Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Vom avea cea mai mare moschee din Europa - in Bucuresti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#937
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Vorbim de moscheea Carol, da ?
Ati vizitat-o ?
Caci daca nu ar fi bine sa o faceti inainte de vorbi uscatele.....

Daca cobori din minaret, pe o scara mica si abrupta, in spirala, am zarit pe perete, in limba romana, ,,Ultimul discurs al profetului Mohamed”.

Nu am sa il reproduc....dar iata ce citate citim in romana pe peretii moscheii.....citate existente de 105 ani/
Voi scoate in evidenta doar 3 citate ce le-am fotografiat si care pe mine m-au atins placut.

Primul citat:
,,Oameni buni! Este adevărat că aveți anumite drepturi asupra soțiilor voastre, dar, de asemenea, și ele au anumite drepturi asupra voastră. Amintiți-vă că v-ați căsătorit cu ele cu îngăduința și permisiunea lui Allah. Dacă ele locuiesc sub acoperișul vostru, atunci au dreptul să fie tratate cu respect și să fie îngrijite. Tratați-le cu blândețe, căci ele sunt tovarășele voastre în viață și sprijinătoarele de nădejde”

Al doilea citat:
,,Toți oamenii se trag din Adam și Eva, un arab nu este superior unui ne-arab și un ne-arab nu este superior unui arab, așa cum nici un alb nu este superior unui negru și nici un negru nu este superior unui alb decât în evlavie sau în îndeplinirea de fapte bune.”

Al treilea citat:
,,Returnați toate lucrurile care v-au fost încredințate proprietarilor de drept. Nu jigniți și nu răniți pe nimeni, pentru ca nimeni să nu vă jignească și să nu vă rănească. Amintiți-vă că într-adevăr vă veți întoarce în fața Domnului vostru și veți fi socotiți pentru faptele voastre”


Dece romanii se impotrivesc ca aceste citate si altele sa fie citite de musulmani in o viitoare moschee nu am habar.Ce stiu sigur, este ca
extremismul, indiferent al cui, odata trecut de un anumit prag, se disociaza puternic de orice sambure al ideologiei din care a plecat.
Si nu mai ramane decat raul, intunericul.

#938
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 17 iulie 2018 - 11:57, said:

Nu doar că vom avea cea mai mare moschee în România, dar iată ce ne mai așteaptă:

pensiile se vor dubla, se vor construi 3 autostrăzi, gazele se vor ieftini cu 20%, vom avea canal Dunăre-București și o stațiune de schi în Făgăraș cu 160 km de pârtii. Economia României a crescut cu 24%. Am depășit Grecia, anul acesta vom depăși Cehia și Portugalia. În 2020 vom depăși Finlanda și vom ajunge pe locul 12, acum suntem pe locul 16.
ia te uita! apucati-va de facut copii, ca se prevede un viitor stralucit al naibii. :D

#939
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
constructia Moscheii deocamdata stagneaza.....
sa recunoastem forta magiei negre....cu lumanari, cruci, capete de porc ingropate.
popi ce cheama diavolul sa il alunge pe Allah.....

Attached File  45454.jpg   10.38K   12 downloads Attached File  image-2015-08-25-20379358-70-bucurestean-dus-porci-vii-congelati-terenul-unde-construi-moscheea-centrala.jpg   174.62K   13 downloads

Daca asta este poporul roman care s-a impotrivit moscheii, credeti-ma nu cunopasteti ce e aia popor roman.
Este un popor naiv si primitor, este un popor increzator si optimist, este rabdator si supus.
sigur sunt si uscaturi.
Cine citeste topicele de genul acestuia le vede imediat...

Acel Catalin Berenghi azi cerseste donatii si favoruri pe facebook sau pe forumuri....
s-a terminat planul moscheii a ramas fara obiectul muncii.......asa un gunoi......

Edited by vio69a, 17 July 2018 - 17:14.


#940
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 vio69a, on 17 iulie 2018 - 12:38, said:

Vorbim de moscheea Carol, da ?
Ati vizitat-o ?
Caci daca nu ar fi bine sa o faceti inainte de vorbi uscatele.....
Eu am vizitat-o, nu stiu si daca si dumneavoastra.
Uscatele umflatele sunt cele 1000 de locuri de care faceati vorbire ca ar fi in Moscheea Carol.

Edited by penticostalul, 18 July 2018 - 15:39.


#941
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 penticostalul, on 18 iulie 2018 - 15:37, said:

Eu am vizitat-o, nu stiu si daca si dumneavoastra.
ia te uita, Sfinte! Posted Image
vreo evanghelizare, ceva, ai incercat? Posted Image

#942
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,621
  • Înscris: 16.03.2004

 Dude_2nd, on 18 iulie 2018 - 15:56, said:

ia te uita, Sfinte! Posted Image
vreo evanghelizare, ceva, ai incercat? Posted Image
Dar ce crezi tu, că penticostalul este martor al lui iehova? :huh:
Moscheea aceea mare nu se mai face fiindcă nici nouă turcii nu ne-au dat decât un teren agricol fără valoare, situat la 50 km de cea mai apropiată localitate!

#943
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 18 iulie 2018 - 18:07, said:

Dar ce crezi tu, că penticostalul este martor al lui iehova? Posted Image
Iehova.
Cu I mare, please. :)

#944
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
Asta ne mai lipsea pe langa o catedrala si un palat al parlamentului, inca o cladire inutila.



Dar cel mai mare SPITAL din Europa cand o sa avem?


Dar cel mai mare centru de cercetare ?

Edited by smartmanx, 27 April 2019 - 22:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate