Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Recuperare parola Yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
In fine, Yahoo nu mai este ce a fost odata. Gigantul "Goagăle" le-a cam taiat craca la toti :lol:

#20
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008
Probleme la resetarea parolei au inceput de cand au trecut la Yahoo Romania. Iti recomand sa intri cu un ip de America(dupa ce stergi cache-ul si cookie-urile), resetezi parola, intri normal cu ip de Romania si apoi schimbi parola cum vrei tu. Eu asa am procedat ultima data si nu am avut nici o problema.

Si ca tot ziceti de Gmail, acum o luna am patit exact asa la resetarea Gmail: am asteptat peste 10minute sa imi trimita codul, am incercat de mai multe ori si intr-un final am reusit sa primesc si eu codul securitate. Probleme sunt peste tot. Si nu tin neaparat de Yahoo sau Google, tin si de cei care ofera serviciul de trimitere mesaje, inclusiv de retelele noastre dragi de telefonie.. prinzi o congestie in retea si poti sa tot astepti.

In rest, nimeni nu va tine pe Yahoo, cu cat mai putini cu atat mai bine Posted Image

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,890
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdexterash, on 29 iunie 2015 - 13:51, said:

Sunt la fel de buni ca orice alt serviciu gratuit, negarantat. Simplu.

inseamna ca habar nu ai ce e gmail.

#22
MarianSoare

MarianSoare

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2015

View PostWerewolfc, on 29 iunie 2015 - 13:47, said:

Esti sigur ca era numarul de telefon corect? Fereastra de reset nu arata tot numarul..........

Ai incercat Contact Customer Care ?

Da. Stiu sigur numarul de telefon. Am asteptat sa-mi vina sms-ul, n-a venit dupa 10 minute, si am mai trimis o data. Nema, n-a venit nimic. Iar acum nu ma mai lasa sa-mi resetez parola ca am incercat de prea multe ori.

Asta e un cont vechi si de demult. Am 2-3 mailuri care vreau sa le iau, atat. Mai foloseste dracu yahoo.

Ce e interesant, ca m-am logat pe un alt cont de mail si m-a pus sa-mi setez un numar de telefon. Am setat si mi-a venit imediat sms.

Deci iti vine sms-ul numai daca vrei sa setezi numarul, nu si daca vrei sa recuperezi parola - CA DOAR PENRU ASTA PUI NUMARUL

Da, am trimis mail acolo. Astept sa vad ce zice, poate imi reseteaza parola dupa care le dau mail iar si le zic de dulce.

Edited by MarianSoare, 29 June 2015 - 13:57.


#23
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postslai, on 29 iunie 2015 - 13:54, said:

inseamna ca habar nu ai ce e gmail.
Ambele servicii nu sunt garantate, ci sunt oferite "as is" fara nici o obligatie din partea detinatorilor.

Edited by dexterash, 29 June 2015 - 14:02.


#24
MarianSoare

MarianSoare

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2015

View Postdexterash, on 29 iunie 2015 - 14:01, said:

Ambele servicii nu sunt garantate, ci sunt oferite "as is" fara nici o obligatie din partea detinatorilor.

E vorba de recuperare parola. Opreste-te.

Daca vezi ca un serviciu are o varianta free si una platita, nu o iei pe aia free mai intai si apoi pe cea platita ? Pia daca cea free nu functioneaza, te mai intereseaza cea platita ?

Da nu te gandesti ca e vorba doar de recuperare parola ?

Pai la varianta platita iti zice

"In caz de pierdere parola, ti-o poti recupera prin sms garantat"

Iar la free:

"In caz de pierdere parola, ti-o poti recupera prin sms - da daca o veni, o-m trai si-om vedea - poate aplici de varianta business"

Pe bune ?

#25
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008

View PostMarianSoare, on 29 iunie 2015 - 14:17, said:

E vorba de recuperare parola. Opreste-te.
Dar tu iti dai seama ca nu Yahoo iti livreaza personal mesajul ala pe telefon, nu?
E ceva de genul: Yahoo preia solicitarea ta si genereaza un cod pe care il trimite mai departe => in cele mai multe din cazuri sms-ul ajunge la o firma care ofera servicii de trimitere sms => ajunge in reteaua destinatarului => primesti sms-ul pe numarul tau. La oricare din pasii astia, dar mai mult la primii 2 e posibil sa apara probleme, mai ales daca sunt primite multe solicitari de trimitere sms in acelasi timp de la mai multi utilizatori.
Cum ziceam si mai sus, inclusiv pe Gmail am patit sa nu primesc mesajul imediat ci abia dupa vreo 15 minute si mai multe solicitari.. Si atunci am primit un singur sms, nu mai multe avand in vedere ca am solicitat de mai multe ori.

#26
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostMarianSoare, on 29 iunie 2015 - 14:17, said:

E vorba de recuperare parola. Opreste-te.
Tu vezi cazul particular. Eu am spus-o la modul general cum este cu garantarea serviciilor.

View PostMarianSoare, on 29 iunie 2015 - 14:17, said:

Daca vezi ca un serviciu are o varianta free si una platita, nu o iei pe aia free mai intai si apoi pe cea platita ?
Depinde ce implica fiecare si pierderile pe care le pot suferi.

View PostMarianSoare, on 29 iunie 2015 - 14:17, said:

Pia daca cea free nu functioneaza, te mai intereseaza cea platita ?
Daca cea free nu este garantata si cea platita este garantata... atunci discutam povesti.

#27
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
- codurile pe SMS trec printr-un gateway care poate sa mearga sau nu. Poate sa mearga numai pe anumiti provideri, poate sa mearga numai la numerele care n-au fost portate, poate sa mearga numai cind are chef, etc. Sa nu uitam ca SMS-urile costa.
- desi personal am o ierarhie foarte clara intre serviciile astea free mari gen hotmail/yahoo/gmail in comparatie cu alti provideri, chiar platiti, de la firme "de oras" (nu de cartier, nu de apartament) pina la multi-nationale gen Vodafone sau alti provideri nationali - serviciile "free" sint mai bune ca uptime si "lipsa probleme". Desigur, cind platesti la o firma (fie ea locala fie chiar la Google sau Yahoo) macar ai cu cine sa vorbesti dar de mers merge MULT mai bine treaba la orice provider gratis de-asta mare decit la un provider gen romtelecom (care aveau si ei emailuri la un moment dat).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate