Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 

LG G4 vs Samsung Galaxy Note 4

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
O chestie faina mi se pare capacul de piele in diverse culori. G4 il cunosc mai bine, stiu ce plusuri are, sunt mai documentat. Cei care aveti Note 4, chiar utilizati stylusul cu functiile lui sau nu prea?

#20
geooo

geooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.06.2005
Eu sunt in aceeasi situatie cu a ta, tot un G2 am si vreau sa iau ceva. Am testat insa pentru cam 2 saptamani si note4 (in septembrie) si g4(acu 2 sapt), La mai toate chestiile mi-a placut mai mult G4, de la camera ce focuseaza foarte rapid, la launcher ce a mers mult mai bine la G4, la note4 am avut studder si s-a crashuit o data aplicatia de FB. La baterie sunt oarecum similare, oricum lucrez la un birou si am acces sa il incarc daca il forjez in transport dimineata. Cert e ca de G4 mi-a parut mai rau cand a trebuit sa il returnez :D

Edit am folosit stilusul de 2-3 ori, la misto mai mult.
PS2 capacul din piele face toti banii, chiar daca se toceste destul de tare la colturi

Edited by geooo, 28 October 2015 - 12:43.


#21
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Exceptand problema cu pata galbena la G2 rezolvata in garantie si lagul de pe UI lolipop facuta varza de cei de la LG, nu am ce sa ii reprosez telefonului. E de mentionat autonomia excelenta si functiile knock off si on f.f. practice. De-aia inclin mai mult spre G4. Ma bucur ca le-ai testat pe ambele. Daca ti-a placut insa G4 de ce nu l-ai pastrat?

Edited by bethlen, 28 October 2015 - 12:47.


#22
geooo

geooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.06.2005
Nu puteam sa pastrez, ci doar sa testez. Dar cand o sa se alinieze planetele cu buzunarul G4 sper sa iau.

#23
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ok :)

#24
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostTudor Popescu, on 28 octombrie 2015 - 11:38, said:

LG . Eu numai problem am avut cu Samsung...am avut 3. Unul s-a defectat dupa doar 1 luna, al doilea se bloca zilnic ( motiv pentru care am dat cu el de pamant, avea numai 6 luni...si la service zicea ca nu are ce sa-i faca, si am dat cu el de pamant can aveam nevoie urgenta de telefon si jaful nu mergea) si al treilea, l-am pus la incarcat si a bubuit bateria in el ( s-a umflat ).
Mi e greu sa cred ca ai avut 3 Note 4 si toate s au stricat...
Mai bine spune ce galaxy young si pocket ai avut.

Daca nu ti trebuie acel stylus, ia ce iti place mai mult.

#25
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Dar nu a spus ca a avut 3 Note 4. O fi avut ceva prastii de Samsung.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu nişte ani în urmă, până la momentul apariţiei smartphone-urilor şi cu puţin timp, foarte puţin, înainte să apară primul iPhone, ecranele telefoanelor LG erau mai bune calitativ decât cele ale telefoanelor Samsung. LG, însă, era o marcă relativ necunoscută românilor pe partea de telefoane mobile, se ştia doar de electrocasnice.
Acum, odată cu globalizarea excesivă, aproape niciun smartphone nu mai are personalitate distinctă, cu excepţia, poate, a lui BlackBerry Passport, un terminal care mie mi se pare excelent. Îi lipsesc funcţii multe în domeniul de entertainment, însă acel smartphone nu se adresează publicului de rând.
Unchiul meu are un telefon LG, dar nu flagship (nu ştiu ce model). Pot spune că nu merită aproape niciun ban/cent, multe Huawei-uri sunt peste el din toate punctele de vedere, inclusiv design.

View Postmirq, on 28 octombrie 2015 - 12:08, said:

[...]cazul NOTE 5[...]
- note 5 nu este si nu va fi importat oficial in Europa [...]
Care e motivul? Nu merităm?

#27
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Ba vine, mai pe la sfârșitul anului.
@bethlen: și eu zic sa mergi sa le butonezi. Dacă vrei sa schimbi și sa încerci ceva nou iei note-ul, dacă nu ramai pe g4. N-o sa dai greș cu niciunul.

#28
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
bethlen, tu stii ca eu am atat G2 cat si Note 4 sa-ti spun parerea mea subiectiva;
Eu folosesc 50% din timp S-Penul, m-am obisnuit cu el si nu mai pot fara el (din cauza jobului) dar daca nu ar fi acest S-pen nu as mai fi cumparat note 4 ci altceva de generatie mai noua, cu urmatoarele cerinte (ca tot dau banul);
Procesor 64bit
Memorie ram >3GB
Baterie detasabila
Slot de card
Camera foto cat mai buna

Rezultatul este LG G4

#29
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Da, nu am nevoie de S-Pen si stiu ca ai ambele telefoane. Concluzia mea e ca G4 va fi urmatorul meu telefon. Toate concluziile duc inspre LG.

#30
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
E o alegere inteleapta.

#31
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010
inca nu te-ai mai hotarat dupa atatea pareri :). oricun 90% din ele sunt subiective si desi sunt si cateva obiective e greu sa distingi care cum sunt. problema e ca lg nu este un brand asa mediatizat precum samsung cel mai bine sa le testezi si sa te convingi singur. in plus sunt pe net si youtube review-uri destul se subiective facute de persoane specializate nu toti amatorii ...

#32
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.10.2007
Eu după ce am avut în mamă o perioadă de timp samsung am trecut cu bucurie la LG. Aici am avut G+ul, apoi am trecut la G3 iar acum sunt pe un Asus. Mult mai bun decât G3, nu știu dacă mai bun decât G4, dar cu siguranță mai altfel decât samsung. Eu pe lângă fluență de la un s la altul nu văd nici o diferență
Încercați si mai ieșiți din turma



#33
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
tatimeu, probabil tu nu faci poze de aceea nu vezi diferenta !

#34
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Posttatimeu, on 29 octombrie 2015 - 21:40, said:

Eu după ce am avut în mamă o perioadă de timp samsung am trecut cu bucurie la LG. Aici am avut G+ul, apoi am trecut la G3 iar acum sunt pe un Asus. Mult mai bun decât G3, nu știu dacă mai bun decât G4, dar cu siguranță mai altfel decât samsung. Eu pe lângă fluență de la un s la altul nu văd nici o diferență
Încercați si mai ieșiți din turma
Dar bateria cum se "ofilește" la Asus nu vezi?

#35
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007

View Postk0r3k7, on 28 octombrie 2015 - 11:42, said:

Daca tot ai avut 3 macar spune-ne ce modele.

S3, note ( nu mai stiu care, era primit cadou - d-aia mi-am si permis sa il sparg de caldaram - eram la ananghie si aveam nevoie sa sun si nu mergea, se bloca) si S4. La ultimul mi-a bubuit bateria la 30 minute dupa ce l-am pus la incarcat. M-am dus la bucatarie si in timp ce mancam s-a auzi o pocnitura ca de petarda la mine in camera...sa vad telefonul umflat ca un soarece fiert. Samsuck nu si-a asumat responsabilitatea pentru ceea ce s-a intamplat , desi le-am zis ce s-a intamplat, ei au dat-o inainte ca e vina mea, ca l-oi fi incarcat cu alt alimentator, chestii socoteli. M-am cam lamurit cu chinezii de la Samsung aproape cu toate produsele lor...gargara multa, pret mare, calitate scazuta. Nici LG nu e cine stie ce insa eu personal pe jegurile astea nu mai pun mana.

Alege Microsoft Lumia, Huawei sau HTC. Oricare e superior mizeriilor chinezesti  samsung si lg

#36
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007

View Postalin62, on 28 octombrie 2015 - 12:50, said:

Mi e greu sa cred ca ai avut 3 Note 4 si toate s au stricat...
Mai bine spune ce galaxy young si pocket ai avut.

Daca nu ti trebuie acel stylus, ia ce iti place mai mult.

Uita-te la postul de mai sus.

View Postbethlen, on 28 octombrie 2015 - 12:51, said:

Dar nu a spus ca a avut 3 Note 4. O fi avut ceva prastii de Samsung.

Toate Samsung sunt prastii. Au tot mai putin fiabilitate. Nokia ramane cel mai tare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate