Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

PNL chiar face opozitie in Romania ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
927 replies to this topic

Poll: PNL si opozitia (138 member(s) have cast votes)

Credeti ca PNL - ul chiar face opozitie in Romania

  1. Da (5 votes [3.62%])

    Percentage of vote: 3.62%

  2. Nu (133 votes [96.38%])

    Percentage of vote: 96.38%

Vote Guests cannot vote

#883
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
PNL ar face bine sa dispara. Sunt vinovati pentru ruperea si dezordinea care s-au produs in electoratul de centru dreapta.

#884
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003
Si cine sa apara? PMP te pomenesti...

#885
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 oaspetele, on 04 mai 2017 - 11:27, said:

Si cine sa apara? PMP te pomenesti...
parca pusei si pmp pe acolo, scuze, cred ca scrisei pmr, atat de mult ma intereseaza. partid nou, toata politica de azi e o cloaca.

#886
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003
NU exista partid nou in Romania.

#887
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 oaspetele, on 04 mai 2017 - 11:34, said:

NU exista partid nou in Romania.
la nevoie am votat usr, macar nu am mai dat voturile nesimtitilor alora, astept alt partid, inapoi numai dau! am votat pnl in 90, pnt in 92, conventia, pdl, usr... eu votez pe cine cred eu ca se aseamana un pic cu mine, nu sunt votant pe o bere sau o sticla de ulei. dar cum am zis, m-ai pacalit odata, nu ma mai pacalesti a doua oara!

#888
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003
USR am votat si eu pe jumatate, dar simt cum se dezumfla.
Ideea pe care vreau sa o transmit e ca nu va exista partid nou in Romania care sa guverneze.

#889
KarlAsgar

KarlAsgar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2017
Nu dau doi bani  pe libertarzi, dar problema e ca din cauza lor, acum avem ditamai dictatura pesedista.

#890
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 30.04.2007

 puiu72, on 04 mai 2017 - 11:54, said:

la nevoie am votat usr, macar nu am mai dat voturile nesimtitilor alora, astept alt partid, inapoi numai dau! am votat pnl in 90, pnt in 92, conventia, pdl, usr... eu votez pe cine cred eu ca se aseamana un pic cu mine

hmmm .. daca zici ca respectivele partide seamana cu tine .. nu-i prea bine. usrul - mincinos, pdlul - spagar, conventia - niste aburici, pntul - niste fosile, pnlul - la vremea aia avea niste valori dar care ori au murit de batrinete ori s-au pierdut in neantul istoriei.

bine totusi ca nu ai votat rosii ;) aia erau si sunt toate relele la un loc.

#891
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

 KarlAsgar, on 07 mai 2017 - 02:16, said:

Nu dau doi bani  pe libertarzi, dar problema e ca din cauza lor, acum avem ditamai dictatura pesedista.
E ca si cand ai spune ca regimul iliberal***** din Romania (deocamdata doar preconizat de PSD) e din cauza liberalilor :mellow:
Evolutia spre un regim iliberal poate fi prevenita, de exemplu, prin combaterea manipularii dreptei radicale cu momeala armaghedonului islamic, care e foarte departe de realitatile din tara noastra, in timp ce dictatura de care vorbesti e mult mai aproape.
*****regimul iliberal e ilustrat de Putin, Erdogan si Orban, la care sper sa nu se adauge Le Pen
In cazul Romaniei, sorgintea PSD si ultra-nationalismul ipocrit-crestin contureaza varianta putinista a iliberalismului.
Daca observam ca implicarea Rusiei in prelungirea conflictului din Siria a fost menita sa genereze valul de refugiati, pentru alimentarea curentului iliberal din Europa, observam cum se inchide cercul deductiilor, cu concluzia ca totul face parte dintr-un plan ostil si noua :idea:

#892
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 r_murphy, on 07 mai 2017 - 09:35, said:

hmmm .. daca zici ca respectivele partide seamana cu tine .. nu-i prea bine. usrul - mincinos, pdlul - spagar, conventia - niste aburici, pntul - niste fosile, pnlul - la vremea aia avea niste valori dar care ori au murit de batrinete ori s-au pierdut in neantul istoriei.

bine totusi ca nu ai votat rosii Posted Image aia erau si sunt toate relele la un loc.
promisiunile lor au avut acceptul meu, nu ceea ce au facut. eu nu as vota deloc, fiindca nici un partid nu ma reprezinta momenta, dar multi spun ca daca nu votezi e mai rau, ca din cauza celor care nu voteaza iese psd mereu, dupa mine cel mai bun vot ar fi unul de neprezentare, aia ar fi cea mai mare palma pt politicienii nostri in europa, fiindca ei nu o simt oricum!

#893
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 30.04.2007
cind romanii vor intelege ca nu trebuie votat un partid doar pentru simplul motiv ca "lupta" impotriva pesedeului ci pentru binele romanilor si al romaniei .. poate s-o adeveri prorocirea brucanului. cum insa nici un partid nu face cestiunea asta... vezi ce-ti ramane de votat .. ZERO!

#894
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 r_murphy, on 07 mai 2017 - 10:00, said:

cind romanii vor intelege ca nu trebuie votat un partid doar pentru simplul motiv ca "lupta" impotriva pesedeului ci pentru binele romanilor si al romaniei .. poate s-o adeveri prorocirea brucanului. cum insa nici un partid nu face cestiunea asta... vezi ce-ti ramane de votat .. ZERO!
spune tu partidul ala, poate te urmez si eu dupa ce ma documentez! prorocirea lui brucan s-a adeverit de la 20 de ani, i-am vazut interviul de atunci.

Edited by puiu72, 07 May 2017 - 10:05.


#895
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 30.04.2007
am scris cu litere mari si mai scriu o data ... ZERO. la partidul asta nu ai ce sa te documentezi. cind vor intelege mult mai multi ca "asta" este partidul pe care trebuie sa-l votam, sa fie (cifre pentru exemplificare) sa zicem 55% prezenta la vot, din care 35-40% voturi anulate voit ... ce se mai poate comenta.

#896
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Nu ii obliga nimeni sa comentez nimic. Vor administra în continuare tara asa cum o fac și acum.

#897
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003
In sfarsit, ceva miscare
http://www.hotnews.r...im-garantat.htm
Deputatul PNL Florin Roman anunta ca a depus la Parlament un proiect de modificare a Legii 416/2001, astfel ca refuzul unui loc de munca sa duca la anularea venitului minim garantat, potrivit News.ro.

#898
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003
http://www.timponlin...-credibilitate/

Robert Sighiartău, secretar general al PNL: ”Aşteptările românilor se leagă de noi. Să fim vocea lor!”

El l-a propus pentru funcţia de secretar general pe deputatul PNL Robert Sighiartău, vicepreședinte TNL, fost președinte al Organizației Județene Bistrița-Năsăud, în vârstă de 28 de ani.


subtirel

#899
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

 oaspetele, on 27 mai 2017 - 13:37, said:

In sfarsit, ceva miscare
http://www.hotnews.r...im-garantat.htm
Deputatul PNL Florin Roman anunta ca a depus la Parlament un proiect de modificare a Legii 416/2001, astfel ca refuzul unui loc de munca sa duca la anularea venitului minim garantat, potrivit News.ro.
Sa vezi cu ce primari putini raman, in acest caz.

#900
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003

Quote

Dacă alegerea lui Motreanu ca vicepreședinte nu constituie o surpriză,  el fiind recuperat de Orban în ciuda  faptului că a fost unul din susținătorii de  bază ai candidaturii lui Cristian Bușoi,   obținerea unor  funcții de vice regionali de către Marian Petrache și Gigel Știrbu, unul pe regiunea București-Ilfov, celălalt, pe Oltenia, nu au  căzut deloc bine partizanilor lui Orban.
Primul se  bucură de o atât de mare influențâ în Capitală și în Ilfov, încât Orban nu a  găsit niciun liberal capabil să-și asume o contracandidatură cu șanse reale în  fața acestuia. În cazul lui Gigel Știrbu,  liberalul care inițial  l-a  susținut pe  Bușoi ca  după să se retragă și să nu mai figureze pe  listele cu echipele niciunei tabere, lucrurile  au stat cu  totul altfel.
"Da , nu a mai figurat  nici pe lista lui Bușoi, cu atât mai puțin la noi. Dar a fost sprijinit de mulți dintre  vechii liberali cu care are relații bune", ne-au explicat sursele citate.


Ba, da Petrache ala e de neinlocuit?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate