Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Audi A4 Sline furat in Olanda

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
O fi fost vândută în spațiul post-sovietic sau în cine știe ce văgăună de țară/teritoriu/loc  ...
sau poate a fost dezmembrată și vândută pe bucăți ...
poate i-a fost schimbată seria la motor, caroserie și prin alte locuri ș astfel a devenit o altă mașină ...

#38
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
nu am nicio noutate inca, deja is 3 luni jumate.
Orice scenariu mentionat pe site e posibil. Ceea ce ma frapeaza aici e ca se fura in jur de 35 de masini pe zi (la nivel de Olanda) si politia nu face nimic.
E clar ca cei care fura nu sunt amatori, deci daca politia ar vrea sa ii gaseasca, i-ar gasi cu siguranta. Acum cateva zile s-a furat un Audi A5 din 2013/2014, la mica distanta de unde s-a furat masina mea... oare n-o fi tot aceasi banda?  Astia fura numa' masini scumpe si la comanda. metoda: Copiere de chei...cei de la BMW s-au trezit acum ca se pot copia cheile ff usor, si au luat masuri.. cei de la WV nimic..
Asta e un site din NL unde lumea posteaza masini furate.. si astea sunt doar cateva, dar si asa, zilnic creste lista.
http://www.gestolenauto.nl/

#39
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
La ce ma ajuta faptul ca telecomanda/cheia poate fi copiata mai greu cand se fura masini cu platforma / masina de remorcat chiar din vazul lumii ?!?

Ba chiar mai mult ......nici nu trebuie sa te duci sa o furi personal. Ii ceri sa faca asta unuia care se ocupa cu remorcari/ridicari de autoturisme.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YA3QgUf9jDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by polizei, 26 October 2015 - 13:09.


#40
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005

 audiA4_nl, on 30 septembrie 2015 - 09:34, said:

nu am nicio noutate inca, deja is 3 luni jumate.
Orice scenariu mentionat pe site e posibil. Ceea ce ma frapeaza aici e ca se fura in jur de 35 de masini pe zi (la nivel de Olanda) si politia nu face nimic.
E clar ca cei care fura nu sunt amatori, deci daca politia ar vrea sa ii gaseasca, i-ar gasi cu siguranta. Acum cateva zile s-a furat un Audi A5 din 2013/2014, la mica distanta de unde s-a furat masina mea... oare n-o fi tot aceasi banda?  Astia fura numa' masini scumpe si la comanda. metoda: Copiere de chei...cei de la BMW s-au trezit acum ca se pot copia cheile ff usor, si au luat masuri.. cei de la WV nimic..
Asta e un site din NL unde lumea posteaza masini furate.. si astea sunt doar cateva, dar si asa, zilnic creste lista.
http://www.gestolenauto.nl/
Aceleasi probleme si la vecini in Be.Fratele a ramas fara masina dar a gasit-o politia dupa o luna,era abandonata,cu 3 amenzi de parcare,fara catalizator si acumulator.Si era o tigaie de 2000E...
Birocratie maxima...a fost radiata apoi pentru inmatriculare inca aparea ca furata,ca nu au scos-o din baza de date,alt drum la politie,nervi,timp pierdut etc.
Acum cateva luni mi s-a spart apartamentul au casit ceva cash...chem politia,vin indiferenti,nici macar nu iau amprente,nu suna la vecini,absolut nimic...Talhariile sunt si ele la ordinea zilei...
Politia nu e interesata,pedepsele sunt mici,considera ca ar fi trebuit sau este asigurata si cam atat...

#41
bgs11

bgs11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.11.2014
Se fura doar masini scumpe.. pe care sunt slabe sanse sa le mai gasiti.. :(

#42
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Multe ajung in Ucraina in decurs de foarte putin ore, oricum Olanda e mica, deci dureaza o nimica toata sa iesi din tara. Unele se gasesc intr-adevar ulterior, dar dureaza chiar si ani de zile pina ajung inapoi....daca mai ajung. Procedura este complexa, chiar daca gasesc obiectele.
Dincolo de treaba asta, masinile se asigura antifurt. Restul de gaselnite nu prea tin. Nu stiu, daca mai functioneaza asa, dar, intr-un trecut nu foarte indepartat, se furau la comanda si erau in stare sa te salte cu totul, chiar daca erai inauntru. Extrem de periculos!

#43
bgs11

bgs11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.11.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FG0GqrfHPho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

 MembruAnonim, on 22 iunie 2015 - 17:04, said:

Probabil ti a fost clonata cheia undeva Posted Image vezi: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WGsWCdg3fQU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , atat de usor e Posted Image

btw, vecinii bulgari produc scula si e de vanzare la discretia oricui online
Pff. Daca mi-as cumpara o masina d'aia, primul lucru pe care l-as face ar fi sa iau brișca si aș taia toate mufele OBD , ca sa fiu sigur.

Fratele unui unchi din germania ,  a fost in vizita  la cineva in  timisoara. Dimineata dupa chefuiala, coboara in fata blocului, canci masina. Audi100 era, avea vreo 8 ani..
Dupa vreo alt 6 ani sau mai mult, a fost anuntat de politie ca i-au gasit masina prin Transnistria sau ceva de genul. Pana atunci deja mai schimbase 2 masini.

#45
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Cred ca un antifurt mecanic e cel mai sigur. Gen sa intrerupi plusul la baterie cu un contactor ascuns. Metodele software sunt de tot rasul dupa cum vad..

#46
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 Teophileos, on 29 septembrie 2015 - 23:57, said:


poate i-a fost schimbată seria la motor, caroserie și prin alte locuri ș astfel a devenit o altă mașină ...


Recent am aflat ca motoarele SH sunt comercializate fara seria originala, care este stearsa !!!
Asta e oficial, prin service cu factura etc Cica e asimilat la piese de schimb si nu trebuie sa aiba serie
WTF !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate