Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 

Quantico (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Series synopsis

The series follows a group of young FBI recruits, all with specific reasons for joining as flashbacks will detail their previous lives, battling their way through training at the training academy in Quantico, Virginia. However, the series will reveal in a flash forward twist that one of the recruits, once they graduate from the academy, will be suspected of masterminding the biggest terror attack on New York City since 9/11.

Sursa: https://en.wikipedia...ico_(TV_series)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/33pqGZqkdwk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.imdb.com/title/tt4428122/

#2
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Americanii si serialele lor cu antentate si teroristi.

#3
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Foarte bun serialul,imprevizibil sunt deja la sezonul doi si inca nu am gasit cine e terotistul.
Ryan?Miranda?

#4
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
O lalaie aiurea

#5
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 09.04.2005
Mă mai uitam pentru gagici da' m-am plictisit și de ele.

#6
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Daca se termina sezonul si nu afla cine-i teroristul o sa-mi bag benga-n el :). Ma voi mai uita la ultimele 5 episoade, cand or fi alea (peste 5-6 ani), si voi intelege tot..sper ca n-o sa faca ceva lost, mai degraba ar merge pe sistemul 24, macar acolo aflai la finalul sezonului ce si cum.

#7
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 n-amname, on 29 aprilie 2016 - 14:30, said:

Daca se termina sezonul si nu afla cine-i teroristul o sa-mi bag benga-n el Posted Image. Ma voi mai uita la ultimele 5 episoade, cand or fi alea (peste 5-6 ani), si voi intelege tot..sper ca n-o sa faca ceva lost, mai degraba ar merge pe sistemul 24, macar acolo aflai la finalul sezonului ce si cum.

Eu cred ca teroristul ar putea fi in ordinea asta: Senatoarea, colegul cu care se cuplase Alex(am uitat numele),Liam, Miranda,Ryan!!

#8
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Imprevizibilul ăsta mă atrage la Quantico. Poate fi oricine... la un adică ar putea fi chiar Alex. Posted Image) Flashback-urile sunt calumea, creionează mai bine personajele. M-am ataşat de el şi mi se pare cel mai bun la momentul ăsta dintre cele pe care le urmăresc.

Edited by WShow13, 03 May 2016 - 23:15.


#9
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Spoiler alert, nu citit daca n-ati vazut ultimul episod:




Nu stiu de ce am impresia ca Drew este cel mult complice al teroristului, nicidecum teroristul in sine. Adica na, mai sunt doua episoade pana la final, ar fi culmea sa nu fi prelungit misterul pana atunci.
Eu cred ca niciunul din echipa originala nu este teroristul, dar asta ramane de vazut..oricum, presupun ca vom afla mai multe in episodul urmator.

#10
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
E Drew teroristul dar cred ca lucreaza cu tatal lui Caleb!!
Poate tatal lui Caleb nu e mort !!

Edited by Whitefairy, 05 May 2016 - 23:52.


#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Ar fi si asta o posibilitate..imi place insa cum se aliaza incet-incet gasca originala pentru a-l distruge pe adevaratul terorist.
Abia astept urmatorul episod, nu credeam ca ma va atrage atat de puternic acest serial.

#12
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013

 Whitefairy, on 29 aprilie 2016 - 18:28, said:

Eu cred ca teroristul ar putea fi in ordinea asta: Senatoarea, colegul cu care se cuplase Alex(am uitat numele),Liam, Miranda,Ryan!!
Se pare ca nr 3 a fost, pana la urma :). Tot episodul au construit pana la acest moment, si adevarul este ca semnele au fost acolo de la bun inceput.. Ma bucur insa ca Drew n-a fost teroristul, ar fi fost pacat ca un idealist ca el, care dorea sa schimbe sistemul in bine, sa ajunga un terorist dement.

#13
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 n-amname, on 09 mai 2016 - 23:37, said:

Se pare ca nr 3 a fost, pana la urma Posted Image. Tot episodul au construit pana la acest moment, si adevarul este ca semnele au fost acolo de la bun inceput.. Ma bucur insa ca Drew n-a fost teroristul, ar fi fost pacat ca un idealist ca el, care dorea sa schimbe sistemul in bine, sa ajunga un terorist dement.

Si Alex a facut sex cu Liam!! Alta proasta si asta!!

Edited by Whitefairy, 10 May 2016 - 00:37.


#14
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Mda, cu cine nu s-a culcat Alex? Asta fiind intrebarea. Adica na, si mie mi s-a parut cam deplasat atunci, cu drew si ryan macar avea ceva chemistry, liam chiar a picat de nicaieri.
Oricum, ar fi tare ca-n episodul urmator sa aflam iar ca nici liam nu e teroristul deoarece chiar renunt la serial.. Sunt curios cu ce va veni in sezonul 2 daca acesta va conclude prin eliminarea lui Liam.

#15
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 n-amname, on 10 mai 2016 - 03:30, said:

Mda, cu cine nu s-a culcat Alex? Asta fiind intrebarea. Adica na, si mie mi s-a parut cam deplasat atunci, cu drew si ryan macar avea ceva chemistry, liam chiar a picat de nicaieri.
Oricum, ar fi tare ca-n episodul urmator sa aflam iar ca nici liam nu e teroristul deoarece chiar renunt la serial.. Sunt curios cu ce va veni in sezonul 2 daca acesta va conclude prin eliminarea lui Liam.

Singurul plot mai logic ar fi ca Liam sa ii fi ucis tatal,sau sa traisca si sa il caute in sezonul doi.

#16
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
E si una dintre gemene !! Mi-a venit idea de la un detaliu dintr-o poza!!

Edited by Whitefairy, 12 May 2016 - 10:34.


#17
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Damn, nu înţeleg de ce Simon nu a aruncat pur şi simplu bomba... Un plot-hole penibil, imo. Dacă ar fi accelerat mai din timp, ar fi aruncat-o la timp cât să se depărteze destul de explozie.

Edited by WShow13, 16 May 2016 - 21:34.


#18
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 WShow13, on 16 mai 2016 - 21:33, said:

Damn, nu înţeleg de ce Simon nu a aruncat pur şi simplu bomba... Un plot-hole penibil, imo. Dacă ar fi accelerat mai din timp, ar fi aruncat-o la timp cât să se depărteze destul de explozie.

Pai a mentionat ca trebuie sa fie bomba la anumiti metrii sub apa cand explodeaza. La timpul limitat avut daca pur si simplu o arunca in apa nu se scufunda indeajuns de repede si tot murea. Rip Simon

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate