Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cu mașina prin Grecia

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1195 replies to this topic

#1171
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007

View PostAdrianHH, on 15 februarie 2024 - 23:23, said:

Am facut si eu cerere pt Egnatia pass dimineata, in cca 2h mi-au venit actele pe mail pt completat. Sa vedem cat de repede se misca Posted Image
Pe 27.02 mi-au confirmat ca am trimis documentele ok(semnate) si azi , pe 4 martie a ajuns jucaria :D
Drumuri bune !

#1172
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
Bun, am intrat pe myegnatiapass, creat cont nou, 3 mailuri pt diverse confirmari si aia e, merge contul, e destul de intuitiv. Recomand tuturor.
Abia astept sa testez spre Atena in toamna jucaria, sper sa scap de 12+12 porti (sau cate or mai fi ca nu mai stiu).

#1173
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Atenție la tax number ...trebuie băgat cu RO 17xxx ( CNP ) cu spatiu intre RO și numere.

#1174
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Scuze, nu mai retin, parca acest Egnatia Pass putea fi folosit si pe celelalte autostrazi (in afara de Egnatia Odos) din Grecia, nu?

Edited by BlueKing-69, 05 March 2024 - 23:21.


#1175
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
Da, pe toate.
Le: merge bine aplicatia :D

Edited by AdrianHH, 05 March 2024 - 23:58.


#1176
dragos_ene

dragos_ene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.04.2007
Salut,
Am aplicat pentru Egnatia Pass si am primit cele doua documwnte: declaratia si contractul. Insa termenii de referinta ai contractului sunt doar in limba greaca. Aveti versounea in lb engleza?
Mulțumesc

#1177
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Doar așa am primit, poți cere cred în limba engleza. Trebuie semnată fiecare pagină!

#1178
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View Postdragos_ene, on 06 martie 2024 - 17:58, said:

Salut,
Am aplicat pentru Egnatia Pass si am primit cele doua documwnte: declaratia si contractul. Insa termenii de referinta ai contractului sunt doar in limba greaca. Aveti versounea in lb engleza?
Mulțumesc

Eu am primit documentele cu termenii in greaca si (dedesubt) in engleza, semnalat cu un X unde trebuia sa completez / semnez.
Daca chiar ai primit doar in greaca, vezi bifele unde trebuie sa completezi tu si ai traducerea cu ce trebuie, dupa caz, completat / semnat:
Ημερομηνία inseamna DATA
Υπογραφή inseamna SEMNATURA

Bafta!

#1179
dragos_ene

dragos_ene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.04.2007
Multumesc pentru raspuns. Declaratia si prima pagina a contractului erau bilingve, greaca si romana. Termenii contractului sunt in limba greaca si pe aceia ii doream in engleza.

#1180
nusadann

nusadann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.01.2007
Am primit si eu jucaria!

Attached Files



#1181
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 01.03.2016

View PostAdrianHH, on 05 martie 2024 - 23:55, said:

View Postdragos_ene, on 06 martie 2024 - 17:58, said:

Am aplicat pentru Egnatia Pass

View PostBlueKing-69, on 06 martie 2024 - 22:33, said:

View Postnusadann, on 27 martie 2024 - 17:46, said:

Aceste ”Egnatia Pass” vor fi valabile si cand se v-a introduce sistemul „free flow” pe autostrăzi, unde nu vor mai exista statii de taxare, ci vei fi creditat de pe dispozitiv la iesirea de pe autostradă?
Am citit că sistemul ”free flow” este implementat deja pe autostrada Olimpia si urmeaza a fi implementat curand in Creta.

#1182
bogdan1709

bogdan1709

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.11.2007
Salut,
Am primit transponderul acasa, dar in aplicatie scrie "No QR Transponder was found". Stiti in cate zile imi apare transponderul in aplicatie ca sa-l pot folosi?

#1183
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
QR transponder este altceva, este un cod QR pe care il poti genera din app de mobil ca sa il scaneze la portile de taxare si sa-ti ia banii tot din contul Egnatia Pass.

Transponderul fizic il vezi in app in sectiunea Account -> Transponders/e-Cards

#1184
bogdan1709

bogdan1709

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.11.2007
multumesc.

Este oare valabil si pentru punctele de plata inspre Paralia Katerini, Larissa, Meteora de pe Autostrada Aegean? In lista cu punctele de plata primita odata cu transponderul aceste statii nu apar, desi pe site spune ca este valabil pentru toate autostrazile din Grecia.

#1185
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
Da, se poate folosi pe toate autostrazile din Grecia. Doar pe Egnatia ai discount, la restul platesti pretul intreg la fiecare trecere.

#1186
digo

digo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 02.12.2006
Buna stimati colegi,

Daca unii dintre voi ati/aveti mai multe pass-uri din astea, ati putea sa imi spuneti daca prinderile pe suport sunt identice sau fiecare e cu modelul sau. Nu de alta, dar parca nu as vrea sa lipesc suportul in parbriz daca nu se potriveste pentru alt dispozitiv si as cauta alta varianta.

Multumesc,
Dan

#1187
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 27.09.2006

View Postdigo, on 19 aprilie 2024 - 15:53, said:

... dar parca nu as vrea sa lipesc suportul in parbriz daca nu se potriveste pentru alt dispozitiv si as cauta alta varianta.
Nu e musai sa il lipesti in parbriz... se poate pastra in torpedou si il "pozitionezi" (adica ii tii cu mana) unde trebuie doar atunci cand treci prin poarta de citire de pe autostrada. Dupa aia, il pui inapoi in torpedou si-l scoti la iveala doar la urmatoarea "poarta".

Edited by acvaristul, 21 April 2024 - 15:14.


#1188
digo

digo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 02.12.2006
Multumesc,
E buna ideea, insa o sa trec prin porti noaptea, oamenii dorm in masina, mi-e sa nu uit si apoi blochez poarta. Ii gasesc un loc pe la oglinda si vad ce-o fi. Plec maine dupamasa spre Atena unde am calculat sa ajung in jurul oreloe 5-6. Sunt totodata curios cum se comporta in "colaborare" cu parbrizul atermic  pe langa zona de puncte si in afara ei.

Drumuri bune,
Dan

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate