Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Merită sau nu să închei contract cu Digi MOBIL!?

- - - - -
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#37
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

 YOUR_GOD, on 07 septembrie 2015 - 18:36, said:

A fost ciudat. Voda...sunt scumpi si hoti, dar destepti. Nu am primit niciodata informatii contradictorii de la ei.
Vodafone sunt jegosi, l-au sunat pe taica-meu sa ii ofere nu stiu ce super, mega promotii, i-au promis marea cu sarea, si a fost convins sa treaca la un alt tip de abonament, cu trafic internet masiv inclus.
Numai ca escrocii, nu i-au anulat extra-optiunea pe care o avea in abonamentul facut in urma cu cativa ani si care ii ofera la un pret nesimtit cateva sute de mega trafic.  Adica i-au zis: "Ia frate abonamentul asta si stai pe net cat vrei si nu mai platesti aiurea extraoptiunea aia", dar nu i-au anulat extraoptiunea. Cat de josnic poti sa fii sa faci asa ceva?

#38
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 brasoveanul, on 07 septembrie 2015 - 18:26, said:

Haha, mor de ras....in general in Brasov si imprejurimi, plus alte zone prin care am haladuit. Comparatie 3G-3G, evident. Am mai spus si cu alte ocazii, de multe ori fac hotspot pentru prietenii cu Vodafone, care chiar daca au semnal si conexiune 3G, au viteza foarte mica prin Vodafone.
Bea un pahar cu apa, nu as vrea sa mori din cauza unui forum sau a lui Digi Posted Image
Si eu am facut comparatie vodafone cu Digi cu mai multi colegi altfel nu vorbeam, iar rezultatul nu a fost deloc in favoarea lui Digi, plus ca la doi colegi am vazut ca uneori se bloca si trebuia sa si dezactiveze si reactiveze netul ca sa mearga iar. Acolo probabil era ceva din setari nu zic ca asa se intampla la toti, dar totusi viteza nu se comapara.

 Swagger, on 07 septembrie 2015 - 18:26, said:

Asa ca, sa fim realisti.

 augenbling, on 07 septembrie 2015 - 16:37, said:

DIGI Rulz.

Eu am abonament pe 2 telefoane DIGI Nelimitat.Vorbesc in anglia, germania GRATIS.Internetu merge fara probleme, cred ca are cea mai buna viteza din tara.Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.


Posted Image)) atat de realisti?
Ai putea sa spui asta celor atat de entuziasmati de Digi. Sunt foarte realist, am vazut ca net ul merge mai greu ca la vodafone, ce vrei sa spun ca am visat ca sa fii tu multumit? Posted Image))

Nu contest ca pentru banii aia poate fi o alegere buna, dar acum nici sa exageram.

Edited by alin62, 07 September 2015 - 19:21.


#39
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

 C1prian85, on 07 septembrie 2015 - 16:27, said:

Salut,  sunt din Bucuresti ,peste 2 sapt voi putea rezilea contractu cu Telekom RO. Ma intereseaza daca merita sa inchei contract Digi MOB.
Evident ca merita, Digi Mobil este cu 5 clase peste Telekom. ;)

#40
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Merita 100%!

#41
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Nu merită, eu am avut numai probleme cu ei. Nimic nu merge calumea. Reţeaua e slabă, acoperirea la fel, serviciile adiţionale sunt proaste, Serviciul RC s-a degradat.

#42
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
Utilizator de aprox 1 an; tarif lunar 5 E; viteza la net ok; acoperire in orase ok; acoperire in zone rurale spre 0;
Daca nu vrei sa platesti mult si nu ai nevoie de semnal in zonele rurale e o alegere potrivita.

#43
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 catalinman, on 07 septembrie 2015 - 19:40, said:

Evident ca merita, Digi Mobil este cu 5 clase peste Telekom. Posted Image


ha ha ha ha ce amuzant e domnu helper, eu am fost in Bucovina domnu helper, cand acolo Telekom avea semnal full voi nici prin Voda nu aveati semnal, am dat N telefoane la firma, ca deh, pleaca omu in concediu, dar tot activ este, si crede-ma, m-am dus si mi-am cumparat cartela Telekom, si am supravietuit, altfel in baza voastra.....dar e ieftin.

#44
augenbling

augenbling

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 22.12.2014
Nu inteleg motivul pentru care toata lumea mi-a sarit in cap.Eu va zic punctul meu de vedere, ca doar nu sunt platit de DIGI sau mai stiu eu.

Persoane din anturaju meu sunt pe Vodafone,Orange si au un internet foarte foarte prost, abia se incarca un clip pe Youtube.Pentru 4 euro, cat platesc eu pentru un abonament nelimitat sunt mai mult decat multumit.

#45
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu se poate da un raspuns generic la problema initiala, e clar. Trebuie ca utilizatorul sa evalueze el care-i sunt necesitatile.
Cum spuneam in postarea mea anterioara, depinde foarte mult de locatiile in care el are nevoie de semnal, daca are o activitate ce inseamna deplasari prin tara, solutia DigiMobil nu se preteaza, se schimba situatia daca insa majoritatea timpului este in zonele de acoperire ale retelei mobile si totodata ii este suficienta o viteza de navigare in general mica, suficienta pentru un streaming audio (~128kbps), chiar daca sunt alte zone si perioade in care vitezele sunt aproape de limitele maxime suportate de retea, a se vedea testele postate de utilizatori pe topicul Viteza la Digi.Mobil.

Ca acoperire se poate folosi harta mapata aici de entuziasti. (am atasat o poza)

@Platon, in Bucovina, mai exact in Sadova, pe langa Campulung Moldovenesc, anul trecut in decembrie Telekom-ul era mai slab la semnal decat Vodafone iar ca servicii 3G  nici nu mai spun, am avut nevoie de Internet si am folosit 3G-ul de la Vodafone, RDS-ul nu avea semnal acolo. Mai multe detalii intr-un review despre TP-LINK M5360, ce l-am facut aici.

Attached Files



#46
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
In Bucuresti Digi are acoperirea 3G indoor  peste Vodafone. Din cate s-a mai discutat pe sofptedia, Vodadone nu sta prea grozav nici in Brasov cu acoperirea in timp ce Digi sau ceilalti nu au probleme. Eu la Vodafone aveam numai  GPRS.

 catalinman, on 07 septembrie 2015 - 19:40, said:

Evident ca merita, Digi Mobil este cu 5 clase peste Telekom. Posted Image
Nu zic ca Telekom e super bun, dar daca nu folosesti prea mult netul ci doar voce si sms e buna  si acoperirea aia 2G pe care o au acolo unde Vodafone lipseste sau abia are o liniuta GPRS. :-D
Revenind la subiect, daca nu ai obiceiul sa te plimbi mult prin tara, MERITA sa treci la Digi.  Usor, usor apare semnal si la Digi prin satele alea uitate de lume si chiar mai bun ca la Vodafone.

 Platon, on 07 septembrie 2015 - 21:41, said:



ha ha ha ha ce amuzant e domnu helper, eu am fost in Bucovina domnu helper, cand acolo Telekom avea semnal full voi nici prin Voda nu aveati semnal, am dat N telefoane la firma, ca deh, pleaca omu in concediu, dar tot activ este, si crede-ma, m-am dus si mi-am cumparat cartela Telekom, si am supravietuit, altfel in baza voastra.....dar e ieftin.
Ca nu ai semnal la Digi nici prin RN ca nu are acoperire Vodafone, treaca-mearga, dar sa platesti zeci de euro la Vodafone  si sa nu ai semnal, dar operatorul sa se laude intr-una cu "cea mai tare retea" si "supernet", asta cum ti se pare?

#47
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Cine avea 2 linii pe reţea proprie la 1800 M? Digi. Aşa că să nu aud comparaţii cu alte reţele care au început acum câţi ani, şi Digi care a început de când. Opinci era la pământ alături de Vodafone, iar Digi conduceau detaşat pe munte. Pe mine ce mă interesează? Să meargă reţeaua sau să trag de un operator?

#48
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008

 alin62, on 07 septembrie 2015 - 18:12, said:

Eu din ce am vazut la mai multi colegi netul lor lasa de dorit cel putin fata de cel de la vodafone.
Pana la urma nu ai cum sa ai servicii premium la 2 lei, probabil merita raportat la cati bani dai, dar acum lasand entuziasmul de o parte sa nu te astepti sa fie peste vod de exemplu.
Lasa-ma si tu cu Vodafone ca fac alergie daca mai aud de aceasta retea. Intr-un sat uitat de lume unde Vodafone a fost ultimul operator dintre astia mari care a bagat 3G abia anul asta si dupa vreo doua luni  a aparut si Digi si ce sa vezi la Vodafone atingi viteze de 8Mbps iar la Digi de 5-6Mbps iar PING evident ca mai bun la Digi. Sa mai amintim si de compresiile practicate de Vodafone si de "optimizarea" traficului?

Edited by gabybcr, 07 September 2015 - 23:33.


#49
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

 gabybcr, on 07 septembrie 2015 - 23:30, said:

Lasa-ma si tu cu Vodafone ca fac alergie daca mai aud de aceasta retea. Intr-un sat uitat de lume unde Vodafone a fost ultimul operator dintre astia mari care a bagat 3G abia anul asta si dupa vreo doua luni  a aparut si Digi si ce sa vezi la Vodafone atingi viteze de 8Mbps iar la Digi de 5-6Mbps iar PING evident ca mai bun la Digi. Sa mai amintim si de compresiile practicate de Vodafone?

Am postat anterior un SS cu un Speed-Test de pe 3G de la Vodafone. 6 download, 1.4 upload. Sunt băieţi cărora le merge Digi cu 11-12. Eu am făcut o comparaţie cu mine. Unde Vodafone are la mine 6 MB, digi are 4-5. Latenţe de 4G pe Digi de 15-20, la Vodafone îs 60. Totuşi..

#50
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011

 augenbling, on 07 septembrie 2015 - 22:03, said:

Nu inteleg motivul pentru care toata lumea mi-a sarit in cap.Eu va zic punctul meu de vedere, ca doar nu sunt platit de DIGI sau mai stiu eu.

Aia e drept, nu contest sunt mulți utilizatori mulțumiți Ăźnsă și nemulțumiți, iar Digi se discreditează făcĂąnd lobby pe aici, dispar subiecte ce reclamă probleme și asta te pune pe gĂąnduri. Cu toată stima     :peacefingers:

Edited by benis, 08 September 2015 - 00:14.


#51
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Eu sunt multumit de Digi Mobil!Posted Image

#52
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

 brasoveanul, on 07 septembrie 2015 - 18:35, said:

Si tu nu esti subiectiv daca te legi de un reprezentant de la RC si incerci o generalizare? Cauta si tu relatarile mele despre experientele mele cu RC Vodafone, acolo este cu adevarat ''horror". Pana una alta, Digi din cate stiu are operatorii proprii la RC, le da salarii decente, am auzit ca cele mai mari din piata, pe cand Vodafone, Orange externalizeaza acest serviciu, de cele mai multe ori catre studenti amarati.

Mai bine ar externaliza si ei serviciul, este inutil si bine platit (dupa spusele tale). Pe mine de la rc ma trimiteau la magazin, de la magazin ma puneau sa sun la rc si tot asa de vreo 2-3 ori, noroc cu digi_helper

Edited by micutu82, 08 September 2015 - 13:06.


#53
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Merita mutarea! Eu am venit din telekom cu 2 numere, dupa am mai luat un nr din retea! Per total pot spune ca sunt multumit, pe voce este super bun (nu au ei semnal peste tot in tara insa dupa cum stie mai toata lumea se lucreaza la acoperire plus ca sunt jone in care vodafone sau orange nu au semnal digi are, fiecare operator are si bune si rele) nu pot spune ca internetul mobil merge super bine mereu (uneori mai bine ca la vodafone de exemplu alteori mai rau) depinde de mai multi factori, insa ma repet pentru beneficiile oferite este super ok!

P.S In zonele pe care le fregventezi mai des intra la setari retea si fa o scanare, vezi daca iti apare Digi.Mobil! Daca da eu zic sa nu mai stai pe ganduri, pentru 4 euro/luna tva inclus (daca ai servici fixe) merita!

#54
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012

 augenbling, on 07 septembrie 2015 - 16:37, said:


....Internetu merge fara probleme, cred ca are cea mai buna viteza din tara.Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.....

Postarea asta in ce categorie se inegreaza: Gluma anului??? sau: "Cel mai fanboy Digi???"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate