Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Omagiu marei doamne a comunismului stalinist, tovarasa Ana Pauker

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
596 replies to this topic

#307
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postvio69a, on 22 august 2015 - 18:45, said:

De multe ori pe campul de lupta dusmanii se respecta.
Pentru vitejie, pentru devotament, pentri fairplay.
Posibil ca unele calitati ale acestei femei deosebite sa fii impresionat cu adevarat si adversari ai ei...
Brobaganda dragostea unora
Paukerugioaica si fairplay-ul...
a jecmanit un evreu bijutier care o ajutase in anii de ilegalitate pe considerente de evreitate, nicidecum ideologice
da, pentru ca definitia mea a fairplay-ului sigur nu se potriveste cu a matale, nu tre` sa ma mire modul cum utilizezi termenii :D

so continua pe stilul cantarii cominterniste

#308
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:16, said:

Hai sa-ti zic un aspect mai putin recunoscut de pro rusi.
Kazacii s-au convertit la iudaism, si au venit prin partile astea de europa cu planuri destul de serioase de manipulare, distrugere si control.
mare parte din romanii i-au considerat evrei pe kazaci doar pentru ca astia erau de religie iudaica.

Pai asa e la evrei, daca te convertesti devii evreu, ei practic nu mai au nici o legatura cu evreii de acum 2000 de ani.

Eu as inchide acest topic cu concluzia ca EVREII au omorat romani, ce s-o mai lungim. Si sa inchidem si institutul ala lu' Wiesel.

#309
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:10, said:

Vio, tatal meu a fost membru de partid, dar nu pentru ca ele credea in comunism ci pentru ca fara carnetul de membru obtineai mai greu casa, nu prea puteai sa avansezi chiar daca meritai acest lucru. Astfel, poate ca milioane de romani au devenit membri, din interes.

Cu evreii a fost alta treaba, ei au devenit membri pt ca chiar credeau in comunism sau, mai rau, pt ca stiau ca astfel pot sa distruga si sa supuna o tara. Practic asta era misiunea lor, sa distruga, cei mai tulburi ani ai comunismului au fost cei de inceput in care EVREII erai cei ce conduceau. Atunci au avut loc cele mai multe si mai atrioce crime ale bolsevismului.

Deci este o chestiune evreiasca.
deci tatal tau a devenit membru PCR din interes si a ajutat la propasirea comunismului in romania, distrugand o tara pentru generatii
dar evreii sunt de vina, tatal tau care a pactizat cu sistemul este sfant.

valeu mama

familia mea s-a mictionat cu jet lung pe bolsevici si au fugit din tara fara acte lasand tot in urma [oricum nu mai aveau nimic, le confiscasera japitele tot]
au fost judecati si condamnati in lipsa

puteau sa nu se riste, sa negocieze acolo un interes insa nu le-a stat in caracter

chestie de principii

singurul lucru care conteaza in viata

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:21, said:


Pai asa e la evrei, daca te convertesti devii evreu, ei practic nu mai au nici o legatura cu evreii de acum 2000 de ani.
says who, unu` de pe forum, un matador de stil nou care sufera de tauroctonie?

#310
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

View Postlucifer76, on 23 august 2015 - 08:11, said:

Jumatate erau informatori, adica slabe sanse sa fie evrei. Sa facem acum un calcul, din 550 comunisti convinsi, 300 erau evrei. Cam cum stam cu procentele?

Adica 4 dintr-o mie, raportat la totalu' populatiei evreiesti. In vremurile noastre, 20 de cetateni romani dintr-o mie sunt in parnai. Un raport de 5 ori mai mare ! Dovada clara ca toti romanii sunt infractori, nu ?

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:16, said:

Pai comparatia ta nu e buna... daca din toti hotii din Vest romanii ar fi fost majoritari (si nu sunt, chiar ministii de interne din Occident au recunoscut asta) atunci puteai sa spui ca romanii sunt toti hoti, ca sa nu mai zic ca de fapt ciorditorii aia romani sunt de fapt tigani.

Aha. Bon. Atunci inchipuie-ti ca nici evreii nu erau "majoritari" in PCR.

Edited by Val888, 23 August 2015 - 08:30.


#311
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:21, said:

Eu as inchide acest topic cu concluzia ca EVREII au omorat romani, ce s-o mai lungim.
au omorat copii ca sa le ia sangele si sa faca turta

asa era parca brobaganda, amu vad ca s-a upgradat

bleah

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 08:31.


#312
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:24, said:

deci tatal tau a devenit membru PCR din interes si a ajutat la propasirea comunismului in romania, distrugand o tara pentru generatii
dar evreii sunt de vina, tatal tau care a pactizat cu sistemul este sfant.

valeu mama

Cand evreica Ana Pawker implementa comunismul in Romania si omora oameni tatal meu abia se nascuse, el a devenit membru prin 1978 sau 1979, comunismul era deja instalat, cei care s-au impotrivit fusesera lichidati de mult sau in cel mai bun caz fugisera din tara.

Spre deosebire de evreii tai tatal meu este un sfant, nu a facut propaganda, nu a denuntat pe nimeni si a avut o cariera profesionala prin care a putut sa ajute oameni, care i-au fost recunoscutari chiar si dupa 1990.

Pe voi, evreii, cine va apreciaza? Ca va injura toata lumea pentru pesta bolsevica cu care ati distrus Europa de Est.

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:24, said:

familia mea s-a mictionat cu jet lung pe bolsevici si au fugit din tara fara acte lasand tot in urma [oricum nu mai aveau nimic, le confiscasera japitele tot]
au fost judecati si condamnati in lipsa

puteau sa nu se riste, sa negocieze acolo un interes insa nu le-a stat in caracter

chestie de principii

singurul lucru care conteaza in viata

Parintii tai stiau ce urmeaza, le-a zis rabinul: Fugiti ca vom parjoli acest taram.

Si au fugit.

Edited by nguyen, 23 August 2015 - 08:32.


#313
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostPisa4you, on 23 august 2015 - 06:00, said:

Toti ateii fac propaganda satanista, sau numai ateii sionisti?

Mare parte din atei habar n-au in ce cred (falsa stiinta), ei au fost prostiti de sionisti.
Sionistii insa se prezinta atei in fata lumii, dar in intalnirile lor secrete practica ritualuri satanice.
Evreii sunt impartiti in doua de la Moise. Sionistii (in fata atei), si evreii religiosi care cred in Dumnezeu.
Adica, cei care au ales calea profetiilor si a lui Hristos, si cei care au ales sa mearga cu zeii pagani pana la finalul zilelor.
De ce a ales Hristos sa vina la evrei?
Pentru ca intrebarea asta ii indigneaza pe multi si ii face sa aiba o frustrare, este simplu fapt ca evreii, cei care l-au urmat pe Moise, si inainte de potop au fost cei care au incercat sa-si traiasca viata cat mai aproape de invataturile lasa de Dumnezeu lui Adam si Eva inainte de cadere.

#314
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postsylvius, on 22 august 2015 - 19:10, said:

Pentru mine este inca de neinteles si halucinant cum cei mai mari netrebnici, scelerati, calai si jeguri ale istoriei fascineaza - dupa atatia ani si dupa atatea dovezi ale netrebniciei lor - o buna parte dintre romani...

Cred cu adevarat ca nu mai este nimic de facut cu tara asta.
Romanii sunt ok
Nu m-am izbit de antisemitism in vacanta asta :)

#315
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:31, said:

Parintii tai stiau ce urmeaza, le-a zis rabinul: Fugiti ca vom parjoli acest taram.

Pai nu zisesi ca toti evreii erau comunisti ? Acu' sustii ca rabinu' le sugera comunistilor sa fuga din comunism ?

#316
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:33, said:

Romanii sunt ok
Nu m-am izbit de antisemitism in vacanta asta Posted Image

Asta pentru ca romanii nu au fost niciodata antisemiti.

View PostVal888, on 23 august 2015 - 08:35, said:

Pai nu zisesi ca toti evreii erau comunisti ? Acu' sustii ca rabinu' le sugera comunistilor sa fuga din comunism ?

Pai Saul Bruckner a ramas, macar stii cine e Saul Bruckner?

#317
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Hotaraste-te. Ai' mai comunisti dintre comunisti (evreii) fugeau de comunism sau nu ?

#318
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:32, said:

Mare parte din atei habar n-au in ce cred (falsa stiinta), ei au fost prostiti de sionisti.
Sionistii insa se prezinta atei in fata lumii, dar in intalnirile lor secrete practica ritualuri satanice.
eu am o curiozitate
de ce traiesti cu ideea ca omenirea per ansamblu este idioata?
par exemplu, sa consideri ca cercetatorii de la CERN dintre care unii sunt evrei au intalniri secrete in care venereaza bosonu higgs este de rasul plansului

ce-i aia stiinta falsa?
marota cu care defileau creierele incinse care l-au condamnat pe galileo galilei ca a spus ca pamantul se invarte in jurul soarelui?

te intreb, tu din ce pestera ai iesit?
ca vreau sa o fac obiectiv turistic

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 08:40.


#319
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:21, said:


Pai asa e la evrei, daca te convertesti devii evreu, ei practic nu mai au nici o legatura cu evreii de acum 2000 de ani.

Eu as inchide acest topic cu concluzia ca EVREII au omorat romani, ce s-o mai lungim. Si sa inchidem si institutul ala lu' Wiesel.

Invata sa faci diferenta intre kazaci, sionistii, si evreii care i-a omorat Hitler degeaba.
Aia omorati de Hitler, si urati de lume, sunt aia care n-au nici o treaba cu sistemul bancar su razboaiele si marile puteri de conducere planetara.
Evreii de rand il asteapta pe Hristos ei stiu ca exista un conducator universal pe pamant Lucifer este stapanul tuturor formelor de guvernare pe acest pamant, d'aia i-a zis lui Hristos: "Din nou diavolul L-a dus pe un munte foarte inalt si I-a aratat toate imparatiile lumii si sla­va lor. Si I-a zis Lui: Acestea toate Ti le voi da Tie, daca vei cadea inaintea mea si Te vei inchina mie."

#320
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:32, said:

De ce a ales Hristos sa vina la evrei?
Pentru ca intrebarea asta ii indigneaza pe multi si ii face sa aiba o frustrare, este simplu fapt ca evreii, cei care l-au urmat pe Moise, si inainte de potop au fost cei care au incercat sa-si traiasca viata cat mai aproape de invataturile lasa de Dumnezeu lui Adam si Eva inainte de cadere.
Un pic de cultura biblica nu-ti strica
Conform Noului Testament, evreii sunt impietriti pana intra tot numarul neamurilor
Daca nu-i inchidea Dumnezeu in neascultare nu se implinea profetia ca asa spune Biblia
Caz in care du-te frumusel si cearta-te cu Dumnezeu

#321
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:39, said:

eu am o curiozitate
de ce traiesti cu ideea ca omenirea per ansamblu este idioata?
par exemplu, sa consideri ca cercetatorii de la CERN dintre care unii sunt evrei au intalniri secrete in care venereaza bosonu higgs este de rasul plansului

ce-i aia stiinta falsa?
marota cu care defileau creierele incinse care l-au condamnat pe galileo galilei ca a spus ca pamantul se invarte in jurul soarelui?

te intreb, tu din ce pestera ai iesit?
ca vreau sa o fac obiectiv turistic

Intelege un lucru, crezi tu in ce vrei, eu urmez o alta cale nici de cum pe cea sionista si iezuita.
Jepata de pauker a fost o sionista si impreuna cu kazacii si-au batut joc de acest popor.
Elie Wiesel este alt sionist infect.
Si toti sionistii care s-au erijat in mari conducatori sunt niste satanisti.
Sionisti i-au omorat pe evreii de rand, pe cei religiosi, l-au manipulat pe Hitler si scopul se stie.

#322
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:36, said:

Asta pentru ca romanii nu au fost niciodata antisemiti.
Romanii lato sensu nu au fost antisemiti
unii romani au fost ai dreaq de antisemiti
cauzele au fost induse de meticuloasa brobaganda care a gasit un tap ispasitor in evrei, ca era mai simplu, altfel trebuiau sa infrunte adevaratele probleme ce macinau societatea romaneasca la vremea respectiva si sa le rezolve, aka sa faca fata legii.

Edited by ThinkAbout, 23 August 2015 - 08:47.


#323
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:42, said:

Un pic de cultura biblica nu-ti strica
Conform Noului Testament, evreii sunt impietriti pana intra tot numarul neamurilor
Daca nu-i inchidea Dumnezeu in neascultare nu se implinea profetia ca asa spune Biblia
Caz in care du-te frumusel si cearta-te cu Dumnezeu

Evreii vor avea de suferit datorita neascultarii lor, vor fi urati, blestemati si omorati, dar niciodata nu vor pieri ca natie asta spune Biblia, si daca vezi de l facerea lumii si pana acum cate natii care au trecut prin atatea procese de exterminare au pierit?

View PostThinkAbout, on 23 august 2015 - 08:45, said:

cauzele au fost induse de meticuloasa brobaganda care a gasit un tap ispasitor in evrei, ca era mai simplu, altfel trebuiau sa infrunte adevaratele probleme ce macineau societatea romaneasca la vremea respectiva si sa le rezolve, aka sa faca fata legii.
Si cine a adus aceasta propaganda?
EVREII aia SIONISTI !

#324
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:43, said:

Si toti sionistii care s-au erijat in mari conducatori sunt niste satanisti.
Sionisti i-au omorat pe evreii de rand, pe cei religiosi, l-au manipulat pe Hitler si scopul se stie.
Evreii de rand sunt sionisti, altfel nu sunt evrei
Nu se poate, ti-o spune chiar Noul Testament
Si atunci tot Israelul va fi mantuit, dupa cum este scris: "Izbavitorul va veni din Sion si va indeparta toate nelegiuirile de la Iacov.

View Postanoniymus, on 23 august 2015 - 08:46, said:

Si cine a adus aceasta propaganda?
EVREII aia SIONISTI !
pe dreaq evreii, insa imi confirmi teza cu evreul vesnicul tap ispasitor al umanitatii
nu mai conteaza ca nedreptatile erau comise de unii romani neaosi, atat timp cat se putea pasa vina evreilor, ca respectivii sa fuga de raspunere

View Postnguyen, on 23 august 2015 - 08:16, said:

Am observat asta, la fiecare cu topic cu evrei apareti instantaneu.
Si eu am observat ca apari doar pe topicele despre evrei
Eu sunt si evreica asa ca am tot dreptul sa combat niste preconceptii bagaboante care de-a lungul timpului au facut victime cu carul in randul evreilor
Tu ce interes ai daca propagi o ura la adresa evreilor, punandu-le in carca tot raul de pe lume?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate