Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

nissan navara ..opinii ,teste,spune pararea ta

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
Saptamana asta cred ca o sa-mi vina masina...cred cel putin...

Am vorbit cu omul de la Nissan si mi-a zis ca o sa ajunga saptamana asta da nu stie sigur  :cursing:

Nu stiu ce sa mai zic ..Inca nu am ajuns la avocati...

Mi-a zis sa pun restul de la avans in cont ...(am dat initial 10% ) trebuia sa mai dau 20 % la livrarea masinii.

Le-am pus banii astazi....si i-am promis ca daca nu imi da masina pana vineri ma duc la el cu un autobuz plin de mineri care pentru 20 de berii sparg toata reprezentanta .... :peacefingers:

Acum referitor la parerea pusa aici de X-PLANE.
Man eu imi doresc sa fi pus in aceasi oala odata.Sa te simti nedreptatit sa vezi cum este.
Sa iei monitorul sub brat care a luat foc mai devreme si sa te duci la garantie cu el.Acolo sa iti zica aia ca de vina a fost priza....Stiu ca nu este bine sa vrei reul cuiva dar tu o meriti...
Cu oameni ca tine nu dam inainte ....o sa ne certam si o sa  ne bagam ceva in consumatorul roman care nu stie ce i se cuvine sau nu...
Pleaca man afara sa vezi acolo asa e ?nuuuuuuuuuuuu e sigur....
Daca se intampla asa ceva acolo aia imi dadeau masina gratis..pentru ca daca eu nu sunt ei nu sunt....dar in Romania..nu e asa..clientul vine si daca e pacalit si mintit ,sti de ce???????!?!!!!Pentru ca seamana cu tine ..nu are respect de sine .....!!!!
Pentru mine un cuvant e totul......nu mint si nu vreau sa fiu mintit!!!

VA multumesc , o sa va scriu daca vine...sa aflati pareri...

Cornekus

#38
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,050
  • Înscris: 03.12.2005
nu vreau sa crezi ca te ironizez, dar e bine sa iti autosupraveghezi atitudinea cand te prezinti.
cea mai buna strategie e sa fii calm, amabil si sa zambesti. or sa se ingrozeasca pentru ca nu stiu ce ascunzi. cu schema asta am scapat de foarte multe zile de asteptare, nervi si drumuri, si in plus e o moaca foarte buna la poker sau cand vreau sa-l enervez mai tare pe-al batran cand ne mai ciondanim.

#39
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcornekus, on Apr 11 2006, 00:48, said:

Saptamana asta cred ca o sa-mi vina masina...cred cel putin...

Am vorbit cu omul de la Nissan si mi-a zis ca o sa ajunga saptamana asta da nu stie sigur  :cursing:

Nu stiu ce sa mai zic ..Inca nu am ajuns la avocati...

Mi-a zis sa pun restul de la avans in cont ...(am dat initial 10% ) trebuia sa mai dau 20 % la livrarea masinii.

Le-am pus banii astazi....si i-am promis ca daca nu imi da masina pana vineri ma duc la el cu un autobuz plin de mineri care pentru 20 de berii sparg toata reprezentanta .... :peacefingers:

Acum referitor la parerea pusa aici de X-PLANE.
Man eu imi doresc sa fi pus in aceasi oala odata.Sa te simti nedreptatit sa vezi cum este.
Sa iei monitorul sub brat care a luat foc mai devreme si sa te duci la garantie cu el.Acolo sa iti zica aia ca de vina a fost priza....Stiu ca nu este bine sa vrei reul cuiva dar tu o meriti...
Cu oameni ca tine nu dam inainte ....o sa ne certam si o sa  ne bagam ceva in consumatorul roman care nu stie ce i se cuvine sau nu...
Pleaca man afara sa vezi acolo asa e ?nuuuuuuuuuuuu e sigur....
Daca se intampla asa ceva acolo aia imi dadeau masina gratis..pentru ca daca eu nu sunt ei nu sunt....dar in Romania..nu e asa..clientul vine si daca e pacalit si mintit ,sti de ce???????!?!!!!Pentru ca seamana cu tine ..nu are respect de sine .....!!!!
Pentru mine un cuvant e totul......nu mint si nu vreau sa fiu mintit!!!

VA multumesc , o sa va scriu daca vine...sa aflati pareri...

Cornekus



Ai si tu dreptate, dar vina este doar a ta: O afacere nu se face prin vorbe. Cand dai atatia bani (si nu numai atunci) faci contract cu termen de livrare. Doar atunci esti indreptatit sa faci scandal. In rest, sa te bucuri de masina si sa nu ai incidente de nici un fel. :peacefingers:

Legat de comentariile la aderesa mea: eu nu te-am jignit cu nimic. Daca te simti cu musca pe caciula cumva, e doar problema ta. Pe viitor fereste-te sa faci aprecieri la adresa cuiva pe care nu-l cunosti. :puke:

Edited by X-plane, 15 April 2006 - 08:04.


#40
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
am luat masina acum 2 zile...
Merge super .....nu se aude nimic in ea...numai motorul....care se aude beton!!!  :coolspeak:

(CAM TOPAIE PE DRUMURI CU USOARE DENIVELARI)

MASINA MARE FRATE!!!\
MA DUC SA MAI DAU O TURA!!!

Dupa ce am luat masina de la Nissan mi-au zis ca o sa ma sune "vocea clientului"sa ma intrebe daca am fost multumit....tare chestia asta...de ce nu m-a sunat inainte ca acum sunt fericit ca mi-a venit masina....oricum o sa le zic toate problemele avute ca sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu...

X-plane nu te cunosc e adevarat ,imi pare rau daca te-ai simtit jignit dar eram fff nervos cand am scris mesajul... :worthy:

TOATE BUNE ...SPER SA NU MAI FIE PROBLEME ....CU MASINA...

#41
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ai obtinut ceva in urma supararilor astora? Ceva gratuitati?

#42
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
Asteptam pozele  :peacefingers:

#43
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
In contractul tau la termenul de livrare ce data aveai trecuta? Eu la a mea spre exemplu aveam trecuta data X, si undeva mic scris in josul paginii scria ca acest termen se poate prelungi cu maximum 2 luni.
Si eu am trecut aproximativ prin ce treci tu, si legal mi-am dat seama ca nu am ce sa le fac, pentru ca era stipulat in contract negru pe alb chestia cu 2 luni.
Oricum sa o stapanesti sanatos,fara incidente, si sa te bucuri de ea la maximum. Oricum cred ca dupa ce ai condus-o parca ti-a mai trecut supararea cu cat ai asteptat-o.

#44
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
Am sa pun si poze....
Gratuitati?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va trebui sa cumpar presuri ca nu are .... :cursing:

A aparut o noua problema cu BCR Leasing....nu vor sa-mi puna numere preferentiale..ca nu le mai da politia ...
Pana sa imi vina masina s-au laudat ca totul este in ordine ...ca totul este ok ,ca o sa-mi puna numere preferentiale...
Eu am facut contractul la ei in ianuarie si mi-au zis ca o sa-mi pun orice numar vreau cu exceptia ca trebuie sa fie de bucuresti.Azi la telefon mi-au zis ca nu se mai poate de la 1 ianuarie....!!!!!!! :angry:

IAR  m-au scos din  draci!!!Astia sunt pusi numai pe pacalit mahhh...
Am 3 masini pe firma si toate au acelasi nr (ma refer la litere), la toate am fost la politie si am platin in jur de 500-600 de mii si am pus ce nr am vrut ...astia imi cer 50 de euro!!!
Cititi si voi cererea care mi-a trimis-o astazi BCR Leasing...
O idee de afeceri pt voi ...faceti fratilor un site unde sa vina romanul si sa isi zica toate tepele luate si sa zica tot ce a patit sa nu mai pateasca si altii ca tara asta e plina de mafioti!!!
www.nu-lua-teapa.ro

Attached Files



#45
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Daca pt numere preferentiale ti-au cerut atatia bani, sunt tare curios cat iti vor cere pentru inmatricularea masinii.
Niste mari magari sunt sa traga ei bani de peste tot.

#46
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
SALUT..
am pus o poza sa va faceti o idee.
AStazi am splalat masina si am observat niste pete de rugina pe sasiu in dreptul rotilor din spate...
Am sa pun niste poze cu ele zilele astea sa vedeti si voi...
Cum se poate frate asta dupa 2 saptamani sa apara pete de rugina???????????????
nici la dacie nu se intampla asta...
Astept opinii....
Am sa ma duc peste astia la service imediat dupa ce se termina cu zilele astea libere de Pasti...
Daca masina asta a facut rugina in 2 saptamani la iarna o sa se dezmembreze...

Attached Files



#47
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
aici

#48
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
Acestea este rugina aparuta pe sasiu in numai 2 saptamani de folosinta.Rugina de pe tambur nu este o problema cred ca este normal sa apara acolo (cu taoate ca nu costa extraordinar de mult sa dea cu vopsea acolo) ,ce ma apasa este sasiul...pai daca a facut asa in 1000 de km la 100000  km o pun pe butuci...
Vreau niste pareri....
A scris cineva aici ca nu se compara cu mercedesul :ASA ESTE.\
Totul este ok la masina in afara de rugina si miscarea cotierei (nu a fost prinsa bine in fabrica).

Azi am facut pozele astea.

Salut

Attached Files



#49
almis

almis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2006
Cornekus, toti se "pricep" la masini crede-ma.Eu unul am avut 4 camionete(un L200 , un hilux si doua Nissan Pick-up Navara) si urmeaza sa achizitionez noua Navara varianta SE in maxim o luna.Vad ca unii vorbesc despre noul L 200 dar detin vechiul L200.Totusi se pricep.Am mers cu ultimul Nissan Pick up cam 90000 km in 2 ani si vreau sa-ti spun ca am tras remorci de doua tone dar nu am ramas fara ambreiaj.Depinde f. mult de stilul de mers .Toate cele 4 masini cu care am mers au fost foarte bune dar nissanul m-a incantat cel mai mult.Noua masina pe care o achizitionez am luat-o fara dotari( doar geamuri el. fata si AC) pentru ca nu sunt adeptul luxului pe o astfel de masina.Stai linisti ti-ai luat supermasina.
In privinta pieselor si a promptitudinii sa nu ai impresia ca altii sunt mai seriosi.Ti-o spune unul care administreaza un parc de 40 masini de mai multe marci.Daca te imprietenesti cu cine trebuie , crede-ma ca totul e OK.Poate singura exceptie e la Porsche , care clar e cel mai infect service din RO.

#50
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Mai infect decat Tester Casa Auto sau cum naiba s-o mai numi asta a lu Tziriac? Numa lucruri f bune aud despre ei  :cursing:

#51
almis

almis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2006
Uita-te cu mare atentie la toate sasiurile de masini de teren si vei gasi la toate punctele de sudura aceeasi chestie.Sub vopseaua de peste suduri vei gasi rugina.Si eu am fost surprins prima oara cand am vazut asa ceva la Hilux si culmea exact in acelasi loc ca si la tine.Eu unul am dat-o cu vaselina pe dedesupt si m-am linistitProblema ta e ca iti faci prea multe griji.Eu cred ca in ziua de azi diferentele intre marci sunt fff mici.Sa fim seriosi, daca nici Nissan nu face masini de teren adevarate ce sa mai vorbim de altii.
Spune-mi mai bine cum se descurca in off-road? Ai probleme din cauza ampatamentului mai mare?Consumul e asa cum zic ei?
Inca ceva. Cineva spunea ceva de asocierea cu Renault. Ai avut vreodata o astfel de masina sau ai auzit si tu pe altii vorbind? Te intreb pentru ca eu am un Master cu 160.000 Km la bord si doua Trafic la 90.000 si sunt masini super bune si fiabile.
SI IEFTINE!

Edited by almis, 03 May 2006 - 12:59.


#52
almis

almis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2006
[quote name='cornekus' date='Apr 26 2006, 22:12' post='1454336']
Acestea este rugina aparuta pe sasiu in numai 2 saptamani de folosinta.Rugina de pe tambur nu este o problema cred ca este normal sa apara acolo (cu taoate ca nu costa extraordinar de mult sa dea cu vopsea acolo) ,ce ma apasa este sasiul...pai daca a facut asa in 1000 de km la 100000  km o pun pe butuci...
Vreau niste pareri....
A scris cineva aici ca nu se compara cu mercedesul :ASA ESTE.\
Totul este ok la masina in afara de rugina si miscarea cotierei (nu a fost prinsa bine in fabrica).

Azi am facut pozele astea.

Rugina la sudurile de pe sasiu vei vedea la toate masinile 4x4.Tot timpul apar sub vopseaua de pe suduri pete de rugina.Cand am cumparat Hiluxul am fost la fel de surprins.Apoi am vazut la toate aceeasi chestie.Stai linistit , nu degeaba se da garantie la caroserie.Se spune ca otelul japonez este cel mai adevarat.Uita-te cu atentie la toate masinile de acest gen si vei vedea acelasi lucru.Eu personal am dat cu vaselina pe dedesupt si nu e nici o problema.Am vazut un Mitsubishi de 15 ani care nu mai avea nici urma de vopsea pe sasiu (se exfoliase toata), parea varza , dar cand am zgaraiat cu o surubelnita am vazut ca era de fapt doar un praf , sasiul fiind intact.
Spune-mi mai bine cum e masina in OFF road? Consumul?

#53
cornekus

cornekus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2005
Consumul este undeva intre 10-10.8.Depinde f mult de viteza cu care mergi.Mie personal nu mi-a trecut de 10.5 mixt.Ca aptitudini off road nu prea am apucat sa vad cu este.Oricum nici nu prea am eu mare experienta in domeniul asta.
Dupa ce am luat masina am bagat-o in tro groapa plina de noroi.Am oprit-o acolo in mijloc sa vad daca pot sa mai ies.Am dat pe 4x4 de la comutatorul electronic si am iesit fara probleme.(trecuse noroiul de jumatatea rotilor).
Alta experienta am avut-o la munte acum 3 zile .Am fost la o cabana la Ranca si acolo inca mai este zapada.Am
intrat cu ea in zapada pana a ramas suspendata pe sasiu.Aici au fost ceva probleme .Nu am mai putut sa ies.
Diferentialul blocabil prin alunecare functioneaza doar pentru puntea spate .O roata de pe fata nu mai tragea din cauza asta.Am cerut o lopata la cineva si am scos zapada de sub masina.Cand a prins ceva aderenta am iesit.

Ca mers pe drum te simti ca in tir...senzatia asta e beton....toata lumea se da din drum si te lasa sa treci...
Personal la un drum lung nu trebuie sa folosesti decat 2 viteze :5 si 6.
Cu viteza 5 urci aproape toate pantele fara sa ai probleme ca doar din cauza asta ai 174 cai. :coolspeak:

A inceput sa-mi cam vina inima la loc .Acum cateva zile eram tare nervos .

SANATATE,
CORNEKUS

#54
alsf

alsf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.03.2006

View Postrraduu2005, on Mar 30 2006, 22:15, said:

aha...in sfirsit am dat peste acest forum, chiar astazi am dus in service un Nissan Navara, ultimul model. 9000 km.s-a dus discul de ambriaj. , si la disc nu e garantie, chiar daca am full casco. sunt foarte necajit. a rezistat discul mai putin ca la Dacia papuc 4x4. cica n-am mers eu bine cu masina;daca ar fi fost asa nu scriam aici;le-am si spus. iti spun ca precis n-ai mers cum trebuie cu ea, ca ai mers cu ambreajul calcat, ca ai ajutat-o din ambreaj in forta, tu n-ai cum sa le demonstrezi ca nu-i adevarat, apoi iti spun ca tre sa mergi atent cu ea ca e euro 3 si la astea au disc ecologic si asta e mai slab..bla,bla,bla si n-ai garantie la disc si platesc la 9000 km. disc de nissan. sunt super necajit.  mai stiu pe cineva cu in defect mare la 2000 km, nu va spun inca ce-a patit. asa ca...azi am bagat masina in service si spun ca o sa-mi schimbe discul peste aprox 2 saptamini..asa ca...dacamai vreti amanunte ,va dau...

Nu te supara dar acest defect desi foarte grav nu are cum sa nu fie schimbat in cadrul garantiei !!! ATENTIE mare ca e teapa mare daca platesti Kit-ul de ambreiaj !!!! Normal dupa norme tehnice destul de stricte astazi nu se schimba numai discul uzat ci intreg kitul (placa,disc,rulment) . Bafta pe viitor!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate