Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Oferta Digi * telefoane care nu se vand

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#55
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Si amicul asta al tau isi traieste viata si in afara PUB-urilor sau e viata asa de buna pe acolo?

#56
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View PostMihai_3, on 16 octombrie 2015 - 19:09, said:

Consider ca este inacceptabil ca telefoane de generatie noua sa nu fie compatibile cu reteaua lor.

Telefoanele de generație  nouă sunt compatibile cu Digi 4G, vezi ultimele modele de iPhone, Nexus, seria Xperia Z5, OPO/T etc. Petardele supraevaluate Samsung nu sunt compatibile cu Digi 4G, deși ei se băteau cu pumnul în piept încă de acum 2 ani că vor face telefoane dual LTE: http://global.samsun...<!--NoParse7-->
Știu că ai un S6 și ești supărat că ai dat mulți bani pe un telefon plin de buguri, cu benzi LTE castrate, semnal execrabil etc, a ajuns să fie dat gratis la portare la abonament de 30€.Posted Image  Ca să fie supărarea și mai mare, citește asta:Posted Image http://www.androidau...4-612827/Ă‚ Ă
La cât de prost stă cu semnalul S6, aveai puține speranțe să te bucuri de 4G.


Quote

dar nu inteleg acest TDD aici si acum

E "grele"...Posted Image

#57
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

View PostMihai_3, on 16 octombrie 2015 - 19:09, said:

Consider ca este inacceptabil ca telefoane de generatie noua sa nu fie compatibile cu reteaua lor.
Pentru tine generatie noua inseamna samsung si atat?
Pai cearta-te cu samsung ca vinde cu o cauta de bani telefoane incompatibile cu toate retelele.
Sau sperai ca RDS sa isi faca planul de afaceri pe urmatorii ani in jurul unui singur telefon facut de alta companie?
Hai, mai zi un producator (care conteaza) de telefoane ce nu are telefoane compatibile TDD in ultima sau ultimele generatii.
De cand nu mai e bateria detasabila si nu mai are slot de card galaxy S(la fel ca iphone) au ajuns si fanii la fel ca fanii apple.

Edited by AMETHIST, 16 October 2015 - 21:29.


#58
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Așa e Mihai dar nu toată lumea își permite să cumpere telefoane cu banii jos și fără garanție pe deasupra.

#59
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009
prefer sa platesc mai putin pe un tel decat sa il iau din magazin la pret dublu dar cu "garantie"
la cate probleme am avut cu asa numitele garantii mai bine ma lipsesc, se duc condensatorii in fix 25-26luni, astepti 2-3 luni sa il repare si se intoarce tot nereparat si busit pe deasupra, service de service in Romanica la un mare retailer online cu pretentii...unde garantia e fix pix, truc de marketing, nimic mai mult, oricum un tel daca ai grija de el te tine mai mult decat garantia de 2 ani, desi devine demodat in 2 ani fie vorba intre noi, deci oricum il schimbi.
in fond fiecare decide ce face pe banii lui, nu?

#60
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Așa e,normal.

#61
calinb26

calinb26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2015

View PostAMETHIST, on 16 octombrie 2015 - 18:10, said:

Fa-ti abonamentul de 89 euro la vodafone si lasa-i pe prosti sa dea 4 euro la RDS ;)
Deștepții să de câteva zeci de ori mai mult la Orange, Vodafone sau Telekom. Eu de o luna am trecut de la abonament (după 10 ani la cartela la Vodafone, pt că e mai rentabil așa, iar în pararel am un abonament Digi Optim 2,de care sunt foarte mulțumit, și ca număr de minute nationale/internationale (200) si net nelimitat , din care primii 3 GB la viteze mari.
Românii cocalari critică tot ce e românesc.

#62
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postmihai_buc, on 17 octombrie 2015 - 09:00, said:

prefer sa platesc mai putin pe un tel decat sa il iau din magazin la pret dublu dar cu "garantie"
la cate probleme am avut cu asa numitele garantii mai bine ma lipsesc, se duc condensatorii in fix 25-26luni, astepti 2-3 luni sa il repare si se intoarce tot nereparat si busit pe deasupra, service de service in Romanica la un mare retailer online cu pretentii...unde garantia e fix pix, truc de marketing, nimic mai mult, oricum un tel daca ai grija de el te tine mai mult decat garantia de 2 ani, desi devine demodat in 2 ani fie vorba intre noi, deci oricum il schimbi.
in fond fiecare decide ce face pe banii lui, nu?

Cu tot respectul, dar esti pe langa subiect cu garantiile. In primul rand, garantia se prelungeste cu durata perioadei in care telefonul a fost in service. Chestia cu 2-3 luni in service e "plain bullshit", pentru ca legea iti permite sa ceri contravaloarea produsului, daca acesta nu e reparat in termen de 30de zile. In al treilea rand, ai avut, probabil, parte de cine stie ce produs cumparat de pe piata gri, asa cum face QM, si ti-au anulat garantia pentru te miri ce. Cumpara un telefon la pret normal, adus pe canale oficiale si ai sa vezi ca esti tratat cum trebuie. Personal, am schimbat destul de multe produse Apple pe garantie si te asigur ca si la Samsung sau Lg esti tratat la fel.

#63
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009

View Postfilip.serban, on 17 octombrie 2015 - 09:22, said:

Cu tot respectul, dar esti pe langa subiect cu garantiile. In primul rand, garantia se prelungeste cu durata perioadei in care telefonul a fost in service. Chestia cu 2-3 luni in service e "plain bullshit", pentru ca legea iti permite sa ceri contravaloarea produsului, daca acesta nu e reparat in termen de 30de zile. In al treilea rand, ai avut, probabil, parte de cine stie ce produs cumparat de pe piata gri, asa cum face QM, si ti-au anulat garantia pentru te miri ce. Cumpara un telefon la pret normal, adus pe canale oficiale si ai sa vezi ca esti tratat cum trebuie. Personal, am schimbat destul de multe produse Apple pe garantie si te asigur ca si la Samsung sau Lg esti tratat la fel.

da poate am avut eu ghinion sau nu mi-am cunoscut drepturile, si asa am ajuns sa fac reclamatie la ANPC, in fine acum suflu si in iaurt. La telefoane e la fel ca la masini, dupa ce l-ai achizitionat de nou ai pierdut deja 20% din valoarea lui, deci prefer sa cumpar chiar si un produs SH ok decat unul nou cu "extra garantie" sau "garantie all inclusive" si nu a fost QM ci galbenii cu stecher care sunt mereu peste asteptari...aici nu pot sa ii contrazic pt ca sincer chiar nu ma asteptam la asa nesimtire.

sa auzim numai de bine!

#64
calinb26

calinb26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2015

View PostAMETHIST, on 16 octombrie 2015 - 18:10, said:

Fa-ti abonamentul de 89 euro la vodafone si lasa-i pe prosti sa dea 4 euro la RDS ;)
    Conckuzia: ai dreptate AMETHIST

View Postcalinb26, on 17 octombrie 2015 - 09:22, said:

Deștepții să de câteva zeci de ori mai mult la Orange, Vodafone sau Telekom. Eu de o luna am trecut de la abonament (după 10 ani la cartela la Vodafone, pt că e mai rentabil așa, iar în pararel am un abonament Digi Optim 2,de care sunt foarte mulțumit, și ca număr de minute nationale/internationale (200) si net nelimitat , din care primii 3 GB la viteze mari.
Românii cocalari critică tot ce e românesc.


#65
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostMooF2010, on 16 octombrie 2015 - 19:58, said:

Am un amic care nu are semnal la RDS in nici un PUB... te caci pe el de net nelimitat daca nu ai semnal ca nu functioneaza
"Bețivi e bețivi, ei au nevoie de beutură nu dă semnal la "dgidgi moghil", bună-i votka lucitoare :naughty: beută sara pe răcoare"
"Digi mobil" te iradiază mai puțin!

Atenție acest mesaj este un pamflet anti-hipsteri gadgetari!

#66
Maxy21

Maxy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2013
Nu vreau sa fiu offtopic dar daca tot nu functioneaza 4G pe majoritatea telefoanelor vândute in romania macar sa se gândească putin si la 3G/2G inexistent. O sa ziceti ca suntem in 2015 si orice telefon are 3G da corect dar tot in 2015 sunt multe telefoane dual sim care nu stiu sa foloseasca ambele simuti in 3G si atunci ce faci ? Daca ai net de la Orange si vrei sa ai si un sim digi ce faci ? Pui orange pe 2G si digi pe 3G si netul merge ca melcul.

Momentan am digi mobil prepay am 5GB pe luna cu 4euro e ok dar dupa 5GB se misca de parca sta 10-15 kb/sec mai prost decat webnwalk care merge cu 35-45 kb/sec.

#67
calinb26

calinb26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2015

View PostMaxy21, on 17 octombrie 2015 - 10:40, said:

Nu vreau sa fiu offtopic dar daca tot nu functioneaza 4G pe majoritatea telefoanelor vândute in romania macar sa se gândească putin si la 3G/2G inexistent. O sa ziceti ca suntem in 2015 si orice telefon are 3G da corect dar tot in 2015 sunt multe telefoane dual sim care nu stiu sa foloseasca ambele simuti in 3G si atunci ce faci ? Daca ai net de la Orange si vrei sa ai si un sim digi ce faci ? Pui orange pe 2G si digi pe 3G si netul merge ca melcul.

Momentan am digi mobil prepay am 5GB pe luna cu 4euro e ok dar dupa 5GB se misca de parca sta 10-15 kb/sec mai prost decat webnwalk care merge cu 35-45 kb/sec.
Eu am abonamentul de 2 euro Optim 2 la Digi si e mai rentabil decât orice cartelă, iar la Vodafone am trecut pe cartelă. Merită cartela preplătită la Digi? Eu sunt foarte mulțumit de Digi si de netul mobil.

#68
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004

View Postmihai_buc, on 16 octombrie 2015 - 22:00, said:

si mai exista Lenovo compatibile cu Digi Posted Image uite ce viteze in 4G

http://goo.gl/WGP6Np
http://goo.gl/15KN6o
http://goo.gl/ZG2Nx7


Un report si pentru asta, poate te "linisteste" un moderator!

#69
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostMaxy21, on 17 octombrie 2015 - 10:40, said:

Nu vreau sa fiu offtopic dar daca tot nu functioneaza 4G pe majoritatea telefoanelor vândute in romania macar sa se gândească putin si la 3G/2G inexistent. O sa ziceti ca suntem in 2015 si orice telefon are 3G da corect dar tot in 2015 sunt multe telefoane dual sim care nu stiu sa foloseasca ambele simuti in 3G si atunci ce faci ? Daca ai net de la Orange si vrei sa ai si un sim digi ce faci ? Pui orange pe 2G si digi pe 3G si netul merge ca melcul.

Momentan am digi mobil prepay am 5GB pe luna cu 4euro e ok dar dupa 5GB se misca de parca sta 10-15 kb/sec mai prost decat webnwalk care merge cu 35-45 kb/sec.
"Vrei mai mult internet mobil?
Poti completa abonamentul cu Extraoptiunea 5GB, prin care iti oferim lunar **, 5 GB de trafic suplimentar de date. Pentru numai 2,5 euro lunar, TVA inclus. Dupa activarea abonamentului de telefonie mobila, poti activa Extraoptiunea 5GB, prin USSD."

#70
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
AMETHIST si Annoying : 5S-ul se la Apple ....... este suficient de cunoscut acest terminal pentru voi ?
LG G3 simplu, Sony Z3 si Z3+ simplu, Nexus 5, 6, nokia 1020, 1520, HTC One.....nu au banda 38.

Am definit doar cateva terminale de TOP care nu au TDD 38 in versiunea europeana sau chiar asiatica.

sau nu fac parte din "ultimele" generatii pentru voi.
AMETHIST: O bati aiurea de gard....sincer.

Edited by Mihai_3, 17 October 2015 - 13:35.


#71
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
iPhone 5, versiunea pentru Europa, nu suporta la lansare benzile 800 și 2600 MHz, care se folosesc la greu în Europa. 😉 Întâi s-au dezvoltat rețelele, pe urmă au apărut multe terminale compatibile. 😊
De la telefoane de generație nouă, ai ajuns la telefoane lansate acum mai bine de un 1-2 ani, deja ești penibil... 💩

Edited by Annoying, 17 October 2015 - 13:44.


#72
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
penibil esti tu man, uita-te la data lansarii terminalelor insirate de mine......mai putin 5S
fara sa verific eu cred ca toate sunt din 2014.

Edited by Mihai_3, 17 October 2015 - 13:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate