Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HTC One E9

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Kellyn

Kellyn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.04.2017
Bună tuturor
Numele meu este bogdan și am o problemă cu adevărat mare ...
... acum 3 zile am cumparat HTC E9 Dual (nu versiunea E9 +), mentionez ca l-am achizitionat online deci este adus din koreea ca nu are limba romana inclusa dar nu asta e important, am o mare problema la conectarea cu PC-ul, de fiecare data cand ma conectez la telefon pur si simplu nu se intampla nimic, nici un sunet de conectare nimic, am incercat tot felul de lucruri, tutoriale care mai de care din ce am văzut pe google, youtube, dar rezultatul pentru mine a fost 0, problema este următoarea ...
- Conectez telefon la PC, nu se întâmplă nimic.
- Dacă apăs pe Power OFF + Volume UP, după 3 secunde afișate pe telefon, acele sunete de conectare se aud la PC și dispar după 2-3 secunde, iar în Device Manager apare Mediatek PreLoaded etc ... și acelasi lucru dispare după 2-3 Secunde ...
- Am încercat să instalez și să reinstalaez și re-re-re-reinstalalez alocarea driverelor pentru HTC (usb, port, mediatek) nimic nu funcționează ... chiar dacă am urmat si pasii de a dezactiva Developer Mode din windows pentru a putea instala driverele manual, dar din pacate problema este aceeași ... driverele rămân instalate ... nimic nu se întâmplă, dacă mă conectez din nou la telefonul meu și dacă urmez pasii power off + volum, daca am spre exemplu "Mediatek PreLoaded 1 COM5" instalat apare cu semn de exclamare, informand ca ceva nu este în regulă, și sub el arată un alt "Mediatek PreLoaded COM6 sau 7 etc, etc dar arată că este instalat cu succes, dar din nou dispare după 2-3 secunde .. și din nou nimic nu se întâmplă .. .
- Am făcut pași pentru a activa developer mode pe telefon și după ce am marcat optiunea cu USB Debugg nu se întâmplă nimic, nici o activitate pe telefon despre unele conexiune usb, nimic ...
Nu știu dacă am explicat atât de bine, dar mi se întâmplă asta ...
Dacă există o soluție pentru mine și pentru această problemă, mă bucur să aud, sa iau măsuri pentru a rezolva problema mea ...
Dacă aveți nevoie de mai multe informații vă rog să întrebați doar ..nu am experiență despre reinstalarea soft / rom / firmware / flash etc, este enervant pentru ca nu pot folosi Transfer Files in nici un mod.. decat folosind acea aplicatie AirDroid dar e antipatica ca dupa o perioada tre obliga sa le cumperi aplicatia pentru a putea folosi anumite optiuni din ea....
Multumesc tuturor pentru intelegere ..
Noroc
Domnilor,

Edited by Kellyn, 21 April 2017 - 23:54.


#20
xraye51

xraye51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 28.08.2013
bună seara tuturor.scuze pentru off-topic nu am găsit subiect la intrebarea mea. Cei care au/avut HTC E9 plus ce părere aveți pro/contra

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate