Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Doogee F5

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
dannyaxy

dannyaxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2007
Nu mă pricep prea bine la prezentare. Câteva fotografii sper să  ajute pe cei care sunt interesați.

Attached Files



#38
steli_66

steli_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2011
Au aparut numeroase rewiuri la acest telefon dar voi spune cateva lucruri ce cred eu despre el dupa cateva zile de butonat:
PRO
  - telefonul se simte bine in mana, nu da senzatia ca-i fragil, are "sasiul" din metal
  - display-ul foarte bun
  - touch screen-ul  ii rapid si exact
  - poze decente
  - rapid in navigare pe internet
  - bateria neasteptat de buna
  - fingerprint rapid
  - semnal  WI-FI bun
Contra
  - da rateuri in focalizare
  - butonul + - are un mic joc (nu deranjeaza)
  - display-ul lipsit de protectie, este necesar tempered glass
  - semnalul ii mai slab decat la sony xperia si alcatel one touch dar la fel ca la samsung galaxy s plus (stau intr-o zona cu semnal mai slab unde am si balconul inchis ).

Attached Files



#39
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Dupa zece zile de cand a plecat din China ( perioada de asteptare de la comanda nu o mai pun 8 oct , pe 16 nov.am primit poza pachet + track nuber ) a ajuns in sfarsit in centrul de sortare din Olanda acum mai am de asteptat drumul din Olanda in Romania care sper ca intr-o saptamana sa-l am in brate .

01-12-2015 17:11 The item is at the PostNL sorting center
01-12-2015 17:00 The item is at the PostNL sorting center
20-11-2015 09:39 The item is pre-advised
Netherlands Post Registered : Nov 16, 2015 11:58:59 AM PST

O alta comanda la un kit de osciloscop dar prin Belgia Air Mail a venit extrem de repede :

2015-11-21 17:15:00Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
2015-11-21 06:56:00Departure to country of destination
2015-11-16 13:00:00Arrival at export hub
2015-11-16 00:01:00Item is ready for transport
2015-11-15 01:49:00Item is announced / bpost received the information
Belgium Airmail Registered : Nov 14, 2015 15:13:51 PM PST

Pe 13 nov. facut comanda , pe 21 nov, la 19 ridicat de la posta de cartier , deci se poate .

Edited by mariandex, 02 December 2015 - 01:06.


#40
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Azi a ajuns telefonul in tara :

015-12-02 14:11 The item has arrived in the country of destination
2015-12-02 07:07 The item is on transport to the country of destination
2015-12-01 17:11 The item is at the PostNL sorting center
2015-12-01 17:00 The item is at the PostNL sorting center
2015-11-20 09:39 The item is pre-advised

Sper ca maine sau poimaine sa il ridic de la posta :D

#41
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Mda... se pare ca e cale lunga de la aeroport pana la centrul BSI unde a ajuns telefonul , le-a trebuit 3 zile sa-l inregistreze :

Cand am facut comanda :

DOOGEE F5 4G Phablet , USD 139.99
Payment : PayPal , Pay time : Oct 08, 2015 04:49:41 AM
Country : Romania
Invoice : Do not need Invoice
Zip : 051536
Order date : Oct 08, 2015 04:49:36 AM

Dat faptul ca telefonul nu mai era pe stoc a durat ceva pana au aparut iarasi , au aparut doar culoarea silver , eu comandasem silver gray , si le-am cerut sa mi-l trimita pe culoarea silver , aici e cand am primit poza cu pachetul si track number :

RC454274661NL Netherlands Post Registered : Nov 16, 2015 11:58:59 AM PST

Si plecarea efectiva din China catre Olanda care a durat 11 zile probabil a venit cu vaporul ( la celelalte comenzi prin Belgia a durat 4 zile probabil cu avionu ) :

Origin Country Data:

Date:2015-11-20 09:39 Status:The item is pre-advised
Date:2015-12-01 17:00 Status:The item is at the PostNL sorting center
Date:2015-12-01 17:11 Status:The item is at the PostNL sorting center
Date:2015-12-02 07:07 Status:The item is on transport to the country of destination
Date:2015-12-02 14:11 Status:The item has arrived in the country of destination

Destination Country Data:

La Posta Romana apare ca venind din Tarile de Jos , nu din China :

Numarul trimiterii: RC454274661NL
Tara de origine: Țările de Jos
Data intrarii in tara: 05.12.2015
Stare actuala: Sosit in Romania
Date:2015-12-05 14:40 Status:Sosit in Romania-BSI Bucuresti

Acum sa vedem cand ajunge la posta Posted Image  .

Edited by mariandex, 06 December 2015 - 13:00.


#42
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Inca se mai lucreaza :
07.12.2015 03:59 Primit de la expeditor – BSI Bucuresti
07.12.2015 14:53 In prelucrare – BSI Bucuresti
07.12.2015 14:58 In prelucrare – BSI Bucuresti
Asteptam …… maine se face fix doua luni de la comanda data .

#43
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Eu sint curios ce mai platesti extra, cind il ridici.

#44
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007

View Postcrisstonne, on 08 decembrie 2015 - 11:31, said:

Eu sint curios ce mai platesti extra, cind il ridici.
Eu am comandat acelasi telefon dar prin Hungary Post.
A venit direct acasa fara sa mai platesc ceva.
Tot drumul a durat 14 zile.

#45
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Astazi de dimineata am primit in sfarsit telefonul dupa o aventura de doua luni si o zi :

The Latest Status:

Origin Country Data:

Date:2015-11-20 09:39 Status:The item is pre-advised
Date:2015-12-01 17:00 Status:The item is at the PostNL sorting center
Date:2015-12-01 17:11 Status:The item is at the PostNL sorting center
Date:2015-12-02 07:07 Status:The item is on transport to the country of destination
Date:2015-12-02 14:11 Status:The item has arrived in the country of destination
Date:2015-12-05 16:40 Status:The item has been processed in the country of destination
Date:2015-12-09 09:49 Status:The item has been delivered successfully
Date:2015-12-09 12:00 Status:The item has been delivered successfully
The item has been delivered successfully,2015-12-09 12:00

Destination Country Data:

Date:2015-12-05 14:40 Status:Sosit in Romania-BSI Bucuresti
Date:2015-12-07 03:59 Status:Primit de la expeditor-BSI Bucuresti
Date:2015-12-07 14:53 Status:In prelucrare-BSI Bucuresti
Date:2015-12-07 14:58 Status:In prelucrare-BSI Bucuresti
Date:2015-12-08 07:51 Status:In prelucrare-Tranzit Bucuresti
Date:2015-12-08 07:53 Status:?-Tranzit Bucuresti
Date:2015-12-08 16:05 Status:In prelucrare-Tranzit Bucuresti
Date:2015-12-09 08:15 Status:In prelucrare-Oficiul Postal Bucuresti 51
Date:2015-12-09 08:53 Status:Predat la factor-Plecat din Oficiul Postal Bucuresti 51
Date:2015-12-09 09:49 Status:Predat la destinatar

Telefonul a ajuns la posta de cartier fara nici o taxa suplimentara si predat la usa de postas .

#46
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Predat de postas la usa ?!  :eek:
Ca la curieri ?
Eu ce am primit prin posta Romana, am ridicat personal, vine aviz la cutia postala.

#47
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Da predat de postas , pentru ca nefiind colet ci scrisoare recomandata externa posta romana are obligatia ( in teorie , dar practic e la noroc , sau dupa postas ) ca orice scrisoare recomandata sa fie imanata personal destinatarului, si doar daca nu esti gasit acasa atunci iti lasa aviz de ridicare de la posta . Asa ce am mai comandat de pe gearbest au venit ca scrisori simple si acestea nefiind inregistrate am putut sa le urmaresc cu traking number doar pana la intrarea in tara , apoi pauza , am asteptat avizul postal ca sa ma pot duce la posta sa le ridic , dar de obicei dupa ce apareau ca au sosit in tara a doua zi am avut avizul , asta la doua comenzi separate care in 9 zile de la comanda le-am avut in brate , dar am mai avut alte doua comenzi care mi-au ajuns in 14 zile dintre care 4 a trebuit sa astept avizul , asa ca la cele neinregistrate te poti astepta la surprize sa vina mai devreme sau mai tarziu .

#48
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Salut scuze de un raspuns asa de tarziu , dar cred ca e mai bine pentru ca am avut ceva timp sa-l butonez . Deci dupa douazeci de zile pot sa spun ca telefonul se misca foarte bine , dar parca o data mi-a inghetat sistemu vreo 15-20 de secunde ca am apasat prea repede pe butoane si i-am dat sa deschida mai multe programe si cred ca nu a mai stiut ce sa faca si a inghetat l-am lasat in pace si si-a revenit destul de repede , de atunci nu am mai avut probleme . Pe mine ce mai intereseaza cel mai mult la un smart e telefonia , gps-ul si internetul , la acest telefon toate isi fac treaba cu brio , cateodata se mai incalzeste usor dar acceptabil , bateria la o utilizare moderata spre intens , ma tine toata ziua , adica la 7-8 seara cand ajung acasa , mai am vreo 20% – 30% din baterie ceea ce e ok , ecranul se vede bine chiar si in soare puternic , aparatul foto face poze foarte bune pe timp de zi , pe noapte sau pe intuneric total face poze ok dar cam zgomotoase , ce nu se specifica pe site sau chiar pe pagina oficiala doogee e ca primul sim e 4G al doilea e doar 2G , ARE led flash pentru camera frontala ceea ce e util la un selfie facut de la 1/2 m si are si led de notificare albastru iar in pachet vine si cu un cover plastic transparent pe spate si asa am luat de pe gearbest si o carcasa tip carte pentru el dar care avea doar o banda de adeziv dublu si asa si-a dovedit utilitatea cover-ului de plastic primit in pachet , ca sa nu fiu nevoit sa lipesc carcasa direct de telefon , in rest ce pot sa mai zic de el , in jocuri e ok merg toate jocurie care mai de care mai pretentioase fara intrerupere la rezolutii mari , dar cum am mai zis eu am alte asteptari de la un smart asa ca jocurile nu prea au ce cauta la mine in telefon , le-am dezinstalat pe toate ca ocupa spatiul degeaba . Am montat un card de 32Gb clasa 10 si e ok chiar daca e gol sau plin telefonul se misca si citeste foarte bine nu am avut probleme , dar eu am scos cardul pentru a pune al doilea sim pentru ca de la munca am un ab. Digi care e pe sim 1 ( nu merge 4G din aceasta retea , doar 3G , pe restul de operatori 4G ) pe sim 2 am un telecom . La semnal vad ca sta destul de bine nu am probleme , inainte aveam probleme cu digi in casa dar acum e ok am in toata casa 3 liniute si merge si 3G-ul , la semnal Wi-Fi e super , merge cu 64Mb download , 45Mb upload , bluetooth-ul e ok legatura stabila tot timpul , stick usb citeste fara probleme ca stie de OTG , in rest ce sa mai zic de el , daca mai aveti intrebari va pot raspunde . Am sa revin si cu niste poze cu el si facute cu el cand o sa mai am un pic de timp liber .

#49
Ciuli67

Ciuli67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.04.2007

View Postmariandex, on 30 decembrie 2015 - 20:18, said:

Salut scuze de un raspuns asa de tarziu , dar cred ca e mai bine pentru ca am avut ceva timp sa-l butonez . Deci dupa douazeci de zile pot sa spun ca telefonul se misca foarte bine , dar parca o data mi-a inghetat sistemu vreo 15-20 de secunde ca am apasat prea repede pe butoane si i-am dat sa deschida mai multe programe si cred ca nu a mai stiut ce sa faca si a inghetat l-am lasat in pace si si-a revenit destul de repede , de atunci nu am mai avut probleme . Pe mine ce mai intereseaza cel mai mult la un smart e telefonia , gps-ul si internetul , la acest telefon toate isi fac treaba cu brio , cateodata se mai incalzeste usor dar acceptabil , bateria la o utilizare moderata spre intens , ma tine toata ziua , adica la 7-8 seara cand ajung acasa , mai am vreo 20% – 30% din baterie ceea ce e ok , ecranul se vede bine chiar si in soare puternic , aparatul foto face poze foarte bune pe timp de zi , pe noapte sau pe intuneric total face poze ok dar cam zgomotoase , ce nu se specifica pe site sau chiar pe pagina oficiala doogee e ca primul sim e 4G al doilea e doar 2G , ARE led flash pentru camera frontala ceea ce e util la un selfie facut de la 1/2 m si are si led de notificare albastru iar in pachet vine si cu un cover plastic transparent pe spate si asa am luat de pe gearbest si o carcasa tip carte pentru el dar care avea doar o banda de adeziv dublu si asa si-a dovedit utilitatea cover-ului de plastic primit in pachet , ca sa nu fiu nevoit sa lipesc carcasa direct de telefon , in rest ce pot sa mai zic de el , in jocuri e ok merg toate jocurie care mai de care mai pretentioase fara intrerupere la rezolutii mari , dar cum am mai zis eu am alte asteptari de la un smart asa ca jocurile nu prea au ce cauta la mine in telefon , le-am dezinstalat pe toate ca ocupa spatiul degeaba . Am montat un card de 32Gb clasa 10 si e ok chiar daca e gol sau plin telefonul se misca si citeste foarte bine nu am avut probleme , dar eu am scos cardul pentru a pune al doilea sim pentru ca de la munca am un ab. Digi care e pe sim 1 ( nu merge 4G din aceasta retea , doar 3G , pe restul de operatori 4G ) pe sim 2 am un telecom . La semnal vad ca sta destul de bine nu am probleme , inainte aveam probleme cu digi in casa dar acum e ok am in toata casa 3 liniute si merge si 3G-ul , la semnal Wi-Fi e super , merge cu 64Mb download , 45Mb upload , bluetooth-ul e ok legatura stabila tot timpul , stick usb citeste fara probleme ca stie de OTG , in rest ce sa mai zic de el , daca mai aveti intrebari va pot raspunde . Am sa revin si cu niste poze cu el si facute cu el cand o sa mai am un pic de timp liber .

Salut! Am primit și eu telefonul sunt total de acord cu cele expuse de tine, personal sunt încântat de telefon. Rugămintea mea este să-mi spui ce trebuie făcut pentru activarea serviciului de date de la DIGI. Eu am o cartela DIGI și una VODAFONE ambele funcționează excelent pe voce dar nu am net de la DIGI. Mulțumesc anticipat.

#50
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Salut , eu tot asa am fost mirat cand am bagat cartela digi pe sim 1 si nu a mers internetul si m-am dus la un punct de lucru digi si le-am expus situatia si au rezolvat problema adica mi-au facut niste setari la telefon . Din ce am vazut eu e ceva de genu Setari - mai multe - retele mobile (aici la tipul de retea preferat e bine sa fie setat pe 4G , cu toate ca nu functioneaza in 4G digi , sau daca nu 3G ) - apoi intri in Numele punctelor de acces , si aici scrii - internet . si cam asta e , daca iti functioneaza atunci in bara de notificare intre simbolul 3G si antena o sa mai apara un 3G mic semn ca s-au activat datele mobile .

Cu respect Marian .

#51
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Intri la Setari-mai multe...-Retele mobile-Numele punctelor de acces - dai pe (+) in coltul
din dreapte, la Nume scrii Digi Mobil, la APN scrii internet , restul lasi nesetat.

#52
Agenor

Agenor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 19.11.2013
La voi cat a durat de cand v-au zis cei de la gearbest ca au trimis comanda si pana cand ati primit un tracking number ca sa puteti urmari comanda? Am primit email-ul cu "Your order number is x and we have shipped your order out today." pe 4.01.2016 si nu am primit codul pentru urmarirea coletului deocamdata. Coletul a fost trimis prin "Sweden Posten".
p.s. Am comandat 11 produse printre care si Doogee y100 plus. O sa fac si un review cand o sa ajunga, probabil camera de 13mpx este la fel la toate telefoanele doogee si softul banuiesc?

Edited by Agenor, 06 January 2016 - 21:36.


#53
Ciuli67

Ciuli67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.04.2007

mariandex și isav mulțumesc foarte mult pentru indicații. Acum merge!


Eu am așteptat destul de mult. Alarmant de mult, peste 40 de zile. Noroc cu cei care spun că sunt partenerii gearbest în România. Le-am trimis nr. comenzii și am primit relativ repede. Din păcate am comandat apoi și un protection glass care în ciuda pachetului impecabil, înăuntru se afle geamul făcut zob! Am trimis o sesizare, dar cred că este moartă din fașă!Posted Image

#54
mariandex

mariandex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2008
Eu am facut comanda la husa tip carte  la doogee-ul meu si am luat si o sticla temperat pentru el si au ajuns in buna regula adica intacte , dar la montare am jumulit-o si asta e , am comandat alta si  dupa doua sapt a venit dar am fost fraier pentru ca nu am mai comandat si altceva ca a ajuns bucati , i-am facut poze si le-am trimis tiket la cei de la gearbest si in urma pozelor mi-au propus sa-mi trimita alta gratis sau sa-mi puna banii in GB wallet , am ales solutia cu GB wallet deoarece o sa comand alta sticla dar si un powerbank si inca o husa de telefon si atunci  sper sa vina intreaga .

Si apropo , cateva poze facute cu telefonul :

Attached Files


Edited by mariandex, 08 January 2016 - 01:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate