Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Roaming Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1265 replies to this topic

#631
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ar trebui pus un warning mare pe aria asta.
Daca vreti sa aveti roaming la cartela prepay, fara sa simtiti ca sunteti inselati, atunci alegeti alt operator.

Nu stiu la orange cum o fi, dar la Vodafone e hotie mare, nu poti sa primesti nici macar un amarat de SMS de autentificare de la banca daca nu ai extraoptiune activata pt roaming.

Nici macar SMS-ul de inregistrare in MyVodafone nu veti putea sa-l primiti.
Si nu spun povesti, am testat cartela in 2 telefoane, inregistrata in retele diferite, deci serviciul roaming activ, ca imi apareau operatorii locali.
Am incercat sa vad si eu ce beneficii mai am din extraoptiunea nationala, merge sunat la *100# te informeaza ca iti trimit pe sms datele despre credit, dar sms-ul ala nu ajunge in veci.

Cam atat de jegosi sunt.

Edited by gumball3000, 19 June 2019 - 18:45.


#632
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Si la restul e la fel. Cu exceptia Orange la care poti primi sms cu autentificarea de la banca in roaming fara nici o optiune activa, dar nu poti primii daca ai activa vreo optiune fara acces la roaming. Sms-ul cu ce beneficii din optiunea nationala ajunge odata cu restul mesajelor adica ori cand iesi din roaming ori cand activezi o optiune cu roaming.

#633
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Eu folosesd tel in roaming de un an faracextraoptiune activa si primesc sms-uri si apeluri gratuit...

#634
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
folosesc roamingul vodafone pe prepay,nu am avut niciodata vreo problema,cu toata ca sunt in roaming cel putin 10 luni pe an.optiunea de pe 4euro nu m-a tradat deloc.
inainte am avut red 59,facut cam cand a aparut,iar dupa 4 ani am avut neinspiratia sa il prelungesc,pt a lua tel la pret redus
aici mi-au dat noul contract,ce prevedea folosirea abuziva in roaming,si a trebuit a-l inchid.
de 2 ani merg pe cartela

Edited by legalizes_crime, 22 June 2019 - 22:47.


#635
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
Ce cartela as putea lua pt fi-miu ca sa aiba acces la youtube si jocuri online in roaming?

#636
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015

 AlinE, on 01 iulie 2019 - 19:58, said:

Ce cartela as putea lua pt fi-miu ca sa aiba acces la youtube si jocuri online in roaming?

E foarte simplu sa intrii pe vodafone.ro la cartele sectiunea roaming si acolo introduci tara de destinati pentru a vedea ce optiuni sunt disponibile. Normal sa alegi cea mai buna optiune in functie de cat internet e necesar.

 khristian78, on 19 iunie 2019 - 23:16, said:

Eu folosesd tel in roaming de un an faracextraoptiune activa si primesc sms-uri si apeluri gratuit...

Dar apeluri poti face?

#637
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015

 legalizes_crime, on 22 iunie 2019 - 22:46, said:

folosesc roamingul vodafone pe prepay,nu am avut niciodata vreo problema,cu toata ca sunt in roaming cel putin 10 luni pe an.optiunea de pe 4euro nu m-a tradat deloc.


In astea aproape 10 luni depasesti 4 legate in roaming sau esti inapoi mai repede?

#638
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 gumball3000, on 19 iunie 2019 - 18:38, said:

Ar trebui pus un warning mare pe aria asta.
Daca vreti sa aveti roaming la cartela prepay, fara sa simtiti ca sunteti inselati, atunci alegeti alt operator.

Nu stiu la orange cum o fi, dar la Vodafone e hotie mare, nu poti sa primesti nici macar un amarat de SMS de autentificare de la banca daca nu ai extraoptiune activata pt roaming.

Nici macar SMS-ul de inregistrare in MyVodafone nu veti putea sa-l primiti.
Si nu spun povesti, am testat cartela in 2 telefoane, inregistrata in retele diferite, deci serviciul roaming activ, ca imi apareau operatorii locali.
Am incercat sa vad si eu ce beneficii mai am din extraoptiunea nationala, merge sunat la *100# te informeaza ca iti trimit pe sms datele despre credit, dar sms-ul ala nu ajunge in veci.

Cam atat de jegosi sunt.

La fel e si la Orange si Telekom pe prepay cu oferta nationala. Ai semnal doar ca sa reincarci, nu primesti sms sau apeluri.

Vodafone sunt mult mai ok decat Orange in roaming, tarife/retele partenere/interconectari/latente etc. Defapt orice operator e mai OK ca Orange. Si Telekom, si Digi merg fara probleme.

#639
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
Buxelm am facut deja asta. Cred ca mai e vreo oferta mai buna care nu e afisata pe site. Ca in cazul abonamentelor. Intre timp am sunat la ei si mi-au facut o oferta buna pt extraoptiune la abonament.

Edited by AlinE, 03 July 2019 - 01:08.


#640
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
Care ar fi cea mai buna optiune pentru roaming (turcia-Romania).

#641
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Digi

#642
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
Detaliaza, te rog.

#643
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015

 ph13xlv, on 03 iulie 2019 - 17:45, said:

Care ar fi cea mai buna optiune pentru roaming (turcia-Romania).
De ce nu te uiti pe vodafone.ro la secțiunea roaming, acolo bagi tara de destinație și primești toate ofertele rămânând sa-ti alegi ce-i mai bun pentru tine, abonament sau cartela. Nu e greu, incearca.

 ph13xlv, on 03 iulie 2019 - 18:58, said:

Detaliaza, te rog.
Ai abonament Digi?

#644
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014
Optiunea de 15 euro roaming vodafone

#645
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008

 ph13xlv, on 03 iulie 2019 - 17:45, said:

Care ar fi cea mai buna optiune pentru roaming (turcia-Romania).

Cartela Vodafone, 15 euro, oferta cu roaming 100 de min si 1 GB internet pentru Turcia, in ea mai intra si 6,7 GB de internet pentru SEE (UE) si 150 GB pentru RO

#646
efbiai1

efbiai1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 31.01.2018
Cartela Orange are cea mai buna oferta de roaming. Roamingul începe cu opțiunea de 10€ si ai 4.5gb date si nelimitat minute  in SEE. Pentru roaming in Turcia la cartela Orange este o opțiune de 5€ 500mb fără minute inculse valabil o sapt. Vodafone are roaming care începe de la opțiunea 15€ cu 6.7gb SEE si 1gb in Turcia. Dacă călătorești ocazional in SEE pentru perioade scurte si nu ai nevoie de cei 2.2gb pt care plătești 5€ in plus, Orange mi se pare o opțiune mai buna. Asta este motivul pentru care m-am portat de la cartela Vodafone la cartela Orange.


#647
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
la Vodafone mai ai in Turcia 100 min la 15€, la Orange minutele astea costa intre 69 si 109€ (sau 18€ prin 2 optiuni de 9€), de aia e Orange mai bun ca are clienti

Edited by abit, 11 July 2019 - 17:51.


#648
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 efbiai1, on 11 iulie 2019 - 15:41, said:

Cartela Orange are cea mai buna oferta de roaming. Roamingul începe cu opțiunea de 10€ si ai 4.5gb date si nelimitat minute  in SEE. Pentru roaming in Turcia la cartela Orange este o opțiune de 5€ 500mb fără minute inculse valabil o sapt. Vodafone are roaming care începe de la opțiunea 15€ cu 6.7gb SEE si 1gb in Turcia. Dacă călătorești ocazional in SEE pentru perioade scurte si nu ai nevoie de cei 2.2gb pt care plătești 5€ in plus, Orange mi se pare o opțiune mai buna. Asta este motivul pentru care m-am portat de la cartela Vodafone la cartela Orange.

Daca te-ai portat pentru roaming de la Vodafone la Orange ai facut cea mai mare greseala posibila. Au limitari de viteza de nu mai poti folosi internetul, uita-te pe aria Orange. La Vodafone aveai optiunea de 4 euro pentru Roaming in SEE cu 100 minute si 1,8 GB.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate