Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

alegere sistem vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 06.08.2015

View Postandreic, on 28 august 2015 - 17:06, said:

P4 no way, e antic... core 2 duo da (generatia 2 de dualuri pe 45nm), e la ani lumina distanta fata de P4. Am folosit si eu pana alaltaieri ieri configuratia e8400 cu asus p5qc, vreo 5 ani la rand si stiu cum merge, acu e la vanzare, am trecut pe i5 Posted Image


Chiar am unul de vanzare, unitate centrala Fusitsu Siemens cu dual E 26xx (nu mai stiu exact, cred ca pe 60nm), 2GB ddr2 800 geil, restul stock, merge decent in w7.
poate faci o afacere cu acest user  Posted Image

Edited by gogosaru100, 28 August 2015 - 19:53.


#20
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013

View Postgogosaru100, on 28 august 2015 - 17:00, said:

...pentru ca google come mananca jeler 500 mb ram cu 3 taburi active /3-4/
Da cine va pune nene sa rulati porcul ala umflat si lenes de Chrome? Nu mai exista alte optiuni?
Eu unul rulez Opera 12.14 in medie cu 50 taburi deschise permanent si nu-mi maninca niciodata mai mult de 1,3 GB din 2 GB de RAM. Pina si Firefoxul modern e balerina comparat gu gluma aia proasta de Chrome.

#21
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Si mie mi se pare Chrome o mizerie. Daca tot vrei ceva cu market instaleaza Chromium care e un Chrome fara toate aberatiile adaugate de Google.

#22
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

De ce sa nu meargă,zgarciurile cu atom au jumătate din putere si merg.
daca deschizi feisbuc cu mai putin de 2GB RAM... dureaza o saptamana pana incarca!!!

#23
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
m.facebook.com este solutia pentru sisteme anoste.In rest n-ai probleme,eu cel putin am putut face cam orice pe un benq a52e cu w10 ce avea un t2250 2 gb ram si integrata care lua din cei 2.E adevarat ca se simtea diferenta fata de thinkpad insa doar in chestii in care trebuia sa trag tare de el(converisa video).

#24
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai scoate din aia 2 sa ramana 0.7 cum are colegul... si vezi ce mai poti sa faci... (pe HDD ATA)

atata lag cred ca nici nu-ti imaginai ca poate exista...

Edited by Nero-d, 29 August 2015 - 18:21.


#25
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013

View PostNero-d, on 29 august 2015 - 17:37, said:

daca deschizi feisbuc cu mai putin de 2GB RAM... dureaza o saptamana pana incarca!!!

Cine te pune sa utilizezi un browser mizerabil? Mie tabul de FB nu-mi incarca sistemul cu mai mult de 250MB si se incarca complet in mai putin de 2 secunde.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate