Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

HP 5150 PROBLEME CU CARTUSELE

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lautarboss

lautarboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 22.07.2005
am o inprimanta  HP   5150.am  cumparato  acumm 1.5 ani...a functionat  excelent....am  cumparat  cerneala[sau tus  ceo  fi]   si  am  incarcat  cartusele  [negru  si  color]  cand  imprimanta  ma  anunta  ca  nu  mai  are  cerneala...garantia  ce  am  avut-o la  imprimanta  [din  metro] a  expirat  la un  an  ....mentionez ce  de  aproape  un  an  incarc  cartusele cu cerneala[cu  siringa]
de  aproape 4  ..  5  zile  nu  mai  vrea sa functioneze  deloc....mesajul  care  apare  este  ca nu mai  are  cerneala...dar  eu  le-am  umplut  cartusele....
:cursing:
ce  ma  sfatuiti  sa  fac?  sa  cumpar  alte  cartuse...sunt  prea  scumpe....
sa  le   spal  pe  astea  si  apoi  sa le   incarc  din  nou...poate  s-a uscat  buretele  din  interioir??!!!
:worthy: daca  ma  puteti  ajuta  cu un  sfat...sau  o  indrumare...
multumesc  
:worthy:  :worthy:  :worthy:

#2
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
sunt cartuse cu cip, ce poti sa faci e sa cumperi altele originale si o sa mearga

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Sau sa dai cancel si continue print. La mine merge (HP 3325).

#4
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,149
  • Înscris: 05.12.2002

 Ankh, on Jan 19 2006, 14:25, said:

sunt cartuse cu cip, ce poti sa faci e sa cumperi altele originale si o sa mearga
fals...

anyway... vezi ca dupa ce le-ai umplut, trebuie sa scoti 1-2 ml de cerneala prin cap, cu un dispozitiv special.

#5
petricel

petricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.04.2006
Am si eu o imprimanta hp 5150 si am probleme cu cartusul negru .... l-am dat la reincarcat full ... il aduc fain frumos acasa ... merge tot sters ... pana cand imi da erroare cu reinsert printer cartige ar replace .... de inlocuit e prea scump ... imi iau o imprimanta noua care sa mearga si cu lapte in loc de tus .... oricum ce as putea sa fac sa mearga cartusul dinnou ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate