Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Oferta Digi * telefoane care nu se vand

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Pai sa le propuneti sa cumpere licenta de 4G de la Vodafone, Orange sau Telekom, ma mir ca ei inca nu s-au gandit deja la chestia asta.

#38
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Un telefon ieftin dar  decent care merge în rețeaua 4G Digi ar fi Xiaomi Redmi 2.

#39
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Sper ca moderatorul sa stearga adresa blogului din primul mesaj

#40
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postdiahim, on 16 octombrie 2015 - 16:07, said:

Pai sa le propuneti sa cumpere licenta de 4G de la Vodafone, Orange sau Telekom, ma mir ca ei inca nu s-au gandit deja la chestia asta.
Domnule 'diahim', utilizatorii 'flashxml' și 'Mihai_3' nu înțeleg ironia, pur și simplu nu vor și gata,
ei vor doar :signher: "ce vor ei" ...

#41
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
O să pun și aici postul ăsta, poate reușesc să înțeleagă și cei care au telefoane mai deștepte ca ei: Posted Image

View PostAnnoying, on 16 octombrie 2015 - 16:01, said:

Așa este, aveau de ales între a furniza acum 4G pe o bandă "chinezească" sau să aștepte câțiva ani până la următoarea licitație pentru o bandă "ioropeană". 😉Din păcate mulți nu înțeleg niște lucruri simple, observ că cei mai nemulțumiți sunt "samsugari" cu telefoane scumpe, de parcă ar fi Digi de vină că Samsung încă lansează în Europa telefoane fără suport TDD. Ceilalți mari producători s-au adaptat la piață și au scos telefoane compatibile, vezi iPhone, Sony seria Z5, Nexus, Olviu 😁 etc. Benzile TDD încep să fie folosite din ce în ce mai mult în Europa, așa că există o speranță și pentru samsugari, poate S10 va avea suport TDD. 😄


#42
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Daca nu va suporta telefonul ce-l aveti sau vreti sa il luati banda 38, nu e nici o problema, exista alternative.
De exemplu la vodafone aveti abonamentul RED 89. Pentru doar 89 euro pe luna primiti 10 GB internet in 4G.
Daca nici asta nu e super oferta, nustiu la ce mai puteti spera ....

#43
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
inainte sa pui aberatia ca "benzile TDD sunt folosite te invit sa te uiti mai sus pe thread....ca am postat un link wiki cat de mult este bagat TDD in europa....

ai postat fara sa citesti !!!
8 state din 50 ofera TDD din care unul este gigantica RU.
te rog sa calculezi tu ponderea TDD privind acel link de wiki.

#44
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Asta ACUM. Nu inseamna ca nu se va adopta banda asta pe scara cat mai larga.

#45
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
@filip.stefan: Daca bunicul nu a avut, nici eu nu am nevoie.

#46
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View PostMihai_3, on 16 octombrie 2015 - 16:47, said:

inainte sa pui aberatia ca "benzile TDD sunt folosite te invit sa te uiti mai sus pe thread....ca am postat un link wiki cat de mult este bagat TDD in europa....

ai postat fara sa citesti !!!
8 state din 50 ofera TDD din care unul este gigantica RU.
te rog sa calculezi tu ponderea TDD privind acel link de wiki.

Tu aberezi la greu pe aici, tu nu ai venit la Digi pentru 4G, dacă aveai nevoie neapărat de 4G atunci nu erai la Digi. Posted ImageNu te afectează cu nimic faptul că ei au lansat 4G pe o frecvență mai puțin folosită în Europa, vei beneficia în continuare de 3G, dacă nu lansau 4G tot de 3G beneficiai.

Soluția e simplă:

1-îți iei un telefon compatibil 4G
2-te portezi la alții, vezi e promoție cu resurse dublate la portare, adică 2x50 MB 4G la 7€ Posted Image
3- continui să plângi ca un copil mic și te faci în continuare de kk, totuși aveam pretenții de la tine...

Se pare că tu preferi varianta 3. Posted Image E chiar așa greu de înțeles că singura soluție pentru a furniza 4G ACUM era să cesioneze licența de la Idilis? Pur și simplu aveau de ales între 4G pe banda 38 sau fără 4G până la următoarea licitație.

Edited by Annoying, 16 October 2015 - 17:08.


#47
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostMihai_3, on 16 octombrie 2015 - 16:47, said:

inainte sa pui aberatia ca "benzile TDD sunt folosite te invit sa te uiti mai sus pe thread....ca am postat un link wiki cat de mult este bagat TDD in europa....

ai postat fara sa citesti !!!
8 state din 50 ofera TDD din care unul este gigantica RU.
te rog sa calculezi tu ponderea TDD privind acel link de wiki.
Cred ca stii ca wiki este realizata de useri ca mine si ca tine.
Uite aici ce zice, in schimb, un reperezentant Samsung intr-un articol de pe cnet.com:
""While the majority of the global LTE market is based on FDD-LTE technology, TDD-LTE, the alternative LTE technology, is expected to see increased adoption in the US, China, Australia, Middle East, Northern and Eastern Europe, and Southwest Asia, and to gain a more pronounced position in the global LTE market," Samsung says. "Seamless handover between FDD-LTE and TDD-LTE networks is a critical feature for end-user customers and mobile operators, especially in markets where the both technologies are deployed."

#48
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008

View Postflashxml, on 16 octombrie 2015 - 15:12, said:

.Cunosc cateva persoane care au si cate 3-4 abonamente la ei si .....supriza ( am fost la un concert in Piata Revolutiei cam acum 1 - 2 luni de zile si respectivul nu avea semnal la telefon Posted Image  sincer .....

Lasa ca patesc si eu de destule ori sa ma duc in zone aglomerate si sa nu pot suna pe Orange.

#49
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013

View Postmariusbad, on 16 octombrie 2015 - 15:05, said:

Si mie mi-ar place sa vad "flahship-uri" la RDS, dar hai sa fim realisti...  "Marii operatori" ofera aceste telefoane in conditii total nefavorabile utilizatorilor, cu abonamente extrem de umflate. Din cate am observat politica RCS&RDS nu este aceasta, ei incearca sa ofere servicii mobile la preturi cat mai mici posibile. Avand in vedere acoperirea modesta pe care o au, target-ul lor nu este (cel putin momentan) vanzarea telefoanelor premium. Alea le poti cumpara in rate, si iesi mult mai avantajos decat daca ti-ai face vreun abonament de 50 EUR /luna cu minute si internet limitate...
Cand RDS a mers pe reteaua 4g a lui mama naibii din ASIA ar fi trebuit sa se gandeasca la acest aspect. Cand vor aduce telefoane samsung, htc, lg care sa functioneze pe aceste benzi? NEVER.
edit: iar au aparut fanii RDS care-si dau like intre ei..daca initiatorul injura vodafone, orange sau telekom (din orice motiv), primea like pe banda rulanta.

Edited by n-amname, 16 October 2015 - 18:02.


#50
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Fa-ti abonamentul de 89 euro la vodafone si lasa-i pe prosti sa dea 4 euro la RDS ;)

#51
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View Postn-amname, on 16 octombrie 2015 - 18:00, said:


edit: iar au aparut fanii RDS care-si dau like intre ei..

Nu au apărut fanii RDS, au apărut ăștia cu mai mult de 2 neuroni, care încearcă să facă niște tarzi să înțeleagă cum stă treaba cu banda "chinezească". 😉 Din păcate, se pare că este pierdere de timp. 😄

Edited by Annoying, 16 October 2015 - 18:54.


#52
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
eu zic ca acum este tardiv ceea ce facem aici.......zarurile deja s-au rasucit pe masa. Nu credeti ?
sper ca digi_helperii macar sa fi trecut in revista acest thread si sa inteleaga ca noi suntem inca in Europa.

Consider ca este inacceptabil ca telefoane de generatie noua sa nu fie compatibile cu reteaua lor.
Am inteles ca 2G-ul este un cosciug ce trebuie inchis de acord, dar nu inteleg acest TDD aici si acum.

#53
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
off - toata discutia asta aiurea e din cauza "flagship"-urilor(in general samsung) limitate(cel putin pe partea de conectivitate), scumpe, dar care dau bine la imagine. Toata lumea "urla" ca e saracie, ca nu stiu ce...dar au telefoane de peste 500E in buzunar ca sa...(completati).

Piata e mare aveti de unde alege...sunt inca 3 jucatori, "premium"(la pret) :)

#54
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

View Postflashxml, on 16 octombrie 2015 - 15:12, said:

Eu unul nu m-as muta in digi sub nicio forma,am specificat destul de clar ca nu este pentru mine.Cunosc cateva persoane care au si cate 3-4 abonamente la ei si .....supriza ( am fost la un concert in Piata Revolutiei cam acum 1 - 2 luni de zile si respectivul nu avea semnal la telefon Posted Image  sincer .....


Am un amic care nu are semnal la RDS in nici un PUB... te caci pe el de net nelimitat daca nu ai semnal ca nu functioneaza

Edited by MooF2010, 16 October 2015 - 19:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate