Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

DIGI - CASTIGA UN SMARTPHONE 4G activand factura online

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Pui problema gresit tinere. Gainaria e de fapt din partea RDS care nu tine cont de cei care le-au economisit deja o caruta de bani avand factura electronica deja activata de ani de zile si nu-i include si pe ei implicit in tombola ci ii forteaza sa recurga la acest artificiu de doi lei!

#38
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Concret, dacă deja am factura electronică activată, mai primesc ceva? :)

#39
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Ai raspunsul in regulamentul oficial al campaniei.

http://www.rcs-rds.r...nica/regulament

Spor la citit.

#40
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

 rickysyv, on 18 octombrie 2015 - 17:03, said:

Pui problema gresit tinere. Gainaria e de fapt din partea RDS care nu tine cont de cei care le-au economisit deja o caruta de bani avand factura electronica deja activata de ani de zile si nu-i include si pe ei implicit in tombola ci ii forteaza sa recurga la acest artificiu de doi lei!
Nu e nicio găinarie. Eu mi-am activat factura electronică pentru că mi-e mai comod s-o primesc pe mail decât în cutia poștală.

#41
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Normal ca e mai comod, dar asta nu inseamna ca ei trebuie sa te excluda din tombola, asta e gainaria, ca doar le-ai facut si lor un serviciu nu doar tie!

 KyKyKyKy, on 18 octombrie 2015 - 18:59, said:

Concret, dacă deja am factura electronică activată, mai primesc ceva? Posted Image

Nu, trebuie s-o dezactivezi (confirmare link prin email) si apoi s-o reactivezi (iar confirmare link prin email) si apoi esti inscris.

Iar ca bonus dupa ce ai castigat telefonul poti sa dezactivezi iar factura electronica numai de-al draku!

#42
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
O țin activată pentru a putea folosi Touch24Banking :naughty:

Mulțumesc pentru informație! :)

#43
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 rickysyv, on 18 octombrie 2015 - 20:20, said:

Normal ca e mai comod, dar asta nu inseamna ca ei trebuie sa te excluda din tombola, asta e gainaria, ca doar le-ai facut si lor un serviciu nu doar tie!



Nu, trebuie s-o dezactivezi (confirmare link prin email) si apoi s-o reactivezi (iar confirmare link prin email) si apoi esti inscris.

Iar ca bonus dupa ce ai castigat telefonul poti sa dezactivezi iar factura electronica numai de-al draku!
Asa crezi tu. Crezi ca RCS nu poate sa vada ca tu aveai deja activata factura electronica pe data de 15 octombrie 2015 si sa te descalifice ?

Ia sa citim un pic din regulamentul concursului:

9.REGULI
•Interpretarea si implementarea Regulamentului vor fi in totalitate la latitudinea Organizatorului;
•Organizatorul isi rezerva dreptul sa schimbe, sa modifice sau sa adauge noi reguli in acest Regulament, din orice motiv si oricand in timp, pe parcursul desfasurarii Campaniei sau in orice alt moment, varianta actualizata a Regulamentului fiind disponibila pe site-ul www.rcs-rds.ro.

#44
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,679
  • Înscris: 21.03.2005

 filip.serban, on 17 octombrie 2015 - 12:15, said:

N-ai fi roman daca n-ai incerca.
Lool

Eu zic ca e simplu sa fi scos o lista cu toate contractele care aveau activata factura electronica.
Apoi, daca, sa zicem, ar fi castigator unul din cei care au re-activat factura electronica pentru a participa la tombola/concurs, e simplu sa ii verifice in lista anterioara.
Asta daca n-au un sistem mult mai complex care ar face singur aceste verificari, urmand a transmite spre tombola doar activarile noi si "curate". :D

Ce inseamna limitat la Constanta?

"RCS & RDS S.A., cu sediul in Bucuresti Str. Dr. Staicovici nr. 75, Forum 2000 Building, Faza I, etaj 2, sector 5, cod unic de inregistrare 5888716, atribut fiscal RO, numarul de inregistrare la Registrul Comerțului J40/12278/1994, reprezentata prin Ioan Bendei in calitate de Vicepresedinte C.A., limitata pentru municipiul Constanta, denumita in continuare RCS & RDS sau Organuzatorul".


Edited by MELODY, 18 October 2015 - 22:03.


#45
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 rickysyv, on 18 octombrie 2015 - 16:40, said:

Ce meschinarie e sa dai doua clickuri acolo? Daca cerea RDS sa le faci un blowjob poate te mai gandeai de doua ori daca mai vrei mocangeala aia!

Sunt convins ca sunt multi care ar face-o, cu abnegatie chiar, daca nu s-ar uita nimeni, ca ha, e carne, se spala.

#46
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008

 catalinman, on 18 octombrie 2015 - 20:55, said:

Asa crezi tu. Crezi ca RCS nu poate sa vada ca tu aveai deja activata factura electronica pe data de 15 octombrie 2015 si sa te descalifice ?

Ia sa citim un pic din regulamentul concursului:

9.REGULI
•Interpretarea si implementarea Regulamentului vor fi in totalitate la latitudinea Organizatorului;
•Organizatorul isi rezerva dreptul sa schimbe, sa modifice sau sa adauge noi reguli in acest Regulament, din orice motiv si oricand in timp, pe parcursul desfasurarii Campaniei sau in orice alt moment, varianta actualizata a Regulamentului fiind disponibila pe site-ul www.rcs-rds.ro.
Dar concret, doar cei noi sau și cei existenți?

#47
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

 catalinman, on 18 octombrie 2015 - 20:55, said:

Asa crezi tu. Crezi ca RCS nu poate sa vada ca tu aveai deja activata factura electronica pe data de 15 octombrie 2015 si sa te descalifice ?

Tu stii ce-i aia "PR Shitstorm"? E ceea in ce s-ar baga RDS daca s-ar apuca sa descalifice participantii la tombola pe astfel de motive ridicole...

#48
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Acum s-o dezactivati si reactivati saptamanal, ca sa participati la toate cele cinci extrageri. :))

#49
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Nu merge doar o singură dată?
Adică cei care au activat-o sunt eliminați dintr-o extragere în alta?

#50
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
"Desemnarea castigatorilor se va realiza prin tragere la sorti prin intermediul site-ului random.org astfel:
In data de 23 octombrie, vor participa la tragerea la sorti persoanele care indeplinesc conditiile de participare si care si-au activat factura electronica in perioada 16-22.10.2015 si vor fi desemnati 10 castigatori;
In data de 30 octombrie, vor participa la tragerea la sorti persoanele care indeplinesc conditiile de participare si care si-au activat factura electronica in perioada 23-29.10.2015 si vor fi desemnati 10 castigatori;
In data de 6 noiembrie, vor participa la tragerea la sorti persoanele care indeplinesc conditiile de participare si care si-au activat factura electronica in perioada 30.10.215-05.11.2015 si vor fi desemnati 10 castigatori;
In data de 13 noiembrie, vor participa la tragerea la sorti persoanele care indeplinesc conditiile de participare si care si-au activat factura electronica in perioada 06-12.11.2015 si vor fi desemnati 10 castigatori;
In data de 20 noiembrie, vor participa la tragerea la sorti persoanele care indeplinesc conditiile de participare si care si-au activat factura electronica in perioada 13-20.11.2015 si vor fi desemnati 10 castigatori"

#51
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 KyKyKyKy, on 19 octombrie 2015 - 00:15, said:

Dar concret, doar cei noi sau și cei existenți?
Se vede ca nici macar nu te-ai obosit sa citesti linkul cu Regulamentul.

O sa-ti raspund concret atunci cand o sa citesti Regulamentul.

#52
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Spor la Dezactivat si Reactivat. Recunosc NU E CORECT cum am procedat. Nu imi permit momentan un telefon si am recurs la acest gest blamabil. Daca ati fi asa corecti mereu m-as bucura. DIGI nu trebuia sa excluda pe cei cu facturile electronice deja activate. Nu este corect nici cum am procedat eu dar nici cum au procedat ei. Eu am activat initial factura electronica nu din comoditate ci pentru ca nu am vrut ca DIGI sa cheltuie niste banuti pe doua facturi luna de luna.

#53
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008

 catalinman, on 19 octombrie 2015 - 08:51, said:

Se vede ca nici macar nu te-ai obosit sa citesti linkul cu Regulamentul.

O sa-ti raspund concret atunci cand o sa citesti Regulamentul.

Nu se specifică.

Quote

4.DREPTUL DE PARTICIPARE LA CAMPANIE
In cadrul Campaniei poate participa orice persoana fizica cu domiciliul sau resedinta in Romania, avand varsta minima de 14 ani.
Angajatii si colaboratorii Organizatorului precum si angajatii si colaboratorii Grupului RCS & RDS, rudele de gradul I si sotii/sotiile acestora nu vor putea participa la Campanie.
Participantii la aceasta Campanie accepta implicit ca numele lor sa poata fi facute publice si utilizate in scop publicitar. In situatia in care participantul este o persoana cu capacitate de exercitiu restransa, se prezuma ca participarea acestuia a fost făcută cu acordul părinţilor sau tutorelui, dupa caz, si ca, implicit, exista acordul acestora din urma ca numele persoanelor pentru care sunt raspunzatoare sa fie facute publice si utilizate in scop publicitar
5.REGULAMENTUL CAMPANIEI
Regulamentul oficial al Campaniei poate fi acordat in mod gratuit oricarui solicitant la sediul Organizatorului din Bucureşti, Sector 5, str. Dr. Staicovici, nr. 75, Forum 2000 Building, Faza I, etaj 2, de luni pana vineri intre orele 11.00 - 16.00.
Validarea castigatorilor si modul in care aceasta campanie se organizeaza reprezinta dreptul exclusiv al Organizatorului. Orice eroare in declararea datelor personale nu atrage raspunderea Organizatorului. Ca atare, acesta nu are niciun fel de obligatie in cazul furnizarii unor date eronate care au dus la imposibilitatea acordarii in conditii normale a premiilor.
Participarea la campanie presupune acceptarea implicita a prevederilor prezentului Regulament.
6.MECANISMUL CAMPANIEI
Pentru a putea participa la Campanie, participantii, abonati RCS&RDS, trebuie sa isi activeze in perioada 16.10.2015-20.11.2015 primirea facturii electronice prin intermediul contului Digi, telefonic la Call Center sau in orice magazin Digi/ punct de prezenta RCS & RDS.
Acordarea premiilor nu este conditionata de achizitionarea vreunui serviciu sau produs sau de vreo alta cheltuiala suplimentara, cu exceptia cheltuielilor necesare pentru ridicarea premiilor.


#54
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Virsta minima pentru a iti face un abonament nu este de 18 ani? Cum zic ei ca trebuie sa aiba minimum 14 ani?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate