Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

LIDL, "negustorul" prins cu ocaua mica !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
709 replies to this topic

#703
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

View PostDihorul Razboinic, on 03 septembrie 2021 - 10:03, said:


Atat doar ca aia nu e ciocolata, cel putin in Romania. E ceva zahar cu cacao. Scarbosenii dulci. Si nu e singura.
eu pun pariu ca nici nu stii cum arata  ciocolata aia, cat de mancat , habar nu ai ce gust are.  In fine, poti sa manci din partea mea ce vrei tu.  Nu am de ce sa ma justific in fata nimanui.  
Auzi la el, "ceva zahar cu cacao".. pe bune, esti real?

https://www.ritter-sport.com/our_cocoa
  bine ca manci tu parizer

Edited by tfmercedez, 03 September 2021 - 10:14.


#704
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Posttfmercedez, on 03 septembrie 2021 - 08:23, said:

D'!alea comuniste  Faringosept, Voseptol cu propolis , chestii bune si ieftine. Ba da avem. Si costau  de 4-5 ori mai putin decat porcariile de la reclame la tv, maruntis, in comparatie cu chestiile de import.


Unora le palce scump.
Ca cica daca e scum e mai bun ...

Eu am avut norocu sa am treaba (seerviciu) cu un medic cares e ocuoa de intioxicatii.. Si m0a lasmurit ce e aua DCI si ca am baut prea multa apa si mi-a rtuginit cerierul daca dau banii ca prostu....

E . si cand ies dintr-o farmnacie il prinz din  urma pe unu care luase aceleasi medcicamente (inima) ca si mine... II explic - arata si bonu -  cum s aplateasca doar 40% ... Nu preea ii venea sa creaza dar eu il intreb daca nu crede ca sunt cam prea virbaret ptr unu mort .
Cum mort?
pai daca modoicvamentele astea oeftine nu ar fi fots bune..... as fi murit de ceva timp!

Dupa aia ani de zile cand ma vedea ma saluta cu simpatie si respect

Sfta ptr titi - cereti varinat cea mai ieftina! Ma rog daca aveti bani de dat pomana la bogati puteti cumpara Darob in loc de Sotalol .. (cam poe de 3 .. dau un exemplu mai vechi insa "flagrant". Cam idem la antidiabetice - Metforminu e ieftin dar cica nu e "priginal")

#705
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Posttfmercedez, on 03 septembrie 2021 - 00:11, said:

ciocolata ritter sport mi se pare imbatabila la raportul pret calitate din lidl, aceeasi ciocolata este mai scumpa si la mega, kaufland, carrefour, auchan etc.
Unde mai gasesti unt bio de 82% grasime la 250 de grame, cu 10-11 lei, cand la concurenta de banii aia gasesti niste rahaturi la gramaj mai mic si pline de apa, valabil si la lactate.
Carnea macra este de evitat la lidl, clar, dar pentru unele chestii chiar merita sa iei de acolo.  Nu poti compara cu profi, unde te umplii de nervi cand vezi ce hal de personal au angajat,  majoritatea la limita inferioara, cu defecte congenitale, altii cu tigle lipsa pe casa,  mereu in pauza la fumat,  coada de 15 persoane la unica casierie deschisa. La lidl, imediat se deschid casierii daca este nevoie,  si dupa 5 minute o inchide daca au golit magazinul de clienti si nu mai este coada. La kaufland te manca gaia la coada.
N-ai cum să compari Kkaufland cu Lidl atâta timp cât au același patron.


#706
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

View Postericmario, on 03 septembrie 2021 - 11:08, said:


N-ai cum să compari Kkaufland cu Lidl atâta timp cât au același patron.
si daca apartin de aceeasi multinationala , modelulnde afacere difera, la fel si produsele.

#707
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
https://life.ro/cine...arul-misterios/

#708
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

View Postericmario, on 03 septembrie 2021 - 14:03, said:

Asa si? Stiam demult de Schwarz Gruppe. E fix problema lor cum isi impart afacerile, magazinele mici fiind in lantul Lidl , iar hypermarketurile in Kaufland.  Nu e musai sa fie ca la Profi sau Mega Image, unde au sub acelasi nume , magazine mari, mijlocii si mici.

#709
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Posttfmercedez, on 03 septembrie 2021 - 10:10, said:

eu pun pariu ca nici nu stii cum arata  ciocolata aia, cat de mancat , habar nu ai ce gust are.  In fine, poti sa manci din partea mea ce vrei tu.  Nu am de ce sa ma justific in fata nimanui.  
Auzi la el, "ceva zahar cu cacao".. pe bune, esti real?

https://www.ritter-sport.com/our_cocoa
  bine ca manci tu parizer
Am mancat destula Ritter, chiar o prefer pt. certificarea originii. In ideea ca e pe bune si poate mai reduce sclavia cu copii de pe plantatii. Insa ciocolata e prea dulce. Bun, daca manci o bucatica nu conteaza. Dar eu o mancam pe toata...

#710
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Acum am venit si eu. Posted Image Despre ce se vorbeste aici?Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate