Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 

Cafeneaua Telekom (permanently closed)

* * * * * 21 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71240 replies to this topic

#26929
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,912
  • Înscris: 14.10.2008
Pai EoC nu se va mai trage nicaieri, ci FTTH sau nimic.

#26930
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postandroholic, on 19 aprilie 2018 - 14:24, said:

Succes! Nea Zoli n-are niciun gand sa traga nici macar EoC aici, dapai FTTH.
Mulțumesc!
Sper sa nu astept o lună pana vine sa-mi instaleze serviciile..

#26931
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostNimcid25, on 19 aprilie 2018 - 14:28, said:

Mulțumesc!
Sper sa nu astept o lună pana vine sa-mi instaleze serviciile..
Stai cu telefoanele pe ei, sesizari, etc.

#26932
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Mda, intai sa vad contractul in mâna.. Attached File  IMG_20180418_183227.jpg   39.29K   22 downloads

. Attached File  IMG_20180418_183218.jpg   72.66K   21 downloads

#26933
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Iti mai dau un hint @Nimcid25
Sa pui mana pe numerele de telefoane ale instalatorilor si depanatorilor locali ai providerilor tai de internet, televiziune, telefonie, electricitate, gasesti tu o modalitate sa ii convingi. Asta e bine pentru cazurile de avarii de retea de orice fel. Eu le am pe toate in agenda salvate. Cand imi pica cate ceva la provideri pe site depun doar sesizarea online ca in rest le descarc bateriile la telefoane la depanatori sunandu-i pana imi raspund si n-au ce face, vin sa ma rezolve rapid pentru ca ei vad ca nu ma las. Posted Image  Lasa pe altii si vin la mine, numai sa scape de gura mea. Posted Image LOL

Edited by androholic, 19 April 2018 - 14:45.


#26934
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,912
  • Înscris: 14.10.2008
Eu metoda asta am folosit-o cu succes chiar in cazul RDS pana prin 2011 cand s-a introdus o regula noua cum ca nu mai au voie sa se deplaseze cu masinile (diesel) ale firmei fara sa existe un ticket de la Call Center in spate, nici daca e maica-sa sau frate-su. De atunci, cel putin sesizare in Digi Care bag, dar inlesnesc interventia sunand prin staff.

#26935
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Am semnat acum cu nea Zoli pentru TV Analogic Popular,Digi Net Fiberlink Popular si Digi Tel National.
Termen aproximativ de instalare: 3 săptămâni.

@simple_dreams,câte canale ai incluse in pachetul Analogic Popular?

#26936
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Habar nu am. :lol:

#26937
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View PostNeaceasca85, on 19 aprilie 2018 - 15:28, said:

Eu metoda asta am folosit-o cu succes chiar in cazul RDS pana prin 2011 cand s-a introdus o regula noua cum ca nu mai au voie sa se deplaseze cu masinile (diesel) ale firmei fara sa existe un ticket de la Call Center in spate, nici daca e maica-sa sau frate-su. De atunci, cel putin sesizare in Digi Care bag, dar inlesnesc interventia sunand prin staff.
Si eu la fel am procedat pentru trecerea pe FTTH la noua locatie unde ma mut. Aveau trasa fibra optica groasa pana la stalpul din fata casei mele, insa nu aveau ODB montat. ODB era doar cu 3 stalpi mai incolo. Au venit sa faca mutarea pe FTTH si normal ca nu se putea ca era distanta mai mare de 150m pana in camera tehnica. M-au refuzat frumos, m-am enervat si l-am sunat pe seful de la tehnic, si a 2-a zi eram cuplat pe FTTH, le-am mai adus un client, vecinu' care mi-a multumit enorm ca a scapat de DIGI Mobil 3G 2 linute in casa, care nu mergea nici pe Facebook. Il intrebasem acu' cateva zile daca e multumit de fibra si zice el, ca are un coleg care e cu 2 strazi mai jos de noi si el nu are fibra optica, are EoC si ii era ciuda, casa era mai noua decat a lui, si era pe tehnologie veche. Eu nu ma mai joc, ori FTTH ori LTE de la un operator, fara EoC si ADSL. O sa dispara treptat, dar important e ca am putut face trecerea pe FTTH GPON.

#26938
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014

View PostNimcid25, on 19 aprilie 2018 - 18:43, said:

Am semnat acum cu nea Zoli pentru TV Analogic Popular,Digi Net Fiberlink Popular si Digi Tel National.
Termen aproximativ de instalare: 3 săptămâni.

@simple_dreams,câte canale ai incluse in pachetul Analogic Popular?
În Timiș sunt vreo 50-55 canale analogice plus grila digitală la liber (bineînțeles fără HBO, DigiFilm și SuperOne).

#26939
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,912
  • Înscris: 14.10.2008
https://www.express....-stone-tourists

#26940
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
4G+ Orange:
Attached File  Screenshot_20180419-235852.png   210.86K   10 downloads

#26941
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Mrr, de un minut alarma: a picat Vodafone cu totul, semnal 2G, 3G, 4G. Locatia: Petrosani. Evident nema net de la ei, ce bine e sa ai back-up.



View PostNeaceasca85, on 19 aprilie 2018 - 22:16, said:

Mama ce grasi. Prin cazarile second-trabant nu prea am intalnit asa specimene.

#26942
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,912
  • Înscris: 14.10.2008
Pai sunt cazurile de obezitate extrema (morbidly obese) tipic americane in mare parte. Sper sa nu ajung vreodata la nivelul ala, nu vreau sa-mi pierd mobilitatea, m-am chinuit saptamana asta sa merg seara in cele 60 de minute de street walk din cauza unui blestemat de panaritiu la degetul mare-picior drept, am mai facut, se intampla cam 1 data pe an cu microbi de la instrumentarul manichiuristei (inainte de Paste am taiat unghiile) dar atat de dureros si persistent nu am pomenit.

Dupa fiecare taiere a unghiilor, mi se pune betadina, de duminica de cand am panaritiul am tot dat cu Baneocin si cu Rivanol, chiar discheta demachianta tinuta ore in sir pe deget, degeaba, azi s-a mai ameliorat dar nu a trecut.

Poate trece cu piscinele de Caciulata de maine pana duminica seara. Posted Image Cica sunt la Hotel Cozia, nu am mai fost acolo din anii '90, Caciulata nu a mai avut oferta/reducere si chiar nici camere libere. Oricum cele 3 sunt identice, doar Oltul aflat intre Cozia si Caciulata e mai mic, cu mai putine etaje.

Edited by Neaceasca85, 20 April 2018 - 01:08.


#26943
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
A revenit Vodafone. Pot dormi :D

#26944
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View PostNeaceasca85, on 20 aprilie 2018 - 01:01, said:

Pai sunt cazurile de obezitate extrema (morbidly obese) tipic americane in mare parte. Sper sa nu ajung vreodata la nivelul ala, nu vreau sa-mi pierd mobilitatea, m-am chinuit saptamana asta sa merg seara in cele 60 de minute de street walk din cauza unui blestemat de panaritiu la degetul mare-picior drept, am mai facut, se intampla cam 1 data pe an cu microbi de la instrumentarul manichiuristei (inainte de Paste am taiat unghiile) dar atat de dureros si persistent nu am pomenit.

Dupa fiecare taiere a unghiilor, mi se pune betadina, de duminica de cand am panaritiul am tot dat cu Baneocin si cu Rivanol, chiar discheta demachianta tinuta ore in sir pe deget, degeaba, azi s-a mai ameliorat dar nu a trecut.

Poate trece cu piscinele de Caciulata de maine pana duminica seara. Posted Image Cica sunt la Hotel Cozia, nu am mai fost acolo din anii '90, Caciulata nu a mai avut oferta/reducere si chiar nici camere libere. Oricum cele 3 sunt identice, doar Oltul aflat intre Cozia si Caciulata e mai mic, cu mai putine etaje.

Vezi ca intr-o zi ai sa iei un hiv sau o hepatita de la pedichiuristele la care mergi si care nu isi dezinfecteaza corespunzator instrumentarul. Crede-ma, daca ti-ai taia unghiile acasa nu te-ai infecta cu nimic. Plus ca dureaza 5 minute daca lasi lenea la o parte.

#26945
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View PostMembruAnonim, on 19 aprilie 2018 - 23:11, said:

Nu mai pune teste peste 100 ..ca sunt altii cu 2 mbps pe 4g : ))iti dai seama ce rau le faci?

#26946
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@Rao633, foarte bine punctat. Cred ca ultima data cand instrumentele alea au fost sterile e atunci cand au fost cumparate. Poate nici atunci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate