Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Doogee F5

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Da, am auzit de acest telefon :)

E intr-adevar o posibilitate sa-l promoveze acum si mai apoi sa inceapa sa vanda el, dar omul a pus link catre siteul chinezesc cu o oferta foarte buna de pret, deci chiar ajuta pe cei interesati.

Cu siteul chinezesc ma indoiesc ca are vreo legatura directa, deoarece n-a pus link de referal. Dar asta preuspunand ca poti cumva colabora cu gearbest.com, care e un site imens. Ca sa faci bani cu el http://www.gearbest.com/about/affiliate.html

#20
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007

View PostTiby_84, on 15 octombrie 2015 - 11:45, said:

Da. Faci reclama subtile unei marci de telefon.
Unii au intrat in jocul tau, dar miroase de la distanta a reclama mascata.

Tiby_84, tie nu iti pot spune decat un singur lucru: "Cand esti mort, e greu doar pentru ceilalti. La fel si cand esti prost." Eu intru sa cer o parere, nu sa fac reclama. E greu pentru noi, dar ne vom supravietui in prezenta ta.

#21
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Sincer ma mir ca tu ai supravietuit aici, dar daca ma uit la numarul tau de postari inteleg si de ce.
Totusi inainte sa-l jignesti pe altul priveste in oglinda praful de pe tine.
Si eu am fost tentat sa cred ca faci o reclama mascata.
Oricum e o mizeie de telefon ceea ce vrei tu sa ne prezinti.
Nu stiu dar am simtin nevoia sa te fac sa intelegi ca el nu te-a jignit pe tine, si-a spus o parere despre subiect, insa e bine ca tu o sa supravietuiesti mult cu atitudinea ta, in conditiile in care urmatoarea ta postare o sa fie in 2016, ca doar e aproape ce naiba.

#22
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007

View Postanoniymus, on 16 octombrie 2015 - 01:06, said:

Sincer ma mir ca tu ai supravietuit aici, dar daca ma uit la numarul tau de postari inteleg si de ce.
Totusi inainte sa-l jignesti pe altul priveste in oglinda praful de pe tine.
Si eu am fost tentat sa cred ca faci o reclama mascata.
Oricum e o mizeie de telefon ceea ce vrei tu sa ne prezinti.
Nu stiu dar am simtin nevoia sa te fac sa intelegi ca el nu te-a jignit pe tine, si-a spus o parere despre subiect, insa e bine ca tu o sa supravietuiesti mult cu atitudinea ta, in conditiile in care urmatoarea ta postare o sa fie in 2016, ca doar e aproape ce naiba.
Dc analizam toate topicurile incepute pe aceasta arie, am putea spune ca toti au incercat la un moment dat sa faca reclama mascata la ceva. Marci gen LeTv, Meizu, Xiaomi, Elephone au fost acum cativa ani la fel de necunoscute in Romania, oare cei care au deschis acele topicuri, au facut reclama mascata si ulterior au obtinut profit? E incredibil ce gandire au unii oameni, acuzatii fara fond si sens, deja am devenit mare reseller dupa ce am pus o intrebare. Si da, simt nevoia sa raspund intr-o maniera mai putin placuta cand sunt atacat fara motiv de vreun mare geniu cu reclama intel la avatar. Cum bine zicea Chelo: "Ma comport ca un porc cand sunt inconjurat de boi"!!! Si apropo prietene, imi pare rau ca multi de pe forum prezinta mizerii de telefoane, dc tu iti permiti sa dai 4000 lei pe "un mar", nu toti sunt atat de darnici cand vine vorba de gadgeturi.

#23
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Dar tu in Craiova iti permiti sa te afisezi cu X5, si sa n-ai bani de telefon?
Era o simpla intrebare.
Eu sunt sincer n-am o mare scula de telefon, dar nici nu fac agitatie pe aici cu ce mai vand chinezii.

#24
steli_66

steli_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2011
Eu l-am comandat de cateva saptamani, sper ca in curand sa-l expedieze, este un telefon frumos are rewiuri bune pe saiturile de specialitate iar pretul ii mai mult ca decent.
Iar pentru necunoscatori se platesc taxe: TVA daca produsul depaseste 10euro si VAMA daca depaseste 150euro,( http://www.customs.r...rin-colete.aspx), in general nu se percep aceste taxe dar ii bine de luat in calcul.

#25
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
In conditiile astea nu stiu care o sa zboare primul de aici?

#26
steli_66

steli_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2011

View Postvalix5, on 16 octombrie 2015 - 10:54, said:

Dupa ce il vei primi, poti sa ii faci un mini review? Sunt interesat de acest model, din acest motiv am deschis un topic pe aici. Asta in ciuda unor "genii" de pe aici, care au sarit in sus cu teorii conspirationiste Posted Image

Voi incerca sa fac, chiar daca vad ca sunt oameni reticenti la unele marci din china chiar daca firme ca meizu, oneplus, huawei + cele enumerate de tine, au scos si scot pe piata telefoane de top iar doogee nu face exceptie.



Edited by steli_66, 16 October 2015 - 11:55.


#27
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007

View Postanoniymus, on 16 octombrie 2015 - 10:58, said:

In conditiile astea nu stiu care o sa zboare primul de aici?

Deja m-am saturat sa fac offtopic cu tine. Eu doar m-am aparat de un destept ca tine, care a comentat pe acest topic, macinat de propriile frustrari. Asa ca lasa tu amenintarile cu "zburatul de aici" atnci cand cineva iti bate obrazul, pe motiv intemeiat. Si cu asta am terminat tot ce aveam sa iti spun. Iti multumesc pt intelegere steli_66, astept impresiile tale dupa ce vei primi telefonul. Cred ca nu sunt singurul care asteapta Posted Image

#28
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014
Asa ceva doar la noi se putea....omu' a pus o intrebare si voi gata sariti ca e reclama mascata si alte aberatii. Telefonul e foarte bun la acest pret...daca la aceste specificatii avea si un mar adaugat pe spate costa 2000€.Acum sa fim seriosi, cine il cumpara nu cred ca il ia sa il tina pe masa cand bea o cafea.

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Avem posesori ai acestui model ?
Pareri, ceva ?!

#30
steli_66

steli_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2011
al meu ii pe drum, sper ca in maxim 2 saptamani sa ajunga si  cand il voi primii voi scrie despre el.

#31
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Poststeli_66, on 04 noiembrie 2015 - 14:34, said:

al meu ii pe drum, sper ca in maxim 2 saptamani sa ajunga si  cand il voi primii voi scrie despre el.

Astept cu nerabdare  :D
Cred ca sint hotarit la acest model, poate ma ajuti si cu explicatii despre comanda si ce indicativ sa aiba sa functioneze in Ro. fara probleme.

#32
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008

View Poststeli_66, on 04 noiembrie 2015 - 14:34, said:

al meu ii pe drum, sper ca in maxim 2 saptamani sa ajunga si  cand il voi primii voi scrie despre el.

Salut , tu cand ai facut comanda si de pe ce site ? Ca eu am facut comanda la acest telefon de pe 8 octombrie pe gearbest si inca comanda mea e in procesing ( pentru ca nu il mai au pe stoc ) si cred ca ma gandesc sa-mi retrag comanda si sa dau comanda pe alt site , dar parca imi pare rau de timpul pierdut , momentan gearbest imi spune ca in 7-15 zile lucratoare o sa-l aiba din nou ( adica inca 3 sapt. de asteptare si apoi inca 2-3 saptamani drumu) dar parca nu mai cred , o sa mai astept o saptamana si daca nu se schimba nimic o sa-mi retrag comanda si o sa ma orientez la alt site , oricum plata am facut-o prin paypal asa ca nu-mi fac griji de bani dar sa o iau de la capat cu asteptarea pe alt site si sa ma abureasca .....oricum naspa cu cumparaturile de la chinezi ori ai bafta ori nu , asta e

#33
steli_66

steli_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmariandex, on 07 noiembrie 2015 - 22:00, said:

Salut , tu cand ai facut comanda si de pe ce site ? Ca eu am facut comanda la acest telefon de pe 8 octombrie pe gearbest si inca comanda mea e in procesing ( pentru ca nu il mai au pe stoc ) si cred ca ma gandesc sa-mi retrag comanda si sa dau comanda pe alt site , dar parca imi pare rau de timpul pierdut , momentan gearbest imi spune ca in 7-15 zile lucratoare o sa-l aiba din nou ( adica inca 3 sapt. de asteptare si apoi inca 2-3 saptamani drumu) dar parca nu mai cred , o sa mai astept o saptamana si daca nu se schimba nimic o sa-mi retrag comanda si o sa ma orientez la alt site , oricum plata am facut-o prin paypal asa ca nu-mi fac griji de bani dar sa o iau de la capat cu asteptarea pe alt site si sa ma abureasca .....oricum naspa cu cumparaturile de la chinezi ori ai bafta ori nu , asta e

sal, am facut comanda in "Sep 17, 2015 17:44", si ma asteptam conform anuntului ca in data de 01.10.2015 sa se puna in vanzare, lucru care nu sa intamplat, data spre vanzare sa modificat la 15.10.2015 si abia in data de "Oct 28, 2015 15:27:43 PM" mi l-au trimis (momentant ii Bucuresti, il astept in Cluj), anterior am avut numeroase discutii cu ei unde m-au tot amanat de cel putin 3 ori, de exemplu:

"We are very happy to help you.
We are sorry to say the item you ordered is now product. We need more time to do quality testing.
Now we offer you three choices.
1. We kindly ask you to wait. We expect to send the package out around 7 to 10 working days. We we will ship it out for you as soon as possible after the quality testing.
2. Change the item, If you want to change for other items and please send the link of the item.
Here are some suggestions here :
If there is any price difference we either refund it to you on your wallet or ask you to cover it, if you choose item more expensive.
3. Cancel the order. We will refund you on your GB wallet or payment account. Then you can place the new order in the future.
If you choose refund to GB wallet, we also offer worth 5 times points with the price of the out of stock product(s) (e.g. 1usd = 5 points 3usd=3*5 points)
Could you please tell me your decision?
Thank you for your understanding.
We look forward to hearing from you and we will do our very best to assist you."

am vazut ca si alte site-uri au aceasi mare problema cu stocurile.

#34
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Se pare ca este deja agitatie pentru sarbatori, cererea este deja mare.
Sper sa aveti noroc si sa va vina ok.
Asteptam (cred ca sintem mai multi  :P ) sa vedem primele pareri.

#35
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006
Eu am de 2 saptamani un F3 Pro
http://www.gearbest..../pp_194439.html

Telefonul este exceptional si asta va spune un fost posesor de Samsung Note si posesor actual (in acelas timp cu noul Doogee) de Xiaomi Redmi Note 1S.
Finisarea este absolut deosebita si chiar cu riscul sa radeti de mine as compara-o ci iphon-urile.
Receptia atat de voce cat si de date perfecta.
Fiind o marca mai noua trebuie sa-si faca un nume oferind produse de calitate la preturi sub chinezariile consacrate, chiar si Xiaomi incepe sa devina scump dupa parerea mea. Si probabil ca intr-un an sau doi va fi si cazul lui Doogee.

Inainte sa sara deontologii mentionez ca desi am pus un link de pe Gearbest, eu mi-am cumparat Doogee-ul meu de la un importator local din tara unde locuiesc, din motive de comfort (livrare 24 ore, garantie, etc) chiar daca am platit mai mult, evident.
Asa ca nu are rost sa ma intrebati cum se cumpara din Ro sau din China pt. ca nu stiu.

Dar da, recunosc totusi ca fac reclama. Fac reclama pentru ca e un produs care merita si vreau sa existe o concurenta adevarata, iar marii smecheri (in frunte cu Iph si Sam) sa-si mai diminueze profiturile nesimtite si sa mai lase si pe altii sa traiasca.

Edited by danaciu, 11 November 2015 - 01:01.


#36
dannyaxy

dannyaxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2007
Am comandat acest telefon de aici http://m.gearbest.co.../pp_234307.html, varianta de 16Gb în 28 septembrie, fiind la "presale". Pe 28 octombrie mi-a fost trimis din Hong Kong,iar în 11 noiembrie am primit telefonul la ușă adus de poștașul de cartier. Folosiți Hungary post și nu o să aveți nimic de plătit în plus.

Edited by dannyaxy, 15 November 2015 - 14:54.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate