Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

CM de Rugby 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#55
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

Vizualizare mesajDaian95, pe 18 octombrie 2015 - 06:55, a scris:

Noua Zeelanda e din alta galaxie, nu ii vad sa aiba probleme in adjudearea trofeului.
Cum zicea și cineva mai sus, dacă nu se îneacă singuri în propriul talent, iau mondialul fără probleme. Dar mai au și ei lipse de concentrare genul ultimelor două eseuri ratate.

#56
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

Vizualizare mesajDaian95, pe 18 octombrie 2015 - 06:55, a scris:

Noua Zeelanda e din alta galaxie, nu ii vad sa aiba probleme in adjudearea trofeului.

Ai uitat de Australia?

#57
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

Vizualizare mesajVelaxa, pe 18 octombrie 2015 - 09:35, a scris:

Ai uitat de Australia?
Nici pe SA nu-i vad victime sigure, flankerii lor impreuna cu Vermeulen sunt peste francezi cand vine vorba de breakdown si daca reusesc sa-i contracareze jocul lui Richie McCheat care stie, ca nimeni altul, sa intre din lateral si sa incetineasca reciclarea balonului de catre adversari fara sa fie penalizat, daca nu fac greselile francezilor la aruncarile din margine si daca le merge rolling maul-ul cum trebuie, au sanse sa-i trimita acasa pe kiwis, dar e greu.

#58
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,833
  • Înscris: 15.08.2014
F greu.

#59
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

Vizualizare mesajLeopardSurd, pe 18 octombrie 2015 - 00:51, a scris:

Francezii au fost penibili. De galezi in schimb mi-a parut rau.

Şi mie îmi pare rău de Ţara Galilor, măcar pentru ritualul lui Dan Biggar din timpul executării loviturilor de pedeapsă.

Probabil că viitoarea campioană mondială va fi una dintre aceste trei naţiuni: Africa de Sud, Australia sau Noua Zeelandă.

#60
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Pentru spectacol, cel mai bine ar fi o finala Australia-Noua Zeelanda. Dar as prefera sa vad Irlanda in finala, macar pentru a fi o reprezentanta din emisfera nordica in top. Nu m-am uitat pe statistici, in afara de Anglia si Franta, mai este vreo echipa din nord care a eliminat una din cele trei mari din sud in fazele superioare?
Scotia sunt convins ca nu, ea cam era abonata si la Lingura de lemn pana la invitarea Italiei in competitia majora europeana.

#61
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

Vizualizare mesajBogdansv1, pe 18 octombrie 2015 - 13:05, a scris:

Scotia...ea cam era abonata si la Lingura de lemn pana la invitarea Italiei in competitia majora europeana.

Dacă ar fi să ne luăm după cele spuse de Hari Dumitraş, care crede că la Congresul Federaţiei Internaţionale de Rugby din 26 Octombrie, Turneul Celor 6 Naţiuni, va deveni Turneul Celor 8 Naţiuni, prin invitarea Georgiei şi României, atunci Scoţia sau Italia nu vor mai deţine Lingura de Lemn, după disputarea jocurilor din acest turneu. Posted image

Edited by lupini, 18 October 2015 - 13:21.


#62
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Ar fi bine selectionarea in turneu extins. Poate prin transmiterea mai des la televizor vor incepe si copiii sa se indrepte spre rugby. Cand ai o baza de selectie sub populatia unei comune medii din Romania, e greu sa faci performanta. Acum Romania are o generatie buna la nationala dar anii vor trece si peste ei. In anii 90, aveam jucatori la echipe de top din Franta acum cei de nationala joaca prin diviziile secunde...

#63
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

Vizualizare mesajBogdansv1, pe 18 octombrie 2015 - 13:05, a scris:

Pentru spectacol, cel mai bine ar fi o finala Australia-Noua Zeelanda. Dar as prefera sa vad Irlanda in finala, macar pentru a fi o reprezentanta din emisfera nordica in top. Nu m-am uitat pe statistici, in afara de Anglia si Franta, mai este vreo echipa din nord care a eliminat una din cele trei mari din sud in fazele superioare?
Scotia sunt convins ca nu, ea cam era abonata si la Lingura de lemn pana la invitarea Italiei in competitia majora europeana.
Și eu aș prefera o Irlanda în finală în locul Australiei. Sunt cei mai bătăioși europeni pe care i-am văzut la ediția asta. Sper să ajungă acolo cu un pic mai multă concentrare. Oricum mi s-au părut cea mai bună selecționată europeană la ediția asta.

#64
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Se prefigureaza niste semifinale fara vreo echipa din emisfera nordica. A fost primul meci al Argentinei vazut de mine la acest Campionat Mondial si am remarcat ca nu mai joaca stil "tavalug", se vede ca au invatat de la celelalte echipe din sud. Daca ajungem in turneul celor 8 natiuni, am putea spera si noi!

#65
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

Vizualizare mesajBogdansv1, pe 18 octombrie 2015 - 16:01, a scris:

A fost primul meci al Argentinei vazut de mine la acest Campionat Mondial si am remarcat ca nu mai joaca stil "tavalug", se vede ca au invatat de la celelalte echipe din sud.
Argentina au aratat in ultima vreme ca stiu sa foloseasca toata latimea terenului si sa joace in viteza. Cand i-au batut pe Africa de Sud in Durban au facut-o cu acelasi stil expansiv si tehnic. Daca Wallabies nu fac vreo surpriza sa se bata singuri o sa se faca dreptate rugby-ului: nici o echipa din emisfera nordica in semifinale si Anglia eliminata din grupe, nici ca se putea mai un mesaj mai clar despre cum trebuie jucat sportul asta. Pe-aici lumea face destul haz de stilul practicat in Europa: scrum, penalty, scrum, penalty, line-out, maul, penalty, rinse and repeat Posted image

#66
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

Vizualizare mesajVelaxa, pe 18 octombrie 2015 - 09:35, a scris:


Ai uitat de Australia?

Nicio sansa. Mi-a placut azi Argentina, a jucat foarte bine si a surclasat Irlanda. Europa nu poate aspira la un titlu mondial la rugby prea curand.

#67
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Dezamăgitor joc cu irlandezii. Dar tot meciul a fost presărat de greșeli de mânuire a balonului de ambele părți.

#68
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Gata si sferturile,fain meci a fost ultimul ,greu au cedat scotienii,f.greu,au luptat exemplar.

Edited by kelppa, 18 October 2015 - 18:48.


#69
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

Vizualizare mesajkelppa, pe 18 octombrie 2015 - 18:48, a scris:

Gata si sferturile,fain meci a fost ultimul ,greu au cedat scotienii,f.greu,au luptat exemplar.
Așa m-am ofticat pentr ultima tușă bătută aiurea...

#70
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
De ce mi-era frica de-aia nu am scapat: wobblies iar erau sa se bata singuri. Marchezi 5 eseuri, dar iei 3, unul mai penibil decat celalalt. La primul, cand numarul 12 al lor a sarit cu mingea peste ruck de vorba comentatorului, trecea turma de oi cu pastor cu tot prin apararea australienilor pe acolo Posted image  Al doilea eseu dupa charge-down la Foley care a avut un meci slab, al treilea cu pasa gresita a lui Slipper, m-au albit. Daca nu rezolva gramada si nu reduc greselile pana la semifinala cu Argentina nu-i vad bine deloc.
Sper ca scotienii sa tina capul sus, sunt foarte curajosi si au o echipa tanara si foarte spectaculoasa, daca isi imbunatatesc apararea o sa puna probleme serioase.

#71
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

Vizualizare mesajbeastie, pe 18 octombrie 2015 - 19:08, a scris:

De ce mi-era frica de-aia nu am scapat: wobblies iar erau sa se bata singuri. Marchezi 5 eseuri, dar iei 3, unul mai penibil decat celalalt. La primul, cand numarul 12 al lor a sarit cu mingea peste ruck de vorba comentatorului, trecea turma de oi cu pastor cu tot prin apararea australienilor pe acolo Posted image  Al doilea eseu dupa charge-down la Foley care a avut un meci slab, al treilea cu pasa gresita a lui Slipper, m-au albit. Daca nu rezolva gramada si nu reduc greselile pana la semifinala cu Argentina nu-i vad bine deloc.
Sper ca scotienii sa tina capul sus, sunt foarte curajosi si au o echipa tanara si foarte spectaculoasa, daca isi imbunatatesc apararea o sa puna probleme serioase.
Australienii au șansa că nu vor întâlni în semifinale NZ sau SA. Că altfel puteau să nu se prezinte dacă ar fi venit cu aceeași formă de azi.

Edited by LeopardSurd, 18 October 2015 - 19:12.


#72
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Mie mi-a plăcut meciul. Am văzut un mijlocaș la grămadă inteligent care a jucat și cu inima, cum altfel dacă plachezi un flanker și inițiezi un mol... Păcat de scoțieni, au jucat frumos, spre deosebire de francezi ( Scoția și Franța având jocul cel mai deschis din emisfera nordică, folosind mult 3/4).
Acum aștept Australia-Noua Zeelanda, la câte orgoliu sunt, vor fi artificii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate