Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Omagiu marei doamne a comunismului stalinist, tovarasa Ana Pauker

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
596 replies to this topic

#325
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:36, said:

Pai Saul Bruckner a ramas, macar stii cine e Saul Bruckner?
Stiu cine este
Tu stii cine-i Bellu Zillber rupt in bataie de securitate?Prieten cu Eliade si Cioran.
Si pot continua cu o lunga lista de evrei persecutati de secu, pe motiv ca erau evrei burghezi anticomunisti despre care nu pomeniti niciodata ca va strica marotele brobagandistice

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 09:00.


#326
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:54, said:

Eu sunt si evreica asa ca am tot dreptul sa combat niste preconceptii bagaboante care de-a lungul timpului au facut victime cu carul in randul evreilor

Si tocmai vezi ce invatatura urmezi, ca pe cea buna nu prea.
Admite ca sionistii l-au manipulat pe Hitler, daca nu faci asta insemna ca ori joci in tabara "satanista", ori esti evreica dar n-ai habar pe cine aperi.
Si eu pot sa spun ca sunt un sfert evreu, dar stiu cine conduce lumea.
SIonistii si iezuitii, impreuna cu seful suprem tatal minciunii.
Chiar sunt curios ce o sa ceara papa de ONU in septembrie?

#327
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:54, said:

1. Va indrepta toate nelegiuirile, deci cineva o sa plateasca,
A mai ramas ceva de platit caci istoric au platit evreii pentru toate faptele inventate de altii.

#328
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Poststavreschi, on 23 august 2015 - 02:08, said:

Păi ăsta era unul din punctele pentru care milita P.C.R. antebelic desființarea statului român care era ”construit” cică prin rapt, astfel: Moldova la RSS Moldovenească, Dobrogea la Bulgari şi Transilvania la Unguri. Despre ce vorbim noi aici ? Nu ai vrea să nu te mai bagi în totuşi seamă ?

ala a fost un plan rusesc in 55-60 avea si un nume .am sa caut

#329
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View PostVal888, on 23 august 2015 - 08:39, said:

Hotaraste-te. Ai' mai comunisti dintre comunisti (evreii) fugeau de comunism sau nu ?

Pai poate nu fugeau, poate plecau doar ca sa distruga alte natii. Dar zi ceva de Bruckner... caci asta a ramas.

Edited by nguyen, 23 August 2015 - 09:09.


#330
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 09:04, said:

Pai poate nu fugeau, poate plecau doar ca sa distruga alte natii.
ce vina au evreii ca al tau tata a pactizat cu comunistii pentru anumite interese cum ai declarat?
apropo, de ce nu a fost taica-tu anticomunist, de exemplu, aka sa renunte la orice interes?
greu rau, este?

#331
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:39, said:

Invata sa faci diferenta intre kazaci, sionistii, si evreii care i-a omorat Hitler degeaba.
Aia omorati de Hitler, si urati de lume, sunt aia care n-au nici o treaba cu sistemul bancar su razboaiele si marile puteri de conducere planetara.
Evreii de rand il asteapta pe Hristos ei stiu ca exista un conducator universal pe pamant Lucifer este stapanul tuturor formelor de guvernare pe acest pamant, d'aia i-a zis lui Hristos: "Din nou diavolul L-a dus pe un munte foarte inalt si I-a aratat toate imparatiile lumii si sla­va lor. Si I-a zis Lui: Acestea toate Ti le voi da Tie, daca vei cadea inaintea mea si Te vei inchina mie."

Evreii l-au preferat pe Barabas, asta spune totul despre ei, poporul ales.

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:45, said:

Romanii lato sensu nu au fost antisemiti
unii romani au fost ai dreaq de antisemiti
cauzele au fost induse de meticuloasa brobaganda care a gasit un tap ispasitor in evrei, ca era mai simplu, altfel trebuiau sa infrunte adevaratele probleme ce macinau societatea romaneasca la vremea respectiva si sa le rezolve, aka sa faca fata legii.

Vezi ca-l contrazici pe fratele tau Elie Wiesel, el spune ca Romania a ucis, a ucis, a ucis! El nu spune ca unii romani au ucis, el spune ca romanii sunt criminali.

#332
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:58, said:

Si eu pot sa spun ca sunt un sfert evreu, dar stiu cine conduce lumea.
SIonistii si iezuitii, impreuna cu seful suprem tatal minciunii.
Chiar sunt curios ce o sa ceara papa de ONU in septembrie?
wow. un post chiar qvasi-inteligent. si da, stiu ca poti mai mult, dar probabil e mai important ... altceva. si uneori tre sa dumb down on purpose.
not important.
point is ca e qvasi inteligent.
chestia care o uita toti [fie voluntar fie nu] este ca sub X, si sub y si sub Z,  sub mai cine vrea aia a ta... e populatia. globala si la fel peste tot.
indiferent ce limba vorbeste, indiferent unde are casa, toti se duc la munca, fac plozi si traiesc pt ei. e global [poate chiar universal].
pare greu. pare imposibil. dar cineva, undeva, poate. undeva cineva isi aprinde un joint, mai baga o bere si rade. calm si liber.
si minciuna are picioare scurte. oricat incearca ei sa o lungeasca... pana la urma se sparge. singura.

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 09:16.


#333
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Vad ca din nou se incearca devierea subiectului si chiar fara talent.
Fel de fel de balarii sataniste .....
Fel de fel de divagatii de familie, tot fara talent.
Fel de fel de trimiteri la Biblie...
si intrebari la intrebari la intrebari ca sa ajungem in balari si sa nu mai discutam relatia evrei-comunism

================

Ana Pauker a fost poate singura doamna de fier din Istorie.
in marea criza de personalitati, in mijlocul oportunismului si parvenitismului si nepotismului
ea a tinut neclintata convingerea ei in comunism.
Comunism stalinist.
Sotul ei a fost impuscat dupa ce a fost invitat la Moscova
Daca stali ii punea pistolul in mana si ii spunea "trage" ar fi tras fara sovaiala.
Tatucul stie mai bine.....Partidul stie mai bine.
si era tatal a 3 copii ai lor.

Edited by vio69a, 23 August 2015 - 09:16.


#334
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:54, said:

Si eu am observat ca apari doar pe topicele despre evrei

Ti se pare, apar pe ele pt ca ma distreaza si pentru ca oamenii trebuie sa cunoasca si alte pozitii in afara propagandei jidanesti. Pana sa apar eu pe acest forum nu prea se vorbea despre crimele evreilor din Basarabia si despre evreii comunisti. Acum vad ca sunt mai multi care combat propaganda jidaneasca, ceea ce e un lucru bun.

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:54, said:

Eu sunt si evreica asa ca am tot dreptul sa combat niste preconceptii bagaboante care de-a lungul timpului au facut victime cu carul in randul evreilor
Tu ce interes ai daca propagi o ura la adresa evreilor, punandu-le in carca tot raul de pe lume?

Am exact interesul aparut in urma propagandei jidanesti care arata romanii cu degetul ca fiind criminali.

Edited by nguyen, 23 August 2015 - 09:24.


#335
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 09:11, said:


Evreii l-au preferat pe Barabas, asta spune totul despre ei, poporul ales.
pe dreaq, ia din Noul Testament
Pentru că nu voiesc, fraţilor, ca voi să nu ştiţi taina aceasta, ca să nu vă socotiţi pe voi înşivă înţelepţi; că împietrirea s-a făcut lui Israel în parte, până ce va intra tot numărul neamurilor.
asta spune totul despre cultura ta crestina si nu-i de mirare la cat lipseste, ca poti scrie tot felul de gogonele pentru a-ti marca teoria cu evreii sunt de vina :lol:

#336
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 09:10, said:

Evreii l-au preferat pe Barabas, asta spune totul despre ei, poporul ales.

Stii cum l-au preferat pe Barabas?
Exact cum se face acum cu protestele in Piata Universitatii, nu este nici o diferenta.
Adica exista infiltrati printre manifestanti, si se erijeaza in comandantii multimii.
Si oricum au platit scump pretul. Dupa romani a venit Saladin, dupa Saladin a inceput sa-i urasca lumea, mai tarziu prin manipulare sionista i-a omorat Hitler si tot asa.

Daca nu esti in stare sa separi sionistii de simpli evrei, ai cazut tot in manipularea sionista.
Ti-am mai spus Hitler a fost manipulat de evreii sionisti ca sa-i omoare pe evreii saraci si credinciosi in Hristos, oare de ce?
Cauta mai mult nu mai fi superficial.

Edited by anoniymus, 23 August 2015 - 09:19.


#337
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postvio69a, on 23 august 2015 - 09:15, said:

si intrebari la intrebari la intrebari ca sa ajungem in balari si sa nu mai discutam relatia evrei-comunism
da nu te retine nimeni sa ridici in slavi o otreapa bolsevica
totusi de ce insisti sa te erijezi in militian de forum
nostalgia?

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 09:22.


#338
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postvio69a, on 23 august 2015 - 09:15, said:

Ana Pauker a fost poate singura doamna de fier din Istorie.

Nu ne intereseaza, nu omagiem curvele, ci le trimitem unde le e locul, in anusul istorie, sau pe centura.

#339
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 09:16, said:

Ti se pare, apar pe ele pt ca ma distreaza si pentru ca oamenii trebuie sa cunoasca si alte pozitii in afara propagandei jidanesti. Pana sa apar eu pe acest forum nu prea se vorbea despre crimele evreilor din Basarabia si despre evreii comunisti. Acum vad ca sunt mai multi care combat propaganda jidaneasca, ceea ce e un lucru bun.
oh..iote unde era vocea

iar evreii criminali din Basarabia in opinia matale erau considerati victime de un roman, primarul Chisinaului,Traian Popoviciu

respectivul a fost contemporan cu evenimentele si are mai multa credibilitate decat propaganda, so tovarasi eu zic sa-l exterminati istoric ca va strica doctrina

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 09:16, said:

Am exact interesul aparut in urma propagandei jidanesti care arata romanii cu degetul ca fiind crimnali.
propaganda la care faci apel a considerat o multime de romani ca fiind drepti intre popoare
drept vs stramb
daca-ti desenez parabola o sa apara un ancient of mumu holbandu-se tamp

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 09:24.


#340
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 09:16, said:

pe dreaq, ia din Noul Testament
Pentru că nu voiesc, fraţilor, ca voi să nu ştiţi taina aceasta, ca să nu vă socotiţi pe voi înşivă înţelepţi; că împietrirea s-a făcut lui Israel în parte, până ce va intra tot numărul neamurilor.
asta spune totul despre cultura ta crestina si nu-i de mirare la cat lipseste, ca poti scrie tot felul de gogonele pentru a-ti marca teoria cu evreii sunt de vina Posted Image

Eu eram doar ironic cand am pomenit de Barabas, eu consider biblia un manual de manipulare. Dumnezeu, asa cum e el descris in biblie nu exista.

#341
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 09:27, said:


Eu eram doar ironic cand am pomenit de Barabas, eu consider biblia un manual de manipulare. Dumnezeu, asa cum e el descris in biblie nu exista.
Noah, cum te servesti de biblie, ca sa promovezi un discurs anti-evreiesc atunci esti manipulator, este :P

#342
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
"Sunt femeie, evreică, intelectuală“,

spune Ana Pauker cand il refuza pe Dimitrov sa ia conducerea in Romania, la cererea cominternului.
Refuza sa plece sa conduca Romania -

„Tovarăşe, eu sunt femeie, n-am fost în ţară în timpul războiului, am fost în închisoare şi habar n-am cum stau lucrurile. Au trecut zece ani şi este greu de făcut lucrul acesta

Romanii deja auzisera lucruri grele despre ea.
Planurile rusilor se materializau prin Comitetul National de Eliberare
Evident eliberarea Romaniei.
De conducerea mosiero-burgheza, de lipitorile poporului si iesirea muncitorilor si taranilor la lumina si la viata demna

Utopie?
Naivitate?
Tradare?

Lucrul se infaptuieste dupa colectivizare, dupa electrificare, dupa industrializare.
Altii il duc la bun sfarsit.
Paunescu canta ode in cinstea lui.
Comunistii "pasivi" care se faceau ca ploua pe altii, nu pe romani,. defilau voios si mancau mititei cu mustar la padurea Baneasa sau la Herastrau dupa ce-si exprimau devotamentul si mandria....
Desigur nu au facut nici-un rau afara de marirea necontenita a numarului de comunisti care sustinea asezarea romaniei pa partea de este a Europei....un fleac

O sfanta falsitate,.
sfant oportunism.....
eu sunt mic.....nu stiu nimic....!!!

Edited by vio69a, 23 August 2015 - 09:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate