Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cotroceni Residence - Iuliu Maniu, in curtea Politehnicii

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Stiu exact blocul, am trecut de multe ori pe langa el.
Sunt oameni care dispun de astfel de sume, pentru care o locatie buna are un pret pe masura.
Eu cunosc pe cineva care si-a cumparat recent un apartament imens in Baneasa cu aproape 200.000 euro.

Acele apartamente nu ii au ca target pe cei cu Prima Casa, ci un cu totul alt segment de persoane.
Atata timp cat exista cerere, astfel de apartamente vor avea cautare.

#20
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Baneasa nu mi place de nici un fel, adica nu m as simti comod acolo da sa mai dau si 200k euro pe un ap :)))
Cat de mare o fi apartamentul ala, nu se compara cu o vila unde ai curtea ta linistea ta...

#21
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Posibil, insa asta nu are nicio relevanta pentru cine isi doreste apartament, si nu casa.

#22
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Apartamentele alea pur si simplu nu merita atatia bani.

De atatia bani imi iau doua, ambele in zone decente, intr-unul sa locuiesc si altul sa il inchiriez eventual.


Sa nu umflam gratis burdihanul "dezvoltatorilor", zic.

#23
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Si mai e ceva, da zona este decenta dar acum nu este nici Primaverii nici Dorobanti...ca sa zici ca e fita... Este un bulevard aglomerat, cu un bloc situat nu chiar foarte aproape de statii, mai degraba in cartierul militari decat cotroceni.

Edited by alin62, 24 August 2015 - 20:36.


#24
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Stie cineva cum se numeste blocul de langa Cotroceni Residence? Sau alte detalii?

#25
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postvlad_alexandru, on 24 august 2015 - 21:50, said:

Stie cineva cum se numeste blocul de langa Cotroceni Residence? Sau alte detalii?

Este al Politehnicii. Nu vor fi locuințe sau cămine. Ca si celalalt de la intrarea in poli, au destinația de spații de birouri/cercetare pt politehnica!

#26
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Construite din fonduri europene pentru Facultatea de Automatica si Calculatoare cu destinatie de spatii pentru cercetare dezvoltare.

#27
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Doamne, am trait s-o aud si pe asta! Se mai investeste in Romania in invatamint, in cercetare, mai sint oameni preocupati sa faca proiecte in invatamint! Mde, or fi ele si niste niste contracte pe sprinceana acolo, dar macar se construieste ceva....
Mai da, Doamne!

N-ar fi rele si niste camine.... ca sint asa multi care au nevoie....

#28
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

View Postitzi-bitzi, on 24 august 2015 - 17:52, said:

In spate la Auchan Titan e tiganie.

In Popesti e un alt tip de tiganie, cea fara romi creata de romani.
In Popesti cumpara cei limitati financiar sau cei care vor musai ceva construit nou dar mai inghesuit decat cele vechi. Sa nu pacalim lumea ca tigania de Popesti e mai buna decat romulanizarea din alte zone din Bucuresti.
Poate ne spui daca cei ce au dat 200 mii au platit cash sau si cu credit.

Acest Cotroceni e cam scump fata de pretul zonei pe vechi. Cumparatori exista pentru ca oferta e limitata in constructii noi cu infrastructura buna si existenta. Infrastructura e ceva ce nu exista in Popesti sau e in urma. Din acest motiv pretul in Cotroceni e de cel putin 2 ori mai mare decat in Popesti.

Dupa criza, in 2010 pe Drumul Fermei, 2 camere erau >60000 euro. Azi iei 3 camere de banii astia.
Cine spune ca la blocurile noi preturile au crescut vede doar o jumatate din poveste.

Daca spatiul ala imens de la Politehnica si de la Grozavesti se umple va umple cu blocuri, o sa poti cumpara 3 camere sub 100000 euro cat e pretul pietii si zonei acum.

Edited by sovu, 27 August 2015 - 22:21.


#29
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Oricum, daca ar fi sa consultam grila notarilor, in Cotroceni preturile sunt umflate rau, iar in Titan sunt in concordanta cu acea grila. Iar asta cu tiganii, evreii, musulmanii, arabii, negrii, deja sunt satul, eu personal de fiecare data cand am relationat cu astfel de oameni, au fost mult mai ok decat niste romani, vis-a-vis de tot, comportament, binevointa, cat si ajutor. Dar exageram si ducem discutia in alta parte.

Scurt si la obiect, sa dai atatia bani pentru Cotroceni, daca nu se vrea casa, mai am o solutie, se ia un apartament intr-un imobil mai vechi, si vi-l renovati. O sa fie si o locatie mai centrala decat Cotroceniul la banii aia, chiar si ultracentrala.

Apropo, sovu, stiu ca iti dadusem o casa cu dubla deschidere, azi intamplator am gasit-o mai ieftin 7k euro, dar prin agentie - http://olx.ro/oferta...an-ID4mkeO.html

#30
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ce prostie de exemplu.Preturile au scazut peste tot,nu doar in Popesti.In New Town un apartament de 3 camere era 250-280.000.Acum e 140-150.000.Tot enorm de mult,mai ales ca esti in Dristor.Dar ideea e ca preturile au scazut peste tot,nu doar in anumite zone.

#31
Koko26

Koko26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2016

View PostMarkutza, on 24 august 2015 - 17:40, said:

Salut! Am cautat si nu am gasit nimic de blocurile astea pe forum. Stie cineva ceva de ele? Cautati pe Google numele complexului si il gasiti. Le-am trimis un email saptamana trecuta cu intrebari si nu s-au obosit sa imi raspunda. Eu am un apartament de 2 camere chiar peste drum si imi place zona. Nu sunt in tara acum, ca as fi dat o fuga pana acolo sa vad care e treaba. Cand am plecat eu in martie, exteriorul era gata. Lucrau la interioare.

M-ar interesa daca preturile contin TVA si daca au parcari. Acum sunt pe strada locuri la discretie, dar cand se va umple blocul asta va fi nasol daca nu ai locul cumparat.

Markuta, ai mai aflat ceva de atunci?

#32
lentz025

lentz025

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2016
Salutare! Lângă blocul aparţinând de ,,Cotroceni Residence" de la intrarea în Politehnică dinspre Iuliu Maniu sunt nişte terenuri curăţate şi împrejmuite atât lângă blocul în cauză cât şi în spatele acestuia. Ştie cineva dacă e vreun proiect imobiliar pentru acestea? I-am întrebat pe cei de la Cotroceni Residence şi au zis că ei sigur nu mai construiesc în zonă

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate