Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Royal Residence (langa Militari Residence si Tineretului Residence )

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
doinne

doinne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.07.2010

 Tibitzu, on 27 iulie 2015 - 16:39, said:

Salutare, dupa ce am vazut o multime de apartamente din diverse blocuri noi in zona ( Militari ) astazi am vazut apartamentele din RR ...Dragoste la prima vedere din prima clipa si am depus si rezervarea (1000 euro) pentru un apartament tip 7 ( 52mp) la pretul de 41900 euro (putin ciudat pentru ca pana acum pretul a fost e 41000) in blocul 5 care este in constructie si are termen de finalizare Decembrie anul acesta.
Tot ce inseamna documentatie,acte,cadastre sunt disponibile din luna Octombrie Noiembrie cand blocurile se vor ridica complet.
Primele patru blocuri sunt aproape de finalizare si sunt vandute in totalitate.
Fata de tot ce am vazut pana acum apartamentele sunt impartite extraordinar de bine iar proiectele par foarte reusite.
Baietii lucrau frumos,materiale de calitate,atentie destul de mare la detalii,finisaje foarte bune fata de multe mizerii vazute in alte cartiere si blocuri noi.

Presupun ca vor aparea si probleme sau nemultumiri dar mergem inainte.


Buna ziua,
   Sunt interesata de noul lor proiect din str.Soarelui. Imi puteti spune cat sunt de seriosi si daca ati intampinat probleme cu ei. Cum este zona? Multumesc

#20
Myhay11

Myhay11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.11.2016
Oamenii nu sunt seriosi deloc. Sunt niste escroci!!!! Pana sa se vada cu banii luati se poarta frumos dar apoi se transforma. Si pe deasupra mai si mint cu nerusinare.  Sa le fie rusine celor de la Royal Residence cu blocul din strada Soarelui. Nu sunt seriosi!!! Nu va luati dupa promisiunile lor!!!

#21
Maria11Ana

Maria11Ana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.11.2016
Buna ziua,

Am cumparat un apartament cu 2 camere pe str.Soarelui,pana la achizitionarea apartamentului am avut din partea constructorului Royal Residence numai promisiuni :
-LOC DE PARCARE PERSONAL INCLUS IN PRETUL DE ACHIZITIONARE AL APARTAMENTULUI ( O MARE MINCIUNA GOGONATA FIECARE PARCHEAZA PE UNDE APUCA)
-APA POTABILA APA NOVA( O ALTA MINCIUNA GOGONATA SUNT PUTUTI FORATE PENTRU ALIMENTAREA CU APA )
-CANALIZARE ( O ALTA MINCIUNA GOGONATA EXISTA FOSA LA FIECARE BLOC NICI O CANALIZARE REFULEAZA FECALELE LA PROPRIETARI DIN SUBSOLUL BLOCULUI)

NU CUMPARATI APARTAMENTE SAU GARSONIERE DE LA CONTRUCTORUL Royal Residence STR SOALERUI !!!!!!!!!!!!!!!!! NU SUNT SERIOSI SI MINT MULT!!!!!!! CAUTATI IN ALTA PARTE OAMENI MAI SERIOSI .

O ZI BUNA VA DORESC SI SPER SA NU PATITI SI VOI CE AM PATIT EU DE ACEIA AM POSTAT PE FORUM SA FIE TOATA LUMEA LAMURITA.

ANA MARIA

Edited by Maria11Ana, 12 November 2016 - 01:07.


#22
Romannn

Romannn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2016
Cam puține păreri despre aceste blocuri și alea....proaste.
Am văzut ca ei deja ridica blocul cu nr 4 pe strada Soarelui. Ne pot da locatarii mai multe detalii ? Multumim.

Am văzut un apartament în zona și mi a plăcut raportul calitate/preț. Și este adevărat: povestea cu locul de parcare mi a fost spusa și mie de către agentul de vânzări.

#23
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
Ciudat, pe mine nu m-au mintit cu nimic. Mi-au spus ca locul de parcare e la liber, ca apa e de la puturi si ca nu este canalizare...Au fost foarte corecti. Si apartamentele mult mai frumoase decat in alte parti. Din pacate banca nu imi acorda decat 55.000 iar cel cu 3 camere costa 57.000. Asa  ca am ales un ap de 55.500 cu 3 camere in TR, la ultimele blocuri care sau construit recent..La Royal am fost acum in 2017 luna februarie, si chiar au fost corecti, si tot ei mi-au recomandat TR..

#24
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Da de ce e mai scup la Royal decat la TR?

#25
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
Pt ca la royal sunt apartamentele si balcoanele mai mari, suprafetele sunt mai mari..La 3 camere la royal suprafata utila este de 70m patrati, pe cant la TR 3 camere au suprafata de 64 m patrati..La royal balconul are peste 5m iar la tineretului 3m si un pic..Pretul depinde de suprafata apartamentelor..

Edited by george740, 15 April 2017 - 20:36.


#26
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007
Am fost interesat sa cumpar un apartament in str. Soarelui dar am renuntat. Nu va grabiti sa cumparati de la Royal Residence! Blocul 4 sau blocurile in constructie - finisare. De exempu blocul 4 a fost dat in folosinta in 2018 dar nici  in luna octombrie 2019 nu are lift si nici sanse sa fie montat anul acesta, apa potabila din put, evacuare apa menajera in fosa (miros puternic in permanenta), gaze probabil in 2-3 luni, electricitate de la santier, internet si tv cablu probabil in 2020 (cand o avea chef de instalare digi). Consultantul de vanzari spune ca o sa ai utilitatile (apa, gaze, electricitate) pe numele proprietarului in 2-3 saptamani iar liftul in maxim 3 luni. Daca suni la digi si le comunici adresa iti spun ca nu exista retea la adresa respectiva. PROMISIUNI FACUTE IN ANUL 2018. Dezvoltatorul nu mai are bani pentru instalarea liftului si trecerea utlitatilor pe numele proprietarilor de drept. Am asteptat si intrebat 3 locatari din blocul 4 despre detaliile descrise mai sus, dupa intalnirea cu reprezentantul dezvoltatorului. Era sa uit: intrarea la blocul 4 este prin spate si accesul se face pe 2 placi de tabla folosite la schelele din constructii. Dupa 1 an de la darea in folosinta!

#27
adiadrian771

adiadrian771

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.01.2013
Salut! Am vazut un apartament in zona Militari Residence, insa nu este bransat la canalizare si apa. Are put forat si fosa septica. Aveti idee, subt probleme cu fosele septice, refuleaza, probleme din cauza apei care nu este din reteaua ApaNova? Am inteles ca ar fi calcaroasa si ma gandesc daca se poate gati cu ea sau daca in timp pot fi probleme cu masina de spalat sau centrala.

#28
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

 adiadrian771, on 28 februarie 2020 - 23:01, said:

Salut! Am vazut un apartament in zona Militari Residence, insa nu este bransat la canalizare si apa. Are put forat si fosa septica. Aveti idee, subt probleme cu fosele septice, refuleaza, probleme din cauza apei care nu este din reteaua ApaNova? Am inteles ca ar fi calcaroasa si ma gandesc daca se poate gati cu ea sau daca in timp pot fi probleme cu masina de spalat sau centrala.
De ce ai accepta fosa septica ?

#29
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Fosa septica e o solutie moderna, eleganta, la indemâna oricui.
Parfum!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate