Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Timpuri noi - Deluxe apartments

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#1
turcucosmin

turcucosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2015
Buna ziua,

Sunt nou pe acest forum, nu stiu cum se procedeaza exact, dar as dori sa stiu cat mai multe informatii despre un bloculet ce se ridica in zona Timpuri Noi, str. Morilor.(in spatele celor de la Ikea Invesments)
Am trecut pe acolo, am vazut ca se lucreaza de zor la etajul 1 din 4. Din ce am vazut pe panou, proprietar este Soava Madalin, iar proiectantii sunt cei de la Prohil Design, tot ei avandu-l si la partea de vanzari - http://prohilreziden...p?id_imobil=18.
Daca stie cineva detalii suplimentare despre zona (am vazut ceva portoricani mai sus) sau imobil rog achesati la rugamintea mea.
Preturile sunt destul de piperate si orice informatie buna/rea mi-ar fi de folos.

Va salut!

#2
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
am trecut si eu zilele astea pe-acolo si mi s-a parut ca se construiesc doua blocuri unul langa altul, tie nu?

#3
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Numai denumiri pompoase... DeSărăcie Apartments nu construiește nimeni? În anul 2015 mai crede cineva că găsește clienți pentru 84.65 mpu la 145 000.00 €, adică 1700€/mp?

Edited by albastru, 12 August 2015 - 16:19.


#4
turcucosmin

turcucosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2015
Cel de langa e de birouri.

#5
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

View Postalbastru, on 12 august 2015 - 16:19, said:

Numai denumiri pompoase... DeSărăcie Apartments nu construiește nimeni? În anul 2015 mai crede cineva că găsește clienți pentru 84.65 mpu la 145 000.00 €, adică 1700€/mp?

Da, exista persoane care dau 1700€/mp, 2000€/mp, in functie de locatie.
Stai tu linistit, apartamentele alea nu vor ramane nevandute :)

#6
turcucosmin

turcucosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2015

View Postalbastru, on 12 august 2015 - 16:19, said:

Numai denumiri pompoase... DeSărăcie Apartments nu construiește nimeni? În anul 2015 mai crede cineva că găsește clienți pentru 84.65 mpu la 145 000.00 €, adică 1700€/mp?
Probabil la apartamentul de care zici intra si terasa de 35 mp la socoteala cumva...zic si eu ca in rest este undeva la 1350 E/mp.util. Fiind valoare mare vad ca au incadrat direct la TVA de 24% poate si asta conteaza. Eu intentionez sa merg saptamana viitoare la vizionare pentru apartamentul 6, si vad dupa...deocamdata culeg orice infomatii preliminare.

#7
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
"Prețurile afișate nu includ prețul unui loc de parcare, dar includ TVA 24%, în condițiile prevăzute de lege.
Pretul unui loc de parcare subteran este de 10 000 EURO cu TVA 24% inclus.
Modalitatea de plata:
- 1000 EURO pentru rezervarea apartamentului dorit;
- diferenta pana la 25% din valoarea apartamentului, cu antecontract notarial, in termen de 10 zile de la semnarea contractului de rezervare;
- 75% din valoarea apartamentului la semnarea contractului de vanzare-cumpărare."

Eu nu as da ~37.000 de euro avans pe vorbe. :))

#8
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postturcucosmin, on 12 august 2015 - 16:29, said:

Probabil la apartamentul de care zici intra si terasa de 35 mp la socoteala cumva...zic si eu ca in rest este undeva la 1350 E/mp.util. Fiind valoare mare vad ca au incadrat direct la TVA de 24% poate si asta conteaza. Eu intentionez sa merg saptamana viitoare la vizionare pentru apartamentul 6, si vad dupa...deocamdata culeg orice infomatii preliminare.

E o zona de kakat. ma bucur ca te duci imediat dupa ce te-ai inscris si ai aflat de " ciubucul asta ".

View Postturcucosmin, on 12 august 2015 - 16:20, said:

Cel de langa e de birouri.

Si asta cum aflat? trecand neintentionat Posted Image
Portoricanii de sus sunt la mansarda?

Edited by babalaul, 12 August 2015 - 16:42.


#9
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
ce faci la vizionare? e doar niste beton turnat acolo, n-ai ce sa vezi

#10
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postalbastru, on 12 august 2015 - 16:19, said:

Numai denumiri pompoase... DeSărăcie Apartments nu construiește nimeni? În anul 2015 mai crede cineva că găsește clienți pentru 84.65 mpu la 145 000.00 €, adică 1700€/mp?
Trebuie sa fi prost de-a binelea sa dati atatia bani pe un apartament la cucurigu la etaj.
Cu bani asta gasesti casa la curte in Pipera bine nu vila cu 15 camere ci cu 3 camer si gradina mica.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postitzi-bitzi, on 12 august 2015 - 16:27, said:

Stai tu linistit, apartamentele alea nu vor ramane nevandute Posted Image
E cam saturata piata de "deluxe"...

Edited by andreic, 12 August 2015 - 16:51.


#12
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
Dar de ce nu il intrebi pe Soava Madalin??? E cel mai in masura sa-ti spuna.

Ii zici clar" Domnul meu, sunt un om care imi place ce construiti.Chiar daca e pana la etajul 1. Dar am incerdere in dvs. Simt increderea. Dar vreau si eu un comision ca va fac reclama. Ne dati ori nu ne dati ? Vrei sa-ti fac promo? "
Ai tupeu in tine. Banuiesc ca esti un adevarat.

Edited by babalaul, 12 August 2015 - 16:57.


#13
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003

View Postitzi-bitzi, on 12 august 2015 - 16:27, said:

Da, exista persoane care dau 1700€/mp, 2000€/mp, in functie de locatie.
Stai tu linistit, apartamentele alea nu vor ramane nevandute Posted Image


Sunt sigur că există și că toți cei care sunt dispuși să plătească sumele astea se bat pe Deluxs Apartamenț ăla.

#14
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Nu stiu daca se bat sau nu, insa sunt persoane care castiga bine si foarte bine, dispuse sa plateasca aceste sume.
Nu e nimic nou sub soare, nu inteleg de ce va mirati atat Posted Image

#15
turcucosmin

turcucosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2015

View Postbabalaul, on 12 august 2015 - 16:52, said:

Dar de ce nu il intrebi pe Soava Madalin??? E cel mai in masura sa-ti spuna.
Ii zici clar" Domnul meu, sunt un om care imi place ce construiti.Chiar daca e pana la etajul 1. Dar am incerdere in dvs. Simt increderea. Dar vreau si eu un comision ca va fac reclama. Ne dati ori nu ne dati ? Vrei sa-ti fac promo? "
Ai tupeu in tine. Banuiesc ca esti un adevarat.

View Postbabalaul, on 12 august 2015 - 16:39, said:

E o zona de kakat. ma bucur ca te duci imediat dupa ce te-ai inscris si ai aflat de " ciubucul asta ".

Si asta cum aflat? trecand neintentionat
Portoricanii de sus sunt la mansarda?
Lucrurile sunt exact cum spuneti dvs. M-ati prins - ma uimeste inteligenta dvs.

Acum revenim la subiect ( faceti abstractie de babalau, il strange lenjeria). Comparatia pe care o fac este cu cei de la Novum care sunt un pic mai sus. Ei tot in jur de 1350 eur/mp si au vandut tot cu 3 luni inainte de finalizare.

Edited by turcucosmin, 12 August 2015 - 17:22.


#16
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Cel de la Novum din zona nu e complet finalizat din ce am vazut eu. Intr-adevar s-au mutat o parte din locatari, dar macaraua e inca acolo si mai e de lucru pe la exterior cel putin. Iar ca si calitate a finisajelor exterioare mi s-a parut slabut. Preturile au fost cred ca pana in ~1200 eur/mp

#17
turcucosmin

turcucosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2015

View Postvlad_alexandru, on 12 august 2015 - 17:25, said:

Cel de la Novum din zona nu e complet finalizat din ce am vazut eu. Intr-adevar s-au mutat o parte din locatari, dar macaraua e inca acolo si mai e de lucru pe la exterior cel putin. Iar ca si calitate a finisajelor exterioare mi s-a parut slabut. Preturile au fost cred ca pana in ~1200 eur/mp
Depinde.La cele semidecomandate a fost 1150 iar la cele decomandate 1400...Aici vad ca e relativ unitar pretul...

#18
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postturcucosmin, on 12 august 2015 - 16:07, said:

Buna ziua,

Sunt nou pe acest forum, nu stiu cum se procedeaza exact, dar as dori sa stiu cat mai multe informatii despre un bloculet ce se ridica in zona Timpuri Noi, str. Morilor.(in spatele celor de la Ikea Invesments)
Am trecut pe acolo, am vazut ca se lucreaza de zor la etajul 1 din 4. Din ce am vazut pe panou, proprietar este Soava Madalin, iar proiectantii sunt cei de la Prohil Design, tot ei avandu-l si la partea de vanzari - http://prohilreziden...p?id_imobil=18.
Daca stie cineva detalii suplimentare despre zona (am vazut ceva portoricani mai sus) sau imobil rog achesati la rugamintea mea.
Preturile sunt destul de piperate si orice informatie buna/rea mi-ar fi de folos.

Va salut!

Pentru orice informații legate de imobil, ne puteți contacta la numărul de pe site.

View Postturcucosmin, on 12 august 2015 - 17:31, said:


Depinde.La cele semidecomandate a fost 1150 iar la cele decomandate 1400...Aici vad ca e relativ unitar pretul...

Corect, asta ma pregăteam sa scriu si eu. Demi erau chiar spre 1200, iar deco cu buc închisă 1350/1400 cu TVA 5%, însă Ap pana in 55 mpu. Noi le-am scos cu 1250-1275 cu TVA 5%, dar datorită suprafețelor pretul sare la TVA 24%.

View Postzzhunt, on 12 august 2015 - 16:41, said:


Trebuie sa fi prost de-a binelea sa dati atatia bani pe un apartament la cucurigu la etaj.
Cu bani asta gasesti casa la curte in Pipera bine nu vila cu 15 camere ci cu 3 camer si gradina mica.

Casa la curte cu acces de 2 m lățime. Intri cu bicicleta, ca mașina iese doar in marșarier. Sa nu vb de traficul pana la drumul de servitute de 2 m lățime!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate