Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mascare teava de gaz

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostFlorinManea, on 28 iunie 2018 - 07:06, said:

Va salut,
Se considera modificare de proiect ce doresc sa fac in poza?
Inca nu s-a pus in functiune centrala, mi se pare o rromie lucrarea celor de la gaze si ma incurca si la mobila.
Pare mult mai ok sa coboare teava pe unde am trasat-o.
Cei de la gaze tot zic ca o sa mai vina pe la bloc de vreo 3 saptamani si mi s-a luat.
eu stiam ca se poate muta de catre o firma autorizata ....
(bineinteles ca o poate muta si un "dorel" si sa zici ca asa a fost)

p.s. mie-mi pare instalatie facuta in bataie de joc.

#20
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007
Cea exterioara din metal de pe casa poate fi inglobata in izolatie?

#21
Costin0327

Costin0327

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2019
Eu am țeava de gaze prin casă și vreau să modific adică să o dau pe afară pe fațada casei trebuie să am autorizați pentru asta sau cum sa fac sfaturi daca se poate cine știe să-mi zică și mie o zi buna

Eu am țeava prin casă și vreau să modific instalația de gaze sa o dau pe afară pe fațada casei am voie sa fac eu asta sau trebuie persoana autorizata aștept sfaturi mulțumesc

Edited by Costin0327, 18 January 2019 - 11:39.


#22
edyson1904

edyson1904

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2022
Salutare,

Am si eu peretele din bucatarie (poza atsata) prin care trece teava de gaz, coboara pe grinda si dupa aceea urc ainapoi  si se duce in dreapta spre centrala.
eu doresc sa realizez mobila din bucatarie pana in tavan.
Teva de gaz fiind sus, nu cred ca se poate sa treaca prin mobila? Dar pot cobori mobila si sa raman teava deasupra, sau teava sa fie in spatele mobilei, libera, nu sa treaca prin mobila. Asa ar fi OK?

Problema cea mai mare:
  • In dreptul grinzii, nu situ exact cum pot proceda cu teava de gaz si mobila. Ma gandeam ca singura varianta e sa treaca teava prin mobila si sa decupez mobila? Ma gandesc ca atata timp cat accesul se face usor, prin usa de mobila, si teava nu este etansata complet, e OK asa?

Multumesc

Attached Files



#23
ienicer

ienicer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 31.01.2008
Pentru mascare teava de gaze (si apa, sunt toate trei intr-un colt al bucatariei) m-am gandit la tabla perforata. Un prim rezultat pe google mi-a dat asta https://www.ci.ro/tabla-perforata/ . Acum nu stiu unde s-ar putea indoi la 90 de grade sa iasa ca un profil. In cazul meu ar fi nevoie de la blatul de bucatarie pana la corpul superior (h1=60 cm) si apoi de la corpul superior la tavan (h2 ~ 30cm).
https://imgur.com/a/hoB1kfG

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate