Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Info/discuții despre abonamentele Telekom România.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3658 replies to this topic

#2161
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 08.02.2015
1. Tu ai făcut referire la oferta de 5 euro care este fără telefon. Iar cele cu telefon din legătură sunt de rahat. Alea sunt pentru fraieri. Pe Softpedia sunt utilizatori care cunosc și oferte mai bune.
2. Bănuiești prost. Dacă asta era dilema ta trebuia să întrebi, nu să vorbești aiurea.
3. Ai legat oferta Orange de telefoane de top. Și nu e cazul. Ca idee, omul vrea să dea 1 euro pe telefon.
4. Portarea de de persoană juridică pe persoană fizică nu e posibilă pentru că nu există. În realitate, se numește transfer de responsabilitate și asta o știe orice operator de telefonie mobilă. Și ea este 100% posibilă. Iar în cazul cunoștinței mele asta este o falsă problemă.

Deci, reține ce ți-am spus mai sus. Stai cuminte-n banca ta că vorbești pe lângă subiect. Până la acest moment bag de seamă că știu mai multe decât tine. Vreau să dialoghez cu alții care știu mai multe decât mine.

Edited by Otineu, 01 November 2018 - 17:34.


#2162
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
(...)

Dacă cineva ti-ar vinde un telefon cu 1 leu și te pun sa plătești 100 de lei pe luna abonament timp de 2 ani iar altcineva ți-ar vinde telefonul cu 100 de lei dar te pune sa plătești abonament 10 lei timp de 2 ani ce oferta ai alege? Cumva pe prima pentru ca plătești doar 1 leu pe telefon?
Cum spunea și colegul, du-te la Orange, ai net cu pipeta(nici măcar cu linguriță!)-6GB la 8 euro și o "reducere" la telefon. În loc de 100 de lei vei plăti 99 de lei. Nu contează ca poți găsi telefonul în alta parte cu 50 de lei, tu ia-l de la orange(sau alt operator) cu "reducere".
Du-te în alta parte dacă acolo e numai lapte și miere.


Cea mai buna varianta e un abonament fără telefon la digi/telekom sau cartela la orange/Vodafone + un telefon luat la liber. Depinde care te avantajează mai mult. Dacă vrei asa bine, dacă nu fa ce te taie capu'!

Ca o completare, ofertele alea cu telefon de la Telekom sunt chiar bune. De ex mobil 8 cu Nokia 3.1
Telefonul e ~7-800. Abonamentul pe 2 ani e 1100 de lei. - >3-400 de lei pe abonament, adică 15 lei pe luna și ai nelimitat tot ce îți trebuie.

#2163
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 08.02.2015
@heinz stăpânești foarte bine arta de a bate câmpii. Dacă ai răspunsuri punctuale la problema punctuală pusă de mine, bine. Dacă nu, poți abera în altă parte.
Pentru cei care sunt raționali. Punctual, fără bătut câmpii. Care ar putea fi cea mai bună ofertă care să țină cont de ce am spus de la bun început? Punctual, nu baliverne. Și argumentat.

Edited by Otineu, 01 November 2018 - 19:56.


#2164
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
Ți-am răspuns!
Cel mai bine e sa iei telefonul la liber + ce abonament vrei tu!
Dacă vrei telefon împreună cu abonament Telekom e cea mai buna varianta, dar vad ca nu-ți convine. Probabil tu vrei Note 9 la 1 leu cu abonament de 1€ pe 6 luni.
Nu cred ca sunt eu ala care bate câmpii. Nu e nici nimcid, tu ești ala! Ți s-au oferit cele mai bune variante, tu nu vrei sa le iei în calcul. Vrei mai mult! Atunci ia și cauta!

#2165
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 08.02.2015
Stimabile, nu ai răspuns, ci ai bătut câmpii. Și nu ai înțeles exact ce vreau.
Nu mă interesează operatorul cu care să se încheie într-un final contractul. Mă interesează cea mai bună ofertă. La vedere sau mai puțin cunoscută, nu contează.
Tu ai ca reper doar ofertele vizibile de la Telekom. Mulțumesc, ești un drăgălaș, dar astea le văd/citesc și eu. Mă interesează oferte personalizate, convenabile din pv financiar.
Nu știi? Șezi mumos în banca ta.

#2166
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Da un pm userului Dicstar 79 .Vezi ce oferte iti poate face .

#2167
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
Nu mai exista asa ceva la Telekom, poate doar împreună cu servicii fixe sa obții o reducere de 2 euro la abonamentul mobil/gratuitate 6 luni. Iar la Vodafone și Orange sunt bătaie de joc.
Alea de ti le-am spus eu și colegul sunt cele mai bune oferte. Poate la Orange la retenție sa obții ceva bunicel(me 5 cu 20gb dar fără telefon-nu-ți convine ție).
În plus nu ne-ai spus ce telefon vrei, cât vrei sa plătești pe abonament.
Oricum ești o cauza pierduta, las-o asa...

#2168
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostOtineu, on 01 noiembrie 2018 - 20:13, said:

Stimabile, nu ai răspuns, ci ai bătut câmpii. Și nu ai înțeles exact ce vreau.
Nu mă interesează operatorul cu care să se încheie într-un final contractul. Mă interesează cea mai bună ofertă. La vedere sau mai puțin cunoscută, nu contează.
Tu ai ca reper doar ofertele vizibile de la Telekom. Mulțumesc, ești un drăgălaș, dar astea le văd/citesc și eu. Mă interesează oferte personalizate, convenabile din pv financiar.
Nu știi? Șezi mumos în banca ta.
Stimate tovaras,
TELEKOM NU MAI FACE  OFERTE PERSONALIZATE!
Vrei oferte personalizate,suna la ei,fa greva foamei in fata magazinului T,aici nu este forumul telekomului .

Da,stiu,nu-mi plac ofertele alea cu telefon nici mie,am sunat la ei si mi-au spus ca alea sunt ofertele lor.

View PostGingisHan2015, on 01 noiembrie 2018 - 20:22, said:

Da un pm userului Dicstar 79 .Vezi ce oferte iti poate face .
Dic star nu poate face oferte pe partea de mobil (TKRM),doar pe TKR face oferte.

#2169
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 08.02.2015

View PostGingisHan2015, on 01 noiembrie 2018 - 20:22, said:

Da un pm userului Dicstar 79 .Vezi ce oferte iti poate face .
Îl căutam eu mult și bine. De fapt, e dic_star79.

#2170
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 26.02.2010

View PostOtineu, on 01 noiembrie 2018 - 16:39, said:

Stimabililor, parc-ați lucra la Telekom. Lăsați ofertele astea de rahat. Eu vreau o ofertă bună ținând cont de criteriile menționate inițial. Dacă știți, bine. Dacă nu, stați deoparte și nu vă mai băgați Ă®n seamă aiurea.

Mai lasă tonul acid, ca o sa te topești de la atâta aciditate.

Edited by aris86, 02 November 2018 - 09:22.


#2171
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,378
  • Înscris: 03.04.2004
Rezultate financiare trimestrul 3.
Mai au de lucru, ce a stricat fostul CEO nu se repara prea usor.

https://www.gadget.r...estru-din-2018/

#2172
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Scad pe telefonia mobila cu tot cu nelimitat. De asta nu ii iau in seama ceilalti, nu sperie pe nimeni oferta cu netliberare.
Comportamentele din trecut (unele prezente si in 2018) inca atarna greu.

#2173
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
A scăzut numărul de clienți dar venitul, pentru ca asta contează cel mai mult, a crescut.
Da, încă nu vor sa renunțe la anumite practici rromtelecomuniste.
Exemple-upload-ul crescut la 500 doar pentru clienții noi/cei care prelungesc contractul, prețul diferențiat în funcție de regiune/tehnologie. Sunt zone unde pentru net de 2mbps încă se plătește 60 de lei. Nesimțire mare...
Nu mai zic de creșterile de preturi pe partea de tv+canale scoase din grila. Și. Sa nu uitam ca au preturi nesimțite pe parte de TV...

#2174
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,378
  • Înscris: 03.04.2004
Partea buna e ca fiind mai putini in retea merge ok, granzii ceilalti nu prea tin sa ofere 'nelimitaturi' in masa ca se prabusesc tehnic.
Sa nu uitam totusi ca fara FO de la Telekom Orange nu mai sustine 4G+ -ul acela prea usor fara sa puna ceva zeci sau chiar vreo  suta de milioane de Euro la bataie pe in tara la capacitatea site-urilor.

Edited by emanu900, 11 November 2018 - 10:42.


#2175
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Oferta SOC TELEKOM: https://blackfriday....slider1_pos1of5

#2176
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 29.06.2011
Nu prea inteleg cum e cu oferta aia  SOC.
Adica poti sa cumperi un telefon cu reducere la abonamentul de 5 E fara perioada contractuala ? Pai ce te inpiedica sa renunti la abonament dupa o luna ?

#2177
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
Pot sa portez numarul pe cartela Vodafone și după să-l aduc înapoi în Telekom? :lol:
Nu puteam sa mai stau o luna la digi...

#2178
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postheinz, on 12 noiembrie 2018 - 11:51, said:

Pot sa portez numarul pe cartela Vodafone și după să-l aduc înapoi în Telekom? Posted Image
Nu puteam sa mai stau o luna la digi...
Nu inteleg problema.. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate