Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

o noua casa in Magurele

- - - - -
  • Please log in to reply
939 replies to this topic

#937
lucia1980q

lucia1980q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 24.06.2015

View Postbobitzaaa, on 25 august 2017 - 18:29, said:

Ce mai face vecinu'?

Salut..cel cu gardul cred ca face bine dupa ce i-am facut gardul... ultima discutie cu el privind acel gard a fost in primavara cand l-am rugat sa imi dea acceptul sa intru in curtea lui sa prind scandura ptr cofrag, iar raspunsului lui a fost : nu ca el si a aranjat curtea etc... iar acum cand ne am apucat de treaba sa facem soclu doar la noi in curte ,,vine si ne zice: dar noi nu vorbim ?  cu alte cuvinte am vecini pe care trebuie sa ii caut pe toti de paduchi..in fine ... ..cu asta am dat-o la pace ..dar am unii cu 3 fete e putin spus...

View Postadinosh, on 25 august 2017 - 17:39, said:

Nu e in regula sa bagi burlanul direct in teava. Ar fi trevuit sa folosesti asa ceva pe post de decantor.

merci mult, sa vad daca mai pot face ceva acum..

#938
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Te-ai suparat si tu.......

#939
lucia1980q

lucia1980q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 24.06.2015
Bună
După o lunga absență.. Înapoi la construit și la jurnal :)

Ca stadiu la interior am tencuit,sapa,gletuit, culoare doar etaj, urmează aici baile.
Am cumparat deja greșia și fainta, astept sa se elibereze cel care montează.
La exterior sunt în același stadiu ca anul trecut doar termosistemul fără decorativa.
In privința utilităților - branșamentul pentru gaze și electrica este totul în casa, contracte definitive pe perioada nederminata, canalizare la fel.
Aici avem o mare dezamăgirea, deși suntem zona 0 de impozitare(plătesc în jur de 800 ron impozit pe an cu tot cu teren 500mp, aici am făcut intabularea, releveu) , apa publica este la 100 ml de noi...era vorba sa ne tragă apa pe fonduri europene.. apoi în vara trecuta a venit în zona un dezvoltator (bloc 3 etaj).. A început demersurile sa scoată strada de la fonduri sa facă el în regie proprie.. Între timp el s a oprit cu construcție la stadiu cota 0...deci a rămas asa cum era la stadiu de proiect pe hârtie. Noi avem put făcut la a doau panza..dar ne am dori sa nu mai investim în decantor, dedurizator etc si sa ne racordam la rețeaua publica.. Dar rămâne se pare la stadiu de vis dacă nu faci pe banii tai.

Pun și câteva poze.

Toate cele bune!

Attached Files


Edited by lucia1980q, 25 May 2018 - 14:56.


#940
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Miine citesc pagina 21... :D!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate