Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Audi A4 Sline furat in Olanda

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
Masina mea personala a fost furata în Rotterdam, Olanda intre 10-20 Iunie.
Este un Audi A4 Sline, Sportpaket, gri. A fost furata de la locul de parcare.
Deja am raportat la politie. Daca se întâmpla sa fii un potential cumparator,
te rog verifica informatiile de mai jos. Daca aveti informatii va rog contactati imediat politia sau direct pe mine.
Multumesc.

AUDI A4 SLine SportPacket
Nr inmatriculare : BT-05-EBR (Romania)
Motor Type: B8 LCAGAF1 /2L
Furata in Rotterdam, str. Maaskade intre 10-20 Iunie.
Series sasiu : WAUZZZ8K7AN026331
Prima inmatriculare 09.11.2009
Proprietar Hertanu Florin
tel 0754936740

Attached Files



#2
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011
Incearca sa pui pe forumurile olandeze acest anunt in limba engleza. Neaparat sa postezi numarul de telefon cu prefixul de Romania +40. Cine stie, poate o sa bage cineva acea serie de sasiu pe google, si il directioneaza catre un anunt de al tau.

#3
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Intelegeam daca un olandez venea in Romania si i se fura automobilul, dar un roman sa se duca in Olanda si sa i se ciordeasca masina, asta e de tot rasul !

#4
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
Well, nu stiu nationalitatea hotilor, pot fi olandezi, romani, bulgari, sau orice alta natie...

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Stai linistit,  masinile furate de mult nu mai incearca nimeni sa le înmatriculeze in tara. Alea pleaca mult mai in est, unde se inmatriculeaza fara risc, sau ajung la dezmembrare.

#6
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005
Naspa.

#7
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Multe pleaca catre Rusia, Ucraina. Astazi este furata iar peste o zi, deja e la 2-3 tari distanta. Nu cred ca se ocupa cinea cu masina furata apoi sa o duca la dezmembrari, se castiga mai bine daca o vinde catre o piata din est.

Edited by gozmyn, 22 June 2015 - 16:47.


#8
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
Masina e declarata la polita din Olanda, care au zis ca baza de date e accesibila la nivel UE. Nu sunt putine cazurile cand la vama la noi s-au gasit masini furate de prin Italia.
Ca sa ajunga in afara uniunii europene trebuie sa treaca niste granite..( nu zis ca nu e posibil , dar mai greu).
Eu cred ca masina se va re-vinde pe piata neagra in UE sau se va vinde pe bucati
Neagra zi pentru mine, dar nu pot sa fac mai mult decat am facut, sa anunt oficial, sa postez pe cate mai multe situri si pe social media..

#9
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

View PostaudiA4_nl, on 22 iunie 2015 - 16:51, said:

Masina e declarata la polita din Olanda, care au zis ca baza de date e accesibila la nivel UE. Nu sunt putine cazurile cand la vama la noi s-au gasit masini furate de prin Italia.
Ca sa ajunga in afara uniunii europene trebuie sa treaca niste granite..( nu zis ca nu e posibil , dar mai greu).
Eu cred ca masina se va re-vinde pe piata neagra in UE sau se va vinde pe bucati
Neagra zi pentru mine, dar nu pot sa fac mai mult decat am facut, sa anunt oficial, sa postez pe cate mai multe situri si pe social media..
Intre timp pune anunt pe forumuri si alte websiteuri din Rusia, Ucraina, Republica Moldova, Bulgarea, Italia, Franta.....
Daca masina e luata de la un dealer autorizat, stai de vorba cu el ( cu reprezentata Audi ).
Poate sa fie dezmembrata si vinduta pe bucati. Dar mai e o varianta: sa ai se schimbe serie la caroserie, sa ia alt bloc motor si sa il monteze si sa
falsifice actele masinii.
Masia trebuie sa aibe alarma, asigurare....
Poate au luat-o pe furis prin tractare. In general, modele noi au chei inteliegente unice.
Nu are cum sa intre alt cineva in masina daca nu are cheiile originale.

Edited by Kortana, 22 June 2015 - 17:00.


#10
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
Am fost la Audi aici in rotterdam si au bagat-o la ei in sistem ca fiind furata. Dar au zis ca informatia nu e vizibila la celellate shopuri din UE, desi eu stiam ca cu VIN-ul mergi la orice AUdi si afli tot istoricul..

#11
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Ce răspuns să primească, dacă el a declarat furtul la cine știe câte zile distanță față de eveniment? Mașina poate a fost furată pe 10 iunie, iar el a anunțat-o pe 22. În 12 zile, poate să fie la mam dracului, vândută de două ori deja.

#12
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
las ca ai bani de alta.
un om inteligent face asa : 1- isi cumpara alarma cu sunet distinctiv( sa stie ca alarma care suna e a masinei lui)
2 - parcheaza masina in olanda numai in parcari sigure, daca parcarea nu e sigura nu pleca prea departe si prea mult de langa ea
3 - cand stii ca ai de umblat prin tari straine eventual modifici sistemul electric de alimentare al electromotorului
sa mai spun de urmarire prin GPS ?

Edited by sun_kid, 22 June 2015 - 17:03.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil ti a fost clonata cheia undeva Posted Image vezi: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WGsWCdg3fQU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , atat de usor e Posted Image

btw, vecinii bulgari produc scula si e de vanzare la discretia oricui online

Edited by MembruAnonim, 22 June 2015 - 17:04.


#14
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
@sun_kid.
Parcarea e una normala, intre blocuri, luminata toata noapte ( becuri ff dese). Nush daca ai fost in NL dar parcarile pe strazi arata la fel cam peste tot ( cu exceptia celor acoperite).
Legat de sisteme de siguranta, da sunt multe, si din pacate nici unul sigur.
Cei de la politie de aici mi-au zis ca au avut cazuri de masini furate cu GPS, si hotii au localizat GPS-ul si l-au aruncat pe camp.
Vorbim de crime organizate si hoti profesionisti.
Din pacate legislatie e cum e ( se pedespeste cu ff putini ani furtul, ceea ce incurajeaza furtul, de ce sa muncesti daca poti sa furi?), si politia lucra la relantiu pt a identifica aceste organizatii.

#15
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
si daca erai constient ca exista acest pericol al furtului chiar nu puteai sa faci in vreun fel ca electromotorul sa nu mai primeasca curent? era masina in garantie si nu aveai voie sa umbli la ea?
eu personal si-n elvetia daca m-as duce si n-as avea curaj sa las masina fara nici un fel de sistem antifurt artizanal facut de mine in parcari.
unde erai cand i-a sunat alarma? stii data in care a fost furata?

Edited by sun_kid, 22 June 2015 - 17:17.


#16
audiA4_nl

audiA4_nl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2015
Nici nu m-am gandit ca se pot fura masini asa de usor, mai ales in NL (tzara cu criminalitate ff scazuta) plus masina e cu alarma, cip pe cheie (am avut incredere in technologia livrata de fabrica Audi) Stii cu e, pana nu ti se intampla nu stii...
Nu mi s-a mai intamplat sa mi se fure lucruri asa mari, si am circulat peste tot in UE si am locuit in multe tazari.

#17
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View PostaudiA4_nl, on 22 iunie 2015 - 17:19, said:

NL (tzara cu criminalitate ff scazuta)

In anii '80 poate... de atunci... s-au adunat pe acolo cam toate scursurile din tarile arabe, africane si nu in ultimul rand romane :)).

#18
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
singurul sistem antifurt se cheama "asigurare ful"...in rest sunt useless sau mai rau "tiganie"apropo de "artizanale"; sa inteleg ca nu ai avut masina asigurata? niciodata nu am avut alarma pe masini dar intodeauna asigurare full

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate