Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#18685
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Da 0.5 este,am gresit eu.

#18686
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
"Consuma-le" p'alea mari si pastreaz-o la sfarsit... Cand te duci sa iei "piese de schimb", sanse mari sa mergi in continuare pe 0.5. Posted Image
Eu m-am impacat foarte bine cu ea si am suferit cand a lipsit din stocuri.

#18687
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006

View PostBRiaN87, on 18 mai 2017 - 18:03, said:

@slavyk Multumesc pentru opinie Posted Image
Ai trecut pe rezistente din ceramica?
Nu. Fitile din sită SS, adică mesh.

#18688
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View PostLesbianu, on 18 mai 2017 - 21:28, said:

"Consuma-le" p'alea mari si pastreaz-o la sfarsit... Cand te duci sa iei "piese de schimb", sanse mari sa mergi in continuare pe 0.5. Posted Image
Eu m-am impacat foarte bine cu ea si am suferit cand a lipsit din stocuri.

0.5 e cea mai blamata rezistenta cubis.scuipa cel mai mult si oricum daca ai nevoie de ceva atat de aerat,mergi pe ceva rba

#18689
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Pina acum ma inpac bine cu rezistenta de 1 si 1,5 .Hondarul_21 are dreptate,face condes tare 0,5 cam scuipa .Ce inseamna RBA?

#18690
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Am stat o perioada buna pe 0.5 si intr-adevar, uneori "scuipa", dar nu mereu... Cred ca depinde si de lot-ul pe care il prinzi. La unele spitback-ul era mai agresiv, la altele aproape ca nu iti dadeai seama.
Daca dai o cautare pe Google dupa "Cubis spitback", o sa gasesti diverse trick-uri prin care sa scapi sau sa ameliorezi problema.

Quote

Ce inseamna RBA?
ReBuildable Atomizer :)

#18691
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Salutari. Nu aruncati cu pietre, nu ma pricep prea bine si in afara de a apasa pe buton, a inlocui rezistenta si-a face refill cu lichid, nu-mi bat capul cu mai mult. Mi-as dori daca se poate sa-mi spuneti si mie de unde pot sa-mi cumpar lichid. Pana acum ceva timp, gaseam TOB, america, fara nici o problema la sticlute de 50 de ml. Acum nu mai gasesc deloc. Am zis ca ma reorientez catre Liqua, dar vad ca si astia s-au prostit si vand doar de 10 ml. Ce se intampla ?

#18692
BobiBear

BobiBear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 06.01.2014
De azi inainte numai asa vei gasi lichidele cu nicotina, la 10ml. Happy TPD!

#18693
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Poti sa-mi zici si care-i cauza ? 10 ml imi ajung maxim 2 zile. La cat costa plus bataia de cap cu rezistente, baterii....., deja e la acelasi pret cu fumatul clasic daca nu mai scump.

#18694
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

View PostInginerul_bv, on 21 mai 2017 - 11:46, said:

Poti sa-mi zici si care-i cauza ? 10 ml imi ajung maxim 2 zile. La cat costa plus bataia de cap cu rezistente, baterii....., deja e la acelasi pret cu fumatul clasic daca nu mai scump.
Gaseste-ti o aroma care-ti place si fa-ti singur lichidul, nu-ti trebuie cine stie ce, niste siringi si niste manusi. Gasesti o gramada de tutoriale pe youtube. Iesi de 3 ori mai ieftin.
Cat despre cauza, au bagat plictisitii o lege(TPD) sa fie mai greu sa te tii de vapat, big tobacco si big pharma sunt pe o mana. Mafie curata, csf, n-ai csf.

Edited by -Ciprian, 21 May 2017 - 15:28.


#18695
zerocool878

zerocool878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2013
Cum ramane cu comenzile din extern ? Doar ce mi-am comdandat de pe pinkmule 1,5 L baza cu 0,6%.

#18696
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Stai liniștit. Dacă trece vama la ei, o să o primești fără probleme la noi. Inside info.

#18697
zerocool878

zerocool878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2013
Teoretic n-ar trebui sa fie probleme in partea lor, am comandat acum 2 luni 1 litru de baza si a venit fara probleme. Atat ca m-am gandit, cu noile reglementari sa nu am probleme in partea asta.
Oricum, multumesc de info.

#18698
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Salutare. Am si eu o intrebare. Sper doar sa nu fie prea blonda Posted Image
Am un tank Vaporesso Estoc cu care a venit tigara mea.
Separat mi-am luat si un tank Melo RT22 - pe care tigara mea se pare ca nu-l prea duce. Apoi mi-am luat la o ocazie o tigara de 150 W  - Teslacigs Touch.
Am niste acumulatori pentru ea, dar nu sunt ce si cum trebuie - urmeaza un set de acumulatori si o statie de incarcare.
Ma interesa - pentru ca imi place sistemul de alimentare de la RT22 - daca as putea sa modific rezistenta de la el si sa o transform intr-un fel de carcasa in care sa pun rezistenta de la Estoc. Mie imi place foarte mult aroma pe care o da Estoc-ul.
Am atasat poze cu ambele. S-ar putea face tehnic asa ceva ?
Multumesc
[ http://vapez.ro/8406-18153-large_default/rezistenta-er-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://vapez.ro/8406-18153-thickbox_default/rezistenta-er-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta e de la Estoc:

http://vapez.ro/8275...-mega-negru.jpg

Si asta de la Melo:
http://vapez.ro/8406...tenta-er-03.jpg
[ http://vapez.ro/8406-18153-large_default/rezistenta-er-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://vapez.ro/8275-17173-thickbox_default/estoc-mega-negru.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://vapez.ro/8406-18153-thickbox_default/rezistenta-er-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://vapez.ro/8406-18153-thickbox_default/rezistenta-er-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by exceswater, 23 May 2017 - 09:46.


#18699
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View PostInginerul_bv, on 21 mai 2017 - 11:46, said:

Poti sa-mi zici si care-i cauza ? 10 ml imi ajung maxim 2 zile. La cat costa plus bataia de cap cu rezistente, baterii....., deja e la acelasi pret cu fumatul clasic daca nu mai scump.
La vapebar iti nicotizeaza orice lichid vrei, nu cred ca s-a schimbat nimic acum dupa tpd. Cum zicea alt coleg trebuie doar sa iti selectezi niste arome preferate prin rotatie, la vapebar ai o varietate destul de mare si vei iesi destul de ieftin. Care e faza cu rezistentele? Baga-te pe un tanc cu baza rba, la care poti face tu rezistentele si vei iesi infinit mai ieftin, eu de exemplu schimb rezistenta odata la o luna, imi ajunge o rola de clapton ss simplu pe care am dat 40 lei un an.

#18700
Emil_ptm

Emil_ptm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.03.2017

View PostLesbianu, on 27 mai 2017 - 17:21, said:

Este o porcarie! Posted Image

In afara faptului ca are o rezistenta care incalzeste "ceva" tutun, nu are nici o legatura cu tigara electronica... Macar daca avea tangenta cu tigarile clasice, dar e de parca ai fuma cartoane presate. Cauta-ti "clienti" in alta parte!

    Va multumesc pentru invitatia politicoasa de a parasi acest forum !
    Va cer iertare daca v-am invadat spatiul de joaca virtual fara a va cere voie !  Nu am intentionat sa va deranjez pe dumneavoastra personal, ci am
   Este adevarat ca imi caut "clienti" aici. Nu am sa neg acest lucru . Insa fac o munca cinstita , nu dau in cap nimanui , nu santajez va oblig stimate domn " Lesbian " sa cititi sau sa cumparati ceva!
Dar nici dumneavoastra nu imi puteti spune mie ca fumez cartoane , cum nici eu nu va pot spue dumneavoastra ca fumati niste uleiuri pentru gatit pregatite in cine stie ce ligheane chinezesti   :))

    Revenind la chestiuni serioase , iqos este o ALTERNATIVA de a savura tutun si atat. Eu unul am trecut pe iqos pentru ca petrec foarte mult timp in masina unde binenteles fumez foarte mult , lucru care a transformat masina aia intr-o mare scrumiera :)) .
    Fara hartie , fara uleiuri , fara rezistente , fara mirosuri neplacute, fara scrum si nu in ultimul rand fara GUDRON .  

  Toate cele bune !

   Prin urmare , daca este cineva interesat ,

#18701
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Fugi cu reclama si vinde "sanatatea" la colt de strada, nu aici!

Majoritatea celor care ajung aici sunt oameni care se informeaza. Ai impresia ca noi cumparam lichide facute "in ligheane chinezesti"? :lol:

Quote

Fara hartie , fara uleiuri , fara rezistente , fara mirosuri neplacute, fara scrum si nu in ultimul rand fara GUDRON .

Da, ca scrie in detaliu ce s-a folosit la fabricarea lor. Fix a hartie arsa pute rahatul pe care il vinzi. Le-am incercat inca din faza de testare cand aprinderea se facea pe baza unui carbune, le-am re-incercat de la un coleg dupa ce au iesit pe piata... Fix aceeasi porcarie!

Sunt bune doar daca esti un fumator naufragiat pe-o insula, si nu ai incotro... Posted Image

#18702
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006

View PostEmil_ptm, on 27 mai 2017 - 17:43, said:


    Va multumesc pentru invitatia politicoasa de a parasi acest forum !
    Va cer iertare daca v-am invadat spatiul de joaca virtual fara a va cere voie !  Nu am intentionat sa va deranjez pe dumneavoastra personal, ci am
   Este adevarat ca imi caut "clienti" aici. Nu am sa neg acest lucru . Insa fac o munca cinstita , nu dau in cap nimanui , nu santajez va oblig stimate domn " Lesbian " sa cititi sau sa cumparati ceva!
Dar nici dumneavoastra nu imi puteti spune mie ca fumez cartoane , cum nici eu nu va pot spue dumneavoastra ca fumati niste uleiuri pentru gatit pregatite in cine stie ce ligheane chinezesti   :))

    Revenind la chestiuni serioase , iqos este o ALTERNATIVA de a savura tutun si atat. Eu unul am trecut pe iqos pentru ca petrec foarte mult timp in masina unde binenteles fumez foarte mult , lucru care a transformat masina aia intr-o mare scrumiera :)) .
    Fara hartie , fara uleiuri , fara rezistente , fara mirosuri neplacute, fara scrum si nu in ultimul rand fara GUDRON .  

  Toate cele bune !

   Prin urmare , daca este cineva interesat ,
Aici, nimeni nu va folosi jafurile vîndute de Big Tobacco sau Big Pharma. Cît despre „uleiuri și cartoane“, esti de-a dreptul, scuze, imbecil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate