Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Digi si Pro FM-Concurs 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005
A castigat cine trebuia sa castige si gata!
Sunt curios daca se returneaza contravaloarea sms-ului.

#38
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Pe desfasuratorul pe luna trecuta la mine nu sunt taxate aceste sms-uri.

#39
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004
Sms-urile puteau fi trimise din orice retea ,nu? Sau doar abonatii Digi.Mobil au participat?

#40
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Orice retea!

#41
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005

Din regulament:

Participantii vor trimite un mesaj SMS al carui text va consta in

indiciul identificat,la numarul de telefon1872, numar cu tarif normal,(respectiv 0.062 Euro,TVA inclus)


Tariful pentru mesajele SMS se aplica automat, odata cu trimiterea mesajului SMS


#42
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004
Ma tot gandesc la o explicatie pentru faptul ca dupa 1 noiembrie, ~90% din castigatori sunt din Arges.

Banuiesc ca se aplica metoda  "mai multe sms-uri trimise, mai multe sanse de castig"  ... dar ce e cu Arges-ul?

#43
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
:))

Nu doar ca sunt toti din arges, mai sunt si rude intre ei...

#44
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004
Sincer mai degraba ar avea sens asta cu rudele, decat cu judetul Arges..

Adica na ... a dat omu'  sms-uri intr-o zi de pe numarul lui ,a doua zi de pe numarul nevestei ..,poate mai avea si frati/surori ... s.a.m.d ... de ce nu ?

#45
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 Andrei, on 13 noiembrie 2015 - 14:32, said:

Orice retea!

 Andrei, on 13 noiembrie 2015 - 15:35, said:

:)) Nu doar ca sunt toti din arges, mai sunt si rude intre ei...
  
Așa este, foarte corect, eu am trimis și de pe 'Digi mobil' și de pe 'Orange', însă atât timp
cât nu eram între membri grupului "prietenii știu de ce", adică un "vajnic și ales de stele"
locuitor de seamă al Argeșului, nu am beneficiat de alegerea "complet aleatorie" a 'random.org'.
Asadar concursul a fost "Totally Rigged" , yeeeaaah :signher:

"Rușine, rușine, rușine să vă fie! Rușine, rușine, rușine să vă fie!" (lozincă anti 'rcs-rds/digi mobil' și anti 'pro fm')

Edited by Teophileos, 13 November 2015 - 15:57.


#46
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 darkkiss, on 13 noiembrie 2015 - 15:43, said:

Sincer mai degraba ar avea sens asta cu rudele, decat cu judetul Arges..

Adica na ... a dat omu'  sms-uri intr-o zi de pe numarul lui ,a doua zi de pe numarul nevestei ..,poate mai avea si frati/surori ... s.a.m.d ... de ce nu ?

De ce nu?...

pai "serveste" putina statistica si probabilitati (nivel liceu) si expica cum (naiba) pana pe 1 noiembrie au iesit 1-2 din arges / zi.
apoi din 1 noiembrie au iesit 2-3 din arges / zi.

Coincidenta sau nu, pe 9 noiembrie s-au facut niste reclamatii la digi (digicare si televiziunea digi).  Pe 10 apar castigatori din buc si valcea. Apoi nu mai apare nimic.

"de ce nu"-ul tau e putin deplasat. De ce nu au fost si pe 10 si pe 11 si pe 12 tot castigatori din arges??? Au murit toti?.... Sau esti si tu din arges, si un "de ce nu ti-e favorabil? :)

Conform regulamentului fiecare participant trebuie sa trimita UN MESAJ. ok.. maxim 5, ca atata permite DIGI MOBIL (maxim 5 numere DIFERITE / acelasi nume). - caz in care castigatorul este ACELASI, deoarece toate cele maxim 5 contracte sunt pe numele lui! Adica nu ai numele sotiei/.copilului/etc in contractul cu digi.

Deja pierdem vremea...

#47
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004
Nu m-ai inteles;Spuneam doar ca ar avea sens un scenariu  in care sa apara castigatori membrii unei familii atata timp cat nu se specifica nimic in regulament legat de asta, sau de un numar maxim de mesaje pe zi de la acelasi numar.
Nu am sustinut ca asta ar explica de ce argesenii au fost asa 'norocosi'


Nu inteleg de ce te-ai revoltat asa ...



Quote

Conform regulamentului fiecare participant trebuie sa trimita UN MESAJ. ok.. maxim 5, ca atata permite DIGI MOBIL (maxim 5 numere DIFERITE / acelasi nume). - caz in care castigatorul este ACELASI, deoarece toate cele maxim 5 contracte sunt pe numele lui! Adica nu ai numele sotiei/.copilului/etc in contractul cu digi.
Conform regulamentului nu spune  1 sau maxim 5 mesaje sau 10. Si nici ca ar trebui trimise de pe DigiMobil.Si nici ca s-ar lua in considerare 1 mesaj per nr. de telefon per zi.
Adevarat, nici ca mai multe mesaje inseamna mai multe sanse nu zice nicaieri...




Anyway, Argesul ramane un mister :)

#48
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 darkkiss, on 13 noiembrie 2015 - 16:20, said:

Conform regulamentului nu spune  1 sau maxim 5 mesaje sau 10. Si nici ca ar trebui trimise de pe DigiMobil.Si nici ca s-ar lua in considerare 1 mesaj per nr. de telefon per zi.
Adevarat, nici ca mai multe mesaje inseamna mai multe sanse nu zice nicaieri...




Anyway, Argesul ramane un mister Posted Image


Regulamentul zice fix UN mesaj.

Quote

Odata ce au identificat indiciul, Participantii vor trimite un mesaj SMS al carui text va consta in indiciul identificat, la numarul de telefon 1872, numar cu tarif normal, (respectiv 0.062 Euro, TVA inclus). Tariful pentru mesajele SMS se aplica automat, odata cu trimiterea mesajului SMS.

Edited by Andrei, 13 November 2015 - 16:23.


#49
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004
Exprimarea nu mi se pare foarte clara ..eu unul nu inteleg din acel paragraf ca daca trimit 2 mesaje, voi fi inscris in concurs doar cu unul in ziua respectiva.

Oricum nu avem de unde sti situatia reala ... ne dam si noi cu presupusul.

#50
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
Concursul s-a terminat. Azi nu a mai fost indiciu iar pe 4g.rcs-rds.ro in loc de indiciu apare ‘concursul sa terminat’. Exact asa, ‘sa’ fara liniuta; nu ca asta ar conta fata de atentionarea din pagina concurs4g.rcs-rds.ro care zice ca_concursul a inceput acu’ 3 ani (in 2012).

Azi s-au tras cei 3 castigatori pentru ziua de 12 si 4 premii reportate. Au uitat sa traga si cele 5 rezerve prevazute in Regulamentul amendat, cel putin nu au facut-o public (eu nu am gasit asa ceva in inregistrarea ProFM 07:00-11:00). Deci nu au facut nici o curatenie si nu au anulat premii, altfel apreciez ca s-ar fi tras vreo 30 de numere. Spammerii au castigat. RDS s-a aratat neputincios si/sau indiferent.

Concluzia mea la finalul acestui concurs [de imprejurari]:
Vodă Lăpușneanu RDS, aflat în vizită de lucru în cele 2 centre de premiere argeșene, își făcu ochii roată peste restul Țării Românești și așa grăi: Mulți, da’ proști.

#51
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Mie imi cere parola pentru 4g.rcs-rds.ro

Cu ce te loghezi?

#52
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
@Andrei: Nu merge de oriunde, ci doar folosind browser-ul de pe unele telefoane 4G setate special si expuse in [unele] magazine Digi. Scrie de ele in Regulament. Eu am gasit unul si am verificat azi sa ma asigur ca nu au uitat sa anunte vreo prelungire…

#53
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

 Andrei, on 13 noiembrie 2015 - 17:00, said:

Mie imi cere parola pentru 4g.rcs-rds.ro

Cu ce te loghezi?

Încearcă "Argeș". Posted Image

#54
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005
Unde ati gasit castigatorii pentru 11 si 12 noiembrie?
Parca era obligatoriu sa fie anuntati pe site-ul RDS sau PROFM prin regulament.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate