Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Oferta Digi * telefoane care nu se vand

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1
flashxml

flashxml

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.05.2010
Azi vorbeam cu un prieten care doreste sa isi cumpere un telefon mai bun de la Rds& Rcs , si daca tot  e sa dea o gramada de bani atunci sa si primeasca ceva calitativ.
Ma uit si eu in oferta lor stiind candva , cam acum cate luni de zile parca, ca a bagat in oferta lor telefoane de top.Chiar ma gandeam ca au cele mai bune oferte dar....
Cand o sa vedeti reclamele alea cu telefoane super noi, ultima generatie...multe si marunte.Cum procedeaza Rcs-ul ( cred ca pune 1-3 din fiecare gama de telefon din ultim ageneratie) iar apoi tot ce nu se vinde.Se poate vedea destul de clar cam cu ce firma au ei contract Posted Image

Plus oferta varza de 4G care este inexistent, poate ne explicati si noua:
- Digi Mobil 4G LTE, inutilizabil
-----------------------------------------
Trebuie să recunosc faptul că m-am bucurat ca un copil atunci când, printr-un Guest Post, Elischer Severus ne spunea că Digi Mobil va fi disponibil și pe 4G. Și așteptam cu nerăbdare să treacă luna septembrie, să văd că într- adevăr serviciul este funcțional și că cei de la RCS&RDS s-au ținut de cuvânt. Da, cei de la RCS&RDS s-au ținut de cuvânt, numai că
există o mică-mare problema cu 4G-ul de la Digi Mobil: majoritatea utilizatorilor/clienților (cred) nu vor putea beneficia de 4G-ul de la Digi Mobil.
De ce? Pentru că banda de frecvențe cumpărată/închiriată (nu mai contează) de către RCS&RDS, este banda 38 LTE TDD 2600 MHz. Adică, o bandă de frecvențe cu care majoritatea telefoanelor “cunoscute” nu sunt compatibile! Dintre telefoanele “cunoscute”, am găsit doar Samsung Galaxy Note 4, iPhone 6 și iPhone 6 Plus. În rest, pauză!
Printre cele mai vândute telefoane mobile, un loc fruntaș îl ocupa seria “Galaxy S” de la Samsung. Însă, posesorii de Samsung Galaxy S4, S5, S6, S6 Edge, etc, nu vor beneficia de 4G-ul de la Digi Mobil, pentru că nu sunt compatibile cu banda 38 LTE TDD 2600 MHz.
Lista telefoanelor compatibile cu 4G-ul celor de la Digi Mobil, poate fi consultată aici: gsmarena.com
--------------------------------------

Sincer mi se pare o mare prosteala cu 4g-ul asta de la RDS! Eu am Note 3 N9005 varianta cu LTE 150MBS si ghici ce! Nu-mi
merge 4G-ul de la RDS in Bucuresti!

-----------------------------------------


Cand vreodata vom avea la abonament sau la liber, telefoane ca :
- Samsung Note 4 si 5
- Lg G3 si G4
- Sony Z3 etc...
- Htc o gama poate mai complexa



Si va rog eu Posted Image terminati cu terminalele Allview, chiar asa de mult comision primiti de pe urma lor ?

#2
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Faci o grava eroare. Ai impresia ca oamenii astia is prosti si o sa-ti faca tie cadou un telefon de $500+.
Normal ca la "oferta" ai AllView, astea sunt ieftine, se vand si nici nu iasa in pierdere cu ele.
Arata-mi tu un operator din Romania care sa-ti dea LG G4 cu 1000 de lei la abonament de 3 euro. Nu, la pretul ala e AllView.

Edited by sergiu_spooky, 16 October 2015 - 15:01.


#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
DIGI a facut o greseala pe care sepr sa o indrepte cumva....daca o mai fi posibil.
Faptul ca dau 10GB in plus la un DON in reteaua 4G nu este cine stie ce.

Vodafone si Orange trebuie sa recunosc au fost inteligenti si au dezvoltat 4G in benzile uzuale pentru EUROPA adica FDD.
RDS-ul sa uitat la avantajele sale in loc sa se uite pe harta si sa vada ca Romania este inca in EUROPA.......

faceti publica aceasta lista http://en.wikipedia....works_in_Europe ,....
si intelegeti greseala pe care a facut-o RDS.

Edited by Mihai_3, 16 October 2015 - 15:04.


#4
flashxml

flashxml

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.05.2010
Nu am zis sa imi faca oferta la Note 4 1000 lei, am zis cand vreodata il vom putea cumpara de la ei ( fara sa stau sa urmaresc telefonul dand refres zilnic la pagina :) pt ca sigur va fi doar 1 buc telefon.

#5
mariusbad

mariusbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 02.09.2010
Si mie mi-ar place sa vad "flahship-uri" la RDS, dar hai sa fim realisti...  "Marii operatori" ofera aceste telefoane in conditii total nefavorabile utilizatorilor, cu abonamente extrem de umflate. Din cate am observat politica RCS&RDS nu este aceasta, ei incearca sa ofere servicii mobile la preturi cat mai mici posibile. Avand in vedere acoperirea modesta pe care o au, target-ul lor nu este (cel putin momentan) vanzarea telefoanelor premium. Alea le poti cumpara in rate, si iesi mult mai avantajos decat daca ti-ai face vreun abonament de 50 EUR /luna cu minute si internet limitate...

#6
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Pai tu ce credeai...? Or fi 1,2, poate primii 10 sa zicem, ca deh, e in limita stocului disiponibil, primul venit, primul..., si pe urma dau si ei ce au.
Si, ghici ce au (le-a mai ramas? Ca doar de aia e 'oferta'. Capisci poverino?

#7
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

 flashxml, on 16 octombrie 2015 - 15:03, said:

Nu am zis sa imi faca oferta la Note 4 1000 lei, am zis cand vreodata il vom putea cumpara de la ei ( fara sa stau sa urmaresc telefonul dand refres zilnic la pagina Posted Image pt ca sigur va fi doar 1 buc telefon.

Tu te uiti sa iei Note 4 sau orice alt detelefon mai scump de la Digi? De ce? Chiar crezi ca vei avea mare reducere la un abonament de 3e pe luna? Ca il iei de la ei sau de altundeva, pretul o sa fie tot cam la fel, deci nu-ti mai face sperante.

Edited by Robiacs, 16 October 2015 - 15:08.


#8
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Ca sa vedeti ca nu doar operatorii granzi trag tepe ci si granzii vinzatori de terminale! Posted Image
Banda e euro-asiatica si s-a licitat cu vreo 3 ani in urma.

Edited by baducu, 16 October 2015 - 15:09.


#9
flashxml

flashxml

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.05.2010

 Robiacs, on 16 octombrie 2015 - 15:06, said:

Tu te uiti sa iei Note 4 sau orice alt detelefon mai scump de la Digi? De ce? Chiar crezi ca vei avea mare reducere la un abonament de 3e pe luna? Ca il iei de la ei sau de altundeva, pretul o sa fie tot cam la fel, deci nu-ti mai face sperante.
Eu unul nu m-as muta in digi sub nicio forma,am specificat destul de clar ca nu este pentru mine.Cunosc cateva persoane care au si cate 3-4 abonamente la ei si .....supriza ( am fost la un concert in Piata Revolutiei cam acum 1 - 2 luni de zile si respectivul nu avea semnal la telefon Posted Image  sincer .....

Edited by flashxml, 16 October 2015 - 15:13.


#10
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
De ce nu vreti sa intelegi ca era singura posibilitate pentru RDS sa intre pe piata 4G?

#11
mariusbad

mariusbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 02.09.2010

 Mihai_3, on 16 octombrie 2015 - 15:02, said:

DIGI a facut o greseala pe care sepr sa o indrepte cumva....daca o mai fi posibil.
Faptul ca dau 10GB in plus la un DON in reteaua 4G nu este cine stie ce.

Nu stiu daca am inteles bine comment-ul tau... nu e cine stie ce ca dau 10 GB in 4G pe gratis ? sau pentru ca nu e accesibil 4G-ul decat de foarte putina lume ? Cine iti da 15 GB de internet la 4 EUR  (plus minute nelimitate) ?

Eu sper ca atunci cand va mai scoate ANCOM-ul licente la vanzare sa cumpere si RDS-ul un canal mai utilizabil...
Si eu m-am bucurat degeaba cand am auzit ca Digi va oferi 4G, dar consider ca nu merita sa dau cu 10-15 EUR mai mult pe luna doar pentru a beneficia de 2 GB de internet la viteza 4G.

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
INteresul lor e sa vand ce le aduce lor profit mai mult, nu iphone 7 in 24 rate pt. toti muritorii.

#13
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Strugurii astia acri de la Digi genereaza ceva posturi de hate-areala....

Edited by diZy, 16 October 2015 - 15:25.


#14
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 flashxml, on 16 octombrie 2015 - 14:54, said:


Cearta-te cu producatorii ca nu ofera banda aia pe terminalele lor high-end. iPhone stie de doua generatii banda asta, HTC M9 stie (ca majoritatea terminalelor 4G lansate in ultima vreme de HTC), LG G4 Dual stie, LG Nexus 5X stie, Nexus 6P stie, Sony Z5 stie si lista poate continua...

Ce pierzi tu din vedere este faptul ca RDS e o firma care ofera servicii si nu te obliga absolut nimeni sa iei telefoane de la ei. Poti achizitiona terminale high-end de la majoritatea magazinelor online

#15
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 flashxml, on 16 octombrie 2015 - 15:12, said:

Eu unul nu m-as muta in digi sub nicio forma,am specificat destul de clar ca nu este pentru mine.Cunosc cateva persoane care au si cate 3-4 abonamente la ei si .....supriza ( am fost la un concert in Piata Revolutiei cam acum 1 - 2 luni de zile si respectivul nu avea semnal la telefon Posted Image  sincer .....

offt topic: te duci la concert ca sa vorbesti la telefon??

Edited by aeon, 16 October 2015 - 15:19.


#16
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Dom'le, vrei 4G de la Digi? Cumpara-ti telefon compatibil!
Daca nu, 4G exista la toti ceilalti, piata e libera.
Vad exprimari ca: "DIGI a facut o greseala", "majoritatea utilizatorilor/clienților (cred) nu vor putea beneficia de 4G-ul de la Digi Mobil.", etc.  Nu inteleg rostul unor astfel de posturi. Adica, voi muriti de grija ca RDS nu castiga bani? Sau?

 flashxml, on 16 octombrie 2015 - 14:54, said:

....
Sincer mi se pare o mare prosteala cu 4g-ul asta de la RDS!.....
De obicei vorbesti nesincer?
LE:

 flashxml, on 16 octombrie 2015 - 15:12, said:

... respectivul nu avea semnal la telefon Posted Image  sincer .....
Iaaaaar?

PS: am 5 abonamente de mobil la ei. Sincer.

Edited by generalmotors, 16 October 2015 - 15:21.


#17
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
GM aici se vorbeste de altceva....
Ai gresit treadu'

Edited by Mihai_3, 16 October 2015 - 15:21.


#18
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 flashxml, on 16 octombrie 2015 - 15:12, said:

Eu unul nu m-as muta in digi sub nicio forma,am specificat destul de clar ca nu este pentru mine.Cunosc cateva persoane care au si cate 3-4 abonamente la ei si .....supriza ( am fost la un concert in Piata Revolutiei cam acum 1 - 2 luni de zile si respectivul nu avea semnal la telefon Posted Image  sincer .....

Aha, deci tu nu ai, nu te intereseaza, dar iti dai cu parerea, pentru ca de ce nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate