Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Merită sau nu să închei contract cu Digi MOBIL!?

- - - - -
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#19
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Postaugenbling, on 07 septembrie 2015 - 16:37, said:

DIGI Rulz.

Eu am abonament pe 2 telefoane DIGI Nelimitat.Vorbesc in anglia, germania GRATIS.Internetu merge fara probleme, cred ca are cea mai buna viteza din tara.Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.

In fine, merita!

PS:Daca ai cartela pre-pay si vrei abomanet DIGI Mobile, poti sa portezi numarul fara sa iti pierzi numarul cu costuri 0

Cu asta chiar exagerezi! Poate pentru cei care vin de la Telekom e „WOW”...dar eu am Vodafone pe smartphone (și mă bucur că n-am făcut prostia să-mi portez numărul) și am luat un abonament de la DigiMobil pentru tabletă. Mai mult de 2mbps nu prind în oraș. În schimb, la Vodafone nu scade niciodată sub 10 (chiar și la țară). E mare diferență!
Au prețuri mici, dar faci compromisuri...noii abonați ar trebui informați și de asta, nu să li se arate doar avantajele!

#20
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Merita sa ai abonament la Digi, daca ai noroc sa ai semnal si sa nu dispara vreo antena de la care ai semnal,peste noapte. La mine a zburat si "am zburat" si eu din retea cu DONul. In rest,toate bune si frumoase. Mai ales acum ca acoperirea e in plina expansiune. Daca se rezolva problema la mine in zona(astept un raspuns de la Helper), poate revin in retea, ca tarifele sunt foarte bune.

#21
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postbrasoveanul, on 07 septembrie 2015 - 18:18, said:


Eu am vazut zone in care este peste Vodafone(calitate si stabilitate semnal, chiar si viteza internet 3G).
Langa antena?

#22
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View PostYOUR_GOD, on 07 septembrie 2015 - 17:44, said:

Am vrut sa portez in reteaua lor cel putin 4 cartele prepay. Mi s-a spus ca nu pot porta pe prepay, numai pe contract. Persoana care posteaza pentru Digi mi-a spus c anu este adevarat si ca sa intreb inca o data. Am intrebat. Acelasi raspuns.

Te sfatuiesc sa verifici inainte reteaua, si apoi sa te legi cu ei.

Cine ti-a spus aceasta gainarie? Poti sa portezi prepay la ei, daca mergi cu SIM-ul fizic intr-un POP RCS%RDS sau Digi Mobil. Cea mai mare prostie pe care am auzit-o in ultima saptamana. Ultimele 2 numere pe care le-am portat, au fost ale tatalui, si al fratelui, care erau aman 2 Pre-Pay. Totul a mers perfect, ca la cele 2 abonamente, pe care le-am portat anterior. Nu exista nicio discrepanta intre prepay sau postpaid. Conteaza sa ai vointa, sa te abonezi.

Dupa cum spun si restul utilizatorilor, daca nu ai semnal intr-o zona pe Digi.Mobil, acesta trece pe Roaming National VDF, care au acoperire in majoritatea zonelor. Insa miramas, sa nu ai semnal pe retea proprie, deoarece eu, am ramas ca mutu' cand la 1800 M, aveam 2 linii retea proprie Digi.Mobil 3G, speedtest 1.50 download, 0.30 upload, latenta de 45 ms. Si Opinciul era la pamant pe 2G, si lumea il lauda. Mergeti..

#23
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postalin62, on 07 septembrie 2015 - 18:20, said:

Langa antena?

Haha, mor de ras....in general in Brasov si imprejurimi, plus alte zone prin care am haladuit. Comparatie 3G-3G, evident. Am mai spus si cu alte ocazii, de multe ori fac hotspot pentru prietenii cu Vodafone, care chiar daca au semnal si conexiune 3G, au viteza foarte mica prin Vodafone.

#24
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View Postalin62, on 07 septembrie 2015 - 18:20, said:

Langa antena?

Sunt la 2,5 KM de releu, si am viteze de 5,5 download, 1-2 upload. Am postat un SS cu 3G+ pe Vodafone, 6,23 download, 1.30 upload. Ce vechime are Vodafone, ce vechime are Digi.Mobil? Asa ca..
Am efectuat testele de pe un iPhone 5s, si un Samsung Galaxy S3.

Uitatam mentionatam, testele sunt indoor. Daca iesim afara, se schimba situatia.

Si pentru cei care zic ca sunt servicii proaste, ieftine. Sa-mi ziceti si mie, operator care ofera la abonament nou/retentie un astfel de pachet.
3k minute internationale, si nelimitat intradevarul sens al cuvantului, national. Nu cred, ca exista la momentul de fata o astfel de oferta. Plus ca, de la sfarsitul lui' september, LTE/4G sunt ON si la Digi. Asa ca, sa fim realisti.

Edited by Swagger, 07 September 2015 - 18:28.


#25
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View PostSwagger, on 07 septembrie 2015 - 18:25, said:

Amice, te rog stai calm, sa nu suferi ceva.
Ești cam înfocat după cum observ. Când vine vorba de bani și servicii, ignor din start persoanele subiective.
Nu am avut contact de atunci cu rețeaua, dar impresia pe care mi-a lăsat-o consultantul de la RC cu clienții, ca reprezentat al DIGI, a fost una proasta.

Găsești povestea pe aria DIGI. Are câteva luni deja.

#26
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View PostYOUR_GOD, on 07 septembrie 2015 - 18:31, said:

Amice, te rog stai calm, sa nu suferi ceva.
Ești cam înfocat după cum observ. Când vine vorba de bani și servicii, ignor din start persoanele subiective.
Nu am avut contact de atunci cu rețeaua, dar impresia pe care mi-a lăsat-o consultantul de la RC cu clienții, ca reprezentat al DIGI, a fost una proasta.

Găsești povestea pe aria DIGI. Are câteva luni deja.

Eu sunt cat se poate de calm, tu? Se pare ca omu' nu mai are voie sa faca o gluma, dar ma rog. Eu iti spun ceea ce am experimentat pe pielea mea, si nu, nu sunt "infocat", transpun adevarul acestei retele. Probleme?

Poate tu ai fost un caz mai nefericit, nu e vina mea. Niciodata nu am sa bag benzen pe foc, doar ca sa fac reclama buna la niste servicii, care nu sunt asa.

Edited by Swagger, 07 September 2015 - 18:33.


#27
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostYOUR_GOD, on 07 septembrie 2015 - 18:31, said:

Amice, te rog stai calm, sa nu suferi ceva.
Ești cam înfocat după cum observ. Când vine vorba de bani și servicii, ignor din start persoanele subiective.
Nu am avut contact de atunci cu rețeaua, dar impresia pe care mi-a lăsat-o consultantul de la RC cu clienții, ca reprezentat al DIGI, a fost una proasta.

Găsești povestea pe aria DIGI. Are câteva luni deja.

Si tu nu esti subiectiv daca te legi de un reprezentant de la RC si incerci o generalizare? Cauta si tu relatarile mele despre experientele mele cu RC Vodafone, acolo este cu adevarat ''horror". Pana una alta, Digi din cate stiu are operatorii proprii la RC, le da salarii decente, am auzit ca cele mai mari din piata, pe cand Vodafone, Orange externalizeaza acest serviciu, de cele mai multe ori catre studenti amarati.

#28
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Am sunat de doua ori. Chiar eram hotarat sa ma portez. Cred ca am vorbit cu doi consultanti diferiti care imi spuneau acelasi lucru (am inteles ca targhetul se face pe contracte) si anume, ca nu se porteaza decat catre abonament numerele din alte retele. Pe cealalta parte, purtatorul de cuvant de aici ma asigura ca pot face portarea din afara retelei pe prepay. A fost ciudat. Voda...sunt scumpi si hoti, dar destepti. Nu am primit niciodata informatii contradictorii de la ei.

Swagger, respectele mele. M-am lasat poate putin purtat de val. sa traim. Pana la urma, important este sa ajutam colegii pe baza experienței nostre.

Eu sunt pe Telekom...nu o duc chiar asa bine :)

#29
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005

View PostSwagger, on 07 septembrie 2015 - 18:25, said:

Cine ti-a spus aceasta gainarie? Poti sa portezi prepay la ei, daca mergi cu SIM-ul fizic intr-un POP RCS%RDS sau Digi Mobil. Cea mai mare prostie pe care am auzit-o in ultima saptamana. Ultimele 2 numere pe care le-am portat, au fost ale tatalui, si al fratelui, care erau aman 2 Pre-Pay. Totul a mers perfect, ca la cele 2 abonamente, pe care le-am portat anterior. Nu exista nicio discrepanta intre prepay sau postpaid. Conteaza sa ai vointa, sa te abonezi.

Dupa cum spun si restul utilizatorilor, daca nu ai semnal intr-o zona pe Digi.Mobil, acesta trece pe Roaming National VDF, care au acoperire in majoritatea zonelor. Insa miramas, sa nu ai semnal pe retea proprie, deoarece eu, am ramas ca mutu' cand la 1800 M, aveam 2 linii retea proprie Digi.Mobil 3G, speedtest 1.50 download, 0.30 upload, latenta de 45 ms. Si Opinciul era la pamant pe 2G, si lumea il lauda. Mergeti..


@ Your_GOD vrea sa porteze pe Digi pre pay nu pe abonament!

#30
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View PostYOUR_GOD, on 07 septembrie 2015 - 18:36, said:

Am sunat de doua ori. Chiar eram hotarat sa ma portez. Cred ca am vorbit cu doi consultanti diferiti care imi spuneau acelasi lucru (am inteles ca targhetul se face pe contracte) si anume, ca nu se porteaza decat catre abonament numerele din alte retele. Pe cealalta parte, purtatorul de cuvant de aici ma asigura ca pot face portarea din afara retelei pe prepay. A fost ciudat. Voda...sunt scumpi si hoti, dar destepti. Nu am primit niciodata informatii contradictorii de la ei.

Swagger, respectele mele. M-am lasat poate putin purtat de val. sa traim. Pana la urma, important este sa ajutam colegii pe baza experienței nostre.

Eu sunt pe Telekom...nu o duc chiar asa bine [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu e nimic colegu', m-am turat si eu putin. Adevarat, trebuie sa ii ajutam pe cei care au nevoie. Si eu am fost pe Telekom si te inteleg perfect. Insa, cei 2 presupusi operatori cu care ai discutat tu, sunt prost informati. Cea mai buna informatie o poti obtine dintr-un POP RCS-RDS, sau magazin Digi. Eu nu ma bazez pe ce zic ei. La fel a fost si cand mi-a zis colegu' catalin ca se poate pe EoC viteza de 50, am sunat la ei, si au zis ca sunt unele "transparente" ale retelei, si doar 20mbps imi pot oferii, am sunat a 3-a oara, a zis ca pot si 100mbps, prin fibra, si am ramas idiot. Totul a decurs normal pana i-am zis ca sunt la casa, si dupa a zis ca nu se mai poate. Deci, dezinformare totala. Stai linistit, ca nici la Vodafone nu e mai roz situatia, ca sa aflu daca pot utiliza, si daca numarul meu e eligibil sa utilizeze bonusul de net nelimitat, a trebuit sa fac o reclamatie in scris, si sa tai si sa spanzur 3 persoane, ca sa aflu defapt, ca e asa cum scrie pe site. Concluzia, nu te baza pe cei de la RC.

View Posttalex007, on 07 septembrie 2015 - 18:37, said:

@ Your_GOD vrea sa porteze pe Digi pre pay nu pe abonament!

2 vecini s-au portat de la Opinci respectiv Telepom pe Digi Prepaid. Nu ma afirm doar ca sa ma aflu'n treaba.

#31
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostYOUR_GOD, on 07 septembrie 2015 - 18:36, said:

Am sunat de doua ori. Chiar eram hotarat sa ma portez. Cred ca am vorbit cu doi consultanti diferiti care imi spuneau acelasi lucru (am inteles ca targhetul se face pe contracte) si anume, ca nu se porteaza decat catre abonament numerele din alte retele. Pe cealalta parte, purtatorul de cuvant de aici ma asigura ca pot face portarea din afara retelei pe prepay. A fost ciudat. Voda...sunt scumpi si hoti, dar destepti. Nu am primit niciodata informatii contradictorii de la ei.

Swagger, respectele mele. M-am lasat poate putin purtat de val. sa traim. Pana la urma, important este sa ajutam colegii pe baza experienței nostre.

Eu sunt pe Telekom...nu o duc chiar asa bine Posted Image

Nu-i mai bine sa mergi direct la magazin sau sa il rogi pe DIGI_Helper sa faca el demersuri? In general, este mai eficient asa, la orice operator.

#32
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View Postbrasoveanul, on 07 septembrie 2015 - 18:40, said:

Nu-i mai bine sa mergi direct la magazin sau sa il rogi pe DIGI_Helper sa faca el demersuri? In general, este mai eficient asa, la orice operator.

True this, nu va incredeti in ceea ce zic operatorii de la RC. Niciodata nu vor stii mai bine decat cei din POP. Cititi ceea ce am scris mai sus.

#33
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Cel mai bine este sa iei o cartela pre pay de la Digi, pe care o testezi o luna!
Dupa aceea daca esti multumit, portezi si faci abonament la Digi Mobil Optim Nelimitat......Posted Image

Edited by xmanyacs77, 07 September 2015 - 19:03.


#34
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postaugenbling, on 07 septembrie 2015 - 16:37, said:

DIGI Rulz.
Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.
Da ! si asta pentru ca se foloseste de antenele Vodafone, daca nu stiati :


Quote

ACOPERIRE EXTINSA PENTRU VOCE MOBILA

Beneficiezi acum de acoperire la nivel national pentru serviciile de voce mobila, datorita unui acord de Roaming National, incheiat intre RCS & RDS si un alt operator, pe baza prevederilor noilor licente de frecvente radioelectrice.


Sursa site RDS
De cand cu acest parteneriat, la VDF in retea semnalul e varza iar la RDS cu mult peste ei.
Oricum daca pica parteneriatul o sa fie  acoperire pe lateral ca ei nu au relee in toata tara.Iar daca nu pica parteneriatul Vdf sa zica adio la o gramada de clienti fiindca semnalul e sub orice critica, mai nou pica releul (mai exact frecventele* pentru Vdf) si  ore in sir iar in timpul ala RDS-istii vorbesc in prostie la telefon (pe alte frecvente*). (*Poate nu stiu eu sa explic partea cu frecvente,relee,antene etc  insa vreau sa spun ca la musafir merge semnalul si la gazda a luat-o razna)

Edited by stlk, 07 September 2015 - 19:21.


#35
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

View Postaugenbling, on 07 septembrie 2015 - 16:37, said:

DIGI Rulz.

Eu am abonament pe 2 telefoane DIGI Nelimitat.Vorbesc in anglia, germania GRATIS.Internetu merge fara probleme, cred ca are cea mai buna viteza din tara.Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.

In fine, merita!

PS:Daca ai cartela pre-pay si vrei abomanet DIGI Mobile, poti sa portezi numarul fara sa iti pierzi numarul cu costuri 0
hai mai taie din viteza las-o-n p****a ma-sii

#36
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013

View Posteu-DECEBAL, on 07 septembrie 2015 - 17:35, said:

MERITA! Eu tot din Telekom am plecat. Am inceput sa corup si vecinii sa se aboneze la DIGI.
Primesti comision? Daca nu, pacat.

View Postbrasoveanul, on 07 septembrie 2015 - 18:18, said:


Eu am vazut zone in care este peste Vodafone(calitate si stabilitate semnal, chiar si viteza internet 3G).
Nu stiu cum se face asta, doar "voi", cei cativa fani RDS, le vedeti. Restul ..nu.
La semnal, RDS nu e peste orange/vodafone, si nici nu va fi prea curand. Da, RDS e bun din punct de vedere calitate/pret, dar atat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate