Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

HTC One E9

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
andreibanu

andreibanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.05.2015
Aș dori și eu informații despre acest telefon de la cei care îl dețin.
Mă interesează varianta dual sim,nu știu dacă există și single sim.
Un prim aspect ar fi dacă suporta 3G/4G pe ambele simuri.

#2
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
nu detin telefonul, dar iti pot spune cu siguranta ca doar pe un sim are 3G/4G, al doilea fiind doar 2G...

#3
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.06.2006
Oare care merita achizitionat intre huawei p8 dual , mate 7 si htc one E9 plus . Doresc ceva dual sim pt ca am o cartela la vodafone si una de digi pe care o tin pentru net. Multumesc

#4
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
nu pot face o recomandare, dar daca ar fi dupa mine as alege intre P8 si E9+ pentru ca ambele sunt lansate in 2015, vin direct cu android 5, par sa aiba procesoare mai bune decat Mate7 si sunt relativ mai mici, eu nu as alege un telefon de 6inch, dar tie poate ca tocmai asta te atrage... Ai mai jos un link cu o comparatie intre toate trei.
http://www.gsmarena....3&idPhone3=7111

Cel mai ok e sa mergi undeva unde sa le poti vedea pe cele doua (sau toate 3), sa vezi cum se misca, asa iti dai seama care iti place mai mult.

Daca ar fi dupa mine, parca as merge pe P8, din review-urile de pe gsmarena, pare sa tina un pic mai mult bateria, E9+, avand ecran "2K" consuma mai mult.

Banuiesc ca vrei sa fie compatibil cu 4G de la digi, sa fii atent la achizitie sa te informezi daca are sau nu activa banda 38 TDD LTE, iar pe sim-ul 2 vei putea pune vodafone-ul, insa atentie ca va functiona doar in 2G si din cate stiu vodafone-ul a cam lasat in urma 2G-ul, sa nu ai probleme cu acoperirea, calitatea convorbirilor, etc.

#5
CiprianClaudiu

CiprianClaudiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2015
Salut, am achiziționat si eu telefonul acesta de câteva zile si vreau sa spun ca sunt foarte mulțumit deocamdată de investiția facuta, dar m-ar interesa dacă se poate instala meniul în limba română?

#6
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
Ar trebui sa ai deja limba instalata, trebuie doar sa o selectezi din Settings > Language and Keyboard sau ceva de genu, nu stiu exact cum arata meniul de la HTC.

#7
CiprianClaudiu

CiprianClaudiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2015
Attached File  uploadfromtaptalk1443613779240.png   74.72K   49 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1443613794456.png   71.79K   45 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1443613803954.png   75.9K   44 downloads

Acestea sunt toate limbile disponibile. Oare nu se poate instala?

#8
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
Ai cumparat din tara telefonul, de la ce magazin?

#9
CiprianClaudiu

CiprianClaudiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2015
L-am cumpărat din tara de la quickmobile

#10
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
cel mai probabil ei au adus telefonul din zona asiei si softul cu care a venit nu are si limba romana.

cred ca cea mai buna varianta ar fi sa vorbesti cu cei de la quickmobile sa instaleze ei un soft care contine limba romana sau sa te indrume catre un service autorizat htc sa instaleze acel soft.

cred ca se poate resofta si acasa, dar nu cunosc procesul de la htc, in plus poti pierde si garantia daca faci tu acasa.

suna la quickmobile si vezi ce solutie iti ofera ei. teoretic ei nu ar trebui sa vanda un produs care nu contine limba romana.

#11
CiprianClaudiu

CiprianClaudiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2015
Ok. Mersi

#12
CiprianClaudiu

CiprianClaudiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2015
Mai am o întrebare.....este normal să se încălzească telefonul?

#13
urat

urat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.08.2013

View PostCiprianClaudiu, on 03 octombrie 2015 - 18:36, said:

Mai am o întrebare.....este normal să se încălzească telefonul?
Eu am un Htc One E9 dual sim(fara +) si nu se incalzeste deloc! Si eu l-am luat din tara,de la dual sim.ro si nu are limba romana,desi pe site-ul lor scrie ca are! Si eu sunt interesat cum sa instalez limba romana pe el! Daca poate cineva sa ma ajute,va rog!

Edited by urat, 02 November 2015 - 23:23.


#14
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Descarci aplicația Morelocale 2 și urmezi pași. E un pic mai complicat dar eu am instalat limba română pe două M9 și pe un oneplus 2.

#15
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Nimeni nici o parere despre HTC E9 ce plusuri - minusuri are.

#16
Ankazuzu

Ankazuzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2013
Il am eu de 2 sapt.
E usor, slim, destept, dar ma scoate din sarite touchscreen-ul!! Este insensibil, oricat am calibrat senzorul G, am senzatia ca manevrez o chinezarie mai reusita. Are momente in care apas de 3 ori o tasta.  Se misca uneori greu, cu delay, si rar dar inaceptabil pt un telefon nou: se blocheaza, ingheata cateva secunde bune.
L am luat de la quickmobile si il voi returna. Poate e doar al meu de vina, o sa incerc altul, pt ca in rest e ok....
Bateria are acum, dupa 12 ore de utilizare (cam 15 min vorbit si 1h jocuri pe wifi) 32%...

Edited by Ankazuzu, 06 January 2016 - 00:26.


#17
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Salut l-am primit si eu de cateva zile este un tel ok nu am intampinat problemele care le-ai enumerat m-ai sus.Chair si-a facut update la soft , do bateria parca nu tine asa bine dar vedem , in rest este ok. Numai CA vine pentru piata asiei nu are limba romana in meniu si incarcatorul este pentru asia fara adaptor pentru europa. Camera principala mi se pare mai slaba data de alte modele htc.
Revenim si cu alte pareri.

#18
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009

View Postecsclusiv4u, on 06 ianuarie 2016 - 08:00, said:

Salut l-am primit si eu de cateva zile este un tel ok nu am intampinat problemele care le-ai enumerat m-ai sus.Chair si-a facut update la soft , da bateria parca nu tine asa bine, dar vedem , in rest este ok. Numai ca vine pentru piata asiei nu are limba romana in meniu si incarcatorul este pentru asia fara adaptor pentru europa. Camera principala mi se pare mai slaba fata de alte modele htc.
Revenim si cu alte pareri.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate