e de ajutor, iti urez succes in demersurile tale, daca mai vin si alte dei, ti le voi expune.

#25
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014

View PostSirXtrem, on 08 noiembrie 2015 - 12:06, said:

Aaa sa inteleg ca pentru tine este o nimica toata 3000 de euro pe luna,pun pariu ca ai cont la caiet la magazinu de langa casa si tu vb de 3000 de euro parca este vorba de un pachet de tigari.
Daca nu ai inteles eu afacerea o am,imi merge ok,ii chiar in crestere dar vreau sa ma extind.
Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu am cont la caiet, am cont in banca si salariu de 1200 euro pe luna!
Deci, ai mai mult cu 2 treimi ca mine pe luna. Dar imi ajunge!
Daca ce zici este adevarat, imposibil sa nu poti lua legatura cu un agent de la Heineken.
Ca si intermediar, nu cred ca vei castiga cine stie cat la acest produs. Poate la unul mai ieftin si comercial!

#26
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

View Postwb626ek, on 08 noiembrie 2015 - 13:10, said:


Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu am cont la caiet, am cont in banca si salariu de 1200 euro pe luna!
Deci, ai mai mult cu 2 treimi ca mine pe luna. Dar imi ajunge!
Daca ce zici este adevarat, imposibil sa nu poti lua legatura cu un agent de la Heineken.
Ca si intermediar, nu cred ca vei castiga cine stie cat la acest produs. Poate la unul mai ieftin si comercial!
Bravo si daca poti sa mai castigi inca 3000 peste aia 1200 nu ar pica bine?
Eu unde am depozitu-l am vreo 3 care ma intreaba de bere,daca eu reusesc sa o aduc,eu o vand engross nu trebuie sa fac distributie cu ea..deci vine la usa si o si vand.Pentru aia o caut cu sete;)

#27
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
o cauti cu sete pt oameni setosi :P

#28
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014
Ma intreb daca initiatorul a dat macar un search pe google pentru distributore birra heineken 650. Ca apropo, e de 650 nu de 660.

#29
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

View Postbalios, on 08 noiembrie 2015 - 13:28, said:

Ma intreb daca initiatorul a dat macar un search pe google pentru distributore birra heineken 650. Ca apropo, e de 650 nu de 660.

Este si 660ml si 650 a iesit acu,dar in alte tarii.
Uita-te aici http://www.winemill....ineken-nrb.html in Italia sunt 15 intr-un bax.

Sunt niste site-uri de engross ce le stiu dar is multe tepe:
www.Alibaba.com
www.21food.com

Edited by SirXtrem, 08 November 2015 - 13:40.


#30
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostSirXtrem, on 08 noiembrie 2015 - 02:09, said:

Am vorbit in Olanda direct cu firma mama,dar spun sa contactez Heineken Italia,am contactat-o dar nu te baga in seama.Ma gandesc ca din alte tarii ii mai scumpa dar nu cred ca-i ca aici,aici se vinde cu 15 euro bax de 15 sticle.
Ai contactat-o cum? Ai sunat si ti-a inchis in nas? Berea nu se ia din alte tari in mod normal. Care e problema cu baxul cu pricina?

View PostSirXtrem, on 08 noiembrie 2015 - 02:09, said:

Ma intereseaza un site cu firme de incredere ce vand engross.
Firemele de genul distribuitorilor de bere nu fac afaceri pe net.

View PostSirXtrem, on 08 noiembrie 2015 - 13:37, said:

Sunt niste site-uri de engross ce le stiu dar is multe tepe:
www.Alibaba.com
Poate iti trimit chinezii niste bere, :) Fake. :) :)

#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
nu ai cum sa iesi mai ieftin intr-un engross, decat daca cumperi direct de la producator. Heineken Italia este doar un importator general, in fata lui exista o companie mare care in general are mai multe firme de bere si le vinde la magazine, restaurante, baruri si asa mai departe. Pana acum nu am intalnit ca un producator sa vanda produsele direct. Tu trebuie sa afli ce companie se afla intre tine si Heineken, acel distribuitor de bere. Pe el il contactezi si afli amanunte.

In schimb la metro nu poti face mare afacere, daca ai companie in domeniul gastronomic poti sa iti iei tva ul inapoi iti economisesti 20-40centi pe sticla.

#32
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

View PostMrReason, on 08 noiembrie 2015 - 14:37, said:


Ai contactat-o cum? Ai sunat si ti-a inchis in nas? Berea nu se ia din alte tari in mod normal. Care e problema cu baxul cu pricina?


Firemele de genul distribuitorilor de bere nu fac afaceri pe net.


Poate iti trimit chinezii niste bere, :) Fake. :) :)

Am contactat-o de 3 ori si tot spun ca ma suna reprezentatu de zona,dar nimic.
Gresit ca afacerile nu se fac pe net,am deja una nu ne-am vazut fata in fata vb doar pe skype si totul merge ca la carte.
Si fake daca este dar sa scrie hainichen:)))))

#33
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View Postwb626ek, on 08 noiembrie 2015 - 07:37, said:

Aia era, indianul aduce și tu nu! Îți dai seama ce afacere are, 1 euro pe bax, 3000 de euro! Tare afacere, mai bine te-ai reprofila!

gresit. trebuie sa inveti sa vezi altfel. 3000 euro? sunt 2 salarii. practic iti platesti angajatii numa din bere. tot ce vinzi pe langa e plusul tau. si nu in bere sunt banii

#34
andrei_nitu25

andrei_nitu25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.05.2012

View Postargentum, on 11 noiembrie 2015 - 03:17, said:


gresit. trebuie sa inveti sa vezi altfel. 3000 euro? sunt 2 salarii. practic iti platesti angajatii numa din bere. tot ce vinzi pe langa e plusul tau. si nu in bere sunt banii
Mama, cum ai dat-o p-asta! Din strafundul spiritului antreprenorial. Viziune si pragmatism... , salarii asigurate, buuun. Acu' cauta niste seminte la sac, le ambalezi la pungi, vinzi 18 saci si ai platit si utilitatile. Alune , chips si servetele le treci la chirie, intelegi? Data viitoare iti spun cum platesti impozitul, asigurarea, contabilul si cum poti fenta TVA-ul (aici nu mai vinzi, cumperi...). Mai sunt cateva cheltuieli suplimentare, nimic de speriat, p-astea le faci din banii de sosete... Eeee, parca altfel se vede, nu?

#35
SirXtrem

SirXtrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2014

View Postargentum, on 11 noiembrie 2015 - 03:17, said:



gresit. trebuie sa inveti sa vezi altfel. 3000 euro? sunt 2 salarii. practic iti platesti angajatii numa din bere. tot ce vinzi pe langa e plusul tau. si nu in bere sunt banii
Nu am angajatii totul fac singur,numai actele si tot se ocupa sotia.Deci aia 3000 intra in buzunar:)

#36
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
deci iti platesti doua salarii. al tau si al sotiei daca ai vinde cat indianul. ca esti dstribuitor, ce vinzi pe langa e ban la buzunar.

@andrei-nitu: eu am expus o idee in 5 secunde sa combat o eroare, acum ca tu ai luat asta litera de lege e problema ta. da probabil asa e intelegerea la spiritul asta antreprenorial de seminte, e limitata la 2-3 metri in fata. bine ca nu mi'ai expus si costul cu ziarele de impartit clientilor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate