Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Allview X2 Xtreme

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
ombladon24

ombladon24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 27.01.2010
Salut, am de vanzare un  voucher valabil pentru achizitionarea unui telefon Allview X2 Soul Xtreme in valoare de 300 lei valabil pana pe data de 15.07.2015 din pacate nu am avut bani pentru a-l achizitona.
Pretul este de 120 lei. Daca intereseaza pe cineva sa ma anunte.

Edited by ombladon24, 14 July 2015 - 20:15.


#38
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
AM și eu un voucher de 350 de lei. Eu îl dau gratis :). E valabil tot până maine :))

#39
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

View Postombladon24, on 14 iulie 2015 - 20:15, said:

Salut, am de vanzare un  voucher valabil pentru achizitionarea unui telefon Allview X2 Soul Xtreme in valoare de 300 lei valabil pana pe data de 15.07.2015 din pacate nu am avut bani pentru a-l achizitona.
Pretul este de 120 lei. Daca intereseaza pe cineva sa ma anunte.
Voucherele astea nu se obtin gratis? Te-ai gandit tu ca faci afaceri, este? :D

#40
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
http://www.phonearen...ith-OIS_id70596
Seamănă foarte mult cu un oppo. Ce nu înțeleg eu este dacă 3/4G este valabil pentru ambele simuri.

#41
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Azi ar fi apărut teoretic. Deși eu mi-am făcut "plinul" cu G4, încă sunt curios de această bestie :)

edit: livrări după 5 septembrie
http://allview.ro/x2-xtreme.html
Se pare că o dau în bară, între timp au scăzut prețurile la concurență și atuurile cu prețuil dispar.

Nici pentru "sursă", gionee elife e8 nu apar review-uri încă.

#42
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Nu apar fiindca Gionee a avut unele probleme de aprovizionare cu componente Posted Image. S-au devansat datele de lansare oficiala respectiv livrare atat la Gionee China / India etc.. cat si la Allview pentru Romania/ Europa..
Cei de la Allview au raspuns ca terminalul nu poseda stabilizare optica.. Gionee are stabilizare optica pe 3 axe ceea ce este un avantaj extrem...
Totusi nu stiu cum reuseste terminalul sa interpoleze pozele la 120 MP fiindca in mod normal si cu ajutorul stabilizarii optice se face acest lucru.. (se misca senzorul cativa pixeli in directii diferite pentru interpolare.. eu asa stiam ca este un tweak hardware-software asta cu rezolutia la 120 MP.. s-ar putea sa ma insel totusi..)

Edited by K-X-T, 16 August 2015 - 11:53.


#43
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Compania brașoveană Visual Fan, al doilea jucător de pe piața locală de telefoane mobile, cu afaceri de aproape peste 276 mil. lei (62 mil. euro) anul trecut, estimează vânzări de peste 6.000 de unități pentru smartphone-ul X2 Soul Xtreme, noul vârf de gamă al companiei, a declarat pentru ZF Lucian Peticilă, director general și acționar majoritar al firmei.

“Modelul anterior, X1 Xtreme, s-a vândut în peste 6.000 de exemplare într-un an de zile. Estimăm că X2 va depăși această performanță”, a declarat șeful Allview.

Smartphone-ul are un preț de 2.200 de lei, fiind cel mai scump din gama de produse Allview, și va fi disponibil din 10 septembrie. Cel mai ieftin telefon mobil sub marca Allview are un preț de aproximativ 200 de lei.

Cu acest preț de 2.200 de lei pentru X2 Soul Xtreme Allview atacă segmentul mediu al pieței, fiind la aproximativ 450 de lei distanță de zona premium, unde se găsesc produse ale unor jucători precum Samsung sau Apple.

X2 Soul Xtreme este un smartphone Dual SIM dotat cu procesorul Helio X10, un Octa Core 64-bit tactat la 2.0 GHz și rulează sistemul de operare Android 5.1 Lollipop.

Procesorul este susținut de soluția grafică PowerVR G6200 ce are o frecvență de lucru de 700MHz.

Telefonul are 3GB memorie RAM și 64GB memorie Flash. Aceasta din urmă poate fi extinsă, prin adăugarea unui card microSD de maxim 128GB. Smartphone-ul are o cameră foto de 24MP, și o alta de 8MP cu flash dual led. Smartphone-ul este echipat cu o baterie de 3500 mAh care, potrivit Allview, asigură până la 20 ore de funcționare continuă și 350 ore în stand-by.

Telefonul poate fi deblocat cu ajutorul senzorului de amprentă care este plasat pe spatele telefonului, sub camera foto.

Telefonul este momentan disponibil prin precomandă doar la Telekom, numărul trei pe piața de telefonie mobilă, care are sub 6 milioane de clienți, dintre care majoritatea au cartele preplătite.

Sursa: ZF

#44
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Astia vand numai panarame de telefoane si tablete, au cele mai ieftine componente hardware si integrare software de tot rahatul, de actualizari nici nu are rost sa mai pomenim.2200 de lei? Nu le-as mai da nici 10 lei, i-am luat mai demult sorei mele o tableta de 1000 de lei care era un dezastru, eu i-am spus sa ia Asus dar s-a zgarcit la bani.

Cum zicea un coleg mai sus, produsele astora sunt doar cele care nu trec de controlul calitatii.

Edited by Papillon_, 26 August 2015 - 10:51.


#45
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Un review: http://next.lab501.r...lview-x2-xtreme

Un hands on:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kOb4moDYBNY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by K-X-T, 26 August 2015 - 11:58.


#46
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Vesti bune sau proaste. Depends on point of view: A aparut corespondentul de la BLU si anume  BLU Pure XL la un pret de 349 dolari pe amazon.. in traducere la cursul actual ar veni vreo 1400 RON Posted Image Specificatii 100% identice cu Allview x2 Soul Xtreme.

Via: http://www.androidce...-inch-beast-350

Edited by K-X-T, 09 September 2015 - 22:47.


#47
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
A cumparat cineva modelul asta?

#48
xxlmike

xxlmike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.08.2013

View PostK-X-T, on 09 septembrie 2015 - 22:46, said:

Vesti bune sau proaste. Depends on point of view: A aparut corespondentul de la BLU si anume  BLU Pure XL la un pret de 349 dolari pe amazon.. in traducere la cursul actual ar veni vreo 1400 RON Posted Image Specificatii 100% identice cu Allview x2 Soul Xtreme.

Via: http://www.androidce...-inch-beast-350

Partea cea mai interesanta a vestii este ca modelul scos la vanzare pe Amazon este BLU Life PureXL, cu hard si specificatii de midrange, mult sub Gionee Elife E8 sau Allview x2 Xtreme. Cititi specificatiile pe amazon.com si veti vedea. De aceea si pretul este pe masura. Aviz amatorilor, mai ales celor care li se pare o afacere extra sa cumperi din afara, cu combinatii sa nu platesti taxe, o chestie care la o adica se defecteaza la fel de usor ca una luata din tara, dar pt care nu mai ai nicio umbra de service sau garantie.

#49
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Nu s-a listat inca pe amazon. Modelul de la BLU PURE XL este identic hardware cu cel de la Allview, anume Allview X2 Soul Xtreme. NU vorbesc tampenii. Uite aici link oficial:
http://www.bluproduc...dex.php/pure-xl

PRETUL lui BLU PURE XL este in jurul a 310 EURO. Posted Image Asa ca draga @xxlmike, nu mai dezinforma te rog ca poate unii cred ce spui Posted Image.

Edited by K-X-T, 21 September 2015 - 15:49.


#50
xxlmike

xxlmike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.08.2013
Eu nu dezinformez. Intra acum daca vrei pe amazon.com,  pentru blu life pure, este suficient sa tastezi in fereastra si te duce direct, exista si un model mini.  Modelul unlocked nou cel mai ieftin este aproape 360$. Aceeasi situatie a fost si cand a aparut huawei p8, intai au scos la amazon.com un model lite p8, mult mai slăbuț dar si mai ieftin. Poate faci ca mine, verifici inainte de a posta.
Linkul pe care l-ai dat este doar pagina producătorului,  informatia asta o am si din alte surse, nu spune nimic despre unde se vinde acum si cu ce pret.

Edited by xxlmike, 23 September 2015 - 18:45.


#51
xxlmike

xxlmike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.08.2013
Am mai verificat pe un site comparativ cele două modele.  Pe lângă diferențele minore de greutate și faptul că BLU Pure are și finisaj negru, nu doar auriu, frecvențele sunt diferite pentru 4G, astfel încât nu știu cum va funcționa aici.
Dar până la urmă aici este discutat Allview,  astfel încât întrebarea colegului de mai sus rămâne foarte pertinentă.  Are cineva modelul ăsta,  să ne spună concret cum merge?

#52
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Tu dezinformezi in continuare. Tu nici la ora actuala nu intelegi ca BLU PURE XL, BLU Life PURE si BLU file PURE XL sunt modele DIFERITE !!

Specificatiile sunt identice dar probabil avand ca destinatie SUA si America Latina benzile respective care lipsesc sunt dezactivate din soft.

http://www.devicespe...rison/e38d42e0d

Edited by K-X-T, 24 September 2015 - 08:07.


#53
xxlmike

xxlmike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.08.2013
Inchipuie-ti ca stiu si care sunt diferentele, ca de-aia am postat. Chiar de pe linkul pe care l-ai dat este o trmitere a lor spre un BLU shop care in realitate te scoate la amazon.com,  unde BLU pure XL inca nu este scos la vanzare, dar vad ca este mai simplu sa faci afirmații decat sa accesezi datele. Un singur site chinezesc a afisat BLU Pure XL, dar acum il da indisponibil. Vezi si bhphotovideo com.

A aparut se pare Gionee elife E8 in India, pe la 4000 rupii, echivalent la cca 600$ sau 2400 RON. Apare pe niste site-uri ale lor la vanzare.

Poblema noastra este insa Allview x2 xtreme si am gasit un singur site cu review in care un posesor isi descrie experienta. Se plange - ghici! - de softul care mai da rateuri, de senzorul de amprenta care la fel, de camera care da rezultate mai slabe la subiecte cu contrast foarte mare sau in întuneric.  Spune ca acumulatorul ține cam o zi in condiții normale.  O sa incerc sa pun si un link.

#54
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Chestia este ca Blue Pure XL costa 310 euro. Punct. Nu este inca la vanzare dar va fi... la pret de 310 euro. Hardware'ul lui nu costa mult. E totusi un Mediatek Helio X10... mid range..

Pozele pe timp de noapte sunt dezastruoase la Allview x2 soul xtreme din cauza lentilelor.

Edited by K-X-T, 24 September 2015 - 16:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate